Şimdi Ara

Askerlikten Muaf Olma Durumu Yardııııııııııım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
21.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bosver bısuru asker var zaten sen ısıne bak yanı yerınde olsam ben ole yapardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: BOZKURT_KMZ

İlerde kalabalık bir ortamda lafı geçtiğinde veya çocuklarınız muhabbep ederkene aa senin baban askerde nbeciydi bnmki sıhhıyeci, çvş vs, eee seninki dediğinde muaf mı desin. Neyse biraz sert oldu galiba

Bunları düşünmüyomuyum sanıyosun düşünüyorum tabiki :(
  • Vatan borcu namus borcudur.
    İsteyen istediğini söylesin, yok şöyle yok böyle...
    Eğer sağlığın yerinde ise düşüyor olman bile yanlış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1299

Vatan borcu namus borcudur.

Arkadaşım konunun tamamını okumadın sanırım sağ gözüm %15 görüyor diyorum buda zaten muaf olma nedeni. Ama bana soracaklar gitmek istiyormusun istemiyormusun diye o zaman karar bana kalacak. Bir yandanda diğer gözle ilgili endişeler var. Sen konunun tamamını bi oku bence
  • Bak,toplumun baskısı seni hep caydırır ve korkutur.Bence buna kanma.Toplumun baskısına kanarsan zamanla bir klon'a dönüşür ama özgür iradeni dinlersen gerçek bir birey gibi davranırsın.Yazılımcılık bugün ülkemizde ihtiyaç duyduğumuz bir meslek.Ama asker desen 2 milyona yakın askerimiz var...Savaştayız sanki?
  • Dark_dartanyan

PM
  • Yazdıklarından anlaşılıyorki yardımlık bir durum yok sen zaten kafanda kararını vermişsin burda kendi görüşünü destekleyecek adam arıyorsun ki için rahatlasın.

Sırf ilerde anı anlatmak için askere gitmek zaten ayrı bir saçmalık.

Bana sorarsan işinde iyi ise muaf kal.Çünkü teknoloji sektörü her geçen gün hızla gelişiyor ve hergün biz bir adım daha geri gidiyoruz.O yüzden senin işinde iyi olman askerde komutanlara hizmet yapmandan daha iyidir.

İlerde geçmişe baktığında ben karargahta şunları yaptım dersen mi için daha rahat edecek yoksa ben şu yazılımı geliştirdim dersen mi için daha rahat edecek ona karar ver.

Bana göre vermişsin zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dark_dartanyan

quote:

Arkadaşım konunun tamamını okumadın sanırım sağ gözüm %15 görüyor diyorum buda zaten muaf olma nedeni. Ama bana soracaklar gitmek istiyormusun istemiyormusun diye o zaman karar bana kalacak. Bir yandanda diğer gözle ilgili endişeler var. Sen konunun tamamını bi oku bence

Ben de sana sağlığın yerinde ise diyorum. Kaldı ki yerinde değil ise zaten seni muaf tutuyorlar.
    İnsiyatif sana kalmış ise içinden geliyorsa git. Zaten içinden gelmeden gidiyor olmanın sana da askeriye ye de faydası olmayacaktır.

• Farabî aslında karar vermedim. Benim kararım hep gitmekten yanaydı halada o taraf ağır basıyor. Kararıma kalırsan gitmemek değil gitmekten yana ama gidipte ordaki sorumluluğu kaldırmak. Ve oluşabilecek herhangi bir durumun hayatıma nasıl etki edeceğini düşünmek beni delirtiyo. Benim yerime kendini koy bir gözünde sorun var diğer gözüne atış yaparken herhangi birşey oldu yada tatbikatta yada herhangi birşeyde ne yaparsın ? İşinde yazılımsa ekrandaki yazıları okuyamadan ne yaparsın ? sorunumun başladığı ve bitemediği yer burası zaten
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Dark_dartanyan

quote:

Ben de sana sağlığın yerinde ise diyorum. Kaldı ki yerinde değil ise zaten seni muaf tutuyorlar.
    İnsiyatif sana kalmış ise içinden geliyorsa git. Zaten içinden gelmeden gidiyor olmanın sana da askeriye ye de faydası olmayacaktır.

/>

• ben suan askerim. iyi ki gelmişim askerlik inan bana çok şey öğretti ve eminim 150 gün sonra sivile döndügümde hersey farklı olacak. kesinlikle gitmeni tavsiye ederim. bunun yanı sıra askerlik yaptın mı diye sordugunda şan ve şeref dolu 460 gün yaptım diyebilirsin. burada her ihtiyacını karsılıyolar. en ufak parmak kırıgında bile 45 gün hava değişimi veriyorlar. emin ol sen onlar için çok önemlisin...
  • Arkadaşım gözünde problem varsa seni adam alıpta ateş hattında askerlik yaptırmaz.Nişan alacağın gözünde sorun var büyük ihtimal seni geri hizmete verirler merak etme.
  • gitmemek elindeyse gitme işine gücüne bak sen askerde biton zibidi var işi gücü olmayan onlar yapsın işte senin işinde iyi ne güzel bence işinde yükselmeye bak bu zamanda iş bulmak zor bulsanda adam akıllı iş bulmak zor. Hem memleketi senmi kurtaracaksın binlerce asker var ha 1 eksik ha 1 fazla 1 askerle ne vatan kurtulur ne vatan yok olur

mantık nasıl ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: GökaLp.

gitmemek elindeyse gitme işine gücüne bak sen askerde biton zibidi var işi gücü olmayan onlar yapsın işte senin işinde iyi ne güzel bence işinde yükselmeye bak bu zamanda iş bulmak zor bulsanda adam akıllı iş bulmak zor. Hem memleketi senmi kurtaracaksın binlerce asker var ha 1 eksik ha 1 fazla 1 askerle ne vatan kurtulur ne vatan yok olur

mantık nasıl ama

Avatarına ters düşen bi yorum imzanla mantıklı hale geliyor

• Her Türk Asker Doğar
  • Ama her türk gözünün birinde %85 görme sorunu olarak doğmaz
  • gitme
  • ben askerde vizite çavuşuydum en az 100 kişinin çürük raporu almasına tanık oldum ve bu işle ugraştım deneyimlerime dayanak şunu söyleyebilirimki doktor herkese standart bu soruyu soruyor ve %85 in cevabı istiyorum olmasına ragrem doktor genede raporu eline veriyor doktor burada tamamen kendi görüşüne göre karar veriyor yani senin durumun askerlik yapmana bir engel teşkil etmiyorsa senin istemiyorum demen hiçbir şeyi degiştirmiyor. zaten doktor bu kararı tek başınada vermiyor doktor senin durumunu heyete bildiriyor heyette tartışılıyor ve alınıcak ortak kararla askerlik yapıp yapmayacagına karar veriliyor
  • Walla 20 yaşında gittiğimde öyle olmadı. Doktor muayene etti askere gitmek istiyomusun istemiyomusun dedi istiyorum dedim. Ama iki gözde toplam 25 oranında sorun olanlar direk muaf oluyor. Allah korusun nöbette görmen gereken birşeyi görmezsen ve PKK lıların yapmak istediği şeyi sen istemeden yaparsan ne olacak. Askere gidip gelenler yada gitmek isteyenlerin bu durumu anlayacağını sanmıyorum. Biraz mantıklı düşünün arkadaşlar gittiğiniz yada gideceğiniz için cevap vermeyin. Burda benim hayatım söz konusu
  • Askere elverişli olmama şartları bellidir. Eğer bu şartları taşımıyorsan neden hayla gitmek istiyorsun ki. Bu kurallar aynı zamanda kişiyi korumak için konuluyor. Allah korusun ama ya askerde sağlam gözüne birşey olursa. Onun için gurur yapmayı bırak bence.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.