Şimdi Ara

Askerlik Tecilini 1 Gün İle Kaçırdım. Çözüm Önerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

99'luyum. 22 Ocak Tarihinde açık ortaokul'dan mezun oldum.

5 Şubat tarihinde ise açık liseye ilk kaydımı yaptırdım. 5 şubattan itibaren açık lise öğrencisiyim.

Bu gün tecil işlemleri için askerlik şubesine gittiğimde, tecilimin imkansız olduğunu söylediler.

Sebebi ise 2 Şubat son tarihmiş bu iş için. Tecil için son tarih değil yanlış anlaşılmasın, öğrencilik başlangıcı için son süreymiş.

Eğer 4 Şubatta öğrencilik başlangıcım olsa idi, (2-3 şubat iş gününe dahil olmadığı için 4 şubat)

Şu an askerliğim tecil edilmiş olacaktı. Ancak 1 gün ile kaçırdığım için, şu an tecil edemiyorum askerliği.

Bu durumda olanlar var mı ? ve nasıl bir çözüm yolu izlenebilir. Sonuç olarak şu an aktif bir öğrenciyim. Mutlaka bir çözümü olmalı diye düşünüyorum.

Teşekkürler herkese.

• Öğrencilik başladıysa tecil edilir. Kafana takma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0x1 kullanıcısına yanıt
    başladı aktif öğrenciyim ama, askerlik şubesi diyor ki askere gideceksin ağustosta. nasıl bir yasa anlamadım.

aktif öğrenciliği olan birisini nasıl askere çağırırlar ısrarla anlamıyorum. illa kaçak durumuna düşüp kaçmamız mı lazım? dalga geçer gibi 1 gün önceden yapsaydın oluyordu diyorlar. sanki yazılı çizili bir genelge var. 4 şubattan sonra olmuyor gibisinden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.