Şimdi Ara

Assasins Creed Origins %100 Cpu Kullanımı Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
8.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1200 tl kdv insirimşyle 7700 sattılar. Bilemedim. Anakart eam masrafı yoksa olabilir de olmaya bilirde
  • oyunla ilgili bi durum. 4770 %70-80 lerde geziniyor.
  • Ryzen 1600 %40 civarı
  • Bu bir sorun değil artık bir kader 4/4 işlemci ile buraya kadar
  • Oyun işlemciyi kullanıyor ama haybeye kullanıyor. Watch Dogs 2 de de, bu oyunda da 6700k bile %100 kullnılıyor. Ne yani Gta5 ten daha mı fazla işlem gücüne ihtiyaç duyuyor?
  • Origins işlemci kullanmıyor zaten Originsin korsan koruması işlemci sömürüyor. Korsandan koruyacağım diye orjinal alanları süründürüyor Ubisoft. Ki hiçbir işe yaramadı yine kırdılar oyunu. Büyük rezillik. Böyle bir firmanın kopyala yapıştır mantığıyla çıkan oyunlarına 200+ para verenleri cidden anlamıyorum. İşlemciyi çok kullansa da bunun hakkinı veren çok az oyun var. GTA 5 Online, Battlefield 1 Multiplayer ve Total War oyunları. Başka aklıma gelmiyor. Düzgün bir optimizasyonla Denuvo gibi boş işleri kullanmayarak çıksa oyunlar i3 8100 seviyesinde bir işlemcinin minimumda 60 fps in altına düşüreceği hiçbir oyun olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 20 Mart 2018; 9:50:43 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Sıra 6/6 %90 gezindiği oluyor. 2 jenerasyon BF oyununa bakar. Açık dünya animasyon kalitesi arttıkça, oyundaki hareket eden nesne arttıkça işlemci ihtiyaçları artıcak.
  • Aynen ole ozellikle bu darbogaz konusunda millet saniyorki cozunurluk arttirmak ise yariyor.Halbuki sen ne yaparsan yap OYUN ISLEMCIYE yetmicek kart degil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Aynen ole ozellikle bu darbogaz konusunda millet saniyorki cozunurluk arttirmak ise yariyor.Halbuki sen ne yaparsan yap OYUN ISLEMCIYE yetmicek kart degil...

onlarca video var bakmak isteyen bakabilir.

i5 4690k, i5 6600k i5 7600k assasin creed origins diye yazsın. sadece originsde değil battlefield 1 videolarınada bakabilir youtubeda tüm işlemciler overclock edilmelerine rağmen %100 kullanıyor. Ama i7 4770 gibi bir işlemcide %80i geçmiyor kullanımı.

şuan çoğu foruma konu açsan i5 mi alayım i7mi alayım diye %90'ı oyun için i7 alma der ama fark var ciddi şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3point -- 21 Mart 2018; 3:29:37 >
  • +1. CPU darboğazı olan durumda çözünürlüğü arttırmak işe yaramaz. Alacağın fps bellidir, üzerine çıkamazsın. Düşük çözünürlükte aldığından fazlasını yüksek çözünürlükte alamazsın zaten. i5-i7 olayını 2600K'da bizzat deneyimledim. Evet, daha fazla para verdim ama bir defa olsun beni yüzüstü bırakmadı, ne yapmak istersem rahat rahat yaptım. i5 alsaydım 2-3 sene önce değiştirmeye bakacaktım, çünkü yetmiyordu. Şimdi de aynı şey geçerli. Intel aradaki farkları gayet iyi ayarlamış, 2500K-2600K farkı neyse 8600K-8700K farkı da o. Hala aynı yani.

Evet, sırf oyun oynayacak birisine de i7 al demek biraz abartı olabiliyor bütçe itibariyle ama arada hatırı sayılır bir fark da var. Oyunun yanına video, görsel, 3D çizim vs. giriyorsa i7 güzel bir tercih oluyor.
  • 2/4 G4560-4600-4620, 4/4 i5 7600k lar, i3 8350k bunların alayı çöp artık. Sakın bunları almayın. Alımacak en ucuz işlemci ryzen 5 1400/2400g dir. Orta segmennye r5 1600, i5 8400, vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeliOrmanlı0106 -- 21 Mart 2018; 11:16:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kobe Bryantın Koltuk Altı

quote:

Orijinalden alıntı: fero01

Aynen ole ozellikle bu darbogaz konusunda millet saniyorki cozunurluk arttirmak ise yariyor.Halbuki sen ne yaparsan yap OYUN ISLEMCIYE yetmicek kart degil...

onlarca video var bakmak isteyen bakabilir.

i5 4690k, i5 6600k i5 7600k assasin creed origins diye yazsın. sadece originsde değil battlefield 1 videolarınada bakabilir youtubeda tüm işlemciler overclock edilmelerine rağmen %100 kullanıyor. Ama i7 4770 gibi bir işlemcide %80i geçmiyor kullanımı.

şuan çoğu foruma konu açsan i5 mi alayım i7mi alayım diye %90'ı oyun için i7 alma der ama fark var ciddi şekilde.

Valla bi 10 sene ye yakin i5 ler yeterliydi ama ne zaman ki bu acik dunya yapay zeka fizik uygulamalari gelisti artik i5 lerin omru doldu.Hele ki 60 fps uzeri sevdasi olanlar varsa kesinlikle i7 almali...

• Beyler oyunu tüm silip yeniden indirince sorun olmuyor bilginiz olsun cpy dosyasi pc zorluyor oda krack sürümü olduğu için
  • Çözüm 8350 k 5.0ghz. Sakın amd alma çok ısınıyor
  • cok isiniyor dediya ....
  • Hepimiz dx12 gelince oyunlardaki cpu kullanımı düşecek diye bilgilendirildik ve ağırlık gpu olacaktı.Yeni nesil konsollarda tablet işlemcisi kullanınca durumun böyle olması beklenirdi. Şimdi ise hangi dx12 oyununu pc de oynasak fena cpu yükleniyorlar.Devreye denuvo versiyonları,vm project vs. soktular ve sadece kopya korumaya en sağlam işlemcilere bile 0-@ performans yüklüyorlar. Amd ve intel durumdan rahatsız mı!? Ben kendilerinin bu yöntemle yeni işlemci sattırmaya çalıştığına inanıyorum yoksa 2600k sı olan kişi dx12 mekaniklerine ve "ps4-xboxone işlemcisine" göre sonraki nesile kadar yürümesi gerekir.Oyuna pc de para verip alan kimseleri "Becermekten!" başka birşey değil.
    Eskiden bu ahlaksızlıkları görmüyordum ya da takip etmiyordum günümüzde apaçık yapmaya başladılar.
    İğreniyorum pc oyuncusu olduğuma!
  • Arkadaşlar Assasins Creed Origins Amd Phenom ii 955 işlemcilerde çalışmıyor mu . Ne yaptıysam oyunu açamadım .Hiç tepki yok. Forumlarda ve youtube da gördüğüm kadarı ile işlemcide SSE 4.1 SSE 4.2 desteği diye bişey var .Böyle bi durum mu var?
  • Assassin's Creed Origins, Battlefield 1 ve GTA 5 işlemciye yüklenen oyunlar. Bu oyunlarda işlemci kullanımının yüksek olması doğal.
  • Korsanı engellemek için kullandıkları sistem CPU'yu aşırı yoruyor.
  • Arkadaşlar Assasins Creed Origins Amd Phenom ii 955 işlemcilerde çalışmıyor mu . Ne yaptıysam oyunu açamadım .Hiç tepki yok. Forumlarda ve youtube da gördüğüm kadarı ile işlemcide SSE 4.1 SSE 4.2 desteği diye bişey var .Böyle bi durum mu var?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.