Şimdi Ara

ASTRA CLASSİC SORULAR !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar arkadaslar max. 15000 ytl ye kadar astra cllassic almayı düsünüyorum hb leri begeniyorum ilk önemli sorum :

- hb ile sedan arasında önemli genişlik farkı varmı bagaj onemli degil arkamda oturan sıkısmasın yeter 1:90 oldugum icin ic genislik benim icin gercekten onemli diger sorularım :
    - 1.4 GL genel olarak uygun fiyatlı ama 1.6 daha mi iyidir performans acısından soruyorum önemli fark varmı ? 1.4 yetmedigi durumlar oluyor mu hangisini önerirsiniz
    - model olarak ta yüksek model almaya calısacam bütceme gore modeller arasında tasarım farkı yok herhalde bu konuda bilgi verirmisiniz 2001 1,4 gl ile 2004 1,4 gl arasında farklar varmidir ?
    - önemli sorum 1,4 gl su anda km de ne kadar benzin harcıyor 1,6 km de ne yakıyor ? ve son sorum :
    - 15000 ytl ye max. önerebiceginiz model ? tutumlu olması onemli fakat az farklar varsa 1,6 1,4 arasında mesala özellikle belirtmenizi isterim !!!

Not: farklı araç önerilerinizide alabilirim örnek focuslarıda begeniyorum ama astra da büyük ihtimal karar kıldım

Araç sahiplerinden bilgiler gelirse cok sevinecem simdiden tesekkurler

• Arkadaslar yok mu yardım edecek !!!!!!
  • arkadaşım opel astra classic 1.4motorlar pek önerilmiyor. ben geçen hafta 2004 astra classic 1.6 aldım. 65000 kmde 19500 tlye. astra alacaksan 1600 cc motor al!!!!
  • hayırlısı olsun yorumun icin soal arkadasım ortalama benzin tuketimi nedir km de ne kadar yakıyor birde 2004 ile 2001 model arasında tasarım farkı var mı ufak tefek ne aldın elegance mi? bide cd diyorlar cd varmi astralarda ?
  • Comfort,Club,Cd,Elegance ve Njoy gibi versiyonları mevcuttur.Ben de arkadaşın söylediği gibi 1.6 motorlusunu almanı öneririm.Bagaj hacmi dışında bir fark olduğunu sanmıyorum ...
  • arabamı alır almaz atiker marka LPG taktırdım. 990 tlye 10 taksit. eskişehirden mersine gittim. Km de LPG ile 13 kuruş yaktı. benzin ile 19kuruş yakıyor. çekişte falan hiç bir değişiklik olmadı. gayet memnunum. benim arabam comfort. yol bilgisayarı ve alaşım jant yok. sanırım njoydan farkı bu.
  • tesekkurler arkadaslar bilgilendirmelerinizi bekliyorum diger sorularım icinde dikkatle takip ediyorum ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Şenol Tırak

arabamı alır almaz atiker marka LPG taktırdım. 990 tlye 10 taksit. eskişehirden mersine gittim. Km de LPG ile 13 kuruş yaktı. benzin ile 19kuruş yakıyor. çekişte falan hiç bir değişiklik olmadı. gayet memnunum. benim arabam comfort. yol bilgisayarı ve alaşım jant yok. sanırım njoydan farkı bu.

enjoy ile comfort dışardan da biraz farklıdır.

-comfort'un ön ve arka farları standart astra farıyken, njoy'da ön ve arka farlar karartılmıştır. ön farların aynaları falan siyahtır.
    -enjoy'da kapı kolları ve yan çıtalar gövde rengindedir. comfort'ta ise siyah.
  • quote:

Orjinalden alıntı: walkersky

selamlar arkadaslar max. 15000 ytl ye kadar astra cllassic almayı düsünüyorum hb leri begeniyorum ilk önemli sorum :

- hb ile sedan arasında önemli genişlik farkı varmı bagaj onemli degil arkamda oturan sıkısmasın yeter 1:90 oldugum icin ic genislik benim icin gercekten onemli diger sorularım :
    - 1.4 GL genel olarak uygun fiyatlı ama 1.6 daha mi iyidir performans acısından soruyorum önemli fark varmı ? 1.4 yetmedigi durumlar oluyor mu hangisini önerirsiniz
    - model olarak ta yüksek model almaya calısacam bütceme gore modeller arasında tasarım farkı yok herhalde bu konuda bilgi verirmisiniz 2001 1,4 gl ile 2004 1,4 gl arasında farklar varmidir ?
    - önemli sorum 1,4 gl su anda km de ne kadar benzin harcıyor 1,6 km de ne yakıyor ? ve son sorum :
    - 15000 ytl ye max. önerebiceginiz model ? tutumlu olması onemli fakat az farklar varsa 1,6 1,4 arasında mesala özellikle belirtmenizi isterim !!!

Not: farklı araç önerilerinizide alabilirim örnek focuslarıda begeniyorum ama astra da büyük ihtimal karar kıldım

Araç sahiplerinden bilgiler gelirse cok sevinecem simdiden tesekkurler

Dostum 15.000 e anca 2000-2001 comfort modelleri bulabilirsin belki ama fazla temiz bi şey bulammasın tahminimce sana iki ilan göstereyim örnek olarak
    http://www.sahibinden.com/!!!!!!bu_kilometrede_bu_temizlikte_baska_yok!!!!!!-92WQQaXQQ12560557WQQpXQQdisplayitem
    http://www.sahibinden.com/beyaz_melek-00WQQaXQQ12024351WQQpXQQdisplayitem

• sehir icinde 1.4 ile 1.6 arasında tüketim acısından fark yok. sehir dısında 1.4 daha az yakar. alırken 1.4 ü 2 milyar kadar düsük fiyata bulabiliyorsan bence 1.4 al. 2 milyarla kac sene arabaya ücretsiz binersin :).
  • 4 Yıl boyunca Astra classic kullandım..

2000 yılında sıfır almıştım.
    1.6 CD modeli idi..

O arabadaki zevki hiçbir arabada yaşamadım..

Yol tutuşu,motoru vs 10 numara bir araçtı..

Eğer kesin olarak kafanıza koyduysanız,kesinlikle 1.6 alın..

Gaz tepkileri çok iyi.
    Yüksek hızlara kısa sürede ulaşabilirsiniz..

Genişlik olarak hb ile sedan arasında hiçbir fark yok.
    Sadece bagaj genişlikleri farklıdır o kadar..
  • eğer temiz bi araba arıyosanız 15bine astra biraz zor. size focus lara da bakmanızı öneririm. onların piyasası daha uygun ve lpg uyumu da çok iyidir. ama illa ki ghia olacak
  • slmlar ben dün bir astra classic aldım. 2006 model daha tam alışamadım araca araç zor çalışıyor. 2 günden beri uzaktan kumanda çalışıyordu ancak şu an çalışmyor acaba pil sorunu mu başka bir sorun mu? teşekkürler
  • Astra classic efsanedir ilk olrak bunu söyleyeyim...Bizde de var performansı süper . Ara hızlanma olarak harika gaza basmaya korkuyorsunuz.focus astranın yanında araba biraz ağır kalıyor...bide yol tutuş konusunda harika.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverDrıve

4 Yıl boyunca Astra classic kullandım..

2000 yılında sıfır almıştım.
    1.6 CD modeli idi..

O arabadaki zevki hiçbir arabada yaşamadım..

Yol tutuşu,motoru vs 10 numara bir araçtı..

Eğer kesin olarak kafanıza koyduysanız,kesinlikle 1.6 alın..

Gaz tepkileri çok iyi.
    Yüksek hızlara kısa sürede ulaşabilirsiniz..

Genişlik olarak hb ile sedan arasında hiçbir fark yok.
    Sadece bagaj genişlikleri farklıdır o kadar..

bende 1.6 sını kullandım yol tutuş ve performans açısından güzel bir araç. 1.6 olanı tavsiye edrim.
  • Astramı alalı bir hafta oldu. 1.4 motorlar anlatıldığı gibi hiç de kötü değil. Kullanmadan karar verme. Yol tutuşu harika, yola sanki pençeleri ile sarılıyor. Hızı hiç hissetmiyorsun. Yakıtı da 1.6'lar %10 daha fazla yakıyor. 1.4 motor yeterli performas sergiliyor. Malzeme kalitesi iyi. Devirini aldığında inan koltuklara yapıştırıyor. Ara hızlanmaları tatminkar. Araba kullanmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.