Şimdi Ara

Astıma dokunmayan elektrikli süpürge marka model tavsiyesi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elektrikli süpürge için 2 seçenek üzerinde duruyorum. Ancak marka ve modele henüz karar veremedim. Üründe olmasını beklediğim özellikler;

1) Astım rahatsızlıgını azdırmamalı,
    2) Yıkanabilir Hepa filtreli veya toz torbalı hepa filtreli olmalı. (hepa filtresi yıldan yıla değişmesin sadece yıkanabilsin)
    3) Sulu sistem ve sadece toz torbalı olmamalı.
    4) Her yıl şu parçası değişmeli yahut şu bakıma girmeli gibi özellikleri olmamalı.
    5) Sesi az olmalı ( zaten uçak motoru gibi çalışan model var ama kullanmıyoruz)
    6) 250-500 tl fiyat aralığında olmalı.
    7) Yahut bunların dışında kesinlikle şu olabilir diyebileceğiniz bir süpürge de olabillr. Yeterki solunum yolu rahatsızlığına sebebiyet vermesin.

Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

• Merhaba,

SüpürgeMarket firması olarak DH kullanıcı arkadaşlara bilgimiz dahilinde süpürge aksesuarları konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Philips FC 9170 Performer modeli için sentetik toz torbası ve HEPA 13 yıkanabilir filtre kombinasyonu işinizi görebilir. Şu sıralar çok popüler bir süpürge ve bizim de en çok sattıgımız ürünlerden. Özellikle astımdan etkilenmemek için sentetik toz torbalı ve filtreli makine kullanmanızı tavsiye ederim.
    Aşağıdaki linkten sentetik toz torbasının avantajlarını okuyabilirsiniz;

http://www.supurgemarket.com/sentetik-toz-torbasi-kullanmanin-avantajlari-i-8.html

Ayrıca Philips FC 9170 Performer modeline ait toz torbası ve HEPA 13 filtre satışlarıda aşağıdaki gibidir. Süpürgeniz şimdiden hayırlı olsun iyi günler.

Toz Torbası Normal Paket
    http://www.supurgemarket.com/philips-9170-performer-hepa-filtre-p-7997.html

Toz Torbası Kampanya 1
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-kampanyali-phs1-toz-torbasi-adet-koku-p-3945.html

Toz Torbası Kampanya 2
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-kampanyali-phs1-toz-torbasi-adet-p-3944.html

Hepa Filtre

• quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba,

SüpürgeMarket firması olarak DH kullanıcı arkadaşlara bilgimiz dahilinde süpürge aksesuarları konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Philips FC 9170 Performer modeli için sentetik toz torbası ve HEPA 13 yıkanabilir filtre kombinasyonu işinizi görebilir. Şu sıralar çok popüler bir süpürge ve bizim de en çok sattıgımız ürünlerden. Özellikle astımdan etkilenmemek için sentetik toz torbalı ve filtreli makine kullanmanızı tavsiye ederim.

http://www.supurgemarket.com/sentetik-toz-torbasi-kullanmanin-avantajlari-i-8.html

Ayrıca Philips FC 9170 Performer modeline ait toz torbası ve HEPA 13 filtre satışlarıda aşağıdaki gibidir. Süpürgeniz şimdiden hayırlı olsun iyi günler.

Toz Torbası Normal Paket

Toz Torbası Kampanya 1
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-kampanyali-phs1-toz-torbasi-adet-koku-p-3945.html

Toz Torbası Kampanya 2
    http://www.supurgemarket.com/supurgemarket-kampanyali-phs1-toz-torbasi-adet-p-3944.html

Hepa Filtre

Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Philips FC 9170 Performer Elektrikli Süpürge dışında tavsiye edebileceğiniz bu fiyat aralığında başka ürün var mı? Toz torbası+Hepa filtre avantajlarını detaylı olarak okudum ve önemlibilgiler olarak görüyorum. Yazıda bir bölümde süpürgemarket çalışanları olarak Bosh marka makina tercih ettiğinizden bahsedilmiş. En azından birkaç ürün daha (toz torba ve hepa filtre kampanyası içinde) tavsiye edebilirseniz kıyaslama şansım olabilir. Bu fiyat aralığında siemens ve bosh makinalarda varmıdır?

• Morphy Richards Performair Anti Alerji Toz Torbasız 2000 Watt Elektrikli Süpürge (71040EE).............

• ohendem @ dostum ürün güzel ama toz torbasız olunca hazne temizlemesi bizimkilere ekstradan yük oluşturur. Zira Toz torbalı bende istemiyordum ama en sağlıklısı hem toz torbalı hemde hepa filtre barındıranlar çıktı.

YAMAN_NR @ Nilfisk in güzel ürünleri ve modelleri var. Birkaç yakın yere gidip ürünü yakından görüp test etmek istedim ama hiç bulamadım. Sessiz demiş ama desibel bilgisi veya hepa filtre yıkanıyormu vs bilgsine ulaşamıyorum. Sütelik servis konusu beni korkutuyor.

Bugünde Philips FC9170 test edeyim dedim ama yeni ürün olmadığı için ürünü bulamadım. Onun yerine Bosch BSGL 52238 modelini test ettim ve sessizliği, filtre avantajı (ama yıkanıyormu bilgisini alamadım) ve çekiş perf. çok hoşuma gitti. Kullanan varmı bilmiyorum fakat. Net ile herhangi bir bayi arasında 130 tl fiyat farkı var.

Bosch 52238 ürününü kullanan var mı ve en hesaplı alım yeri neresidir bilmek isterim. Ya da aynı ayarda bir modelde olabilir. Malum; önemli olan iyi servis ağı + yedek parça ucuzluğu ve temin avantajı + yıkanabilir hepa filtre ve toz torbalı olması olmazsa olmaz diyebilirim.

• dyson hepa filtreli süpürgelerden birini alın.son çıkan modeller tek tuşla tozu poşete atan açılır kapak mevcut.makinayı 10 dk evde çalıştırdığınızda evin havasınıda filtre etmiş olursunuz.geniş bilgi için ufak bir dyson araştırması yapmanızı tavsiye ederim.
  • Eger toz torbalı alacaksanız....Sakın Nilfisk ten sasmayın....

Birde bu toz bosaltma islemi cok abartılıyor...

Kisi hem astımlı hem toz bosalatacak...

Yada eski gunlerdeki gibi bez torbayı sopa ile dovmeyecek...

Cop sepetine nerdeyse tek bir hamle ile bosaltılıyor ..2 sn surer..

Neden bu kadar abartılırki..

Toz torbası degisirken neler yapılıyor birde onunu dusunun...Zaman olarak ne kadar surer ve herkes takabilirmi...

Torba teknolojisi cok eski..Zaten bir kac markada kaldı...
  • Merhaba, henüz SüpürgeMarket olarak süpürge satışımız olmadıgından, modeller konusunda çok fazla görüş belirtemiyoruz çünkü maalesef inceleme yada karşılaştırma fırsatımız olmuyor ancak aksesuarları ile ilgili bir sorunuz olursa yine yanıtlamaktan memnuniyet duyarız. Bunun yanında dh kullanıcılarının kullandıkları süpürgeler hakkındaki yorumlar son derece faydalıdır ve size ışık tutacaktır. Bunun yanında konu ile ilgili hazırladığımız bir yazı vardı, size fikir verecektir diye düşünüyorum ve aşağıda paylaşıyorum
    Daha fazla bilgi içinwww.SupurgeMarket.com sitemizdeki süpürge ipuçları kısmını inceleyebilirsiniz.

Toz Torbasız Süpürgelerde Yaşanan Problemler
    Kullanışlı olmalarına rağmen, torbasız süpürgelerinde bazı sakıncaları vardır. Torbasız süpürgeler, merkez kaç kuvveti ile tozların ve kirlerin içerisine toplandıkları taşınabilir toz hazneleri kullanmaktalardır. Dolduğu zaman, toz haznesini yerinden çıkartılır, çöp kovasına götürülür ve boşaltılır. Bunu yapmanın anlamı, ayrıca toz ve kir bulutunun, çöp kovası etrafında uçuşmasıdır. Bunu önlemek için, hazneyi direk torbaya boşaltmak ve torbanın ağzını sıkıca kapatıp sızmayı önlemek gerekmedir. Tabiiki toz ve kirler hazneden torbaya boşaltım esnasında da kaçabilmektedirler. Bu yüzden toz ve kirleri, değiştirilebilir bir süpürge toz torbasına toplayıp daha sonra atmak, mantıklı bir fikir olarak gözükmektedir.
    Alerjik hastalıkları olan insanlar, her defasında hazne boşaltımında oluşan tozdan doğal olarak çok hoşlanmazlar. Hapşırmalardan kurtulmak için en iyi yol, hazneyi evin dışarısında çöpe boşaltmaktır. Rüzgara karşı durmalı, ağzınızı ve burnunuzu maske ile yada herhangi başka soluma bariyeri ile kapamalı ve hazneyi evinizden uzak bir yerde boşaltmalısınız. Kimileri için kolaycawww.SupurgeMarket.com internet sitesinden bir paket toz torbası alıp süpürgenizde kullanmak varken çok fazla yorucu zahmet olarak gözükedebilir torbasız süpürgeler.
    Torbalı yada torbasız süpürge kullanmanıza bakmadan, kendinizi evdeki kir, toz ve akarlardan korumanın en iyi yolu kaliteli ve doğru dizayn edilmiş elektrikli süpürge satın almanızdır. Ucuz modeller sızdırmazlığı bir süre sonra yitirecektir. Kötü dizayn edilmiş süpürgelerde aynı şekilde emiş kaybına yada kontrol edilemez toz yayılmasına neden olacaklardır ve tekrar temizlik gerekecektir.
    HEPA (yüksek verimli partikül filtresi) filtreli süpürgeler, sert dokunmuş elyaf kullanırlar, genellikle cam elyafıdır, torbalı yada torbasız her süpürgeden geçebilecek mitelar, alerjenler ve hatta 0.3 mikrondan küçük partikülleri tutmak için varlardır.
    Arada sırada değişmesi gereken bu HEPA filtreler, özellikle SüpürgeMarket kalitesi ile üretilmiş toz torbası kullanan iyi bir elektrikli süpürge ile kullanıldığında özellikle astım ve alerji hastalıkları olanlar için en yüksek seviyede koruma sağlayacaktır.

• simay_simay@ fiyat aralığım ve f/p önceliğim sebebiyle dyson u daha başta eledim.

ohendem @ nilfisk için bana en yakın bayi veya servisi kendi çabalarımla bulamadığım için bu markaya sıcak bakmıyorum. Kaldıki belli markalar dışında toz tornası ve hepa filtre bayağı pahalı olabiliyor. Zaten sıkı bi araştırmadan sonra toz torbasızları eledim.

Healer @ sitenizi ve birkaç siteyi oldukça detaylı inceledim ve bilgilere zaten güveniyorum. Marka ve modelde karar verdiktem sonra sizden bazı parçaları sipariş edeceğim. Personelinizin Bosh marka kullandığı sitenizin bir bölümünde belirtilmişti. Hangi model henüz öğrenemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba,

Toz Torbası Normal Paket

Toz Torbası Kampanya 1

Toz Torbası Kampanya 2

Hepa Filtre

3 markanın 3 modeli arasından yaptığım araştırma sonucu Philips 9170/07 performer modelini aldım. Toz torbaları ve kampanyalarına ilişkin bazı sorularım için size pm attım. Sizden gelecek cevaba istinaden sipariş vermeyi düşünüyorum.

• Uzun suredir supurge formunu takip ederim dostum...

Eger torbalı supurge alacaksanız....Nilfisk

Torbasız.... Dyson
  • quote:

Orijinalden alıntı: someone74

Elektrikli süpürge için 2 seçenek üzerinde duruyorum. Ancak marka ve modele henüz karar veremedim. Üründe olmasını beklediğim özellikler;

1) Astım rahatsızlıgını azdırmamalı,
    2) Yıkanabilir Hepa filtreli veya toz torbalı hepa filtreli olmalı. (hepa filtresi yıldan yıla değişmesin sadece yıkanabilsin)
    3) Sulu sistem ve sadece toz torbalı olmamalı.
    4) Her yıl şu parçası değişmeli yahut şu bakıma girmeli gibi özellikleri olmamalı.
    5) Sesi az olmalı ( zaten uçak motoru gibi çalışan model var ama kullanmıyoruz)
    6) 250-500 tl fiyat aralığında olmalı.
    7) Yahut bunların dışında kesinlikle şu olabilir diyebileceğiniz bir süpürge de olabillr. Yeterki solunum yolu rahatsızlığına sebebiyet vermesin.

Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Merhaba. Astım,bronşit gerçekten zor hastalık bendede alerjik bronşit var. O yüzden size tavsiyem sulu süpürge almanız. Bende sıemensin 2.500 watt süpürgesi var memnunum ancak toz torbalı süpürgelerde ne yaparsanız yapın mutlaka toz arkadan tekrar çıkıyor. Bende şunda arnica bora ve hydra var ikisndende çok memnunum. Suyu doldur süpür işin bittikten sonra pis suyu klozete boşalt çalkala ve kaldır. Zor değil. Su filtreli süpürge kullanmaya başladıktan sonra evdeki tozun azaldığının farkındayım her gün toz alıyordum şimdi bir gün alıyorum ikinci gün almıyorum.

Fiyat olarak gerçekten uygun. Borayı 210 tl hydrayıda 170 tl gibi bir fiyata almıştım. Bazı süpürgelerde olduğu gibi kesinlikle çekiş gücüde düşmüyor. Karar sizin yinede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O fiyata kesinlikle öyle bir makina yok???. ama isteginin en iyisi var fiyatıda ona göre
  • GülçinGE @ teşekkür ederim çok şükür hastalık başlangıcı varken önlem alıyoruz. Ancak bende zaten sulu versiyonu vardı. 15 dk temizlikten sonra bir 15 dk da süpürgenin temizliği sebebiyle sıkıcı gelmeye başlamıştı. Bakım aksatılınca da süpürgenin yuvaları tıkandı ve sulu temizlemiyor artık. Bu sebeple sulu sistemleri eledim.

Şu an test edip denediğim ve netten 440tl ye (piyasada 570-640 tl arası satılıyor) Philips 9170/07 Performer modelini aldım. Hepa filtre sayesinde sıkıntısız kullanabiliyoruz. Bu olmasaydı Nilfisk alacaktım ancak yıkanabilir hepafiltre + toz torbası + motor koruması vs neredeyse aldığım modelin 2-3 katı fiyatına geliyordu. Dyson ise ömürlük ama 4 kat pahalı. Zaten uzun vadede işe yaramazsa Dyson olacak.

Tüm yorumlar için çok teşekkür ederim.
  • üstadlar kolay gelsin ;

siemens VSX6XTRM 560 tl ,
    bosch bsg8pro1 600 tl ,
    philips fc9256 480 tl ,
    Philips Silent Star FC9310 430 tl ,
    miele s5211 468 tl ,
    nilfisk extreme eco 571 tl ,
    Nilfisk Power Allergy 445 tl ,

bu süpürgelerden hangisini tavsiye edersiniz bunlar olmazsa sizin tavsiyeniz ne olur.
    ağır olması, sesli çalışması sorun değil önemli olan iyi temizlesin, sağlam olsun uzun yıllar masraf çıkartmasın.
  • Healer @ sipariş ettiğim ürünleri bugün teslim aldım. Kargo hesap ettiğimden hızlı ve sağlam yapılmış. İnşallah bu parçaları uzun yıllar sizlerden alabilme imkanımız olur. Tekrar teşekkür ederim.

raki31 @ Bahsettiğiniz modellerden sadece Philips, bosh ve nilfisk i inceleyebildim ama sizin önceliğiniz ne? Normal hepa filtre mi yoksa yıkanabilir mi? Toz torbalı mı yoksa toz torbasız mı? Bu moldellerin sitelerinde detaylarına bakabilirsiniz ama toz torbasız ve hepa filtreli istiyorsanız (yedek parça vs açısından) philips fc9256 da güzeldir.

Birde bu fiyatları nereden aldığınız önemli. Hatta çok önemli. Bazı paraya doymuş siteler 590 600 gibi rakkamlarla aynı ürünü satıyor. Ayrıca sitelerinde gözükmesine rağmen her int alışveriş sitesinin stoklarında bulunamıyor veya paranız uzunca bir süre bekletiliyor. Örneğin kötü reklam vermek için söylemiyorum ama ben webdenal, hızlıal gibi sitelerden telefonla ürün teyit ettikten sonra kartla aldım. Diğerlerine telden ulaşmak mümkün değil. En azından ben başaramadım. Örneğin cookplus ve sanal reyonum hala cevap verecek ama ben ürünü başka yerden aldım bile.

Diğer modeller için bilenler varsa yardımcı olabilirler. Sağlam ve uzun yıllar kullanılsın diyorsan motor filtresinin arada bir bakımını unutmamalısın.

• alerjik astım bronşit için bu nasıldır arkadaşlar.
    Nilfisk Power Allergy Süpürge
  • quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

alerjik astım bronşit için bu nasıldır arkadaşlar.

Bahsettiğiniz ürünü daha önceden incelemiştim ancak fiyatı diğerlerine göre yüksek, servis ve ekipman temini dezavantaj olduğundan elemek zorunda kalmıştım. Yoksa gayet başarılı bir ürün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: someone74

quote:

Orijinalden alıntı: hercul3367

alerjik astım bronşit için bu nasıldır arkadaşlar.

Bahsettiğiniz ürünü daha önceden incelemiştim ancak fiyatı diğerlerine göre yüksek, servis ve ekipman temini dezavantaj olduğundan elemek zorunda kalmıştım. Yoksa gayet başarılı bir ürün.

Servis bence başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.