Şimdi Ara

Astra - Civic - İ30 - Leon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Civic 1.6 (Elegant)
    Leon 1.4TSİ (FR)
    İ30 1.6 CRDİ (Elite)

(Model Yılları 2013 ve üstü)

Bu araçları kullananlar araçlar nasıldır.

Ya da bunlara eşdeğer başka ne modeller tavsiye edilebilir

Olumlu ve olumsuz yönleri, çıkardıkları sıkıntılar, ve en çok sevdiğiniz işinize yarayan özelliği nedir.

• Hız için FR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Airapper A kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda kim alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gosHawk. -- 22 Temmuz 2016; 15:29:41 >
  • Astra: 1.4 T+LPG Daha uygun olur. Dizelle aradaki farkı yakıt parası yaparsın.
    Civic: Yalıtımı unutulmuş araba. Çokta geniş değil ve performansı normal 1.6 gibi gidiyor.%90 sert plastik(B segment gibi...) Tabi her yönüyle sorunsuz bir araba.
    Leon FR:Buna binmek için LPG lazım Vialle-Prins şuan destek veriyor...
    İ30:Bu seçenekler içerisinde en dolusu. Direk dizel seçeneği ile alabilirsin.(1.6 GDİ olanıda var ama İ30 dizel alınmalı)

Burda benim tercihim İ30. Kafama göre İ30 bulamazsam Astra olurdu. Kafama göre Astra bulamazsam bekler dururum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOĞRUL

Uzun yolda kim alır

Stock astra uzun yolda FR'yi alamaz bence

• Civic, sağlam otomatik şanzımanı ve lpg uyumu ile ünlüdür. Alınacaksa öyle alınmalı. Fakat malzemesi ve ses yalıtımı kötü. Performans olarak otomatiği ilk kalkışlarda biraz hantaldır ama devirlendikçe kendine gelen bir motoru var.

i30, tasarımı güze, arkası geniş, donanımları iyi ama çok yakıyor, beygirinin hakkını tam olarak veremiyor, otomatik şanzımanı (dct olmayan) performanstan biraz çalıyor. Malzeme kalitesi iyi, fakat direksiyon derisi çok çabuk parlıyor, içerideki ekranı ufak ve mavi aydınlatması da biraz demode duruyor.

Astra J 1.6 CDTi, ağır olmasına rağmen aynı beygirdeki i30'u geçer, yakıt olarakta manuelleri hemen hemen aynı yakar, 6 ileri otomatik i30'dan 1 1.5 litre az yakar. Yol tutuşu için bu 4 araç arasında en iyisi denilebilir, ses yalıtımı ve süspansiyon konforu kötü, malzeme kalitesi ön konsolda biraz daha iyi olabilirdi ama genel olarak iyi. 1.4 Turbosu'da beygirinin hakkını veremeyen ve tüketimi yüksek olan bir motor.

1.4 T-Jet Fiat Linea, 1.4 Turbo otomatik Astra'yı boy boy geçti, madara etti.

Leon FR, MK 3 ise, 140 beygirlik motoru oldukça seri, neredeyse BMW 520d ayarında performansı var, çok sıkıştırmazsanız yakıtı karmada 8 litreyi geçmez, uzun yolda 5-6 arası yakar, tasarımı güzel, arkası geniş, süspansiyonu biraz sert, yalıtımı çok iyi değil ama astradan da kötü değil. Çok aşırı gezmiyorsanız, en iyi performansı bu araç verecektir, Leon FR'ı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 22 Temmuz 2016; 15:39:45 >

• Abstraction kullanıcısına yanıt
    Astra 1.4T beygirin hakkını neden vermiyor.0-100 9 saniye değilmiydi o nesi kötü ki
  • Hayat 0-100 den mi ibaret astra dizel ile 170 e kadar bende sümbülle kapışıyom sonra anca geçiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: TOĞRUL

Astra 1.4T beygirin hakkını neden vermiyor.0-100 9 saniye değilmiydi o nesi kötü ki

Çünkü kasası çok ağır araç bundan dolayı hantal, 0-100ü 9.9 sn, otomatiği 10.2 sn. Leon 1.4 TSI 125 bg ile geçersiniz 140lık astrayı.

• Leon FR Hepsinden iyi gider ama ben 2.elde istenilen rakamları hak ettiğini düşünmüyorum.Dizel İ30 Alır cam tavanınıda açar keyifle binerdim.
  • Leon FR 140'lık manual aracım var. Sorularınızı cevaplamaya çalışayım. Hız konusunda i30 ve Civic'e değinmiyorum bile direk Astra'yı kıstas alıcam. 1.4T Astra J ister manual, ister otomatik Leon'un çok gerisinde kalıyor gaza bastığım an mesafe sürekli açılıyor. 1.4T Astra K'ya denk geldim geçen 100'e kadar yarım boy öndeydim, 120-130 gibi 1 boy açtı sonrasında fark sabit kaldı. Umarım buraya kadar size bir fikir verebilmişimdir. Leon'dan devam edeyim. Süspansiyonları fazlasıyla sert ve lastik yanağı düşük olduğu için bozuk yolda rahatsız edebiliyor veya derin çukurlarda çok sert vuruyor. Ses sistemi Astra J'den iyi hatta Leon'dan önce 2014 model Comfort Polo vardı onun bile ses sistemi Astra J'den iyiydi. Benim aracım 60.000 olmak üzere trim sesi kapılarda, göstergede ve orta ekranda vardı. Kapıları ve göstergeleri söktüm sesi kestim şuan sadece orta ekrandan bir ses geliyor onu da 60.000 bakımda Doğuş ücretsiz yapacakmış klima borusunun kademesini mi alçaltacaklarmış neymiş. Yol tutuşu olarak Astra J kullanmadım ama aynı platforma sahip Cruze var annemde Leon daha iyi tutuyor. Zaten otomobil sitelerinde yapılan incelemelere bakarsanız Leon Astra K'dan da, J'den de iyi tutuyor denmiş. Tsi motorların yağ yakma olayına gelirsek benim aracım 12.000km'de 300ml kadar yakmış zaten kitapçıkda da yakacağını söylüyor. Son olarak yakıttan bahsedeyim. Ben Ankara'da oturuyorum trafiğe çok girmem, arabayı sakin kullanmam uzun dönem tüketimim 6.8-7lt civarı değişiyor. Pompa hesabı olarak 200tl'lik benzinle 650-700km yol yapıyorum. Bazen babam çıkarıyor 6-6.2lt gibi bir tüketimi var hatta bazen 6'nın altına indiği bile oluyor hala nasıl yapıyor çözemedim ama çok sakin araba kullanır. Astra J'den devam edelim. İşçilik olarak Leon'dan 1 değil 2 gömlek üstün ama sık sık bindiğim arkadaşımın Astra J'si 35.000km civarı olmasına rağmen trim sesleri Leon kadar olmasada var. Arkadaşımda 1.4T otomatik var 25-30kr arası tüketiyor yalnız o şehir içine giriyor benim güzergahımda 23-25kr tutturabilir, manual olsa belki 20-22kr civarı yakabilir. Bunlar harici diğer araçlar hakkında pek bir fikrim yok, bilmediğim konuya yorum yapmak istemem sadece performans olarak i30'da, Civic'de Leon'un çok gerisinde kalıyor. Leon ile ilgili başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

• Ben i30 alırdım ama gazcıyım diyorsan yazilimli leon veya e46 330i al

• Honda fanatiğiyim ama yarın sıfır araç alımı için vw polo test sürüşüne katılacağım. Bunu söylememdeki amaç size civic önereceğim için fanatiklik yapıyorsunuz demeyin diye
    Astra kısa bir süre kullandım bana çok hantal geldi. Kullanırken keyif alamadığım için diğer ayrıntılarına dikkat etmedim.
    Leona gelecek olursak seatın ikinci eli yok ve arabaları çok kısa sürede yıpranıyor. Ben seat marka araçlarda bunu gözlemledim. Özellikle iç mekan malzemeleri kısa sürede deforme oluyor.
    Civic yalıtımı kötüdür. Sürüş keyfi iyidir. LPG ile tam uyumlu motoru var ve performansı da tatmin eder. Honda araçları devirlendikçe hızlanması kesilmez sürekli hızlanır araç. İkinci eli altın gibidir. Sorunsuzdur baş ağrıtmaz.
    i30 hiç kullanmadım bilgim yok.

• hız ve performans istiyorsanız bu listede tartışmasız leon
    ama bunun haricinde önerim kullanıcısı olarak i30 olur (i30 için dct şanzıman olursa tabi)
    bundan önceki aracım 2013 civic ti benim için i30 un gerisinde her anlamda
    astrayı hiç kullanmadım o yüzden yorum yapamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Astra: 1.4 T+LPG Daha uygun olur. Dizelle aradaki farkı yakıt parası yaparsın.
    Civic: Yalıtımı unutulmuş araba. Çokta geniş değil ve performansı normal 1.6 gibi gidiyor.%90 sert plastik(B segment gibi...) Tabi her yönüyle sorunsuz bir araba.
    İ30:Bu seçenekler içerisinde en dolusu. Direk dizel seçeneği ile alabilirsin.(1.6 GDİ olanıda var ama İ30 dizel alınmalı)

Burda benim tercihim İ30. Kafama göre İ30 bulamazsam Astra olurdu. Kafama göre Astra bulamazsam bekler dururum

civic için çokta geniş değil demenden aracın içine dahi binmediğin belli. Civic iç mekan insigniadan bile geniş.

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

civic için çokta geniş değil demenden aracın içine dahi binmediğin belli. Civic iç mekan insigniadan bile geniş.

Arabama arkadan çarptılar ve kasko ikame araç olarak civic elegance otomatik verdi. İnsignia'dan geniş mi sende İnsignia'ya binmemişsin.Civicte yanlardan biri sıkıştırıyor hissi verdi ve gerçekten geniş değil. Efsane kasa Civic şuan ki kasadan daha ferah. Tavandan basıklık konusunda sıkıntı yaşamadım ama hiçte rahat edemedim,her bindiğimde sövdüm. Sportage erken servisten çıksa diye dua ettim...

5 gün kullandım ve bu parayı Civic'e veren 2. Eli ve sorun çıksrmaması için veriyordur yoksa 5 para etmez bir araç. Konfor yok yalıtım yok donanım yok(Verdiğin paraya göre)

• quote:

Orijinalden alıntı: Duellist

Leon FR 140'lık manual aracım var. Sorularınızı cevaplamaya çalışayım. Hız konusunda i30 ve Civic'e değinmiyorum bile direk Astra'yı kıstas alıcam. 1.4T Astra J ister manual, ister otomatik Leon'un çok gerisinde kalıyor gaza bastığım an mesafe sürekli açılıyor. 1.4T Astra K'ya denk geldim geçen 100'e kadar yarım boy öndeydim, 120-130 gibi 1 boy açtı sonrasında fark sabit kaldı. Umarım buraya kadar size bir fikir verebilmişimdir. Leon'dan devam edeyim. Süspansiyonları fazlasıyla sert ve lastik yanağı düşük olduğu için bozuk yolda rahatsız edebiliyor veya derin çukurlarda çok sert vuruyor. Ses sistemi Astra J'den iyi hatta Leon'dan önce 2014 model Comfort Polo vardı onun bile ses sistemi Astra J'den iyiydi. Benim aracım 60.000 olmak üzere trim sesi kapılarda, göstergede ve orta ekranda vardı. Kapıları ve göstergeleri söktüm sesi kestim şuan sadece orta ekrandan bir ses geliyor onu da 60.000 bakımda Doğuş ücretsiz yapacakmış klima borusunun kademesini mi alçaltacaklarmış neymiş. Yol tutuşu olarak Astra J kullanmadım ama aynı platforma sahip Cruze var annemde Leon daha iyi tutuyor. Zaten otomobil sitelerinde yapılan incelemelere bakarsanız Leon Astra K'dan da, J'den de iyi tutuyor denmiş. Tsi motorların yağ yakma olayına gelirsek benim aracım 12.000km'de 300ml kadar yakmış zaten kitapçıkda da yakacağını söylüyor. Son olarak yakıttan bahsedeyim. Ben Ankara'da oturuyorum trafiğe çok girmem, arabayı sakin kullanmam uzun dönem tüketimim 6.8-7lt civarı değişiyor. Pompa hesabı olarak 200tl'lik benzinle 650-700km yol yapıyorum. Bazen babam çıkarıyor 6-6.2lt gibi bir tüketimi var hatta bazen 6'nın altına indiği bile oluyor hala nasıl yapıyor çözemedim ama çok sakin araba kullanır. Astra J'den devam edelim. İşçilik olarak Leon'dan 1 değil 2 gömlek üstün ama sık sık bindiğim arkadaşımın Astra J'si 35.000km civarı olmasına rağmen trim sesleri Leon kadar olmasada var. Arkadaşımda 1.4T otomatik var 25-30kr arası tüketiyor yalnız o şehir içine giriyor benim güzergahımda 23-25kr tutturabilir, manual olsa belki 20-22kr civarı yakabilir. Bunlar harici diğer araçlar hakkında pek bir fikrim yok, bilmediğim konuya yorum yapmak istemem sadece performans olarak i30'da, Civic'de Leon'un çok gerisinde kalıyor. Leon ile ilgili başka sorunuz olursa cevaplayabilirim.

astrayı yerin dibine vurmuşsun be. astra j piyasanın en iyi yol tutan araçlarından biri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• herkes kendi arabasini savunuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

quote:

Arabama arkadan çarptılar ve kasko ikame araç olarak civic elegance otomatik verdi. İnsignia'dan geniş mi sende İnsignia'ya binmemişsin.Civicte yanlardan biri sıkıştırıyor hissi verdi ve gerçekten geniş değil. Efsane kasa Civic şuan ki kasadan daha ferah. Tavandan basıklık konusunda sıkıntı yaşamadım ama hiçte rahat edemedim,her bindiğimde sövdüm. Sportage erken servisten çıksa diye dua ettim...

5 gün kullandım ve bu parayı Civic'e veren 2. Eli ve sorun çıksrmaması için veriyordur yoksa 5 para etmez bir araç. Konfor yok yalıtım yok donanım yok(Verdiğin paraya göre)

Pardon bende fd6 efsane kasa var. 190 boyundayım ve insignia 508 c180 leon fluence fous gibi c d sınıfı araçlardan en çok zevk aldığım ve rahat ettiğim civic oldu. Zaten 2 yıldır severek kullanıyorum. 110 120 hızlarında 70 TL ile 460 km yapmak bile bu aracı aldırır insana.

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Bana deseler Civic iyi yönlerini sırala;
    1- Hakikaten sorunsuz. Fabrikadan sıkıntısı üretilmemiş ise arıza çıkarması muhtemel değildir çünkü eski teknolojide devam eder ve elektronik ise basit ama gösterişlidir.
    2- Lpgye aşık bir motoru var. Hiç bir motor Lpg uyumlu şekilde üretilmez ama FD7'Ler fabrikadan manifold montaja hazır halde çıkıyor... Bu oranlada Lpg de az bir tüketimi var.
    Tabi ben civic almam gider gene Kia-Hyundai grubu Gırtlak dolusu alır cayır cayır binerim. Misal ben Ceed i30 da sürdüm zaten bir sonraki araba bu ikisinden bir olucak. Civicte gibi yandan sıkıştırma hissetmedim ve Civicten iç hacimde geniş genişler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 22 Temmuz 2016; 21:05:44 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.