Şimdi Ara

Astsubay nedir? Ne iş yapar? Kaç yaşında emekli olur? Psikolojisi nasıldır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
1
Favori
219.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Askeriyede ara eleman diyebileceğiz kişilerdir.Kafaya takmayan bir kişiliksen aslında çok iyi bir meslektir.Hem sorumluğun çoktur hemde azdır.Genelde alem adamlardır.
    Ben Hava Astsubay olmanı tavsiye ederim ( Hava kuvvetlerindeki kara piyade astsubayları ile karıştırma) .Hem ücreti daha yüksektir,hem eğitim olarak çok şey öğrenirsin hemde alt-üst ilişkisi olarak rahattır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VipLimE

Babam astsubay ve hiç rahat değil,bizde hiç rahat değiliz.3-4 Senede bir tağininiz çıkıyor ev taşıyorsunuz yeni insanlar görüyorsunuz alışmaya çalışıyorsunuz of of çok zor iş.

Hiç bulaşmayın.Subay lar bile bu sıkıntıyı çekiyor.Askerlik zor iş.Bulaşmayın.Gidin mis gibi mühendis olun daha iyi.

Babam 2milyar civarı alıyor her ay.Ama evdi kiraydı elde birşey kalmıyor.

Neden kira ödüyorsunuz, lojman yok mu ? Bildiğim kadarıyla lojmanın kirası çok az sembolik oluyor ve lojmanda yer yoksa kira yardımı yapılıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Babam astsubay ve hiç rahat değil,bizde hiç rahat değiliz.3-4 Senede bir tağininiz çıkıyor ev taşıyorsunuz yeni insanlar görüyorsunuz alışmaya çalışıyorsunuz of of çok zor iş.

Hiç bulaşmayın.Subay lar bile bu sıkıntıyı çekiyor.Askerlik zor iş.Bulaşmayın.Gidin mis gibi mühendis olun daha iyi.

Neden kira ödüyorsunuz, lojman yok mu ? Bildiğim kadarıyla lojmanın kirası çok az sembolik oluyor ve lojmanda yer yoksa kira yardımı yapılıyor

Bildiğim kadarıyla Lojman hakkı sınırlı ve heryerde yok. Askerlik özveri isteyen bir meslek. 3-4 yılda tayinler olur. Lojman bulamayabilirsin.

• Lojman kiraları İstanbul dışında bir çok kente göre pahalıdır. Bu nedenle yarıya yakını boştur. Sadece güvenlik nedeniyle tercih ediyor askerler, yoksa ekonomik bir kârı yok lojmanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Güneydoğu

quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Bildiğim kadarıyla Lojman hakkı sınırlı ve heryerde yok. Askerlik özveri isteyen bir meslek. 3-4 yılda tayinler olur. Lojman bulamayabilirsin.

Yazdığım gibi lojman temin edilemeyenlere kira yardımı yapılıyor diye biliyorum.

• subay olmıcaksan -ki bu saatten sonra olamazsın ea dan dolayı- çalış güzel bi ünide oku üniden mezun olduktan sonra asteğmenlikten istersen sözleşmeli subay olabilirsin
    tabi karar senin
  • İzmir gaziemirdeyim. Misal burada polis lojmanları var fiyatları 40-60tl arasındaydı gayet sembolik. Burada askeri lojmanlarda var. Onların kiraları: 400-500 civarı. Bilindiği gibi sembolik falan değil gayet kol gibi:) Marketleri falan ucuzdur. Sebebide çok az kar edilir... Babam hava astsubayıydı şuan emekli... Ve şuan 30 yılını aşan ve ölüm,deprem vs yardımlarına zamanında üye olan biri yaklaşık 200-250 Bin tl civarı ikramiye alıyor ve 1500 civarı emekli maaşı alıyor...
    Kısaca söylemek gerekirse ailen yaşar sen çekersin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: btrlp92

subay olmıcaksan -ki bu saatten sonra olamazsın ea dan dolayı- çalış güzel bi ünide oku üniden mezun olduktan sonra asteğmenlikten istersen sözleşmeli subay olabilirsin
    tabi karar senin

benim iyice kafam karıştı

astsubay olduktan sonra açıköğretimden 4 yıllık bi fakülte bitirerek subaylık hakkı elde etmiş olmuyormuyum?

ea olmamın buna ne gibi bi etkisi var?

-------------------------------------------------------------------------------

edit:

harp okuluna girmek için sayısal bölümden mezun olmak gerekiyormuş ya... şimdi anladım demek istediğini

peki sözleşmeli subaylığın anlamı nedir tam olarak?

astsubaylıktan subaylığa geçmek sözleşmeli subay olmaktan daha mı zor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BoZ- -- 18 Ocak 2009; 23:41:59 >

• Valla bilmiyorum ama bu linkin yardımcı olacağına inanıyorum
    http://www.sahinefendi.org/kara-kuvvetleri-komutanligi-sozlesmeli-subay-alim-ilani-505-kisi.html
  • quote:

Orjinalden alıntı: btrlp92

Valla bilmiyorum ama bu linkin yardımcı olacağına inanıyorum
    http://www.sahinefendi.org/kara-kuvvetleri-komutanligi-sozlesmeli-subay-alim-ilani-505-kisi.html

yardımı oldu saolun... =)
  • rica ederim
  • astsubay, angarya işler yapan uzman çavuşların bi üstü, genelde orta kademe işlerde kalem oynatan, kimi bölüklerde tim komutanı, kimi bölüklerde ise bölük komutanı olacak çizgiye sahip insanlardır...
  • Bir astsubayla konuşmadan karar verme derim.Nede olsa hayatını etkileyecek bir karar.
  • sivil gibisi yoktur. bunu bilir bunu söylerim. Beni genelkurmay başkanı bile yapsalar istemem. Sivil olmak paha biçilmez bence. İlla asker olmak istiyorsan, en azından subay olmaya bak derim. En azından sürekli yükseliyorsun.

Askerliğimi yaptığım yerde astsubay öğrenciler vardı. Arada muhabbet ediyorduk. Aralarında çok pişman olanlar vardı. Gerçi onları babaları kaydettirmiş. Ama işte çıkamıyorlar da, 70 milyar mı ne tazminat ödemeleri gerekiyormuş. Bir de sivilde yapacakları bir iş yok. Köşeye sıkışmışlar malesef. Gideceğin yolun geri dönüşü yok. Başka alternatiflerin varsa değerlendir derim.

astsubaylıktan subaylığa geçmek sandığından daha zor. Az kişi var bunu başaran. kolay olsa assubay kalmazdı hiç. Buna ümit bağlayarak hiç girme bu işe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 24 Ocak 2009; 2:55:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nicotinell

sivil gibisi yoktur. bunu bilir bunu söylerim. Beni genelkurmay başkanı bile yapsalar istemem. Sivil olmak paha biçilmez bence. İlla asker olmak istiyorsan, en azından subay olmaya bak derim. En azından sürekli yükseliyorsun.

Askerliğimi yaptığım yerde astsubay öğrenciler vardı. Arada muhabbet ediyorduk. Aralarında çok pişman olanlar vardı. Gerçi onları babaları kaydettirmiş. Ama işte çıkamıyorlar da, 70 milyar mı ne tazminat ödemeleri gerekiyormuş. Bir de sivilde yapacakları bir iş yok. Köşeye sıkışmışlar malesef. Gideceğin yolun geri dönüşü yok. Başka alternatiflerin varsa değerlendir derim.

astsubaylıktan subaylığa geçmek sandığından daha zor. Az kişi var bunu başaran. kolay olsa assubay kalmazdı hiç. Buna ümit bağlayarak hiç girme bu işe.

össdeki o "mat2" denen bölümden ölesiye nefret ediyorum ve anlamıyorum... 1. bölümden de taş çatlasın 20-25... daha üstünü görmedim.

diğerlerinde sorunum yok fakat mat2yi yapmadan adam gibi bir fakülteye girmem imkansız...

kendimi çok iyi tanıyan bir insanım. sivil hayatta, siyasal bilgiler ve kamu yönetimi bölümünden mezun olmadığım taktirde katlanabileceğim pek fazla meslek yok. burada kendimi sizlere özetlemem gereksiz bir davranış olur fakat "askeriyeye giremezsem ya kiralık katil olurum yada toplumdan uzağa, rizeye gider, arıcılık avcılık vs. yaparım" dersem kendimi gayet iyi özetlemiş olurum.

• quote:

Orjinalden alıntı: -BoZ-

össdeki o "mat2" denen bölümden ölesiye nefret ediyorum ve anlamıyorum... 1. bölümden de taş çatlasın 20-25... daha üstünü görmedim.

diğerlerinde sorunum yok fakat mat2yi yapmadan adam gibi bir fakülteye girmem imkansız...

kendimi çok iyi tanıyan bir insanım. sivil hayatta, siyasal bilgiler ve kamu yönetimi bölümünden mezun olmadığım taktirde katlanabileceğim pek fazla meslek yok. burada kendimi sizlere özetlemem gereksiz bir davranış olur fakat "askeriyeye giremezsem ya kiralık katil olurum yada toplumdan uzağa, rizeye gider, arıcılık avcılık vs. yaparım" dersem kendimi gayet iyi özetlemiş olurum.

sen bilirsin. eskiden hukuk da mat istemiyordu, şimdiki halini bilemiyorum. Kamu/siyasal fena bölüm değildir. Kaymakamlık, müfettişlik sınavlarına falan girersin bitirince.

Askerlik anlatılmaz yaşanır. Burda ne desek boş. Belki yapına uygun bir meslektir. Üniversite mezunu olup da işsiz gezen onca insan varken, sana girme diyemeyiz.

Kararı sen vereceksin. başarılar hayatta.

• Ordu personeli olmak; bir meslekî tercih midir yoksa yaşam tarzı mıdır buna iyi karar vermek gerekir.
  • Yerinde olsam astsubay olur, ardından gönüllü olarak bordo bereli olurdum.
  • yanlış yerde arıyorsun cevabını
    memurlar .net gir orada askeri bölüm var istemediğin kadar uzman,astsubay,subay var onlarla konus gözlemlere dayanan yorumlara ınanma bırde kendılerıne sor
  • öneriler için teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.