Şimdi Ara

Asus B350 Tuf Gaming Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus B350 TUF Gaming modeli anakartım var bu modelle birlikte Ryzen 1600 ve Gskill DDR4 Flarex 2400 mhz ram var Ekran kartı Asus gtx 1060 3gb ve sırasıyla Samsung 860 evo ssd 250gb, kingston Hyperx ssd 120gb, Transcend ssd 128 gb ve 4TB Western Blue Harddisk 1x4 Tb olarak bölümlü, ve samsung 1TB Harddisk 500x2 olarak bölümlü
    w10 64 bit home full güncel tüm ayarlar herşey güncel sistem Samsung ssd ye kurulu

şimdi yaşadığım bir durum var ve nedenini ne yapsam ne denediysem bulamadım sorun mu? ondan da şüphe eder oldum size danışmak istedim ama kafamı kurcalıyor sürekli

şimdi pc açılış hızında hiçbir sorun yok 15 sn de açılıyor bu süre biraz oynama ile daha da azalıyor şu an default hali. asıl sorun sistemi diyelim biraz oyun oynadık biraz internet v.s yeniden başlatmak istediğim zaman sistem kapanıp tekrar açacağı sırada ekran kararıyor ve pc 20 sn civarı öyle kalıyor daha sonra ekran gelip pc açılıyor süre 40-45 arası oluyor. neden oluyor böyle anlamıyorum sadece yeniden başlat dediğim zaman oluyor pc yi elektriği kapatıp komple açtığım zaman asla böyle bir şey olmuyor 1 kez bile olmadı ama yeniden başlatınca uzun süre bekletiyor. 4 farklı bios denedim değişmedi ki şu an en günceli yüklü yaklaşık 3 kez 0 dan sistem kurdum temiz kurulum la yine değişmedi. pc de başka hiçbir sorun yok herşey sorunsuz çalışıyor hani 1 yerde bi sorun olsa diyeceğim ki şundandır ama onuda anlayamadım. chipset sürücüler de güncel. amd sayfasından alınan. yani neden sadece yeniden başlatınca böyle bir yavaş açılma oluyor da tam kapatıp açınca hiç böyle birşey olmuyor bios da oynamadığım ayar kalmadı.

yorumlarınızı bekliyorum yani sorun mu desem hani bilemiyorum sistemi 3 ssd ile de denedim yani windows açılış diski olarak hepsi aynı, hdd leri bile devre dışı bıraktım sadece açılış diski önceliği verip herşeyi kapatsam açılış hızı 8 sn oluyor ama yeniden başlatınca 40-45 arası oluyor sanki bios hemen açılmıyor gibi diye düşünüyorum böyle bir olay yaşamış deneyimlemiş biri varsa lütfen yorum fikirlerinizi duymak isterim

şimdiden teşekkürler.

• Mekanik diskler uyku moduna giriyor gibi ve cikmasi uzun suruyor, denetim mssasi altinda guc seceneklerinden disk su ksdar zaman sonra kapat/uyku sure olarak 0 yapip deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam,

bilgisayarı kurduğumda ilk yaptığım işlerden gelir. şu anda 0 olarak seçili.
  • Merhaba,

Sadece windows kurulu ssd ile calistirmayi denediniz mi(devredisi birakarak deil gucu keserek) benzeri basima geldi mekanik diskin 1i yapiyordu detayli test edince arizali oldugunu fark etmistim. Ben oyumu disklerden yana kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikobat

Merhaba,

Sadece windows kurulu ssd ile calistirmayi denediniz mi(devredisi birakarak deil gucu keserek) benzeri basima geldi mekanik diskin 1i yapiyordu detayli test edince arizali oldugunu fark etmistim. Ben oyumu disklerden yana kullaniyorum.
    selam hocam gücü pc içinden kesme yolu varmı yoksa illa ki kabloyu mu sökmek gerekiyor?
  • Selam,
    Malesef,kabloyu sökmek gerekiyor gücü kesmek için.
  • quote:

Selam,
    Malesef,kabloyu sökmek gerekiyor gücü kesmek için.
    selam hocam,

maalesef değişen bir şey yok. işin ilginci mesela pc yeni açıldı diyelim hemen yeniden başlatınca yapmıyor böyle 20-30dk geçtikten sonra başlatınca yapıyor. valla anlamadım gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9CC7626BB

selam hocam,

maalesef değişen bir şey yok. işin ilginci mesela pc yeni açıldı diyelim hemen yeniden başlatınca yapmıyor böyle 20-30dk geçtikten sonra başlatınca yapıyor. valla anlamadım gitti.

Alıntıları Göster
    Selam;
    sizin sorun ilginç bir hal almaya başladı , bios da güncel(gerçi en güncel bios ,stabil olduğu anlamına gelmiyor)..
    Sorun diskleri işaret ediyor ama...
    Arka planda çalışan bir uygulamaya takılıyor olabilir mi ?
    msconfig den başlatma seçimi olarak "tanılama başlangıcı" seçip deneyebilirsin.
    Ramlerin takılı olduğu slot 2-4 şeklinde mi?(alakası olmayabilir ama en azından dogru kurulum yaptıgından emin olalım)CEvabınız evet ise tek parça modul ile deneyebilirsiniz.
    windows m2 diske kurulu sanırım üşenmezseniz sata arabirimi olan ssd kurun(m2 sökerek)

• quote:

Selam;
    sizin sorun ilginç bir hal almaya başladı , bios da güncel(gerçi en güncel bios ,stabil olduğu anlamına gelmiyor)..
    Sorun diskleri işaret ediyor ama...
    Arka planda çalışan bir uygulamaya takılıyor olabilir mi ?
    msconfig den başlatma seçimi olarak "tanılama başlangıcı" seçip deneyebilirsin.
    Ramlerin takılı olduğu slot 2-4 şeklinde mi?(alakası olmayabilir ama en azından dogru kurulum yaptıgından emin olalım)CEvabınız evet ise tek parça modul ile deneyebilirsiniz.
    windows m2 diske kurulu sanırım üşenmezseniz sata arabirimi olan ssd kurun(m2 sökerek)

Alıntıları Göster
    m2 değil ssd ye takılı Windows samsung ssd içinde
    ramler 2-4 şeklinde takılı
    msconfig e bir bakayım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.