Şimdi Ara

Aslantepe Projesi (Başka Konu Açılmasın) (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.994
Cevap
4
Favori
785.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yanlız bi çekincem var stadla ilgili stadın arka tarafında kalan yol var orayı çevre düzenlemesi yapılması gerekiyor ama makettekine benzemesi için en az 1 yılı var ve şuan pek bi çalışma olduğunu sanmıyorum orda..bunun hakkında bilgi sahibi varmı acaba? inş yapılıyodurda ben yanılırım
  • Bu gün yine geçtim önünden,ara ara geçtiğim için gözle görülür&fark edilir ciddi bir gelişme var.Sağolsun arkadaşlar fotolardan an ve an takip ediyoruz gerçi
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Sonuna kadar okuyun 8 sayfayı

http://forum2007.antu.com/KonuOkuZiyaretci.aspx?gID=31&fID=17&kID=23060&sayfa=1

adamların dünyadan haberi yok hala hakkımız varsa haram olsun diyolar.!!

bide şu çok kurtlar vadisi izlemiş....=> her olayda bizimkilerin suçu diyoruz.. nasıl oluyor bizimkilerin suçu oluyor anlamıyorum.. adamların kuruluş tarihinden bu güne kadar devletin içinde en iyi lobileri kapmış takımdır. ali sami yen ittihat ve terakki cemiyetindendi o cemiyetin uzantıları halen devlet kadrolarında yer almakta. kulübün sembolü aslan mason localarınında sembolüdür. devlette masonlarda oldukça etkilidirler. adamlar her taraftan devleti sarmışlar. bu kadar yüzzüslüğe bu kadar pişkinliğe yönetim ne yapsın...

• Hakikaten Antu.com yorumlarını okudum şimdi

cehalet+hazımsızlık+BİLGİSİZLİK.

sanki sevabına yapıyor devlet o stadı. ASY nin yerine yapılacak yerden ne para kaldıracaklar. O parayla 10 tane Seyrantepe yaparlar...
  • artik antuya girmiyorum bile cahil insanlarla dolmus orasi resmen
  • uzun süredir merak ettiğim bir konu vardı, burda sormak isterim,
    gs; seyrantepe stadının toki tarafından yapılmasına ve 100 yıllık kullanımına karşılık alisamiyen stadının arazisini verdi.
    arazinin değeri 1 milyar dolardan fazla. seyrantepenin maliyeti en fazla 300 milyon doları buluyor.
    ayrıca seyrantepe stadının sahibi bile olmuş olmuyor.
    bu açıdan baktığımızda gs zarar etmiş olmuyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sol_ak

uzun süredir merak ettiğim bir konu vardı, burda sormak isterim,
    gs; seyrantepe stadının toki tarafından yapılmasına ve 100 yıllık kullanımına karşılık alisamiyen stadının arazisini verdi.
    arazinin değeri 1 milyar dolardan fazla. seyrantepenin maliyeti en fazla 300 milyon doları buluyor.

1- Asy nin arazisi bizim malımız değil.
    2- Asy de 49 yıllığına kullanım hakkına sahiptik. Bu hakkımızdan vazgeçiyoruz yerine yeni stat yapılıyor.
    3- Seyrantepenin tapusuda bizim üzerimize olmayacak yine 49 yllığına kullanım hakkına sahip oluyoruz.

Kısaca özetlersek değerli bir arazinin üzerindeki eski statta oynayacağımıza değersiz bir arazinin üzerinde modern bir statta oynuyoruz.
    Ne açıdan bakarsan bak biz avantajlıyız.

• ben asy'nin bizim olduğunu snıyordum.
    peki riva'damı bizim değil?
  • quote:

ben asy'nin bizim olduğunu snıyordum.
    peki riva'damı bizim değil?

Evet Rivanın tapusu bizim üzerimize.
    Asy nin tapusu bizim olsa daha ne isteriz ki? 1milyar dolar gibi bir değere sahip orası.
  • Riva bizim ama ASY arazisi ve stad değil. Eğer bizim olsaydı zaten şu an yönetimi devirirdik bu kadar değerli bir araziyi Seyrantepe`dekine değiştirdiler diye. Ama önemli değil, sonuçta o stad yıkılana ya da yenisi yapılana kadar bizim olacak. Dünya da stad sahibi olan takım bilmiyorum ( yanlışım varsa bilgilendirir arkadaşlar ).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roohans

quote:

2- Asy de 49 yıllığına kullanım hakkına sahiptik. Bu hakkımızdan vazgeçiyoruz yerine yeni stat yapılıyor.
    3- Seyrantepenin tapusuda bizim üzerimize olmayacak yine 49 yllığına kullanım hakkına sahip oluyoruz.

Kısaca özetlersek değerli bir arazinin üzerindeki eski statta oynayacağımıza değersiz bir arazinin üzerinde modern bir statta oynuyoruz.

Azizim aslında avantajlı olan devlet...
    Daha fazla para kaldırıcaklar

Yoksa hayatta yapmazlar bunu.
    Ama antucular bunu bi idrak edememiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turquia

quote:

quote:

Tabikide devlet çok avantajlı. Yok yere milyar dolarlık bir araziyi değerlendirecek.
    Bizim avantajlı mı yoksa dezavantajlı mıyız diye belirtmek istedim.

• su secimler yaklaşsında yine liseliler kazansın. sonuna kadar arkandayız adnan öztürk
  • adnan öztürk de seçim dönemi hariç hiç gözükmez.
  • Türkiye'deki hiçbir stadyum zaten kişi veya kurumlara ait değildir.

Galatasaray Ali Sami Yen'de oynayacağına oranın kullanım hakkını feshedip yeni yapılacak olan stadyum'un kullanım ve işletme hakkını alacak. Ali Sami Yen'in şimdiki arazisinin yerine de büyük bir alışveriş merkezi yapılacağını biliyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Turquia

quote:

quote:

Tabikide devlet çok avantajlı. Yok yere milyar dolarlık bir araziyi değerlendirecek.
    Bizim avantajlı mı yoksa dezavantajlı mıyız diye belirtmek istedim.

tabi canım
    bizim içinde çok avantajlı...

herkes kazanıyo aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeFJaM_

Türkiye'deki hiçbir stadyum zaten kişi veya kurumlara ait değildir.

Galatasaray Ali Sami Yen'de oynayacağına oranın kullanım hakkını feshedip yeni yapılacak olan stadyum'un kullanım ve işletme hakkını alacak.
    Ali Sami Yen'in şimdiki arazisinin yerine de büyük bir alışveriş merkezi yapılacağını biliyorum.

Bunları sık sık tekrar etmek lazım ki bilmeyenler de öğrensin. Bu ülkede halen o kadar çok kişi var ki bu konuda bilgisiz. Zannediyorlar ki stadyum kulüplerine ait, arazisi kulüplerine ait.
    Bu projede kaybeden hiç bir taraf yok. Gsgm, Toki, Galatasaray, Varyap-Uzunlar. Bunların hepsi de bu projenin kazançlı taraflarıdır. Tek zarar eden Eren Talu oldu. O da maalesef kendi hatası sonucu zarar etti. Yeterli finansmanın olmadan böylesine büyük bir ihaleye girersen sonucu böyle olur. Bu projenin gecikmesinde katkısı olan kişilerden biri olsa da, İyi bir Galatasaray'lı olan Eren Talu için gerçekten üzülüyorum.

• Çatının da yapılacak olması ve resmi siteden de duyurulması ile artık önümüzde hiçbir engel kalmadı :)
  • Antu'da bizim stadımızın devletin vergileri tarafından karşılandığını söyleyenlere bu cevabım;

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın yenilendiği dönemi hatırlayalım. O zamanlar Hakan Uzan Telsim tribününü kendisi karşılamadı mı? Şimdi diyeceksiniz ki, Hakan Uzan ve devlet ne alaka? Hakan Uzan Türkiye'ye bir dünya borç bırakan Uzan Grubu'nun temsilcisi değil miydi? Siz bu parayı kendi cebinden verdiğini mi sanıyorsunuz yoksa Uzan Grubu'nu bir yerlere borçlandırdığının farkında değil misiniz? Bu borçları da devletimiz ödedi! Asıl sizin stadınızda devletin vergileriyle karşılanmış bir yapım oluştu!
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.