Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim ikinci işlemimde erteleme verdiler ancak rapora baktığımda ikinci işlem değil hala birinci işlem diye geçiyor. ne yapabilirim bilgisi olan var mı ?

Askerlik kilo sınırı
  • AsiRuhi A kullanıcısına yanıt

nerdeyse 1 ay olacak hala işlenmemiş benimki

• 31/12/2024'e kadar tecilim var şuan yoklamaya tabiiyim. 183 130 kiloyum verilecek olan 1 yıllık erteleme 31/12/2025'e kadar mı olur yoksa raporun verildiği tarihten 12 ay sonrasına mı?

• yec44 kullanıcısına yanıt

Benimki yanlış hatırlamıyorsam 13. günde işlendi, darısı başına.

• AsiRuhi A kullanıcısına yanıt

hocam merhaba direkt muafiyet almadıysanız ertelemenizi hangi tarihe kadar yapmışlar bakabilir misiniz lütfen? 31/12/2025 mi?

• bearyogi B kullanıcısına yanıt

hocam ertelemeyi muayene tarihinizden 12 ay sonrasına mı verdiler, sonraki yılın sonuna kadar mı? bir de kaçak mıydınız yoksa yoklamaya tabii miydiniz?

• dikteyta D kullanıcısına yanıt

Benim 3. seferimdi, muaf aldım

• Furkovic kullanıcısına yanıt

hocam selam erteleme ne zamana kadar gözüküyor? 31/12/2025 mi?

• Arkadaşlar herkese selam bi sorum olacak bilen birisi cevaplarsa sevinirim ben 2021 de muayene olmuştum yerim açıklandıktan sonra tecilledim tekrar şuan muayene tekrarı isteyebilirim degl mi

• Muayene için sigorta gerekiyor mu
  • ŞükrüBalcı Ş kullanıcısına yanıt

Hayır. bu sürede yapılan tüm işlemler savunma bakanlığı tarafından karşılanıyor. sizin cebinizden 5 tl bile çıkmıyor.

• psikomalist bey kullanıcısına yanıt
    Beden kitle indeksi(bki) 41,4 yazmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 6 Mart 2024; 15:55:36 >
  • Arkadaslar merhaba,

Gecen sene 1. ertelememi aldım. Belge vs. hicbir sey verilmedi. Kurulda direkt karar aciklandi ve yollandim. 16 Mart'ta ikinci kurula cikacagim. Gecen sene 1.75cm 130kg ile erteleme aldim. Bu sene boy-kilo hemen hemen ayni olacak. Kilo ya 128 ya 132 olur.

Bir de ikametgahim resmi olarak Avrupa yakasinda fakat ben suan Anadolu Yakasi'nda calisiyorum.

Islemler hangi sirayla olacak yardimci olur musunuz? E-Devlet'ten her sey yuruyor mu? Herhangi bir hastane kurulu kabul olur mu? Illa ikametgaha yakin bir yere mi gitmek gerekiyor?

• Tiedeaman T kullanıcısına yanıt

Evet ödüyorum cezayı vergi dairesine taksit yaptırdım yani ceza her türlü geliyormuş erteleme alsanda

• Merhabalar nişanlım bedelli askerliğe gitti. Muayene sonucu kilosu 103-105 kilo gibi bir şey gelmiş boyu 180-185 arası tam netliğini bilmiyorum. Sevk vermişler. Sevk sonrası 6 aylık hava değişiminden bahsedilmiş. Gitmeden önce işinden ayrılmadı. Ücretsiz izin alarak askere gitti. Şimdi hava değişimi verilirse 6 ay sigortalı işte çalışamazsın denmiş hala askerde gözüktüğü için. Bu durumda ne yapılabilir bu karara itiraz edilebilir mi? Askerlik sebebiyle işten ayrılınca tazminat hakkı oluyormuş ama o devam etmek istediği için bu hakkını kullanmadı. Şimdi bu hava değişimi sebebiyle işten çıkarılırsa hala tazminat hakkı olabiliyor mu? Yardımcı olabilir misiniz?

• Merhaba heyet muaf raporum e-imzalı tsk raporu diye sisteme düşeli 1 haftadan uzun oluyor hala msb onay aşamasında bekliyormuş . Ne zaman onaylanıp eve muaf kağıdı gelir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psikomalist bey -- 15 Mart 2024; 11:55:31 >
  • psikomalist bey kullanıcısına yanıt

Nereden görüyoruz msb onayini?

• Arkadaşlar bilgili biri yardımcı olabilirmi lütfen 2021 de muayne olmuştum yerim açıklandıktan sonra tekrar tecil ettirdim şimdi muayne tekrarı nasıl oluyor bilgisi olan biri yazarsa sevinirim
  • 112kg den 76 kg e düştüm. millet askerlik sorunca kilodan muaf oldum diyorum 2 saat sorguya çekiyorlar.

işlere başvuruyorum kimse dönmüyor cv de muaf sebebini de yazdım gene de engelli sanıyorlar herhalde.

dostlar seneye muaf oluyorum deyip vermemezlik yapmayın hayat kaliteniz fena artıyor. ben 29 yaşına geldim keşke 22-23 yaşlarımda obez olmasaydım diyorum 1 yıl sonra muaf olacağım şimdi vermeyeyim diye düşünmeyin o yılları ararsınız. her gün enerjiğim yürüme gezme isteğim var. kiloluyken öğlen uykusu ritüeldi. bayadır öğlen vakti uyumadım. çene kemiği çıkıyor yüzünüz güzelleşiyor kolay gelsin dediğim esnaf bile kilom yüzünden cevap vermeyip yüzüme bakmazken herkes adam yerine koyar oldu. bağcık bağlarken eğilebiliyorsunuz çok şey sayarım böyle

• 9 aydır raporum çıkmadı hala milli savunma bakanlığındaymış :D

• 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.