Şimdi Ara

Asus 1001 Ha aldığım güne lanet olsun! Flashdiskten bios update sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım normal çalışırken birden ekran gitti ve bir daha gelmedi. Bilgisayarı açtığım zaman ekran simsiyah kalıyor ve asla gelmiyor. Bir çok yöntem denedim. Sorunun bios sorunu olduğunu araştırarak buldum.

Bios'un en güncel sürümünü Asus'un sitesinden indirdim. Fat32 biçimli flashdiske attım içindeki dosyayı. Bilgisayarıma takıp açmadan önce Fn+Esc tuşlarına basılı tutarak power tuşuna bastım. Ama bios güncellemesini yapmadı.

İndirdiğim güncel bios dosyasının adı 1005HA-ASUS-1102.ROM (Anakartım 1005 Ha modelinin anakartı olduğu için driverın ismi böyle) . Acil yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu bilgisayarı aldığım güne lanet olsun!

• Garantili değil mi?Benim laptopta da aynı sorun vardı.Garantiye gönderdim.Şu an kargoda.
  • Kasasını kendim açmıştım. Artık garanti dışıdır. Ve garanti çok uzun zaman alır diye yollamak istemedim. Bios güncellemesi yapınca gidiyor bu sorun ama flash disk ile güncellemeyi beceremedim.
  • Netbook'u VGA çıkışından harici bir monitöre bağlayın görüntü alabilirseniz yüksek olasılık panelde donanımsal bir sorun oluşmuştur aynı sorun bende olmuştu ama bios update ile alakası yoktu durumun temassızlık söz konusuydu hafif bi darbeyle kendine geldi. ( Çok hafif olarak şarz kısmından vurdum =) )
  • Denemiştim. Vga çıkışından monitör bağlasam da görüntü vermiyor. Bios sorunu olduğuna eminim. Çünkü Asus'un sitesinde bilgisayarın marka modelini yazdığımda bios güncellemelerinde bu sorun için de bir güncelleme mevcut.
  • ne oldu son durum nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.