Şimdi Ara

Aslında gördüğümüz rüyalar paralel evrendeki bizleriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • biz gerçek hayatta ata binelim paralel evrendeki ya da başka tür evrendeki biz ise ejderhaya binelim (o evrenin yaşam şartları farklı olduğu için şaşırmayalım)

gerçek hayattaki biz gördüğümüz rüyayı, rüya içinde şaşırmayız. uyandığımızda çok şaşırız ancak. aynı şekilde paralel evrendeki biz de ata bindiğinde şaşırmaz, uyandığında “ne değişik canlıya binmişim ben der”

yani anlayacağınız, rüyamızda gördüğümüz şeyler, gerçekte başka evrendeki bizlerin yaşamış olduğu gerçek şeylerdir. gün içerisinde yapmakta olduğumuz şeyler birbirlerine benzediği için bir şekilde o olayın çakışmasının anını hatırlıyoruz. bize gökyüzünde yaşamak saçma gelir rüyada ama başka evrende aynı biz olan kişilere karada yaşamak saçma gelir rüyasında.

rüya bittikten kısa süre sonra rüyada gördüklerimzin çoğunluğunu unutmamız ve gerçek hayata adapte olmamız evrimsel süreçle kazanılan bir şey galiba. çünkü rüyadamızdaki hayatı her gördüğümüz rüyada gerçek hayattaki gibi belirgin bir biçimde hatırlasaydık, hangi hayat benimdi diye zorluk yaşardık ve bu da evrimsel süreçte elenmemize neden olurdu. atalarımız bu özelliği genlerine aktardığı için biz bu evrende hayattayız.

“tamam eğer çoklu evren veya paralel evren varsa benimle her seyim aynı olan bir kişi ve tüm tanıdıklarımın olması çok çok düşük ihtimal “ diyebilirsiniz ama sonsuz olarak düşünürsek bizden senden sonsuz tane hayat olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 29 Ağustos 2019; 22:59:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tüylerim diken diken oldu gördüğüm kötü rüyalar geldi aklıma :D paralel evrende nasıl bir hayatım varsa artık

• Ne tesadüf ki herkesin paralel evrendeki hali kötü bir halde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşımın biri anlatmıştı,
    her zaman olmuyormuş uyuduğunda kendi bedeninden çıkıyormuş hatta şimdiki aklım nasılsa kendimi öyle kontrol edebiliyorum diyor. ilk olduğunda masanın üzerindeki telefonu almaya çalışmış eli içinden geçmiş. uça biliyormuş hatta birdefa biri kaza yapmış kadını arabadan çıkarmış. binlerce km uzaklığa saniyeler içinde gidiyormuş.bunun gibi bir sürü şeyler anlatmıştı.

bizde bir kitapta okumuştuk kitapta muhammed parisan hz kitabında yazıyormuş.
    hatırladığım kadarıyla aktarayım.
    ben her sabah namazını kıldıktan sonra zikir ile meşgul olurum ve bu dünyadan başka aleme göçerim 124 sene orada kalırım hergün 5 vakit namazımı kılarım, her sene 30 gün orucumu tutarım, tekrardan bu aleme göçerim ve gözümü açtığımda sabah güneş ya doğmuş olur yada doğmak üzere olur her günüm döyle geçiyor diye okumuştum...
  • O yüzden körler rüya göremiyo dimi aynen knk

• Şu fikirlerinizi kesin doğruymuş gibi anlatmanıza bayılıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rüyaların bir kapı olduğuna inanıyoruz. Halbuki reel hayatın gerçekliğini bile bilim adamları tartışıyorlar daha.
  • "Reel hayatın gerçekliği"

• quote:

Orijinalden alıntı: Henri Bergson

"Reel hayatın gerçekliği"
    Biz reel sanıyoruz. Belki reel bile değil, sadece bir simülasyon, gerçeklik hissi verilmiş bir simülasyon.
  • Eğer gerçekliğin farkına varırsan simülasyonda bile gerçeği görebilir ve gerçeğin ışıklı yollarından geçebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Henri Bergson

Eğer gerçekliğin farkına varırsan simülasyonda bile gerçeği görebilir ve gerçeğin ışıklı yollarından geçebilirsin
    Gerçekliğin keskin çizgileri yok. Çok göreceli bir şey hocam. Matrix filmi gibi.
  • Yolunu bulan herkes gerçekliğin içinde yaşama şerefine ulaşır.Görece yoktur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.