Şimdi Ara

*** ASUS 1215N PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.666
Cevap
6
Favori
138.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartıyla ilgili bir kafa karışıklığı var sanırım. Biraz açıklamaya çalışayım.

Optimus tamamen yazılım tabanlı bir çözüm. Bu sistemde iki tane GPU var. Birincisi Intel IGP, diğeri nVidia. nVidia kartın hiçbir şekilde, ne LCD'ye ne VGA'ya ne de HDMI'a veri göndermesi mümkün değil, zira kartı bu çıktılara bağlayan kablolar yok. nVidia karttan çıkan 1 adet kablo var, o da Intel karta gidiyor.

Yani kısaca Intel IGP her zaman kullanılıyor, kapatılması mümkün değil, çünkü kapatırsanız hiçbir şekilde görüntü alamazsınız. O zaman nVidia kart ne işe yarıyor?

GPU yoğunluğu olan işlemlerde (1080p video, CUDA vs) nVidia Optimus sürücüsü, nVidia kartı açıyor ve nVidia kart arka planda ekrana gönderilecek kareleri hazırlıyor. Bu kareler hazırlandığında, az önce bahsettiğim kablo ile hazırlanan kareyi Intel IGP'nin önbelleğine (framebuffer) yazıyor. Intel IGP de o kareyi ekrana/HDMI'a vs gönderiyor.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dcc24 -- 28 Eylül 2010; 12:35:22 >

• arkadaşlar bu pc nin hart disk yerine baktınızmı kolay sökülebiliyormu... asus 1201n ninkini çıkarabilmek için komple pc dagılıyordu buda öyleyse almakdan vazgeçecem... elimde çünkü 7200 rpm 16 mb ön bellikli 500 gb hartdisk var onu takıcam içine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

arkadaşlar bu pc nin hart disk yerine baktınızmı kolay sökülebiliyormu... asus 1201n ninkini çıkarabilmek için komple pc dagılıyordu buda öyleyse almakdan vazgeçecem... elimde çünkü 7200 rpm 16 mb ön bellikli 500 gb hartdisk var onu takıcam içine...

ben altına baktım. hdd yeri için ayrı bir kapak var gibi görünüyor. açmadığım için bilemiycem ama.
  • teşekkürler...... daha net bilen varsa lütfen yazsın arkadaşlar... teşekkürler...

quote:

Orijinalden alıntı: yasinemrah

quote:

arkadaşlar bu pc nin hart disk yerine baktınızmı kolay sökülebiliyormu... asus 1201n ninkini çıkarabilmek için komple pc dagılıyordu buda öyleyse almakdan vazgeçecem... elimde çünkü 7200 rpm 16 mb ön bellikli 500 gb hartdisk var onu takıcam içine...

ben altına baktım. hdd yeri için ayrı bir kapak var gibi görünüyor. açmadığım için bilemiycem ama.
  • quote:

youtube dan arat bulursun, orada incelemeler mevcut...
  • 3-5 tane izledim hiç bahsetmio hartdiskinden burdadır şurdadır die... ausu 1201 n de mesela var videoları adam komple pc yi dagıtıo.. yani imkansızdı onun hartdiski degişmek...

quote:

Orijinalden alıntı: zeze

quote:

youtube dan arat bulursun, orada incelemeler mevcut...
  • şimdi baktım netbooka da hdd amblemi yok. ramin amblemi var o çıkabilen vidalı yerde. ama bir ram için çok büyük boyuta sahip. hdd de vardır belki ama bilmiyorum.
  • acaba açıp bakabilme şansınız varmı.. onlar sadece 1 vida olur genelde ve garanti kapsamı dışı kalmaz acınca...

quote:

şimdi baktım netbooka da hdd amblemi yok. ramin amblemi var o çıkabilen vidalı yerde. ama bir ram için çok büyük boyuta sahip. hdd de vardır belki ama bilmiyorum.
  • quote:

acaba açıp bakabilme şansınız varmı.. onlar sadece 1 vida olur genelde ve garanti kapsamı dışı kalmaz acınca...

quote:

şimdi baktım netbooka da hdd amblemi yok. ramin amblemi var o çıkabilen vidalı yerde. ama bir ram için çok büyük boyuta sahip. hdd de vardır belki ama bilmiyorum.

malesef hocam açmak pek içimden gelmez malesef. Garanti dışı falan kalır nolur nolmaz. ama hdd resmi yok onu belirteyim. entegre resmi var o bölmede
  • 12.1" cihazda ne kadar oyun oynanır, oynanan oyundan ne kadar zevk alınır bence tartışılır. Dolayısı ile Hem işlemci olarak daha kuvvetli olan, hem 3G si olan, hem batarya ömrü daha uzun olan, HDMI çıkışı bulunan ve 1080P filmleri sorunsuzca oynatan (Bu da oynatıyor + olarak belirtmedim) hem de daha ucuz olan HP DM1 almak bana daha mantıklı geliyor. Tamamen şahsi fikrimdir.
  • asusun bu modelinde 3gden yararlanamıyormuyuz.
  • peki hocam teşekkürler...

quote:

quote:

acaba açıp bakabilme şansınız varmı.. onlar sadece 1 vida olur genelde ve garanti kapsamı dışı kalmaz acınca...

quote:

malesef hocam açmak pek içimden gelmez malesef. Garanti dışı falan kalır nolur nolmaz. ama hdd resmi yok onu belirteyim. entegre resmi var o bölmede

• Bir alt modeli olan asus 1201n sorunsuz kurulabiliyormuş. Zaten netbooklarda asusun modellieri hackintosh kurulmada her zaman ön reveçtalar. Bi kaç öodeli %100 macbook gibi çalışıyorken, bazı modellerinde ise uyku modu, wlan yada ses desteği yok. 1201n ise wlan dışında herşeyi çalıştırıyormuş. Tahminimce 1215n modelide aynı donanıma sahip. Wlan kartını mav uyumlu broadcom ile değiştirirsen %100 macbook gibi çalışan bir netbooa sahip olursun. Aşağıdaki linkten kurulum ve gerekli anlatım için bilgilere ulaşabilirsin. Zaten kendimde laptop umda hackintosh kullanıyorum. Şuan %100 çalışan ve macbook prodan daha performanslı bir cihaz kullanıyorum. Bu özellikler macbook pro da olsaydı, herhalde fiyatıda 6bin lira kadar olurdu :) Hackintosh kullanıcaksan, intel uyumlu iatkos s3 veya SnowLeoDVD yi torent ve diğer upload sitelerinden temin edebilirsin. Kolay gele..

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=209533

quote:

Orijinalden alıntı: siroocystis1

quote:

Orijinalden alıntı: fendermrt
    ddr 2 yazıyor üst yazıda ama altta ram tipi ddr 3 diyor.Hangisi doğru bunların?

ekran kartının bellegıdır belkı vatan sacmalamaıs heralde koskoca asus sadece turkıyeye ozel usb 3.0 bluetooth 3.0 olmadan anakart mı uretıo ya tam almayı dusunuyoduk yalan olcak heralde mac os x kurulursa bu alete super olur stabıl 10 saat sarj akar artk

• Bugün aldım arkadaşlar Vatan Bilgisayar'ın %20 indirimli kampanyasıyla 880TL'ye tam istediğim gibi özellikleri. İnşallah sorun yaşamam. USB 3.0 ve Bluetooth 3.0 olup, olmaması açıkçası beni hiç ilgilendirmiyor. Pek kimseyi de ilgilendireceğini sanmıyorum. Almak isteyen arkadaşlar kaçırmasınlar Vatan'ın kampanyasını derim.
  • evet aletin iç resimlerini buldum malesef bununda hartdiskini sökmek imkansız gibi...

http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?pid=734869
  • Ben de bir videoda izledim alttan sadece ram takılıp çıkartılıyormuş, bence elinizdeki harddiski satın öyle kullanın. Harici bir hdd alırsınız uygun fiyata.
  • Arkadaşlar bu ( ya da diğerlerinde ) netbookta e-sata bağlantısı var mı?
  • hartdikim 500gb ve 16 mb 7200 rpm idi... cihazın performansı %25 artacaktı.. çünkü içimndeki 5400 rpm yanlışım yoksa...

quote:

Orijinalden alıntı: Mthan

Ben de bir videoda izledim alttan sadece ram takılıp çıkartılıyormuş, bence elinizdeki harddiski satın öyle kullanın. Harici bir hdd alırsınız uygun fiyata.
  • quote:

hartdikim 500gb ve 16 mb 7200 rpm idi... cihazın performansı %25 artacaktı.. çünkü içimndeki 5400 rpm yanlışım yoksa...

quote:

Orijinalden alıntı: Mthan

Ben de bir videoda izledim alttan sadece ram takılıp çıkartılıyormuş, bence elinizdeki harddiski satın öyle kullanın. Harici bir hdd alırsınız uygun fiyata.

Disk iyimiş yazık olacak.... Bence bir bilgisayarcıyada gidebilirsiniz çok fazla para alacağını düşünmüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorlinux -- 29 Eylül 2010; 17:23:37 >
  • ah bugun world card'la 870'e düşmüştü alamadım... çıkmış gene fiyatı :|
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.