Şimdi Ara

ASTRA G HAKKINDA TÜM BİLDİKLERİNİZ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
9
Favori
122.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya Zaten Opellerin Hepsının Suspansıyonlar sert ıyı bı marka taksak bıle fazla degısecegını dusunmuyorum ayrıca sert olmasındakı amacta performans ve virajlarda savurmayı engellıyor onun için sert olması ıyı bence ama benım anlamadıgım bazen arabanın amartisor bazen bı yumusuyorkı sormayın cok yumusak oluyor bazende sert oluyor odun gıbı anlayamadım nıye bole oldugunu ama genellıkle sert oluyor
  • benim arabayı opelin kendi servisine gösterdim 4 amortisör de patlak dediler. ancak sertlikten hiç şikayetçi olmadım tabi ama merak ediyorum 4 ünü de bi değiştireyim bakalım nasıl olacak hem değişmezsem ileride başka sorunlar da açabilir.
  • Bence Opel'in en iyi ürettiği araba Astra G Elegance'tır.1.4 motor 2004 model orjinal sunrooflu,orjinal alarm ve cam kapatma modüllü,orjinal hız sabitleyicili,orjinal karartmalı dikiz aynalı,orjinal yağmur sensörlü,orjinal torpidoda olmayan konsoldan cd çalarlı(CDR500),full otomatik vites bir Elegance HB sahibiyim.Bu saydıklarımın hepsi fabrika çıkışlıdır.Elegance'ta biliyorsunuz çelik jant,maun kaplama,dijital klima standarttır onları belirtmeye gerek yok.Arabam daha 27 bin kilometrede.Hala fabrika kokusu var.Çiziği yok.Arka tamponun orjinalliği bozulmasın hiçbir yer delinmesin diye park sensörü ve hatta lpg dahi taktırmadım.Astra'nın sunrooflu ve bu saydığım donanımlılarına "Astra Elegance 2004 Edition" deniyor.Hele bu arabanın 1.4'ünden galiba 6 ya da 7 tane satılmış yanlış hatırlamıyorsam TC'de.
    Astra G elegance'ın en sonuncuları 2004'te piyasaya verildi bilmiyorsanız.
    Yeni astra'nın fulünde(2004-2005 elegance ,2006-2009 cosmo) benim arabadan farklı olarak sadece far sensörü var.
    Sadece kendi arabam olduğundan yazmıyorum bunu.Çevremdekiler de aynı fikirde.Yeni kasa astralar ;yani 2004 ve sonrası için diyorum; biraz takoz gibi duruyor benim arabanın yanında.Benim arabamdaki o kenarlardaki ovallikler ve arkadan çıkan 5 cantimlik çıkıntı(sedanvari) benim arabaya inanılmaz bir endam ve asalet katıyor şöyle önden tekerlekleri bükerek park ettiğinizde.Hele yeni astraların(en son kasayı kastetmiyorum) konsolu yok mu o konsolu offf tam bir fiyasko.Opel bu kadar mı zevksiz olabilir diyorum kendi kendime.Çok dik bir açıyla yere iniyor yani çok kullanışsız.Ayrıca arabanın iç dizaynı(konsol olsun,torpido olsun,yan kapıların iç döşemesi olsun) acayip keskin çizgili geometrik şekillerden oluşmakta.Yani kastım sanki seksenlere dönmüşler bu arabaları yaparken.Aşırı plastik kullanılmış.Neredeyse bütün döşeme plastikten hele o konsol yok mu o konsol çin oyuncaklarından farkı yok malzeme kalitesi açısından.
    Zaten hangi opel servisine sorsam veya hangi opelci galericiyle muahabbet etsem Astra G'nin her anlamda daha düzgün dizayn edilmiş ve özenilmiş bir araba olduğunu söylerler.Opel'in bu arabaların Elegance'larını ise Mercedes'i taklit amaçlı olarak ürettiğini söyledi bi kaç kişi.Yani bu arabaları üretirken biraz Mercedes'e özenmiş opel.Bi de tabi 1999-2003 arasında Opel'in(GM) çok iyi olan satışlarını ve mali durumunu da düşünürsek arabaların kalitesine şaşmamak gerekiyor.
    Astra J'ye gelirsek kartal gözü olayı çok iyi olmuş.Kasanın önünü biraz daha ovalleştirmişler.Bu da güzel.
    Konsol'u da güzel olmuş ama.Ama konsolun yerdeki döşemeile birleştiği yerde ceh gibi bir açık var(ışık gelen yer).Kullanılan plastik çok narin.Bişeyi taksanız kırılcak gibi duruyor.Astra H'ta başlayan aşırı plastik kullanma hastalığı bu arabada da hala devam ediyor.Ama en azından biraz daha azaltılmış.Geri kaydırmayan triptronik vites iyi bişey ama full otomaik vites'i her zaman triptroniğe tercih ederim.Ne yazık ki opel full otomatik vites'i artık kullanmıyor.

• Arkadaşlar merhaba bu soruma cvp alabilirsem çok sevineceğim bende arabam olmamasına rağmen bende bir opel astra g kasa hayranıyım yakın zamanda alacam inş.Bir sorum olacak

Digital klima olayı bu araçlarda 2005 yılından sonra mı başladı yoksa 2002 den beri varmıdır.

eğer 2005 te başladıysa herkes sonradan mı digital klima taktırmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erol_1982

Arkadaşlar merhaba bu soruma cvp alabilirsem çok sevineceğim bende arabam olmamasına rağmen bende bir opel astra g kasa hayranıyım yakın zamanda alacam inş.Bir sorum olacak

Digital klima olayı bu araçlarda 2005 yılından sonra mı başladı yoksa 2002 den beri varmıdır.

eğer 2005 te başladıysa herkes sonradan mı digital klima taktırmıştır.

yanlıs bılmıyorsam 2003den ıtıbaren zaten 2003-2004 twonportların hepsınde dıjıtal klıma var sanırım :S
  • Selamlar. 2001 Astra Edition HB Full (Tartarini LPG) aldım. Biraz pahalı oldu ama bence görünüş ve sağlamlık yönüyle değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: picagor

Selamlar. 2001 Astra Edition HB Full (Tartarini LPG) aldım. Biraz pahalı oldu ama bence görünüş ve sağlamlık yönüyle değer.

Ne kadara aldınız nerden aldınız zaten astra edıtıon fazla yok hele hb daha az bulunuyor
  • 19000 boya yok orjinal. 1130000 km de. ama yürüyeninde ve lastiklerinde biraz masrafı var.
  • quote:

19000 boya yok orjinal. 1130000 km de. ama yürüyeninde ve lastiklerinde biraz masrafı var.

Hayırlı Olsun Allah Kaza Bela Vermesın Fıyat ıyı bence boya felanda yokmus
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fıraty

quote:

19000 boya yok orjinal. 1130000 km de. ama yürüyeninde ve lastiklerinde biraz masrafı var.

Sağol kardeşim teşekkür ederim.Allah sana daha iyilerini nasip etsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi picagor -- 2 Ağustos 2010; 0:17:29 >
  • quote:

quote:

quote:

Sağol kardeşim teşekkür ederim. Araban varmı bilmiyorum ama yoksa Allah sana daha iyilerini nasip etsin..

Saol kardes bendede var astra G
  • Pardon ya yeni farkettim ilk mesajı sen yazmışsın zaten. Kazasız belasız günler dilerim..
  • quote:

Pardon ya yeni farkettim ilk mesajı sen yazmışsın zaten. Kazasız belasız günler dilerim..

:):) saol ya merak ettım arabanın yuruyenınde ne sorun vardı ve sana tamamen ne kadara geldı bu araç
  • quote:

quote:

Pardon ya yeni farkettim ilk mesajı sen yazmışsın zaten. Kazasız belasız günler dilerim..

:):) saol ya merak ettım arabanın yuruyenınde ne sorun vardı ve sana tamamen ne kadara geldı bu araç

Büyük sorun değil aslında rot kolları değişecek galiba. Triger 60000 de değişmiş. Şimdi 113000 de. İçim rahat etmediği için ikinci kere ben değiştireceğim.
  • quote:

quote:

quote:

Büyük sorun değil aslında rot kolları değişecek galiba. Triger 60000 de değişmiş. Şimdi 113000 de. İçim rahat etmediği için ikinci kere ben değiştireceğim.

Trıger onemlıdır benımkıde 60binde degısmıs zaten 66da aldım ben 70de degıstırdım :S ne olur ne olmaz

• Ben de gaz taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar. Astra g 1.6 16 valf ecotech motor. 2000 model. Ankaradayım yaldızlar brc yi tavsiye ettiler aradım 1500 lira diyor. yaklaşık 200 lira da diğer masraflar yandık valla ya. Nerdeyse 2000 liraya gelecek. Atiker mi düşünsem ne yapsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savanam

Ben de gaz taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar. Astra g 1.6 16 valf ecotech motor. 2000 model. Ankaradayım yaldızlar brc yi tavsiye ettiler aradım 1500 lira diyor. yaklaşık 200 lira da diğer masraflar yandık valla ya. Nerdeyse 2000 liraya gelecek. Atiker mi düşünsem ne yapsam.

Atiker sorunlu dıye duydum ama :S genellıkle sıkayetcı oluyorlar uyum saglamıyormus genellıkle :S ama tabı saglıyanda vardır
  • yol bilgisayarında anlık tüketim yazan yerde tüptede gitsem benzindede gitsem rakamlar yazıyor. Marka tartarini acaba anlık kaç litre lpg harcadığını gerçekten gösteriyormu?
  • quote:

yol bilgisayarında anlık tüketim yazan yerde tüptede gitsem benzindede gitsem rakamlar yazıyor. Marka tartarini acaba anlık kaç litre lpg harcadığını gerçekten gösteriyormu?

Lpg takılınca yol bılgısayarı ıptal olur ıptal olur dedım anlık tuketım yazmaz kac lıtre kaldıgını yazmaz :S gerisini yazar zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: savanam

Ben de gaz taktırmayı düşünüyorum arkadaşlar. Astra g 1.6 16 valf ecotech motor. 2000 model. Ankaradayım yaldızlar brc yi tavsiye ettiler aradım 1500 lira diyor. yaklaşık 200 lira da diğer masraflar yandık valla ya. Nerdeyse 2000 liraya gelecek. Atiker mi düşünsem ne yapsam.

teleflex gfi çok tavsiye ediyolar biraz pahalı sanırım 2300 TL ve çekişten düşmeme garantisi veriyorlar.
    tartarini var bende şu an için memnunum benzinle gidiyomuşum gibi.
    bence tartarini, teleflex gfi, lavoto arasında seçim yap.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.