Şimdi Ara

Astro 212 HD İçin Dış Lastik Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim Salcano Astro 212 HD bisikletim var aşağıda örnek resim koyuyorum.. Bisikletimde 2.2 lik kalın mtb lastikleri var, ben mevcut olan jantlarıma uygun olarak en düşük kaçlık lastik taktırabilirim? Bisikleti şehir içi kullandığımdan dolayı hep asfalt yolda gidiyorum ve neredeyse kaldırım bile inip çıkmıyorum bu yüzden daha rahat sürüş yapabilmem için lastikleri olabildiğince inceltip mümkünse slick yada aşağıdaki 2. resimde verecceğim örnekteki gibi bir lastik taktırmak istiyorum sizlerin önerileri neler

Son olarak bisikletimin arka hidroliği gayet sağlam çalışmakta fakat hafifçe frene dokunduğumda ilk başta bi TAK sesi gelmeye başladı diski kavrama anında bir tak sesi geliyor ama yavaşça bastığım zaman sadece. Bunu servisine yada tamirciye götürsem bana çok fazla masraf çıkartırlarmı?

Buda örnek olabilecek bahsettiğim lastik(kaçlıktır bunuda bilmiyorum)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 1,50'lik lastiğe kadar sorunsuzdur. Daha inceleri takılabilir mi bilmiyorum. Zira hiç görmedim. Örnek olarak koyduğunuz resimdeki lastik ölçüsü 1,75 olabilir.

HD frenler hakkında hiç bilgim yok maalesef. O konuda birşey diyemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

1,50'lik lastiğe kadar sorunsuzdur. Daha inceleri takılabilir mi bilmiyorum. Zira hiç görmedim. Örnek olarak koyduğunuz resimdeki lastik ölçüsü 1,75 olabilir.

Cevap için teşekkürler hocam peki iç lastiğide yenilemem gerekirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoveU4ever

quote:

Orijinalden alıntı: Mythology

1,50'lik lastiğe kadar sorunsuzdur. Daha inceleri takılabilir mi bilmiyorum. Zira hiç görmedim. Örnek olarak koyduğunuz resimdeki lastik ölçüsü 1,75 olabilir.

Cevap için teşekkürler hocam peki iç lastiğide yenilemem gerekirmi?

2,2'den 1,50'ye düşersen mecburen iç lastikleri de yenilemek lazım. İç lastiklerin çiftini 20 liraya çok rahat bulabilirsiniz.
  • http://www.dogabisiklet.com/RUBENA-FLASH-SPORT-26X150,PR-935.html

Şu ayarda bir lastik kullanışlımıdır patlamaları azaltmak için içine şerit uygulanabilirmi? Forumda maxxis detonator önermişler fakat fiyatı biraz pahalı gibi geldi
  • Elimde tam istediğiniz gibi bir lastik var (Ritchey Tom Slick 1.0) düşünürseniz görüşelim tanesi 350 gr. civarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler ama okadar ince de düşünmüyorum :)
  • Up
  • 1,7 gibi resimdeki lastik aslında janta göredir daha çok jant sorun çıkarmayana kadar takılabilir ama 1,5 dan aşağı inmeyin derim bir arkadaş 1 takmıştı onlada kullanıyordu ama

bütçenize göre continental touring plus alırsanız çok rahat idare edip performansınızı artıracaktır, ayrıca bu lastikler patlamaya da dayanıklıdır
  • quote:

Up

Bence 1.50 den asagı ınmeyın zaten 1.50 sizi ucurur :D Daha da ince kullanmak istiyorsanız mtb i satıp yol bısıkletı alın derim . Cunku mtb e daha da ınce lastık takarsanız mtb nın bır anlamı kalmaz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRO319

quote:

Up

Bence 1.50 den asagı ınmeyın zaten 1.50 sizi ucurur :D Daha da ince kullanmak istiyorsanız mtb i satıp yol bısıkletı alın derim . Cunku mtb e daha da ınce lastık takarsanız mtb nın bır anlamı kalmaz .

Benimde düşüncem o yönde fakat satsam kaça satarım hiç bilmiyorum.. sattığım fiyata 2. el beni tatmin edebilecek bir yol bisikleti bulabilirmiyim onuda bilmiyorum açıkcası... Ama gönlüm yol bisikletinden yana. düz yolda 5km gidiş 5 km dönüş kullanıyorum sadece daha hızlı varmak benim için daha iyi olur çünkü sıkıcı olabiliyor 15 20 dk sadece gidiş yol sürüyo

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PRO319

quote:

Up

Benimde düşüncem o yönde fakat satsam kaça satarım hiç bilmiyorum.. sattığım fiyata 2. el beni tatmin edebilecek bir yol bisikleti bulabilirmiyim onuda bilmiyorum açıkcası... Ama gönlüm yol bisikletinden yana. düz yolda 5km gidiş 5 km dönüş kullanıyorum sadece daha hızlı varmak benim için daha iyi olur çünkü sıkıcı olabiliyor 15 20 dk sadece gidiş yol sürüyo

aynen dun aksam dakikada kac km gıdecem bır hesaplayım dedım 4-5 dk da 1.5km gıtmısım . Bendekı lastıklerde 2.1"lık dişli lastıkler duz yolda 30km/h ı sabıt hız yapamıyorsun bıraz 30 la gıdıyorsun sonra hız 24 e 22 e dusuyor .

Eğer siz 10 km için dusunuyorsanız bısıkletı degıstırmenın anlamı yok . 1.50" genıslıgındekı dıs lastıkler hızınızı gayet arttırır .

ama trafıkte daha dıkkatlı olmak gerekır ınce lastıklerle .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PRO319 -- 10 Eylül 2013; 10:05:33 >

• Evet kalın lastik yolu daha iyi kavrar. Trafikte daha emniyetli . Ancak dediğiniz gibi bende de bu bisiklet var 45 50 km yi zor görüyorum zorluyor beni baya . Sürtünme fazla hızlanınca ses de artıyor baya. Daha dişleri az ve ince lastik almak gerek asfalt için. Ben bu bisikleti başlangıçta ormanda patika yolda kullandım orada çok iyidi. Güveni hissediyordum.
  • Evet tam dağ tepe patika bisikleti fakat ben dümdüz asfalt yolda kullandığım için o zorlanmayı hissedebiliyorum ince lastik takıp maşayı kilitleyip çok daha rahat yol gidebileceğimi düşünüyorum ama hala beklemedeyim karar veremedim. Kafamda Şöyle bir model vardı ama kayar eder diyende çok
    http://www.ebay.co.uk/itm/CONTINENTAL-SPORT-CONTACT-26-X-1-6-BLACK-WIRE-NEW-ATC-37695-/251302008186
  • continental king II düşünebilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.