Şimdi Ara

Astsubay nedir? Ne iş yapar? Kaç yaşında emekli olur? Psikolojisi nasıldır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
219.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya bu turkiyede meslek sahibi olmak haram mi ? su hale bakin koskoca asker bile lojman sikintisi cekiyor bu ne be ?

su ulkede asker olmak istiyorum polis olmak istiyorum dedin mi devlet onune 10 tane engel cikartiyo, cikarttigi gibi birde isin icine girdiginiz zaman cikamiyorsunuz da
  • quote:

Orjinalden alıntı: HydroAcidX

Yerinde olsam astsubay olur, ardından gönüllü olarak bordo bereli olurdum.

Hocam gönüllü olmakla iş bitmiyor bordo bereli olmak kolay iş değil.
  • bordo bereli olmak icinde galiba cocukluktan yetismek gerekiyor

ikincisi bordobereliler ayni pkklilar gibi dagda yasiyorlar bir sehirden baska bir sehire gitmek icin daglarda daglara yuruyorlar sac sakal birbirine karismis bir vaziyette su yok yiyecek yok

ustelik evli falan san psikolojin beter olur bekar gitmek lazim yani evlenmeyi unutucaksin

bordo bereli olmak icin sevecegin bir tek sey olacak o da vatan

yoksa seni en fazla 2 sene normal orduya geri gonderirler
  • quote:

Orjinalden alıntı: lovelymadmex

bordo bereli olmak icinde galiba cocukluktan yetismek gerekiyor

ikincisi bordobereliler ayni pkklilar gibi dagda yasiyorlar bir sehirden baska bir sehire gitmek icin daglarda daglara yuruyorlar sac sakal birbirine karismis bir vaziyette su yok yiyecek yok

ustelik evli falan san psikolojin beter olur bekar gitmek lazim yani evlenmeyi unutucaksin

abartmaktan ne zevk alıyorsunuz anlamıyorum
  • 2009 daki
    başvuru şartları ösys giriş klavuzunda anlatılmış isteyenler internetten bakabilir ösymnin sitesinden
  • Ben acemilik yaparken 40-45 yaşlarında bi astsubay vardı başımızda. kendisinden en az 10 yaş küçük bi tugay komutanı geldi. bizim astsubayın çorabını atletini açtırdı, nizami mi diye. Bunu yaklaşık olarak 1000 kişinin önünde yaptı. Sonra tabeladaki bir bilginin (sözü bile edilmeyecek derecede basit bir şey) yanlış olduğunu idia edip fırça kaydı. Halbuki haksızdı....

Bunları hazmedecek kadar geniş biriysen durma...
  • değilim...

vazgeçtim zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

quote:

Orjinalden alıntı: lovelymadmex

bordo bereli olmak icinde galiba cocukluktan yetismek gerekiyor

abartmaktan ne zevk alıyorsunuz anlamıyorum

sadece eğitimleri 3 sene sürüyor o kadar olsun

• benim bildigim bordo bereli olmak isteyenler cok agir sartlardan geciyorlar
  • Karacı olarak Astsubaylık yapacaksanız Astsubay olmayı tekrar düşünün ama Hava veya Deniz Astsubaylık düşünüyorsanız hiç düşünmeden Astsubay olun , imkanınız varsa Subay olun derim.

Çünkü şu an işsizlik dizboyu, siz askeri okula başladığınız anda Emekli Sandığı' nız başlıyor, dolayısı ile eğer asker olmazsanız 4 - 5 sene üniversite + askerlik + iş bulma vs. derken 7-8 seneniz sosyal güvenceniz olmadan boşa geçmiş olacak ve sivil hayatta iş bulursanız asker olan birinden 7-8 sene sonra emekli olacaksınız..
    Ayrıca askerler şu anda mileltvekillerden sonra 2. sınıf devlet memuru, lojman, orduevleri, tatil kampları, oyak indirim imkanları vs. birçok avantajı var..

Eğer sülalenizden kalan holding şirket vs yoksa askerliği tavsiye ederim..Ha üst ast ilişkisi derseniz o her şirkette var zaten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soho -- 27 Şubat 2009; 11:10:23 >
  • S.A.S veya S.A.T olmayi dusunuyorum acaba ne gibi sartlar gerekiyor yani ille bu ikisini olmak icin kucuklukten askeri okula mi kayit olmak gerekiyor ?
  • babam kadenmeli kıdemli başçavuş 2500 lira alıyoruz rahat
  • biri bişey diyor "bir devlet memuru ancak bu kadar aşşağılanabilir" diyorum vazgeçiyorum.. bir diğeri başka bişey diyor "tam benlik bir iş" diyorum tekrar heves ediyorum...

ne yapacağımı şaşırmış durumdayım şuan.

jandarma astsubay diye birşey var mı?

jandarma özel harekat timine girebilme yolumun açılması için ne okumam gerekiyor? uzman jandarma okulunun işlevi nedir?

bunlar tam benlik meslekler. hayat tarzıma gerçekten uygun. vereceğiniz cevaplar benim için gerçekten çok değerli. nette dolaşıp bulduğum bilgilerin çoğu laf salatasından ibaret...

1 senemi heba etmek istemiyorum...

@sefa3027

babanız nerde görev yapıyor şuan? yani nerede oturuyorsunuz? ortalama kaç yılda bir başka bir şehire tayini çıkıyor? kaç yaşında?
  • quote:

Orjinalden alıntı: -BoZ-

biri bişey diyor "bir devlet memuru ancak bu kadar aşşağılanabilir" diyorum vazgeçiyorum.. bir diğeri başka bişey diyor "tam benlik bir iş" diyorum tekrar heves ediyorum...

jandarma özel harekat timine girebilme yolumun açılması için ne okumam gerekiyor? uzman jandarma okulunun işlevi nedir?

bunlar tam benlik meslekler. hayat tarzıma gerçekten uygun. vereceğiniz cevaplar benim için gerçekten çok değerli. nette dolaşıp bulduğum bilgilerin çoğu laf salatasından ibaret...

@sefa3027

babanız nerde görev yapıyor şuan? yani nerede oturuyorsunuz? ortalama kaç yılda bir başka bir şehire tayini çıkıyor? kaç yaşında?

jandarma astsubaylık başvurusu 29 şubatta sonaeriyor kaçırdın galiba istersen yarın ösym merkezi açıksa bi bak ilgili bölüme konu açmıştım ama ilgi görmedi internetten kayıt olunmuyor bu arada istersen diğer komutanlıklara bak

• quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

quote:

Orjinalden alıntı: -BoZ-

biri bişey diyor "bir devlet memuru ancak bu kadar aşşağılanabilir" diyorum vazgeçiyorum.. bir diğeri başka bişey diyor "tam benlik bir iş" diyorum tekrar heves ediyorum...

@sefa3027

jandarma astsubaylık başvurusu 29 şubatta sonaeriyor kaçırdın galiba istersen yarın ösym merkezi açıksa bi bak ilgili bölüme konu açmıştım ama ilgi görmedi internetten kayıt olunmuyor bu arada istersen diğer komutanlıklara bak

peki nedir jandarma astsubay?

kara astsubaydan farkı nedir?

bugün 27si ayın. haftasonu geçerliyse başvuru yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BoZ- -- 27 Şubat 2009; 19:57:59 >

• babamda jandarma lojmanda oturuoruz Vandaız lojmana 50 lira gibi sembolik bir cre ödyoruz ama her yerde lojmana girilemiyor puan usulüyle oluyor lojmana girmek batıda 4 doğuda 2 sene kalıyorsunuz tabi bir iki senelik sapmalar olabiliyor babam 40 yaşında, 2 sene sonra 1. derecee dşp emekli olunabilior ve oyakla beraber emeklilike 2000 lira maaş alacakmış birde emeklilik tazminaımı ne işte o da bir 50000 lira toplu para veriyorlar bir de isterseniz oyağı hemen çekip toplam 170 bin lira falan alınıyor ama maaşınız 1400 liraya falan düşüyor emeklilikte onun dışında ekonomik durumunuz iyi olur ama bazen tain iyi olmaz ama alışınca bir yerde 2 nci seneden sonra sıkılırsınız. Astsubaylık zordur gerçekten ayda 4 kez nöbet tutarsınız toplam 30 günlük idari izin birde haftasonları(kimi yerlerde gıcık alay komutanları cumartesi sabah 9 dan 2ye kadar mesaği yaptırıyor)birgün kendinizi polis sanarsınız sürekli adli işlerle uğraşırsınız başka bir yerde bir dağ karakolunda terörist avlarsınız. işe başladğınızda genelde ücra yerlere verirler.ama sora okul durumundan falan merkezlere gidiyorsunuz bugüne kadar 5 okul değiştirdim ki bir tane daha değiştireceğim bu sene tainimiz çıkıyor.En önemli şeyde şu. Askerlik yaşam biçimidir. Yani sabah 8 akşam 5 olayı yoktur. Her zaman sizi karakoldan arayıp çağırabilirler sivilde de askersinizdir babam emekli arkadaşlarına hala komutanım der
    çok sorumluluk ister hiç bilmediğiniz bir şey hakkında soruşturma açabilirler hakkınızda. Babam mesleğinden şikayet ediyor ama dışarı çıkınca başka bir işide yapamayacağını söylüyor. Çoğu emekli askerde bir işe girince yürütemezler zaten (istisnalar hariç)
    ama yinede askerlik güzeldir. Benim için söyleyeyim hoca babanın mesleğini sorduğunda asker demek, baban nerde diyince görve gitti demek babanın okula ünüformasıyla ve bir askeri araçla gelmesini görmek ayrı bir zevktir. Bi de astsubaylar tüm silahları kullanmayı bilmek zorunda hepsini tutturmuşluğu vardır babamın bana(ama atış yapamadım hepsiyle)
    işte bunlar kısacası biraz içimi döktüm sanırım ama idare et ama gerçekten güzel meslek işin garantidir her zaman
    unutmadan askeri hastene imkanı var kbb da bile 2 kişilik sıra bekliyoruz gölün kıyısında ve çarşıda bir çok ordu evi ve sosyal tesis var ve hepsi çok ucuz(hamburger 1 liramı ne)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sefa3027 -- 27 Şubat 2009; 20:21:29 >

• Şu an Anadol teknik lisesi 1 . sınıf öğrencisiyim Sat yada sas timine girmek Borda bereli olmak Hiçbiri olamacıksa Dağda vatanım için çarpışmak isterim
    bunun için Subay mı ast subvaymı olmam gerek yada ne olmam gerek anlatabilirmisniz.
  • dagda carpisman icin isparta egirdir komando okuluna gitmen lazim zaten orayi sapasaglam bitirdin daha omur boyu sirtin yere gelmez

ben S.A.S veya S.A.T olmak istiyorum neler yapmam lazim
  • Tamam nasıl gidebilim asıl mesale bu Borda bereli olmak yada komando olmsak yada S.A.S S.A.T olmak istiyorum.Ve çocuklar gibi büyüyünce asker olucam değil ciddi olarak yapmak istiyorum.
    (Beyler çok güçsüzüm şuan şnav ve barfiks çekemeyiorum lise sonda boy uzmamam bitince Bodyede başlıcam kendimi komandoluğa iyice alıştırcam :D)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lex-boy

Şu an Anadol teknik lisesi 1 . sınıf öğrencisiyim Sat yada sas timine girmek Borda bereli olmak Hiçbiri olamacıksa Dağda vatanım için çarpışmak isterim
    bunun için Subay mı ast subvaymı olmam gerek yada ne olmam gerek anlatabilirmisniz.

daha yolun başındasın vaktin daha var üniversite sınavında astsubay yüksek okullarını yazacaksın veya 2 yıllık okul bitirip assubaylık sınavlarına gireceksin illa olucam diyorsan üniversite sınavından gir 2yıl 2 yıldır yeni kanuna göre artık astsubaylarda 6 yılda rütbe alacak. Özel kuvvetlerde görev almak için en az uzman çavuş olman gerekir gönüllülük esasına göre TSK kurs olarak belirli birliklede eğitimi verilir eğridir dağkomando okulu bolu dağkomando okulu gibi sas sat bordo bereliler ayrı birimlerdir bordo berelilerin eğitimi ortalama 3.5 yıl sürer ve hiçde kolay olmadığı bilinir yani herbabayiğidin harcı değil
    @-BoZ-
    arkadaşında yazdığı gibi jandarma yeri geldiğinde polis gibi yeri geldiğinde dağın başında görev yapar mesela ankara çayyolu zengin semtidir ama jandarma bölgesidir yazın 500cc BMW motorlarla gezen jandarma assubayları göreblirsin veya bizim okulun içindede jandarma karakolu vardı beytepe kampüsünün içerisinde minibüsle gezer motorize ekipler nizamiyede akşama kadar otururdu ama şırnağın olmadık yerndede jandarma karakolu olabilir hiç belli olmaz şansına kalmış. valla yarın ösym büroları açıkmı bilmiyorum açıkcası bende başvuracatım ama işten güçten unutmuşum bu işsilikte ne olursa olsun devlet kapısı saygın bir kurum ama kaçırdık işte yaza doğru kara kuvvetlere ve deniz kuvvetleride başvuru alır ben kara kuvvetlerini düşünüyorum
    bu arada başvuru koşullarından en önemlisi eğitim durumunun en az önlisanas olması gerekir

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.