Şimdi Ara

asus 660ti top yardım (çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar merhaba ,kartım ile ilgili bazı sorunlarım var yardım ederseniz sevinirim.

1.ekran kartını hiçbir proğram kurmadan sadece sürücüsünü kurarak çalıştırdığımda fan hızı hep 1020 rpm de .sıcaklık ise 36 ile 51 arasında değişiyor...(bu değerler sistem boştayken alınan değerler)

2.yine sistem boştayken ara sıra sıcaklık 50 e yaklaşıyor ve bir müddet o şekilde çalışıyor ama fan hızı hep sabit 1020 rpm

3.oyun açtığımda herşey normal gibi sıcaklık 70 e yaklaşıyor fan hızı artıyor ve ses sorunu yok.donma sorunu yok.

4.kart iki haftalık fazla test etme imkanım olmadı sınavlarımdan dolayı,sadece bugun evga proğramını yukledim overlock falan hiç yapmadım bu arada...bu proğramdaki fan sekmesinden fanı otomatik yaptım.ve aldığım değerler aşağıdaki linkte
    http://j1305.hizliresim.com/19/z/nn1ld.jpg

5.sistem boştayken gpu memory clock ara sıra 1050 e çıkıyor.sonra 324 e düşüyor.normal mi.

6.daha önce 2 kez 7870xt aldım ikiside sorunlu çıktı ,artık paranoya mı yapıyorum yoksa gerçekten bu kartta da mı bir sorun var merak etmeye başladım..yardım ederseniz çok sevinirim ...

herşey için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forum13 -- 1 Haziran 2013; 20:50:09 >

• Ben bi anormallik göremedim.
  • Aldığın xt lerde ne gibi sorunlar çıkmıştı?
  • ses ve ısı sorunu vardı ...büyük ihtimal benim aldığım seride bir sorun vardı...bu sorunla karşılaşan çok az kişi var çünkü...
  • sorun çözüldü...şuan değerlerin hepsi normal...
  • Nasıl çözdüğünüde yazarsan bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlar için iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum13

sorun çözüldü...şuan değerlerin hepsi normal...

nasıl çözdün dostum
  • 1.biosu default ayarlara aldım.
    2.arctic kasa fanları pwm kontrolu yapamıyordum.bu fanları aldığım pwm çoklayıca taktım.psu thermaltake 775 yeni olduğundan bir sorun olma ihtimali azdı ama yinede 2 li ekran kartı kablolarının yerlerini değiştirdim.birini kırmızıya diğerini siyaha taktım.
    3.temiz bir msdn windows 7 kurdum.kurulum sonrası nvida otomatik güncelleme yapmasın diye interneti kapattım.bios ayarlarını yeniden yapılandırdım.
    4.format atmadan önce sistemimde crackli birkaç proğram vardı onları kurmadım.
    5.en son çıkan ekran kartı sürücüsünü kurdum .
    6.evga precision x proğramını kurdum proğram ilk açılıştaki arayuzde zaten fan otomatik seçili olduğunu gördüm.optionstaki fan curve olayının kullanıcının zevkine göre ayarlanan fan hız ayarı olduğunu düşündüm ve bıraya dokunmadım ve proğramı kapattım.

15-16 saattir bilgisayar açık ekran kartının kendiliğinden sıcaklığı falan artmadı hiç.sorun belki psu daki kablo değişiminden giderildi.belki crackli proğramları kurmamamdan giderildi.tam olarak emin değilim ama yaptıklarım bunlar...şuan bilgisayar 15-16 saattir açık.sistem boşta sıcaklıklar
    anakart:30
    cpu:25
    ekran kartı :34
    ekran kartı fan hızı:1020 RPM

NOT:bu kartı kullanan arkadaşlardan hiç ses çıkmadı en azından bir karşılaştırma falan yapardık.alacağınız olsun:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Lighting2

quote:

Orijinalden alıntı: forum13

sorun çözüldü...şuan değerlerin hepsi normal...

nasıl çözdün dostum

imza
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.