Şimdi Ara

Asosyal olmanızın nedenini buldum # Edit geldi #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumda sıkça karşılaştığımız; asosyalim, insanlarla iletişim kuramıyorum tarzı konuları hepimiz biliyoruz.

Bu konuya biraz kafa yordum: acaba insanlar neden kendini diğer insanlardan soyutluyor, neden iletişim kuramıyorun nedenlerini düşündüm ve aklıma tek bir cevap geldi.

Bence asosyal insanların temel sorunu kendilerini beğenmemek kendini sevmemektir. Kişi kendini kabul etmiyor birtürlü. Eğer bir insan bir şeyi sevmezse o şeye ilgi göstermez o şeyi önemsemez. İşte kendini sevmeyen insanda kendini önemsemiyor kendini değersiz görüyor. Bilinçaltı sürekli sen değersizsin komutu veriyor. Ayrıca kişi kendini sevmediği için kendi özelliklerinde bir haber oluyor. Mesela asosyal kişiler hitabet gücü çok güçlü kişiler olabilir ama bunun farkında olmuyorlar. Şöyle düşünün. İlginizi çeken çok sevdiğiniz bir cep telefonu var. O telefon elinize geçtiğinde tüm özelliklerini kurcalarsınız değil mi. Telefonun orasını burasını kurcalarsınız yeni şeyler keşfettikçe o telefonu daha çok seversiniz. Ve telefonu kurcaladıkça o telefonu daha iyi tanırsınız. Diğer yandan hiç beğenmediğiniz bir telefonu düşünün. Telefonu elinize alınca şöyle bir bakar geçersiniz. İşte insanın kendini sevmesi ve keşfetmeside böyle bir şeydir. Unutmayın insan sevdiği şeye ilgi ve değer gösterir. İşte o yüzden eğer asosyallikten kurtulmak istiyorsanız kendinizi sevmeniz lazım kendinizle barışık olmanız lazım. Yani hani derler ya asosyallikten kurtulmak için ilk önce bilgisayar kullanmamaktan başla, diğer insanlarla daha çok vakit geçirmeye çalış diye bunların hepsi fasa fiso. Kişi zaten kendisini severse bunlar kendiliğindeen gelecektir. Ben sorunun kaynağına inmeye çalıştım umarım anlatabilmişimdir. Hepinize iyi forumlar

Şimdi uyumam gerekiyor konuya ilgi olursa sabah devam ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzimliBirisi -- 16 Ocak 2015; 11:37:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dogru tespit.

• quote:

Orijinalden alıntı: AzimliBirisi

Arkadaşlar forumda sıkça karşılaştığımız; asosyalim, insanlarla iletişim kuramıyorum tarzı konuları hepimiz biliyoruz.

Bu konuya biraz kafa yordum: acaba insanlar neden kendini diğer insanlardan soyutluyor, neden iletişim kuramıyorun nedenlerini düşündüm ve aklıma tek bir cevap geldi.

Bence asosyal insanların temel sorunu kendilerini beğenmemek kendimi sevmemek.

Şimdi uyumam gerekiyor konuya ilgi olursa sabah devam ederim

Nasil bisey kullaniyosun

• Kesinlikle doğru.Özgüven eksikliği işte.

• Bu zaten bilinen bir şey senin bunun gibi zibilyon tane konudan ne farkın var ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısmen doğru. Özgüven kazanıncada sosyal olunmuyor

• Sen bilirkişi misin ?
  • özgüven eksikliği kelimesi bu arakdaşın oralarda henüz icat edilmemiş.

Bu konu ileride özgüven eksikliğinin matematiksel ispati olacak
  • Profesor uyudu yarin bizim refaha kavusmamiz icin konu hakkinda bilinclendirme yapacak merak etmeyin arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: TornadoATX

Bu zaten bilinen bir şey senin bunun gibi zibilyon tane konudan ne farkın var ?

Nasıl zibilyon tane konu var? Ben sorunun kaynağını söylüyorum. Senin bahsettiğin konular sorunun yan etkilerinden bahsediyor kaynağından değil

• Ot mu alkol mu ? Damardan mı vuruyon ne yapıyon bize de söylesene

• quote:

Orijinalden alıntı: Agire Jiyan

Ot mu alkol mu ? Damardan mı vuruyon ne yapıyon bize de söylesene

Ne alakası var onu anlamadım?

• quote:

nasıl bilinen bir şey ?
    bende düne kadar çok asosyeldim ve kendimi çok beğenmiş birisiydim yani bilinen bir şey nasıl diyebiliyorsun anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platen

quote:

nasıl bilinen bir şey ?
    bende düne kadar çok asosyeldim ve kendimi çok beğenmiş birisiydim yani bilinen bir şey nasıl diyebiliyorsun anlamadım

Hocam ben temel sorunun kişinin kendisini kabul etmemesi olarak görüyorum. Asosyal kişilerin bilinçaltına bu komutu kodladıklarını düşünüyorum.

• Ibretlik.Okuyun sosyalleşin.

• Asosyallik %80i utangaçlıktan kaynaklanıyor önce utangaçlığı yenmesi lazım kişinin

• ÇOK SAĞOL KARDEŞ CS GO AÇIYORDUM TAM ŞU AN CLUBTAYIM KIZLAR BANA HASTA EYW.
  • quote:

Orijinalden alıntı: affiliation

ÇOK SAĞOL KARDEŞ CS GO AÇIYORDUM TAM ŞU AN CLUBTAYIM KIZLAR BANA HASTA EYW.

İzmir'de Club mı varmış?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cspawn

Asosyallik %80i utangaçlıktan kaynaklanıyor önce utangaçlığı yenmesi lazım kişinin

Değil işte. Utangaç olupta çok sosyal olan birçok arkadaşım var. Utangaçlık farklı birşey. Kişi kendisini kabul edip severse utangaçlığını bastırabilir. Ama utangaçlığını yenmeye çalışan birisi kendisini sevmiyorsa kendisine olan sevgisi artmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lümpen

Ibretlik.Okuyun sosyalleşin.

Bir fikir ortaya at içi boş sözler söyleme

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.