Şimdi Ara

ASteğMen Maaşı ne Kadar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
132.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meslek kurası mühendis asteğmenim, sahil güvenlikteyim..

11 ay maaş alıyoruz, ayrıca 2,5 ay acemilik yapan diğer asteğmenlere göre 2 ay daha fazla teğmenlik yapıyoruz. yani 8 ay asteğmen, son 3 ay teğmen maaşı alıyoruz.

bnm harcırahım 1500 lira idi. Harcırah sabit bi tutar deil tayin olduğunuz yere göre (uzaklığa bağlı) değişiyor. Ama ayrılış harcırahı sabit 800 lira. Mühendis Asteğmen maaşı normalde 1750 lira ama "sahil güvenlik" te ve ayrıca "jandarma"da da olduğunu düşündüğüm "iç güvenlik tazminatı" var, buda 250 lira. Yani an itibariyle Sahil güvenlikte müh asteğmenin maaşı 2020 lira artı banka promosyonu 75 lira , siz 2100 diyin... Teğmen maaşıda 2400 alacam son 3 ay.. yani toplam (2400*3)+(1500)+(800)+(8*2100)= 26.300 lira elime geçecek.. Bunu 12 aylık kazançolarak görmüyorum, zaten kısa dönemi 6 aylık işsizlik olarak düşünürsek aslında 6 ayda 26.300 kazanıyo mesleki kuralar buda fena para deil aylığı 4000 liraya geliyo.. Tabi bu para konsuu uzamasın diye böle uzun uzun yazdım, parayı falan dert etmeyin ülke elden gidiyo arkadaşlar 3-5 kuruş sorun değil, dert etmeyin kısmetiniz neyse o olsunn. grsmek üzere...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnizyach -- 24 Eylül 2010; 18:36:05 >

• Eğirdirden bu kadar korkmayın :))
    Gökten meteor yagsada eğitim dışarıdadır o kadar :)) bi zaman sonra alısıosun zaten sadece yol parası 2100tl aldım gerisi yalan =)

333.dnm Komando Astegmen ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayraktar1
    şu aöfü küçümseyip durmayın yeter ya.. nerden biliyosunuz aöf mezunu alınmadığınıda insanlara yanlış bilgi veriyosunuz. Benim arkadaşım halkailişkiler mezunu 2009 aralık ayında gitti şuan şırnakta asteğmen diğer arkadaşım iktisat mezunu hakkaride asteğmen daha birçoğu var böyle. 2009 aralık ayında alınanların çoğu aöf mezunu biraz neti araştırın öyle yazın şuraya ya!

enterasan en azindan bazilari belli sebeplerle olabilir diyor iyice bi arastirsana mesela aralik aylarinda daha cok mu aöf uzun yapmis.

Bu konuda benim tezimede bir yenisi eklendi

pkk olaylari cogu kisi kisa istiycek+tsk ihitiyaci cok olacak+basvurularda aöf mezunlari cogunlukta olacak+tsk bu aralar subay alimlari yapiyor= umut etmek bedava gidicez görücez bakalim hepimiz burdayiz :)

• PDR mezunları asteğmen olarak yapıyor gibi bir şey duydum. Maaşı ne kadardır? Bir de RDM'de kalmak için ne yapmak gerekli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr_miracle

PDR mezunları asteğmen olarak yapıyor gibi bir şey duydum. Maaşı ne kadardır? Bir de RDM'de kalmak için ne yapmak gerekli?

Kısaltmaları açsak
  • bu gidişle bedelli gelmeyecek galiba.bari asteğmen maaşı 3000 tl felan olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuckir boy

quote:

Orijinalden alıntı: mr_miracle

PDR mezunları asteğmen olarak yapıyor gibi bir şey duydum. Maaşı ne kadardır? Bir de RDM'de kalmak için ne yapmak gerekli?

Kısaltmaları açsak

PDR= Psikolojik Danışma ve Rehberlik
    RDM= Rehberlik Danışma Merkezi

RDM'de görev yapan PDR'ciler sivil kıyafetle çalışıyor ve rütbelerinin ise asteğmen olduğunu duymuştum.
  • rdm ci asteğmen olmak için psikoloji bölümünden mezun olmak lazım
    bizim alaydaki rdm ci asteğmen arkadaş kamuflajla geliyordu..
  • Şu anda doğu tazminatı, vs olmadan net maaş Ankara'da 1725. Banka promosyonu bizde 50 tl. toplam ederi 1775 ediyor.
  • ankarada göreviniz ne yani meslekçimisiniz yoksa takım komutanı mı
    hatayda 2 sene evvel 1800 alıyordum da o yüzden sordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

ankarada göreviniz ne yani meslekçimisiniz yoksa takım komutanı mı
    hatayda 2 sene evvel 1800 alıyordum da o yüzden sordum

Meslekçi
  • mesele anlaşılmıştır
  • asteğmen olanların yüzde kaçı komando oluyor bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: compitir

asteğmen olanların yüzde kaçı komando oluyor bu konuda bilgisi olan var mı?

331'lerin listesinde zamanında saymıştım, yarısı komandoydu. Eğirdir'e düşenlerin önemli bir kısmına komando olamaz denilip refüze ediliyorlar ve Tuzla piyade okuluna gönderiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darth templar

quote:

331'lerin listesinde zamanında saymıştım, yarısı komandoydu. Eğirdir'e düşenlerin önemli bir kısmına komando olamaz denilip refüze ediliyorlar ve Tuzla piyade okuluna gönderiliyorlar.

peki bu refüze olanlar ne yapıyor 3 aydan sonra acaba bu konuda bilginiz var mı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darth templar

quote:

peki bu refüze olanlar ne yapıyor 3 aydan sonra acaba bu konuda bilginiz var mı?

Duyduğuma göre Tuzla eğitimi çok zormuş. Piyade eğitimi sonuçta. Oradan da çok büyük ihtimalle doğuya takım komutanı olarak gidiliyor.

• hmm anladım teşekkürler cevapların için.
  • Sınıfına ve yere göre değişiklik gösterir asteğmen maaşı.En yüksek ücreti doğuda olan jandarma asteğmenler alır.2600 civarında.Batıda asteğmenim ben şuan 2.265 maaşım.
  • İzmirde hava asteğmenim 1700 kusur maaş alıyorm geçenlerde de 50 lira banka promosyonu yattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -gezgin-

İzmirde hava asteğmenim 1700 kusur maaş alıyorm geçenlerde de 50 lira banka promosyonu yattı

gün içinde neler yapıyorsunuz acaba? zor mu yani asteğmen olmak
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.