Şimdi Ara

astramastra 'nın Sinema ve Stereo Sistemi (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.777
Cevap
45
Favori
158.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapardım onu kesin de, Bursa dayım. Artık o taşıyıp bakma işi yalan yani bu saatte sonra.

Aslında bugün siparişi vereyim diyordum ama neyse ben 1-2 gün daha inceleme okuyup, karşılaştırma videosu falan izleyeyim en iyisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi charnel -- 10 Mart 2016; 11:19:29 >
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Ben de Çanakkale'deyim bize hep sıkıntı bu konu. 😏
    Kafanızı karıştırdım galiba kusura bakmayın. :)
    Bazen heyecanla hızlı kararlar veriyoruz sakin ve doğru karar vermek lazım.
    Gerçi her iki seçenekte sizi mutsuz etmez sanmıyorum, yeterki aklınıza yatsın, içinize sinsin. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Forum dışı bir arkadaşımın Nvidia Shield ' ı satılık ilgilenenler p.m. den ulaşabilir. Şu anda hem 4K hem 2D de media player olarak kullanabileceğiniz güzel bir cihaz.
    Ben de hali hazırda kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Forum dışı bir arkadaşımın Nvidia Shield ' ı satılık ilgilenenler p.m. den ulaşabilir. Şu anda hem 4K hem 2D de media player olarak kullanabileceğiniz güzel bir cihaz.

Satılmıştır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Forum dışı bir arkadaşımın Nvidia Shield ' ı satılık ilgilenenler p.m. den ulaşabilir. Şu anda hem 4K hem 2D de media player olarak kullanabileceğiniz güzel bir cihaz.

Cihazda memnun musunuz? Problemleri var mı? Oppo varken pratik olmasi amacıyla mi kullanıyorsunuz? Cihazı tavsiye eder misiniz? Cihazla ilgili çok yorum okudum fakat almaya değermi emin olamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    Android olmasından çok haz etmesem de her ne kadar oyun konsolu niyetine üretilmiş bir cihaz olsa da üzerinde ki işlemciden dolayı mp olarak kullanmak amacıyla aldım.
    Oppo 4K oynatmıyor doğal olarak sadece upscale yapabiliyor,burada ki boşluğu doldurmak adına aldım. Henüz 3D iso oynatmıyor onun dışında bir sorun yok ,mevcut KODİ
    ile de afişleme ve altyazı otomatik indirme DUNE ye göre şu anda büyük rahatlık oldu bana, önceden yaDIS ile uğraşıp afişleme ve altyazıyı ilgili sitelerden bulup indir kopyala
    vakit kaybı idi.Bir de DUNE de görüntü biraz noise ludur. Solo 4K edinip karşılaştıracağım iyi olan kalacak .

Ben media player niyetine kullandığım için diğer atraksiyonlara girmiyorum ama OS android olunca farklı amaçla kullanan çok kişi var örneğin IPTV yada arkadaşımın sattığı
    cihazı alan kişi desktop da ki oyunları nvidia sayesinde stream edebilmek için aldı mesela,benim hiç kullanmadığım ve de kullanmayacağım bir özellik.Yani kullanım amacına
    göre durum değişiyor.

• Nvidia geldikten sonra afiş ve altyazı işleri için artık uğraşmadığımdan Dune HD base 3D bir süredir emekliye ayrılmıştı,şu an ben de ihtiyaç fazlası olduğu için
    ihtiyacı olan birine gitsin istiyorum o nedenle malum sitelere ilan açmadan buradan haber vermek istedim.Kutusu ve içeriği tamdır,herhangi bir tamir vs görmemiştir.
    İçerisin de 500gb lık 3.5 " lik diskle beraber verilecektir.Kendisi yada çevresi için ilgilenen arkadaşlar p.m. den ulaşabilir.

astramastra 'nın Sinema ve Stereo Sistemi

• Satılmıştır.
  • hızlı satış diye ben buna derim
    motorsiklet mevsimini açmışsın tabii artık kim uğraşacak afişti, indekslemeydi vs. vs.
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    İşin ticaretinde olmayınca ,çabuk gidiyor Atilla. Kısmet bu işler.

Diğer mevzuya burada hiç girmeyelim :) çok konu dışı
  • Serdar hocam mesajlarınız arasında Sony 500 ES ile JVC RS57 karşılaştırması ile ilgili yazı yazacağınızı okumuştum.(yanlış hatırlıyorsam affola)
    Bununla ilgili yorumlarınızı merak etmiyor değilim.

Hatta 500 Es ile rs500 E arasında bir kıyaslamanız varsa ben benim gibi merak edecekler için oldukça faydası olacaktır.
  • firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Haklısın Levent hocam, o güne ait resim ve aldığım notlara baktım ama bulamadım,flash belleklerin birinde ama bulursam paylaşırım.

Hatırladıklarımı yazayım,o tarihte benim gibi JVC kullanan bir arkadaşım vardı fakat kendisinin önceliği 4K olduğu için aklı Sony de kalmıştı. Nihayetinde ProAV de
    Saatçioğlu ile anlaşarak beğenirse almak şartı ile bir demo gerçekleştirdik. RS49 / RS57 (RS67 de vardı ama demoya dahil etmedik) ve 500ES
    (520 ler henüz gelmemişti sanırım) kutusundan çıkarıldı ve Saatçioğlun dan gelen teknisyen tarafından kalibre edildi. JVC ile görüntüyü
    yan yana vurdurduğumuz da 2D de JVC de bariz bir kontrast farkı hemen göze çarpıyordu. Native kontrastta halen JVC nin eline kimse su dökemez bence.
    Sony'nin lümen farkından dolayı biraz daha parlaktı ama hazır modlara bu çok yansımamıştı ,iki cihazı yanyana gören bir alıcı 2D de kesinlikle Sony'i seçmezdi,
    bariz bir fark vardı hatta bu duruma çok şaşıran kalibre eden arkadaş gördüğünü gösterebilmek için bir kaç da resim çekti,ne kadar ayar yaptıysa da olmadı.
    4K da Sony nin kendi oynatıcısı vardı. FMP serisinden numarasını hatırlamıyorum şimdi. JVC de ki e-shift3 (yeni seride 4 oldu) teknolojisi hiç fena değildi
    sadece kaydırmalı panel kullanmasından dolayı en sol kenarda bir yeşil dik çizgi oluşuyordu o da perdenin çerçevesine denk geliyordu.Görüntü de ilk etap da
    5-10 sn kadar geç geliyordu.Bu durum kablo kaynaklı da olabilir.
    (...bu arada Epson'da e-shift teknolojisinin bir benzerini kullanıyor ama demo ettiğim LS10000 4K da JVC kadar başarılı değil bu konuda ,tabii bu kendi yorumum,
    yeni seri LS10500 yada yakın zamanda gelecek 9300 ler de bu durum değişmiş mi göreceğiz)

Native 4K farkından dolayı Sony bir tık öndeydi ama yanyana izlemeyen biri bu farkı gözardı edebilir yada fark etmeyebilir. Arkadaşım da her ne kadar
    2D de görüntü olarak JVC dese de o an için tek kriteri 4K olduğundan ve güzel bir fiyat yapılınca tercihini Sony den yana kullandı.

Bugün ki şartlarda 500ES ve RS500 arasında 2D de sonuç değişmeyecektir,sonrasın da Sony de 520 şimdi de 550 çıktı galiba ama demo etme şansım olmadı.
    o nedenle RS500 le kıyaslayamayacağım.

Hatırladıklarım bunlar :)

• Çok güzel bir konu 46 sayfa soluksuz okudum upgradeleri film izler gibi izledim :) son durum ne pekii ?
  • saksıdakiçiçek S kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim,sistem de bir değişiklik yok sayılır, sinema ve stereo sistemini ayırdım o kadar.
  • Merhaba Arkadaşlar, son dönem bir JVC prj kullanıcısı olarak,geçen sene kasım ayında satışa çıkan JVC D-ILA Z1 'i
    Youtube da ki videolar ve inceleme yazılarından çok merak ediyordum. Kendisi laser kaynaklı (Blu-Escent) 20.000 saat
    ömürlü,3000 lümen gücünde JVC nin native 4K flag ship projeksiyonudur, bu hafta sonu ProAV de bir kaç saatlik
    bir demo etme şansına nail oldum,bilmeyenler için Amerika fiyatı $35k ,İngiltere fiyatı yaklaşık £30k diğer Avrupa
    ülkelerin de de €35k civarı ve geçen yıl Avrupa da 14 adet satılmış bu cihaz.

Tabii bu maliyetlerle kendi adıma evim de kullanmam hayal olan bir cihaz ama dünya gözü ile görmek bu işlere meraklı bir hobidaşınız olarak beni çok mutlu ettiğini söylemek isterim.Elbette bu imkanı verdiği için ProAV den Tuncay bey'e de teşekkür etmem gerek.

Cihaz İstanbul da ki büyük bir firmanın talebi üzerine demo sunumu yapılmak için TecPro vasıtası ile getirilmiş ben de bu vesile
    ile nasiplenmiş oldum :)

JVC Z1 nam-ı diğer RS4500 (USA) zaten resimlerden de gördüğünüz üzere ebatları ile dehşet verici bir cihaz, ben en son; şayet
    Panasonic lerin kiralama şirketleri için çıkardığı 20bin lümenlik 3 dlp chipli büyük sunum makinelerini saymazsak ki zaten ev
    sineması kategorisine girmez bunlar,bir kaç yıl önce gördüğüm Sony VW1100 ES den daha ağır ve büyük (1100 ES 520 x 200 x 640 mm,
    20kg) bir cihaz, Z1 ise 500 x 235 x 720 mm ve 37.5 kg. (Sony VW5000Es i henüz görmedim ama ebatlar benzer olmakla beraber Sony 6
    kg daha ağır,zati fiyatı da £50k civarı :) )

Z1 tartışmasız şu ana kadar kendi test ettiğim cihazlar için de ki en iyi görüntü kalitesine sahip projeksiyon oldu,
    teknolojik olarak zaten her şeyi destekliyor kısaca bahsedecek olursak native 4096x2160 dünyanın en küçük 4K paneline sahip 0.69
    inch (rakipleri 0.74 olması lazım), 4K60p desteği,İki adet HDCP 2.2 uyumlu HDMI 2.0a girişi ve 18gbps bant genişliğinde ki
    sinyalleri destekliyor,BT2020 (%80 ini verebiliyormuş),DCI-P3 (Digital Cinema da %100),HDR ,HLG,Lens shift (%100 dikey %43 yatay)
    Multiple Pixel Control -Bu zaten vardı ama 4K için daha da geliştirilerek yeni bir algoritma oluşturulmuş,süper çözünürlük olarak
    katkısı yadsınamaz hatta 1080p görüntülerde de çok başarılı (Sony de karşılığı Reality Creation ,Epsonda Super Resolution
    diyebiliriz),Clear Motion Drive /Motion Enhance - Her markada farklı bir isim altında hareketli görüntülere araya kare atarak akıcı bir görüntüleme ve blur efekti gideren bir teknoloji (Epsonda Frame Interpolation, Sony de Motion Flow ),
    Screen Adjust Mode - Detaylı bir panel hizalama menüsü var 3 renk için arı ayrı ve pattern ekranın da ki her bir kare için
    yapılabiliyor,Low Latency Mode - Gamerlar için düşünülmüş ama etkisi nasıldır bilmiyorum ,bunları ölçen birileri çıkar yurt
    dışında, Auto Calibration Function - Sony lerde çok başarılı olmasa da bunu cihazın kendi yapıyordu JVC de bu fonksiyonu
    kullanabilmek için optik bir sensör,ve bir pc ve yazılım gerekiyor,bu bizim cihazlarda da var ama oto özelliği nerede anlamadım,
    denemek için de vakit harcamadım açıkçası...

Ve Dünyanın ilk THX 4K Ekran sertifikalı projeksiyonu (başvuru yapıldığı tarihte şu an başka modelde var mı bilmiyorum)
    Bu sertifikayı alabilmek için THX laboratuvarların da yaklaşık 400 adet testten geçmiş.Yani kutudan çıktığı an THX modları hazır.
    Detayına buradan bakabilirsiniz "http://www.thx.com/certification/thx-certified-projectors/"

Elimde şimdilik UHD player olmadığı için 4K kaynak olarak Nvidia Shield Tv box ve netten indirilmiş 2160p lik demo videolar ve
    ripli filmler vardı bunlarla izleme yaptım ve kontrast,siyah derinliği ve parlaklık diğer demo yaptığım cihazlarla alakası
    olmayan bir sonuçla karşılaştım. Alet çok büyük olmasına rağmen fan ses rahatsız edici değildi, aslına bakarsanız ısınıyordu ama resimlerde de göreceğiniz üzere üst orta kısmında gözüken alüminyum parça soğutma görevi de görüyordu.Bu soğuk havalar da
    elinizin buzunu çözer o derece :) , mevcut e-shift serisi JVC lerle menü de bazı farklılıklar vardı,yeni görüntü modları ve renk
    scalası çeşitleri,ayrıca panel hizalama daha detaylı,motorize lens shift biraz yavaş,aceleci olanlar sıkılabilir,kapanma ve
    açılma çok hızlı, JVC, Z1 için çapı 10 cm lik yeni bir mercek üretmiş, ebatını resimlerde göreceğiniz Epson tw5350 ile yan yana
    kıyaslayabilirsiniz, 5350 si olanlar lütfen alınmasın :)

Dikkat ederseniz projeksiyondan bahsederken hiç kontrast değerini vermedim, laserden dolayı sonsuza bir ( ∞:1 ) dinamik kontrast aralığı sunabiliyor cihaz, Sony' nin laser cihazında da aynı ibareyi görebilirsiniz. Gerçi doğal kontrastta JVC lerin eline kimse
    su dökemiyor, demo ettiklerim içerisin de RS serisinin yanına henüz yaklaşan görmedim.

Şimdilik yazacaklarım bu kadar Türkiye de satılır mı satılmaz mı bilinmez ama fuarların dışın da çok da satıcılar da görebileceğimiz bir model olmadığı için deneyimi mi sizlerle de paylaşmak istedim. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

Z1 in yavruları RS400 ve 500 :)

4K için özel üretilmiş 100mm çapında ki lens

Desteklediği standartların logoları...

Yukarıda tw5350 si olanlar alınmasın demiştim :)

Büyüklüğünü gözünüz de canlandırabilmeniz açısından üzerine bir disk koydum.

Meşhur Lucas amcamızın icadı THX modları :)

Kaynak 3840x2160 ile sınırlıydı dolayısı ile 4096 yı göremedik. :(

Bir iki görüntü paylaştım ama makinenin çektiği bu resimler gerçeği yansıtmadığını özellikle belirtmem de
    fayda var kompakt bir makine ile oto modda çekildi ve foruma yüklemek için de çözünürlük düşüldü,gözümün
    gördüğü ile alakası yok ama hiç koyulmadı denmesin diye ekliyorum.

Arkadaşla bir hatıra fotosu çektirmeden olmazdı

Not:
    Resimler de dikkatinizi çekmiştir Epson tw7300 ve tw9300w ProAV stoklarına girmiş,onlarla ilgili küçük bir
    paylaşımda yapacağım,yine resimler de tw6800 gözüküyor onu da 6700 ler gelince bir karşılaştırma yazısı
    karalayacağım. 6700 düşünenler beklesin çünkü arada bir maliyet farkı çok olmayacak gibi...

• Cihazın maşallahı var eline sağlık Serdar abi
  • 5200 kullanıcısı olarak susma hakkımı kullanıyorum

Eline sağlık serdar hocam, güzel yazı olmuş..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Offf offf of.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5300 kullanıyorum . Alindim .

Akşam eve gidip o projeksiyona nasıl bakacağım simdi. Jvc'nin yanında resmen c.k kadar kalmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğine sağlık serdar abi.Makine yakıyor.Keşke bizde görsek dünya gözüyle zira bu dünyada alınacak gibi değil.
    Yukarıda bahsettiğiniz auto calibration için colorimeter,color generator ve yazılım(Calman) gerekli.Projeksiyonu ağa bağlıyorsunuz, bilgisayar ağ üzerinden projeksiyona doğrudan müdahale edip ayarları yapıyor.Sizde arkanıza yaslanıp bitmesini bekliyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.