Şimdi Ara

ASTRA 1,3 CDTİ Kullanıcı yorumları (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9.673
Cevap
66
Favori
1.111.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Aracım 2011 model, şuanda sağ kısa far için hata veriyor, sanırım lamba yandı. Lambayı alabileceğim bir internet sitesi biliyor musunuz? Yoksa sanayii den mi alınır?
  • mdevran kullanıcısına yanıt
    Ben test sürüşü yaptım. Zaten yukarıda da belirtmiştim. Performansı iyi bir araba ama ne hikmetse öyle bizim arabalar gibi 2. vitesteyken hemen bir ani fırlaması yok. Belki de ben hissedemedim....
  • mutebahhir kullanıcısına yanıt
    bi test etmek lazım tabi vites oranlarını değiştirmiş olabilirler ama bi racechipe bakar yani:):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: astra13Cdti2011

Merhaba,

Aracım 2011 model, şuanda sağ kısa far için hata veriyor, sanırım lamba yandı. Lambayı alabileceğim bir internet sitesi biliyor musunuz? Yoksa sanayii den mi alınır?

Herhangi bir benzinciden bile alabilirsin h7 osram almaya bak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba sedan h kasa aracin sag tarafindan hafif bozuk yolda ve setlerde bir tikirti geliyor bu kronik bir sesmi yoksa baktirmakmi gerekir.

• Rcp.y R kullanıcısına yanıt
    yakın zamanda bakıma girdiyse araba karter korumayı bazen düzgün takamıyorlar, ya da taksalar bile gevşeme yapabiliyor.
    bi kontrol ettirin karter korumayı.
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dizelmotor -- 19 Nisan 2014; 17:45:17 >
  • yıllardır kullandığım 2008 1.3 cdti easytronik astra aracımı satıp güya fiyat performans aracı olan i30 1.6 crdi aracı 0km olarak aldım. aldıktan sonra çok pişman oldum. araca o kadar para verdim ama kesinlikle astra başka bi arabaymış. Hyundai de ruh yok. sağlam ve tok bi araba hissiyatı kesinlikle vermiyor. neyse aldığm gibi sıfır haliyle 1000 km kullandım sattım. yine eski arabamdan arıyorum arkadaşlar.
    eğer 1.3 cdti easytronik cosmo aracını satmayı düşünen varsa benimle iletişime geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdevran

bi test etmek lazım tabi vites oranlarını değiştirmiş olabilirler ama bi racechipe bakar yani:):)

merakımdan soruyorum: vites oranlarını nasıl değiştiriyorlar?
  • chtzdmr C kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    yanlış bilgi vermek istemem ama hatırladığım kadarı ile motor verilerinden tork ve şanzuman verileri ele alınıp max verim alınabilecek oranlardan hesaplanıp değişiyordu.
    tekrar dediğim gibi yanlış biliyor da olabilirim, yeni astra da böyle bir durum var mı bilmiyorum sadece tahmindi benimki:)
    denk gelirse yeni astranın 136hplk dizelini test etmeyi istiyorum gerçekten merak ediyorum.
  • mdevran kullanıcısına yanıt
    Chip ile yaptiklari, yakit pompasi yazilimi ile oynayarak enjektorlere giden yakit miktari ve puskurtme zamanlamasi degisimi olarak biliyorum. Disli olaranlari degisimi otomobillerde yapilamaz diye biliyorum. Sanziman komple degistirilebilir tabikide. Mesela 1.3 dizel astraya 8 ileri otm adapte edilebilir, yakit tuketimi kalkisi gidisi oyle fark ederki tadindan yenmez. Ama kim ugrasir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chtzdmr -- 28 Nisan 2014; 12:24:03 >
  • chtzdmr C kullanıcısına yanıt
    evet aslında demek istediğim oydu, şanzumanı komple yenilemiş olabilirler.
  • Selam arkadaşlar.bir çok sayfayı okudum ama istediğim cevabı bulamadım. Sorum şu
    1. 2011 model 1.3 cdti enjoy otomatik vites 35 bin kmdeki astra için 39 bin makul fiyat mıdır?. Arabada kaza falan yok.
    2. Sorum ise bu aracın otomatik viteslisi hakkındaki düşünceleriniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memotech72 -- 28 Nisan 2014; 21:06:04 >
  • memotech72 M kullanıcısına yanıt
    merhaba,

ben de manuel vitesli olanı var 2011 24000kmde filan almıştım,
    fiyat makul gibi görünüyor dolar ve euronun yüksekliği yüzünden..

astraların otomatik vitesi tam otomatik olmadığı için sanırım yokuşta filan kalkışlarda bazen sıkıntı yaratıyormuş,
    kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapabilir tabii ki,
    ben de bakmıştım alırken memnun olanlar azınlıktaydı gibi bi algı oluşmuştu bende.
    iyi araştırın kazası belası var mı servisleri tam mı vs vs istanbul dışında yaşıyorsanız belki bahsedilen problemler sizde oluşmayabilir.
  • arkadaşlar 2010 astra dizel otomatik enjoy sport paket boya dahi yok 70 binde araç 37 bin istiyor... ne dersiniz alınır mı acaba
  • 2 ay kadar önce 2011 50binde essentiayı 38.500' e almıştım.karşılaştırma açısından belki yararı olur. bu arada manueldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: double minded

2 ay kadar önce 2011 50binde essentiayı 38.500' e almıştım.karşılaştırma açısından belki yararı olur. bu arada manueldi.

teşekkürler hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotech72

Selam arkadaşlar.bir çok sayfayı okudum ama istediğim cevabı bulamadım. Sorum şu
    1. 2011 model 1.3 cdti enjoy otomatik vites 35 bin kmdeki astra için 39 bin makul fiyat mıdır?. Arabada kaza falan yok.
    2. Sorum ise bu aracın otomatik viteslisi hakkındaki düşünceleriniz. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Fiyat bence uygun, bir kaç aydır çok detaylı araştırıyorum, kazasız, boyasız olan 2011 Classic III konfor paketli düz vitesler İstanbul'da 39.000 - 40.000 arasında değişiyor (tabi pazarlıkla birlikte, satıcıların istediği genelde 43.000-41.000 arası). 39'a easytronik şanzımanlı temiz araç ÖTV zammı ve döviz artışı sonrası makul. Ben de aracımı yeni aldım, bu fiyatlara ve düz vites.

Easytronik şanzıman kullanıcısı değilim ama çok yorum okudum bu konuda. Benim anladığım hakkında şehir efsanesi çok olan bir şanzıman. Seveni de çok sevmeyeni de. Alma niyetiniz varsa bunun bir tam otomatik şanzıman olmadığını, otomatikleştirilmiş manuel şanzıman olduğunu unutmayın. Otomatik şanzımandan geçenler vites geçişlerini sarsıntılı ve rahatsız buluyor, ancak düz vitesten geçenler oldukça memnun. Vites değişimlerinde ayağın gazdan hafif kaldırılması tavsiye ediliyor. Tabi tam otomatiğe kıyasla avantajı düz vites kadar yakması (hatta optimum kullanımla daha az) ve bakım onarım maliyetlerinin daha uygun olması. Test etme imkanınız varsa en güzel kendiniz görürsünüz memnun kalıp kalmayacağınızı.

• arkadaşlar 2011 model araba ortalama şu anda 80000 km yol yapmıştır.35000 km yol yapmış olan araç sahibi sadece bakkala arabayla gitmiş olmalı. Böyle az yakan bir araba senelik en kötü 15000 km yol yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conquête

arkadaşlar 2010 astra dizel otomatik enjoy sport paket boya dahi yok 70 binde araç 37 bin istiyor... ne dersiniz alınır mı acaba

Başka yorum yapabilecek arkadaşlar varmı acaba

• 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.