Şimdi Ara

ASTRA J KASA 1.3 CDTİ KULLANICILARI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.556
Cevap
45
Favori
501.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • varsın atak olmasın yahu,ama 1.3 dizel yine de atak bir araç o kadar abartıldığı kadar ağır değil,bayırlarda falan kesinlikle üzülmezsiniz
    +
    bunu alan adam zaten ekonomi istiyor.
    100 kilometrede 4,4 lt yakan bir araba varsın da yarış yapmasın.bu zamanda lüx demek ekonomi demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

varsın atak olmasın yahu,ama 1.3 dizel yine de atak bir araç o kadar abartıldığı kadar ağır değil,bayırlarda falan kesinlikle üzülmezsiniz
    +
    bunu alan adam zaten ekonomi istiyor.
    100 kilometrede 4,4 lt yakan bir araba varsın da yarış yapmasın.bu zamanda lüx demek ekonomi demek.

Aynen katılıyorum hocam...
  • Teşekkürler cevaplarınız için. 1.6 dizele evet ama 1.3 dizel sadece ekonomi. 1.6 güçlü bir dizel koysalar ne güzel olur. daha az paraya güç. serilik önemli bence sollarken ve sıkışık bir durumdan kurtulurken gerekli. Ekonomimi yoksa serilikmi tercihi yapmak çok zor arada uçurum var birini seçince öbürünün hepsi gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptansss

Teşekkürler cevaplarınız için. 1.6 dizele evet ama 1.3 dizel sadece ekonomi. 1.6 güçlü bir dizel koysalar ne güzel olur. daha az paraya güç. serilik önemli bence sollarken ve sıkışık bir durumdan kurtulurken gerekli. Ekonomimi yoksa serilikmi tercihi yapmak çok zor arada uçurum var birini seçince öbürünün hepsi gidiyor

Dostum bu araba turbodizel 200 nm torku var sollamalarda üzmez seni merak etme bi test sürüşüne çıksan şüphelerin kaybolur aslında
  • quote:

Teşekkürler cevaplarınız için. 1.6 dizele evet ama 1.3 dizel sadece ekonomi. 1.6 güçlü bir dizel koysalar ne güzel olur. daha az paraya güç. serilik önemli bence sollarken ve sıkışık bir durumdan kurtulurken gerekli. Ekonomimi yoksa serilikmi tercihi yapmak çok zor arada uçurum var birini seçince öbürünün hepsi gidiyor

keşke dediğin gibi olsa 1.6 dizel... ama seçenekler sınırlı olunca mecburen seçim olacak. iyi düşünüp doğru karar vermek lazım . cidden zor işmiş bu araba almak işi:))) ben arabayı alalı 2 ay oldu hala acabalarım var :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: avukatakın

quote:

keşke dediğin gibi olsa 1.6 dizel... ama seçenekler sınırlı olunca mecburen seçim olacak. iyi düşünüp doğru karar vermek lazım . cidden zor işmiş bu araba almak işi:))) ben arabayı alalı 2 ay oldu hala acabalarım var :))))

acabalarınız nedir paylaşabilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem_e

quote:

quote:

ya evet acabalar gerçekten önemli..
    astra ve leon arasında kaldım ve leon a ciddi derecede kaydım..
    dış görünümde ikiside harika, astranın iç görüntüsü malzemesi kaliteli ve daha hoş..
    ama göz bir süre sonra alışacaktır ama motor üzerse gerçekten üzer..
    acaba derken kıyasladığınız yada aklınızda başka bir araba var mı?

• sollamalarda astra dizel sizi üzmez.
    bir ufak vitese geçirdiniz mi araba uçar
    ben eski 75 beygirlik corsa dizel kullanıcısı olarak bunları söylüyorum
    95 beygirlik astrayı siz düşünün
    corsamda 5.vitesteyken araba bayır yukarı gaz veridğimde havaya kalkardı

bence gidin deneyin kesinlikle yeteceğini göreceksiniz
  • yazılanları okudukça daha da heyecanlanıyorum açıkçası
    benim astram da yolda 26 kasım da Türkiye de olucak 30 kasımda da Allah nasip ederse
    Astra 1.3 Dizel Cosmo + Cylone Navi ile aranıza katılacağım günü bekliyorum

ben de eski opel corsa 1.3 dizel kullanıcısı olarak astra nın biraz daha ağır bir araç olmasına rağmen beni güç konusunda
    üzeceğini düşünmüyorum açıkçası.
  • denemek test sürüşüne kesinlikle çıkmak istiyorum ama şu ana kadar dizel test aracı verdiklerini ne duydum ne de gördüm..
    bir arkadaş da 0-150km videosu koymuş.. internetteki 14.7saniye ye inanmıyordum ama onun ölçtüğü kadarıyla da 15sn. gibi bir sürede çıkıyor 100km hıza..
    45000tl civarında bir vara veriyorsam araba git dersem gitmeli aslında bırakınca üzmeyi.. opel duysun sesimizi 1.6CDTI yapsın şu motorlarıı

quote:

Orijinalden alıntı: webislander

sollamalarda astra dizel sizi üzmez.
    bir ufak vitese geçirdiniz mi araba uçar
    ben eski 75 beygirlik corsa dizel kullanıcısı olarak bunları söylüyorum
    95 beygirlik astrayı siz düşünün
    corsamda 5.vitesteyken araba bayır yukarı gaz veridğimde havaya kalkardı

bence gidin deneyin kesinlikle yeteceğini göreceksiniz

• Can Kardeşim 0-150 km videosunu ben çektim 1 viteste ana yola çıkyorum ters taraftan zaten gidiş geliş yol.Araç son derece tatminkar alalı 3 hafta oldu 2.000 km yaptım performansından son derece memnunun 2. viteste şehir içinde yavaşlayıp gaza bastığınızda cok çabuk toparlanıyor araç sürekli 1-2 yapmanız gerekmiyor örneğin,Önceki aracım megane 1.5 100 hp dizeldi.performans konusunda megandan ayırt edemiyorum bir türlü.
    Nasıl mı ? ilk kalkış anından kaynaklanıyor sadece astra ilk kalkışta nazlanıyor ani bir şekilde fırlamıyor,buda 1750 devrin altında motor cansız kalıyor bundan sanırım. ilk kalkıştan sonra her devirde gaza anında tepki veriyor.

İzlemiş olduğunuz video da araç 1.000 km de bastım ama dip gaz yapmadım hiçbir viteste.

Yakında 10-15 km hızdan yani ikinci vites ile 15-100 videoya çekicem hak vereceksiniz.

1. Vites oranları uzun örneğin 3.vites 130 km
    2. yüksek hızlarda motorun düşük devirlerde kalması örneğin 160 km 3250-3400 aralarında
    3. Hiç sıfırlamadım 2130 km 5.6 litre karışık 50.000 civarı emin olun 5 litrenin altına düşecektir. Dizelde hissedilir derecede düşer.
    4. Yukarıda da yazdığım gibi 20 km hızla giderken 3 vitese atıp devam edebilirsiniz. cok rahat toparlıyor.
    5. Yokuş kalkış desteği : Mükemmel birşey,Hiçbir zaman tedirgin omuyorsunuz.

Hepinize Keyifli Sürüşler

• Öylesine konuları okuyordum, bakıyorum ki herkes performans konusunda biraz şikayetçi araçlarınızın garantiside var bu yüzden basit bir powerbox denen cihazdan alıp biriniz deneyebilir son ayarda kullanmadığınız taktirde bir zararıda olmaz zaten aracınıza, performans konusundaki memnuniyetsizliğinizi biraz olsun azaltabilir.10-15hp kadar + güç alırsınız ki 95 hp araba ile 110hp arasında gözle görülür bir performans farkı tabiki olur.(powerbox falan satmıyorum yanlış anlaşılma olmasın:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can..

quote:

Orijinalden alıntı: erdem_e

quote:

quote:

ya evet acabalar gerçekten önemli..
    astra ve leon arasında kaldım ve leon a ciddi derecede kaydım..
    dış görünümde ikiside harika, astranın iç görüntüsü malzemesi kaliteli ve daha hoş..
    ama göz bir süre sonra alışacaktır ama motor üzerse gerçekten üzer..
    acaba derken kıyasladığınız yada aklınızda başka bir araba var mı?

Hocam acaba derken aklımdaki tek soru motor güçsüzlüğü idi yoksa malzeme kalitesi donanım arabanın yol tutuşu karizması vs hiç bir şikayetim yok herşeyi geçtim konsolu yeter bu aracın :)))

Aklımda direkt bir marka yok ( belki yeni focus olabilirdi) ama 1,5 yada 1,6 dizel başka bir araç baksamıydım (motor çekişi anlamında) diye bazen uzun yol sollamalarında düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: o_firat

quote:

Dostum bu araba turbodizel 200 nm torku var sollamalarda üzmez seni merak etme bi test sürüşüne çıksan şüphelerin kaybolur aslında

Bu arada aracın torku malesef 200 değil ( 200 tork h kasa astralardaydı) bu kasada tork 190.

beygir gücünde 5 beygir artış olmuş ama torku 10 düşürmüşler. bende anlamadım neden böyle olduğunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akınhoca -- 23 Kasım 2010; 9:44:15 >

• anlıyorum dostum, ah bir de sürme fırsatı olsa önyargılarımın ciddi şekilde değişeceğine inanıyorum..
    15-100km testine çıkarsan ve eğer müsait yol bulup da dip gaz yaparsan çok memnun oluruz vallahi..
    zahmet veriyoruz çok teşekkür ederimm

quote:

Orijinalden alıntı: dost2003

Can Kardeşim 0-150 km videosunu ben çektim 1 viteste ana yola çıkyorum ters taraftan zaten gidiş geliş yol.Araç son derece tatminkar alalı 3 hafta oldu 2.000 km yaptım performansından son derece memnunun 2. viteste şehir içinde yavaşlayıp gaza bastığınızda cok çabuk toparlanıyor araç sürekli 1-2 yapmanız gerekmiyor örneğin,Önceki aracım megane 1.5 100 hp dizeldi.performans konusunda megandan ayırt edemiyorum bir türlü.
    Nasıl mı ? ilk kalkış anından kaynaklanıyor sadece astra ilk kalkışta nazlanıyor ani bir şekilde fırlamıyor,buda 1750 devrin altında motor cansız kalıyor bundan sanırım. ilk kalkıştan sonra her devirde gaza anında tepki veriyor.

İzlemiş olduğunuz video da araç 1.000 km de bastım ama dip gaz yapmadım hiçbir viteste.

Yakında 10-15 km hızdan yani ikinci vites ile 15-100 videoya çekicem hak vereceksiniz.

1. Vites oranları uzun örneğin 3.vites 130 km
    2. yüksek hızlarda motorun düşük devirlerde kalması örneğin 160 km 3250-3400 aralarında
    3. Hiç sıfırlamadım 2130 km 5.6 litre karışık 50.000 civarı emin olun 5 litrenin altına düşecektir. Dizelde hissedilir derecede düşer.
    4. Yukarıda da yazdığım gibi 20 km hızla giderken 3 vitese atıp devam edebilirsiniz. cok rahat toparlıyor.
    5. Yokuş kalkış desteği : Mükemmel birşey,Hiçbir zaman tedirgin omuyorsunuz.

Hepinize Keyifli Sürüşler

• bana samsunda 1.3 dizel sport modeline 48900tl fiyat verdiler de pazarlık etmedim yok kampanya başlamış zaten düşemiyoruz felan dediler de bu kampanya sanki indirim isteyenlere engel olmak için söylenmiş gibi geldi pahalı mıdır? cosmo ise 53bin tl istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: oydelee

bana samsunda 1.3 dizel sport modeline 48900tl fiyat verdiler de pazarlık etmedim yok kampanya başlamış zaten düşemiyoruz felan dediler de bu kampanya sanki indirim isteyenlere engel olmak için söylenmiş gibi geldi pahalı mıdır? cosmo ise 53bin tl istiyorlar

sport dizele ankara opal bayii 44,500 tl fiyat vermiş samsun bayi fazla söylemiş
  • burada aynı donanımı arkadaşlar 45000tl civarında aldıklarını belirtiyorlar...
    onlara kıyasla çok pahalı tabi :)

quote:

Orijinalden alıntı: oydelee

bana samsunda 1.3 dizel sport modeline 48900tl fiyat verdiler de pazarlık etmedim yok kampanya başlamış zaten düşemiyoruz felan dediler de bu kampanya sanki indirim isteyenlere engel olmak için söylenmiş gibi geldi pahalı mıdır? cosmo ise 53bin tl istiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: emp:)

Öylesine konuları okuyordum, bakıyorum ki herkes performans konusunda biraz şikayetçi araçlarınızın garantiside var bu yüzden basit bir powerbox denen cihazdan alıp biriniz deneyebilir son ayarda kullanmadığınız taktirde bir zararıda olmaz zaten aracınıza, performans konusundaki memnuniyetsizliğinizi biraz olsun azaltabilir.10-15hp kadar + güç alırsınız ki 95 hp araba ile 110hp arasında gözle görülür bir performans farkı tabiki olur.(powerbox falan satmıyorum yanlış anlaşılma olmasın:))

power box kesinlikle yakıtı arttırıyor ve hissedilebilir bir güç artışıda olmuyor
  • 45000tl dediğiniz enjoy plus paketi olmasın ya boşuna kavga ettirtmeyin beni şimdi adamlarla :) 48900 den 45000tlye düşürmek için bayaaaaaa çirkefleşmem gerekecekte :) güya da kampanya başlamış 2000tl indirim varmış ta ben göremedim indirimi, bindirim olmuş resmen.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.