Şimdi Ara

ASteğMen Maaşı ne Kadar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
132.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım bu dediğin, şehirden şehire, sınıftan sınıfa, birlikten birliğe hatta komutandan komutana değişir. Ama şahsen ben rahatım.
  • asteğmen nöbet tutar, dış göreve gider, angarya işlerle uğraşır genelde, meslekçi veya 3 aylık farketmez ..
  • nöbet olayına girersek uzman çavuşta nöbet tutuyor astsubay da yüzbaşı da...
    angarya işlerden ziyade çoğu asteğmen takım komutanı oluyor.tıpkı teğmenler gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Şırnakta asteğmenim 2300 alıyorum
    Jandarma tazminatı, sınır tazminatı, iç güvenlik tazminatı falan olduğu için böyle alyorum.

halen pkk sorununun bıtmeme sebebı bu tazmınatlar bence..bıtırılmek ıstenmıyor
  • sa arkadaşlar ben bilgisayar myo bitirdim ve Aöf'ye Dikey geçiş yaptım 2-3 yıl sonra inş çift üniversite diplomam olucak
    aöf dersleri alıyorum ve aynı zamanda kpss'ye de çalışıyorum, her yıl polislik,subaylık ve astsubaylık sınavlarına,Bilgisayar mühendisliği ve öğretmenliği için DGS'ye giricem bu 3 yıl içinde KPSS , subaylık, astsubaylık, polislik ve bilgisayar mühendisliği yada öğretmenliği için DGS yapamazsam LİSANS diplomamı alıp uzun dönem askerliği tercih edip astek olarak gidip askerde teğmen olarak kalmayı planlıyorum. Bu konuda dikkat etmem gereken yerler olabilir veya tavsiyede bulunmak isteyen büyüklerimi dinlemekten memnuniyet duyarım ilgi ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yol gösteren abilerime ablalarıma saygılar ve teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by-webmaster -- 31 Ekim 2010; 10:20:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by-webmaster

sa arkadaşlar ben bilgisayar myo bitirdim ve Aöf'ye Dikey geçiş yaptım 2-3 yıl sonra inş çift üniversite diplomam olucak
    aöf dersleri alıyorum ve aynı zamanda kpss'ye de çalışıyorum, her yıl polislik,subaylık ve astsubaylık sınavlarına,Bilgisayar mühendisliği ve öğretmenliği için DGS'ye giricem bu 3 yıl içinde KPSS , subaylık, astsubaylık, polislik ve bilgisayar mühendisliği yada öğretmenliği için DGS yapamazsam LİSANS diplomamı alıp uzun dönem askerliği tercih edip astek olarak gidip askerde teğmen olarak kalmayı planlıyorum. Bu konuda dikkat etmem gereken yerler olabilir veya tavsiyede bulunmak isteyen büyüklerimi dinlemekten memnuniyet duyarım ilgi ve yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yol gösteren abilerime ablalarıma saygılar ve teşekkürler ...

Açık Öğretim Mezunu olup, Asteğmen olunabilir. Benim bulunduğum ilde sanırım 6 tane vardı.

Velhasıl kelam; Açık Öğretim Mezunu olup Asteğmen olmak şans işidir. Diğer Lisans Mezunlarının şansı %10 iken senin şansın %1' dir.

Dikkat etmen gereken birşey yok. Şansa kalıyor işin.

• Yani ben kalmak istiyorum diye bir talep bildirsem bunun faydası olmaz mı??
  • cvp ???????
  • quote:

cvp ???????

asteğmenlik normal olarak kalkıyor(335.dönemi yaşayan birisi olarak soyluyorum.), meslek kurası olmanda mucize diyebilirim.
  • Vay be ben aöf ve örgün eğitim mezunu 2 lisans mezunu uluslararası ılıskıler ve ısletme astegmen olmam zor gıbı boy kılo 180 80 body cıyız
  • quote:

Yani ben kalmak istiyorum diye bir talep bildirsem bunun faydası olmaz mı??

torpil yoksa unut
  • hadii yaa :'(
  • yani bilgisayar myo diplomasının hiç bi faydası ommmammmı ???
  • ???
  • VAN sınırında karakol komutanıyım hudut tazminatı ile birlikte 2500 lira maaş alıyorum. 333 piyade teğmen
  • Bence iyi...
  • Asteğmenlik kalkacak falan deniyordu ama kalkmadı ve kalkacak gibi de gözükmüyor.
    Şu an örgün öğretimde Kamu Yönetimi okuyorum (bildiğiniz gibi 4 yıllık). Fakat miyopum, yani uzağı göremiyorum; gözlük değil lens kullanıyorum.
    Mezun olduktan sonra asteğmen olabilir miyim ve eğer olabilirsem orada hangi bölümde olurum?
  • Miyopluk ile Asteğmen olmanın bir alakası yok yani olursun; ama komando olamazsın. Sağlık kontrollerinde Tuzla'da elenirsin. Ben elenmedim ve Eğirdir'deyim şu an. 339.dönem Asteğmenlerdenim. 25 Haziran'da kuraları çekeceğiz.
  • van hudut taburunda doktor tegmen 3.8 civari aliyor.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.