Şimdi Ara

Assassin's Creed Brotherhood OYNAYANLAR YORUMLARINIZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
2
Favori
37.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oyun bu gün elime geçti.Oyunun menüsünde Exclusive download diye bir yer var,oraya girdiğimde benden redeem kod girmemi istiyor fakat bende kitapçıkta redeem kod yok.Siz bu kodu girebildiniz mi?
  • Harikulade bir oyun olmuş. Senaryo da hayli sürükleyici. Bunun yanı sıra pek çok yenilik getirilmiş ki, bnların en çarpıcı olanı at ile şehir içinde gezinti imkanının sağlanmış olması. Ayriyeten yapay zekada yapılan gelişme, yeni eklenen dövüş kombinasyonları, hareketler hemen göze çarpıyor.

Bunun yanı sıra Stratejik gelişmeye de ağırlık verilmiş ve ekonomi hayli önemli. Bir bakıma Borgia ailesinin pençesinde kıvranan yoksul Roma'yı, Borgia tarafından yasaklanmış dükkanları yeniden satın alıp, ekonomiye kazandırarak ve bununla birlikte yıkılmış binaları, su kemerlerini mühendisler aracılığyla tamir ettirerek Roma'yı ekonomik yönden kalkındırıyorsunuz. Tabii bunun için öncelikle Borgia ailesinin o bölgedeki hakimiyetini yıkmanız gerekiyor ki, bunun da yolu o bölgedeki komutanı öldürmek ve kuleyi yıkmaktan geçiyor.

Diğer bir yenilik ise Roma'da size yardımcı olacak hırsızlar, kızlar, paralı dövüşçüler vb. bunlar hikayenin akışına göre gelişiyor.

Açıkçası tüm bunlar ve dahası da göz önüne alındığında Brotherhood, 2. oyundan çok daha iyi bir oyun olmuş diyebilirim.

• yeterince spoiler verdin,oyunun başındayken hikayeyi öğrendik.Tebrikler
  • Affedersiniz hikaye mi dediniz? dikkat ederseniz şayet, hikaye ile ilgili bir husus belirtmedim, aksine bu konu içerisinde diğer bazı üyelerin de belirtmiş oldukları şekilde, sadece oyunda yapılan değişikliklere değindim. Tabii siz bunu hikaye olarak değerlendiriyor iseniz bu sizin kendi takdiriniz. İyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 25 Kasım 2010; 15:24:19 >
  • Oyunda 12 saati devirdim. Galiba ana hikayenin yarısında bile değilim. AC2'ye kıyasla oyunu biraz daha zor ve yorucu buldum ben. Çok daha güzel göründüğüne şüphe yok yalnız. Özellikle karakter animasyonları çok iyi.

* Zamana karşı yarıştığınız yan görevlerin sayısı artmış. Özellikle ücretsiz DLC olaran PSN TR'den indirilebilen Copernicus Görevleri'nin ilk üçü oradan oraya mektup yetiştirmekle geçiyor. Henüz diğer Copernicus görevlerine bakamadım çünkü bu tür zamana karşı yarışma modlarından çok sıkılıyorum. AC1'deki alışkanlığı bu zamana karşı yarış görevlerinde yine tekrarlamışlar. Yani siz bir yere yetişmeye çalışırken önünüze dilenciler ve çalgıcılar yağmur gibi yağıyor!!!

* Challange Mod'ları oyunda daha fazla vakit geçirilsin diye yapılmış ama yine büyük çoğunluğu zamana karşı yarıştan ibaret. Challange deyince sadece zaman sınırlamasını akıl ediyorlar.

* Zorluk seviyesi hayli yüksek bir suikast görevi sırasında generali tam haklamak üzereyken, Ezio'yu içeri sokmak için binbir takla attığım ve asker kaynayan bir bölgeye yankesici daldı ve bana çarpıp paramı çalmakla kalmadı, askerlerin dikkatini de çekmeme sebep oldu. Çok ucuz bir numaraydı, ama gülmeden de edemedim. Oyunun bu tür ucuz numaraları var, mızıkçılık yapabiliyor.

* Eskiden Viewpoint (kuş bakışı senkronize olunan yerler) fazlaydı, bu kez çok az, olanlar da sıkı korunuyor. Dolayısıyla haritanin kapalı yerlerini sadece bazı görevleri yaparak açıyorsunuz, ama nereyi hangi görevin açtığını bulmak epey vakit kaybettiriyor.

* AC2'de en başından açık olan birçok özelliği, mesela hırsızlar, hayat kadınları, paralı askerler, dükkanlar, hatta doktorlar, ilk başta kapalı ve kademeli olarak kendiniz açıyorsunuz. Bu sınırlamadan şikayet etmedim pek, çünkü strateji geliştirip kaynaklarınızı iyi kullanmayı öğretiyor size.

* Zırhınız öyle kolay kolay upgrade olmuyor artık. 12 saati devirmeme rağmen sağlık barımda henüz hala beş kare var.

* AC2'de müzik, şehirde dolaşırken daha iyiydi ve sık sık değişiyordu. Burada müziği bir süre sonra kapamak zorunda kaldım.

* AC2'deki gizli tapınakların yerini bu kez Romulus inleri almış. Şimdilik 4 tanesini bulmama rağmen hepsine bayıldım ben. Sürprizi bozmamak için fazla şey söylemiyorum.

* Gizli bulmacalar yine var. Mantıkla çözebildiğiniz şeyler, yalnız giderek zorlaşıyor. İngilizce ve satranç bilmeniz bulmacaları daha çabuk çözmenizi sağlayabilir. Çözemezseniz Youtube'a bakarsınız.

* Oyunda AC2'deki gibi yine hava koşulları yok, yağmur falan yağmıyor ama zaman zaman yağmur yağacakmış gibi siyah bulutlarla kaplanıyor ya da puslanıyor. Oyun hakikaten muhteşem görünüyor.

* Oyunda yapılacak çok ama çok fazla şey var. Aşırı fazla hatta. Sırf cemiyet binalarındaki challenge listesine bakınca bile başım döndü benim. Bunları tamamladıkça çeşitli ödüller alıyorsunuz.

SONUÇ: Bu oyunu alın arkadaşlar, takas filan da yapmayın, sürekli elinizin altında dursun, nasıl olsa kolay kolay bitmeyecek.

• oynadığım en yenilikçi en iyi online sitemine sahip oyun artık bıktım vur kır ilerle fps lerden bu yenilikçi adım için teşekkürler ubisofta kesinlikle denenmesi gereken bir oyun
  • Ben de Black Ops u satip bunu almayi düsünüyorum.
  • Oyuna 33MB'lık yeni update gelmiş...
    Fakat ne ile ilgili olduğunu bulamadım. Kendi web sayfasında da bilgi yok.

Ayın 14'ünde bedava "Animus Project Update 1.0" isimli bir DLC gelecek bu arada
  • beyler ben AC 2 yi daha ne aldım,nedense ıcımden bıtırmek gelmıyo,takasa verıp rdr falan almayı dusunuyorum,
    sövün bana bakim ,anlim ne kadar begenmıssınız AC2 yi
  • bu oyunun önceki serilerini oynamadım.direk bu oyunu oynasam bişe anlar mıyım?
  • Hikayeyi takip etmeniz ve anlayabilmeniz için 2. oyunu oynamanız gerekiyor. Zira bu oyun, senaryonun kaldığı yerden devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdblack35

Oyuna 33MB'lık yeni update gelmiş...

BU YENİ GELEN UPDATE'NİN NE OLDUĞUNU BİLEN VARMI??
  • quote:

Orijinalden alıntı: KRL11

bu oyunun önceki serilerini oynamadım.direk bu oyunu oynasam bişe anlar mıyım?

Oyunun en başında ilk oyundan başlayarak bir özet geçiliyor, anlarsın. Ama asıl sorun anlayıp anlamamak değil, ikinci oyunu oynarsan bundan daha fazla keyif alırsın.Örneğin ikinci oyunu oynamadıkça buradaki Cristina Görevlerinin bir şey ifade etmesi zor olabilir. Spoiler olmaması için ne olduğunu ayrıntılı yazmıyorum ama özellikle ikinci Cristina görevi çok etkileyiciydi, ikinci oyunu oynamadıysan bu cesetler de neyin nesi diyebilirsin. Bir de bu oyun biraz daha zor olduğu için, hiç değilse oyunun mantığına ve kontrollerine alışmak için ikinci oyundan başlaman daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökhann 1907

quote:

Oyundaki bazı kupalarda bug vardı, açılmıyordu. Onları giderdiler. Türkçeye çevirmeye çalışayım.

ACB PATCH v1.02 NOTES:

SINGLE-PLAYER

General Stability Improvements. - Oyunun işleyişiyle ilgili genel düzeltmeler.

Tunnel Fast-Travel Bug - Machievelli tünelleri göstermeden önce tünel kullanmaya kalkarsanız animustan düşüyordunuz, düzeltildi.

Subject 16 Completion Bug - Subject 16 bulmacalarından sonra animusa dönme sorunu giderildi.

Invisible Crowd in Sequence 5 - Michiletto civarındaki görünmez insanlar artık yok.

Red Room Stuck - Gerçek küplerine dokunduğunuz kırmızı odada Ezio kilitli kalıyordu, giderildi.

MULTIPLAYER

General Matchmaking Improvements - Oyun eşleşmeleri sırasındaki çökmeler ve kilitlenmeler giderildi.

Extensive Refinement and Tweaking - Bonus score hesaplaması değişti (Coop bonusları iki kişi arasında paylaştırıldı), pursuers must wait longer if their target is in the process of killing their own target, improvements to spawn point selection in team games.

Wrong Information - Oyun Bitti sayfası artık yanlış maç bilgisi göstermeyecek.

8-Player Private Groups - Özel gruplara sekiz kişi davet edebileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkenRahl -- 7 Aralık 2010; 10:43:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkenRahl

quote:

quote:

Oyundaki bazı kupalarda bug vardı, açılmıyordu. Onları giderdiler. Türkçeye çevirmeye çalışayım.

ACB PATCH v1.02 NOTES:

SINGLE-PLAYER

General Stability Improvements. - Oyunun işleyişiyle ilgili genel düzeltmeler.

Tunnel Fast-Travel Bug - Machievelli tünelleri göstermeden önce tünel kullanmaya kalkarsanız animustan düşüyordunuz, düzeltildi.

Subject 16 Completion Bug - Subject 16 bulmacalarından sonra animusa dönme sorunu giderildi.

Invisible Crowd in Sequence 5 - Michiletto civarındaki görünmez insanlar artık yok.

Red Room Stuck - Gerçek küplerine dokunduğunuz kırmızı odada Ezio kilitli kalıyordu, giderildi.

MULTIPLAYER

General Matchmaking Improvements - Oyun eşleşmeleri sırasındaki çökmeler ve kilitlenmeler giderildi.

Extensive Refinement and Tweaking - Bonus score hesaplaması değişti (Coop bonusları iki kişi arasında paylaştırıldı), pursuers must wait longer if their target is in the process of killing their own target, improvements to spawn point selection in team games.

Wrong Information - Oyun Bitti sayfası artık yanlış maç bilgisi göstermeyecek.

8-Player Private Groups - Özel gruplara sekiz kişi davet edebileceksiniz.

Teşekkürler. Anlaşılan sadece Multi için, single için değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hdblack35 -- 7 Aralık 2010; 11:36:29 >

• Yorumları okuyunca alacağım diğer oyundan vazgeçtim valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gun Expert -- 7 Aralık 2010; 11:44:33 >
  • hakikaten oyunu bu hafta sonu aldım nerdeyse bitirecektim çok güzel olmuş

L2 ile çağrılan arkadaşlar detayı güzel düşünülmüş bana göre görevler biraz daha çeşitli ve
    zorlaşmış, özellikle bitirişler hele yumrukla yapınlan bitirişler . ama multi'sini sevdim ama anlamadım beni arayan yada benim aradığım kişi
    mavi bir simgeyle uzaklığa göre dolup boşalıyor da oyunda 8-9 karakter var haliyle
    aynı karakterlerden çokça var aradığımıza yaklaştığımız zaman etrafta aynı karakterlerden olduğu zaman
    ayırt edemiyor insan hangisi diye bunun bir ipucu varmı yoksa amaç bumu kaçmayı sağlamak yada yakalamayı zorlaştırmakmı? birde fazla oynamadım multide ama 8 kişilik oyunda 5 bitirişle en çok adam öldüren bendim ama 7. oldum bunda puanlama nasıl yapılıyor bilen varmı??

• quote:

hakikaten oyunu bu hafta sonu aldım nerdeyse bitirecektim çok güzel olmuş

L2 ile çağrılan arkadaşlar detayı güzel düşünülmüş bana göre görevler biraz daha çeşitli ve
    zorlaşmış, özellikle bitirişler hele yumrukla yapınlan bitirişler . ama multi'sini sevdim ama anlamadım beni arayan yada benim aradığım kişi
    mavi bir simgeyle uzaklığa göre dolup boşalıyor da oyunda 8-9 karakter var haliyle
    aynı karakterlerden çokça var aradığımıza yaklaştığımız zaman etrafta aynı karakterlerden olduğu zaman
    ayırt edemiyor insan hangisi diye bunun bir ipucu varmı yoksa amaç bumu kaçmayı sağlamak yada yakalamayı zorlaştırmakmı? birde fazla oynamadım multide ama 8 kişilik oyunda 5 bitirişle en çok adam öldüren bendim ama 7. oldum bunda puanlama nasıl yapılıyor bilen varmı??

Hafta sonu nasıl bitiriyordun anlamadım, ben 20 saati buldum, henüz üçüncü DNA halkasını yeni bitirdim. Multi'ye henüz geçmedim, bana pek cazip gelmiyor, ama sanırım sorunu üçgen tuşunu basılı tutup görüş modunu değiştirerek giderebilirsin.

• hafta sonu bitirecektim mecazi anlamda kullandım
    bende senin olduğun yerlerdeyim
  • 5. sekanstayım hemen her tüm hazine kutularını bularak, yan görevleri, suikast görevlerini ifa ederek ilerliyorum. Şu an sadece 1 kontenjan suikastçi eksiğim olmakla birlikte 3 suikastçim (1'i bayan) özel bir törenle Assassin rütbesine yükseldiler.

Diyeceğim şu ki hemen hemen her yan görevi yaparak ilerlemek daha iyi. Böylece zevki daha iyi çıkmakla birlikte, daha uzun sürüyor. Roma'nın yeniden inşaı ise yüzde 98 seviyesinde. Borgia'nın kontrolünde bir bölge olmakla birlikte, Leonardo'nun icatları da hayli etkileyici.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.