Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. muayenemde curugu verdiler, ilk muayenede fark 33 idi, son muayenemde 43 cikti.

X kare :

Beni goren doktorlar 125 kg olduguma inanmadi taki tartana kadar ama boy/kilo farki 40 ve uzerini asinca curuk veriyorlar.

Bu arada saglik kurulu tarihim agustosun ikinci haftasi. Islemim bitince sizleri haberdar edecegim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ossykumash

Kizilagac:

2. muayenemde curugu verdiler, ilk muayenede fark 33 idi, son muayenemde 43 cikti.

X kare :

Beni goren doktorlar 125 kg olduguma inanmadi taki tartana kadar ama boy/kilo farki 40 ve uzerini asinca curuk veriyorlar.

Bu arada saglik kurulu tarihim agustosun ikinci haftasi. Islemim bitince sizleri haberdar edecegim.

bende 190 boyunda. 58 kiloyum. benide 2 senedir erteliyorlar bu ağustosta üçüncü muayeneme gitcem acaba ne olcak çok merak ediyorum
  • fikri olan var ise cevap yazmalarını bekliyorum.2 sene önce lise mezunu olayından dolayı tecil ettirmiştim 2 ocak 2011 e kadar fakat benim dosyamı işlememişler.kendi şubemi aradıgımda son yoklama ve muayene kaçağı oldugumu söylediler.Şöyle bir durum söz konusu bende.
    Ben henüz şubeye gitmedim bazı rahatsızlıklarımdan dolayı.22 yasındayım 176 cm boy ve 43 kilodayım.Benim durumum ne olur kan verdiğimde bile bayılıyorum.çok sıcak ve soguk havada dışarı çıkamıyorum.Benim durmum ne olur acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur512 -- 9 Ağustos 2010; 1:25:06 >
  • Benim birliğimde senin gibi biri daha vardı ama ben hava değişimi alıp geldim o birlikte kalmaya devam etti. Sıcaklarda patlıcan gibi morarıyordu çocuğun heryeri ama göndermediler..

Askerlik bu ben böle derim bi bakmışsın muaf bile olursun tuhaf yani her yerde..
  • muayenede soyup vücuda bakıyorlar mı yoksa sadece tartıya mı çıkartıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRuTaLHeRo

şuan yaş 15 boy 1.80 kg 105 ilerde zayıflarım inş

edit: yaşımı yanlış yazdım

merak etme 18 ine kadar masturbasyon yapmakdan bi deri bi kemek kalırsın sen :D
  • arkadaşlar enim durumumne olur acaba 2 sene önce lise mezunu olarak sımavlara gireceğim için tecil ettirdim(öyle sanıyordum bir de kendi şubeme gitmiştim)
    Gecen gün aradıgımda yoklama ve muayene kaçağı olarak görünüyormuşum.
    Şöyle anlamayın askerlikten kaçma vs gibi bir düşüncem yok ama önemli olan sağlığım.Zayıf durum şişman lık gibi insanın psikolojisini bozuyor günde her gördüğün kişi zayıfsız zayıfsın derse 2 sene boyunca ailedekiler dahil insannda psikoloji felan kalmıyor. 22 yaşında 176 cm boyunda birinin 43 kiloda olması normal mi sizce?
    Bu ay içinde cesaret edebilirsem gideceğim şubeye en azından kaçaklık durumum olmasını istemiyorum.
    Bir de şöyle bir durum var son 2 senede baya bi kilo düşüşü oldu bende nedendir bilmiyorum
    176 cm boyunda 43 kilodayım.Ne yaparlar hiç birbilgim yok ertesi seneye sevk mi verirler hastaneye sevk mi ederler.Şuan en çok istediğim hastaneye sevk edilip bu kilo durumu neden kaynaklanmakta nasıl çözülür onu öğrenmek istiyorum.
    Sizin düşünceleriniz nelerdir paylaşırmısınız.

• Arkadaslar işlemim tamamlandı.

Çarsamba gunu 1.30 da saglık kuruluna girdim, kuruldakiler
    "Askere gitmiyorsun, kagıda parmak bas" diyip raporumu verdiler ve bende subeme goturup belgemi aldım.
  • hep yüksek kilodan şikayet edenler çürük alanlar var hiç mi düşük kilodan dolayı muafiyet alan yok?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur512

hep yüksek kilodan şikayet edenler çürük alanlar var hiç mi düşük kilodan dolayı muafiyet alan yok?

3. MUAYENEMİDE OLDUM. KİLO AZLIĞINDAN DOLAYI SENEYE GEL DİYORLAR. TAM 3 SENEDİR. MUAF ETMİYOLAR KOLAY KOLAY. 5. MUAYENEYE KADAR YOLU VARMIŞ.
  • anladım dostum.Bu devlet zaten gençlerini insanlarını ne zaman düşünmüştür ki hem devlet hemde askeriye.Bu insanlar çalışıyormu hayat kurmuşlar mı kimin umrunda zaten.Varsa yoksa vatan millet sakarya türküsü okuyorlar başka işlrei yok.

Normalde 3,muayeneye kadar diyorlar eğer kilo alımı olursa 5 e kadar yolu varmış diye bende duydum ama 3 sevkte de sorun aynı ise muafiyete çıkıyormuş diye biliyorum.Bende gideceğim şubeye en kısa zamanda bakalım benim durumum ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur512

anladım dostum.Bu devlet zaten gençlerini insanlarını ne zaman düşünmüştür ki hem devlet hemde askeriye.Bu insanlar çalışıyormu hayat kurmuşlar mı kimin umrunda zaten.Varsa yoksa vatan millet sakarya türküsü okuyorlar başka işlrei yok.

Normalde 3,muayeneye kadar diyorlar eğer kilo alımı olursa 5 e kadar yolu varmış diye bende duydum ama 3 sevkte de sorun aynı ise muafiyete çıkıyormuş diye biliyorum.Bende gideceğim şubeye en kısa zamanda bakalım benim durumum ne olacak

beni dedim askere alın. benim işimi gücümü engelliyor yada muaf edin dedim. pis pis sırıttı. umrunda değildi.
  • Askere gittim 10 15 gün kalıp 3 ay hava değişimi ile geri geldim sonrasında 6 ay daha aldım normal şartlarda 3. de bitirmeleri gerekirken bana 3 ay daha verdiler benle beraber birlikten çıkan arkadaş 6 ay hava değişimi sonunda bitirdiler beni 3 ay daha uzattılar. Ne zaman nerde ne yapacakları hiç belli olmuyor. Yetmezmiş gibi 3. hava değişimi bitimi için verilen sevk tarihide arefe gününe geliyor neyse ayın 6 sına aldırdım yoksa arefe günü yarım günle zaman yarıştırcaktım birde..
  • zaten tsk nın varoldugundan bu yana hangi işine akıl sır ermiş.Askerde de adam akıllı birşey yaptırsalar gam yemiycem.yapılan yerlerde var da.ot topla kargoa kovala vb en son giden arkdaslarımdan aldıgım bilgiler.Nasıl olsa imkan dolu askeriyede komutanlar da istedikleri gibi kölelerini kullanıyorlar .olan senin benim gibi nüfussuz insanlara oluyor.
  • off beyler baya kilosunuz ya 1.70 120 kilo nasıl oluyor ben 1.86 95 kiloyum almazlar diye korkuyorum valla :D
  • BOY:189cm
    KİLOM:103 bu oranlar nasıl?
  • Rahat rahat gidersin.
  • boyunuzun son 2 rakamından 30 rakam aşağısı veya 30 rakam yukarısı askere gidemiyor arkadaşlar.
  • arkadaşlar benim boyum 1.77 kilom 109 askere alınırmıyım?
  • Zor ihtimal.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.