Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.476
Cevap
122
Favori
989.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1.88-150kg ile muaf edildim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam, girdiğim çıkmazdan çıkarak birileri vardır sanırım: Üniversiteden geçen hafta mezun oldum dolayısı ile 2 yıllık tecil hakkım var şuanda. Uzun süredir kilo vermek istiyorum fakat sürekli şu askerlik olayını bekleyeyim bari diye kendi motivasyonumu kırıyorum. Kafamı karıştıran şey şu boyum 173 Kilom 127 geçmişte düzenli olarak spor yaptığım için genelde dışarıdaki arkadaşlarım seni muaf etmezler senin gibi kişiler vardı askerde diyolar yani kilomu olduğu kadar göstermiyorum genelde 100kg olduğumu sanıyolar. Şimdi ben tecilimi bozsam direkt muaf verseler zaten soracak bir şey kalmıyor fakat 1 yıl sonra tekrar gel deseler, ben 1 yıl daha beklemek istemiyorum kilo vermek istiyorum ki anladığım kadarıyla 1 yıl sonra yine 1 yıl erteleyebilirler tamamen keyiflerine göre. Ben 1 yıl sonra kilo vermiş olsam beni askere mi alacaklar yani direkt herhangi bir şekilde bozduğum tecilimi tekrar açabiliyor muyum yada yüksek lisans falan mı yapacağım çünkü 1 yıl sonra bedelli parasını biriktirebilir miyim emin değilim.

• HTC Zeus kullanıcısına yanıt

Askerlik yapmak istemiyorsan ya kilonu koruyacaksın 3 yıl yada bedelli yapacaksın. Hangisine imkanın yetiyorsa onu yap. muayene olursan ve kilo verirsen seni askere alırlar.

• skyline94 kullanıcısına yanıt

O konuda ben de arada kaldım. Judo idman zamanında 125 30kg civarında dolaşıyordum. Min. 120kg görüyorum. Bu sene 150 ile muafiyete girip, 1 senelik muaf verseler bile seneye 125 ile girdiğimde muafiyet durumumda sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Çünkü 185 184 civarı boy ile 112 112 kilodan garanti 10kg üstünde olacağım.

Diğeri ise çalıştığım üniversitede kadroya girme planım var. Askerlik durumunu sorduğumda ise artık kadroda ilanlarında yaptı yapmadı olarak değil, kaçak gözükmemen yeterli diye bildirildi kurumdan. Nasıl bir şekilde askerlikle bağın olmadığı farketmiyor dendi. 1 1.5 aya kadro açarlar diye muafiyet mi yoksa 1 sene yüksek lisans sonrası tecil ettirmemi yapsam bilmiyorum. Bir taraftan en kilolu halimdeyim, tek seferde muafiyet alabilme ihtimali muafiyeti şu an denememi mantıklı kılıyor. Ters taraftan ise, şu muafiyetin resmileşmesi bir kaç ay sürüyor yazmış çoğu kişi. Bu esnada kadro açılması durumunda kaçak gözükmem beni işimden eder.

Tek seferde alan bir sürü kişide var ama

• HTC Zeus kullanıcısına yanıt

Tek seferde almak şans işi. ben 2 farklı hastaneye gittim askerlik için , ikiside erteleme verdi 3. de muaf aldım.

Uğraştırmayan hastane/doktor ları araştırsak bir çakallık oluyor mu oradan acaba birde benim asıl merak ettim soru şu Ben şuan ki 2 yıllık tecilimi bozdurunca onu 1 yıl erteleme verirlerse tekrar açabiliyor muyum yada 1 yıl sonunda yüksek lisansa başlaşasam tecil ettirebilir miyim

Ertelemede peki kararın işlenmesi uzun sürdü mü? Bazı mesajlarda bir kaç ay ve sonrasında cimer şikayeti ile vs sisteme girdiler yazmışlar. Bundan dolayı merak ediyorum

• arkadaşlar boyum 178 kilom 109 erteleme oluyor mu ? Birde bu heyette tartılırken üstümüzde neyle tartılıyoruz

• arkadaşlar selam, bugün dahiliye doktoru rapora 33d yazdı bir de anlamadığım şekilde bir şey yazıp uygundur yazmış. benim bildiğim muaf oluyor 33d. ardından heyete çıktım, kimliğe bakıp bana baktılar başka hiçbir muhabbet olmadan çıkabilirsin dediler. edevlete sonuç 2 3 güne düşer dediler ama ne olur ne biter bilmiyorum. ilk muayene bu arada, yaş 27.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zottengibi

arkadaşlar selam, bugün dahiliye doktoru rapora 33d yazdı bir de anlamadığım şekilde bir şey yazıp uygundur yazmış. benim bildiğim muaf oluyor 33d. ardından heyete çıktım, kimliğe bakıp bana baktılar başka hiçbir muhabbet olmadan çıkabilirsin dediler. edevlete sonuç 2 3 güne düşer dediler ama ne olur ne biter bilmiyorum. ilk muayene bu arada, yaş 27.
    Büyük ihtimalle muaf çıkacak

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zottengibi Z kullanıcısına yanıt
    Askeriyeden dönmezse muaf hocam hangi şehirde girdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marikruz -- 22 Ocak 2024; 20:34:38 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Can851 kullanıcısına yanıt

inşallah dostum

• Marikruz kullanıcısına yanıt

İstanbul dostum

• Boy kilodan dolayı mı

• Bu gün Ankara Biikent şehir hastanesinde işleme girdim. Dün aile hekimliğinden yönlendirdiler dedim. İç hastalıklar poliknik, diyetisyenden kilo boy ölçümüne gönderdi. Geri geldiğimde bir kaç kağıdı masa sekreterliğe teslim ettirip 13.30 da kurul var dediler. Kurul bu arada askeri gibi vs değil baya 10 tane doktor toplanıp hızlı hızlı bakıyorlardı. Noter hesabı 5 er 5 er bakıyolardı. Yanlarına gittim bir kaç kağıda damga bastı, sonuç söylemedi. Bir kaç güne çıkar enabızda dediler. Dedim ben +41 kg kategorsindeyim diye, yok onu yapmazlar dedi adam. Büyük ihtimalle 1 sene muaf aldık Bakacağız e nabızda

Daha önce girenlerde kaç güne düştü?

Güncelleme bu gün düştü rapor, 33C . Seneye erteleme aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltazat53 -- 28 Ocak 2024; 20:57:16 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Boyum 178, kilom 115.

Bu şartlarda erteleme almam mümkün mü? Kilom tablodaki aralığın üzerinde ama +30/40 olayından dolayı kafam karıştı.

Okulun bir senesi kaldı, araya askerlik girerse okul yanacak. Kaçak göçek okulu bitirip askere gitmeyi düşünüyorum ama erteleme alabilirsem gidip halletmek niyetindeyim en azından kafam bir yıl rahat etsin diye. Kısacası üç senaryo var,

1) Okulu bitir, bu süreçte kaçak gez, sonra askere git.

2) Askerlik için başvur, bir yıl erteleme al, rahatça okulu bitir, sonra askere git.

3) Askerlik için başvur, erteleme alamadığın için askere alsınlar, okul yansın.

Bu durumda siz ne önerirsiniz? Erteleme alırım diye gidip ilk celp döneminde patlamayalım sonra.  Askerlik kilo sınırı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pescador -- 23 Ocak 2024; 20:23:54 >

• Arkadaşlar iyi akşamlar bugün iç hastalıklara sevk edildim ordan diyetisyende ölçüm yapıldı tekrar iç hastalıklara döndüm doktor askerliğe elverişlidir veya elverişli değildir diye bir rapor vermedi ve sağlık kuruluna yönlendirdi. Bir arkadaşımda doktorun elverişlidir ve ya elverişli değildir diye rapor vermesi gerektiğini söyledi heyet için bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar...
    Not: e nabızdan baktığımda ise e-nabız uygulamasından tanıda e-66 obezite yazıyor yarın tekrar gidip sizce doktordan rapor istemem gerekiyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarp1260 -- 23 Ocak 2024; 23:44:14 >
  • sarp1260 S kullanıcısına yanıt

İç hastalığındaki doktor bir rapor vermiyor zaten hocam. O doktor kurula çıkacağına karar veriyor. Onlar o kararı veriyor. Zaten limitlerde olsan kilo için kurula yönlendirmezdi en baştan. Kurula çıkmadın mı peki yönlendirildikten sonra?

Ha bu arada kurula çıkınca da kağıt vs bir şey vermiyorlar. Enabıza düşer diyorlar

• baltazat53 B kullanıcısına yanıt

Hocam kurula çıkmadım sıra bekledim sıra gelince kuruldaki bayan diğer işlemleride bitir dedi ayağımdan da problemim olduğu için 2 tane daha doktorda işlerim var onlarında bitmesi heralde 7-8 şubat gibi olucak cevap için teşekkürler bıgün tekrar dahiliyeye gidip rapor istiycektim çünkü burda da bazı arkadaşlar bana şunu yazdı bana bu yazıldı dediği için bende şaşırmıştım.

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.