Şimdi Ara

Astra Classic 3 1.3 CDTI En Uygun Devir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar merhaba. Astralar icin en uygun vites degistirme devirleri nedir? Uzun yolda hesapli kullanim icin, siz araclarinizi hangi devirde kullaniyorsunuz? En dusuk devir olarak kac kullaniyorsunuz? Bir de kasislerde durdugunuzda, 1. vitese dusuruyormusunuz yoksa 2 ile devam mi ediyorsunuz? 1' e dusurunce arac hopluyor, 2 ile devam edince sanki boguluyormus gibi oluyor.

• Ben yolun durumuna göre değiştiriyorum vitesi. Rampa ise 3.000'i geçiyorum, yol düz ise trafiğin durumuna göre 2000-2500 arası vites değiştiriyorum. En düşük devir ise hızı bazen (düzlüklerde) sabitlediğimde 6. vitese atıyorum (Ekonomi şart ) Bu da 1500 civarı birşeylere tekabül ediyordu galiba (hız 80) Kasislerde de eğer araç yüklü ise 1'e atıyorum, değilse 2'de devam.. Boğulsa da napam yani kolum yoruluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: metaner

Ben yolun durumuna göre değiştiriyorum vitesi. Rampa ise 3.000'i geçiyorum, yol düz ise trafiğin durumuna göre 2000-2500 arası vites değiştiriyorum. En düşük devir ise hızı bazen (düzlüklerde) sabitlediğimde 6. vitese atıyorum (Ekonomi şart ) Bu da 1500 civarı birşeylere tekabül ediyordu galiba (hız 80) Kasislerde de eğer araç yüklü ise 1'e atıyorum, değilse 2'de devam.. Boğulsa da napam yani kolum yoruluyor

Aracınızı kullanırken hiçbir zaman 1750 devir aşağısına düşmenizi tavsiye etmem. Neden derseniz astra 1.3 cdti da maksimum tork bandı 1750-2500 devir arasıdır ve en uygun kullanım aralığı budur. Ayrıca kullanım kitapçığını da dikkatli olarak okursanız dediğim husus orada da belirtilmiştir. Aracınızı düşük devirde kullanmanız motorun kurum bağlamasına sebep olur bu da motorun sağlığı için iyi bir şey değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeutrogeN

quote:

Orijinalden alıntı: metaner

Ben yolun durumuna göre değiştiriyorum vitesi. Rampa ise 3.000'i geçiyorum, yol düz ise trafiğin durumuna göre 2000-2500 arası vites değiştiriyorum. En düşük devir ise hızı bazen (düzlüklerde) sabitlediğimde 6. vitese atıyorum (Ekonomi şart ) Bu da 1500 civarı birşeylere tekabül ediyordu galiba (hız 80) Kasislerde de eğer araç yüklü ise 1'e atıyorum, değilse 2'de devam.. Boğulsa da napam yani kolum yoruluyor

Aracınızı kullanırken hiçbir zaman 1750 devir aşağısına düşmenizi tavsiye etmem. Neden derseniz astra 1.3 cdti da maksimum tork bandı 1750-2500 devir arasıdır ve en uygun kullanım aralığı budur. Ayrıca kullanım kitapçığını da dikkatli olarak okursanız dediğim husus orada da belirtilmiştir. Aracınızı düşük devirde kullanmanız motorun kurum bağlamasına sebep olur bu da motorun sağlığı için iyi bir şey değildir.

Kitapçığı dikkatli olarak okudum tabii ki de

Düşük devirde hızlanma yapmak kurum bağlamasına sebep olur Benim hızım sabit Hızlanacağım zaman zaten 2000 civarında olacak şekilde vites değiştiriyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.