Şimdi Ara

Askerlik tecil ettirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Acillll Askerlik tecili mevzusu var net bilgi bulamadım o yüzden buraya yazıyorum.

Ben 2019 mart ta İnşaat mühendisliğinden mezun oldum. Geçen yıl 26 martta (26.03.2020) askerliğimi 1 yıl tecil ettirdim yani 26 mart 2021 e kadar.Yasal olarak mezun olduktan sonra 1 yıl erteletebiliyormuşum onu kullanmış oldum yani.Şu an 26 yaşındayım Şu an AÖF'te(Açıköğretim fakültesi) 2 yıllık iş sağlığı ve güvenliği okuyorum ve askerliğimi 1 yıl daha tecil ettirmek istiyorum. panik atak, anksiyete ve Okb vs psikolojik sıkıntılar var yıllardır onlar da tecil ettirmek istememenin nedenlerinden biri.

Uzun lafın kısası askerliğimi 1 yıl daha tecil ettirmek istiyorum, ettirebilir miyim Açıköğretimde okumam sebebi ile?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hckradm24 -- 18 Mart 2021; 2:24:53 >

• 4 yilliktan mezun olan arkadasim var bir baska lisans programında okurken tecil hakkı bulunmuyor diye söyledi. O da acikogretimde okuyor. Şu an kaçak durumunda, il dışına çıkarken vs jandarma isim sorup bırakıyormuş

Lisans mezunları sadece yuksek lisans ve doktora yaparsa ertelenebiliyormus
    Bu durumda sizin bahsettiğiniz önlisans da erteleme hakki vermez
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.