Şimdi Ara

ASP.Net ile SQL veri tabanına bağlanma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir veri tabanı oluşturdum,fakat asp.net ile bir türlü bağlantıyı başaramadım.İnternetde olan açıklamalarada bakmama rağmen bulamadım,bu bağlantıyı nasıl gerçekleştirebilirim?

• başlat >> programlar >> microsoft visual studio >> tools >> command prompt >> açılan ekrana >> aspnet_regsql (buradan tam emin değilim)
    >> açılan ekrandan daha önceden oluşturduğun boş veritabanını ver

dene bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nomak71

başlat >> programlar >> microsoft visual studio >> tools >> command prompt >> açılan ekrana >> aspnet_regsql (buradan tam emin değilim)

dene bakalım

Arkadaşım,öyle birşey bulamadım,sadece connec to database ve connec to server var,server'a bağlanma başarılı ama veri tabanına bağlanmaya çalışınca ve dosyaı belirtince :

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections.

diye bir hata alıyorum bir hata alıyorum.İnternetde yapılanları denedim ama olmadı.

Bana asp.net'de kod olarak bunu gösterebilecek biri yok mu?

• quote:

Orjinalden alıntı: turabk1989

quote:

Orjinalden alıntı: Nomak71

başlat >> programlar >> microsoft visual studio >> tools >> command prompt >> açılan ekrana >> aspnet_regsql (buradan tam emin değilim)

dene bakalım

Arkadaşım,öyle birşey bulamadım,sadece connec to database ve connec to server var,server'a bağlanma başarılı ama veri tabanına bağlanmaya çalışınca ve dosyaı belirtince :

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections.

diye bir hata alıyorum bir hata alıyorum.İnternetde yapılanları denedim ama olmadı.

Bana asp.net'de kod olarak bunu gösterebilecek biri yok mu?

sql server manager'dan tcp/ip ve named pipes açık olmalı dışardan bağlantı yapabilmek için..

• dediğini yapınca oldu,tşkler ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.