Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (307. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam bana verilen kağıtta tarih cumartesiye denk geliyor . 10 gün önce falan gitsem başlar mı işlem . Sen nasıl yaptın?

• Ben tam belirtilen zamanda gittim öncesinde olmuyor demişlerdi bir kac kişi grupta

• kütahyalı4325 K kullanıcısına yanıt

Aynı boy kilo ile ben de 3.işlemimi yaptım pazartesi günü.

Askerlik şubem bana raporu getirmene gerek yok demişti. Ama hastane elden al sistemde e-devlette sorun var dedi.

Ben de bekliyorum senin gibi ne olacak bilmiyorum haftaya gideceğim hastaneye.

skyline94.. Hocam benim askerlik durum belgemde 29 temmuza kadar askerlikle ilişiği yoktur yazıyordu. Tam 29 temmuzda gittim askerlik şubesine. Oradaki memurların da kafası karıştı ileri tarihte gel diyeceklerdi ama sistem izin verdi işlemlerimi yapabildik.

Boşuna erken gitme süreç değişmiş maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekiii -- 3 Ağustos 2022; 11:31:40 >
  • Erteleme aldıktan sonra eve gelen mektupta ilettikleri belgelerin imzalanıp geri gönderilmesi istenen oldu mu? Elden götürüp mü teslim etmeli yoksa posta vs ile mi göndermeli?

• pekiii P kullanıcısına yanıt

Herhalde bu raporu aldıktan sonra şubeye uğrayacaz banada uğrarsın dediler çünkü şubeden sonrasi mektup mu bekleyecez işler biraz karisik

• A40 f3 -b33 f1 askerliğe elverisli değildir yazıyor rapor on bildirim belgesi verdiler asıl rapor onay işlemleri sonrası gönderilecektir kagidi verdiler hastaneden 3.islemimdi şimdi durum ne olacak

• 3. muayene işlemleri için şubeye gittim. Buraya gelmene gerek yok, aile hekimin sevk edecek dendi. Aile hekimi de askerlik şubenin evrak vermesi gerek dedi ancak sistemden dahiliyeye sevk edebildi. Yani yoklama başvurusu ve şubede işlem yapılmadan işlemler başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şişkoşakir -- 10 Ağustos 2022; 11:50:15 >
  • Benim 3.işlemimdi.. E-Devletime Zeyil raporu geldi.. 

Doktor kilomu 109 yani doğru yazmış... Ama kuruldaki memur 167 yazmış . 1 tane rakam hatası yaparsın da bu kadar alakasız bir sayı da girmezsin   

Raporum ek incelenmeye alınmış. Benim işlemler uzadı biraz.. Askerlik şubesi sorun yok onlar düzeltecekler senin yapman gereken bir şey yok dediler.

Kilo boy ölçümüm hepsi zımbalıydı belgelerime.. içim rahat o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekiii -- 12 Ağustos 2022; 13:2:52 >
  • Raporu nereden gorecez e devlette hangi bölümden ben teslim edeli şubeye 1 hafta oldu rapor göremedim e devlette sadece 3 5 aya eve postalarlar denildi

E devlette rapor gözükmüyor 2 hafta oldu neredeyse nereden bakıyoruz raporun aslını askeriyeye hastane gönderiyormus kağıtta öyle yazıyordu askeriye 3 5 ay sürebilir dedi anlamadım gitti

Hocam.. E devlette benim son raporum da gözükmedi.. Ama bugün E-Devlet Askerlik Durum belgem güncellendi..

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜ ASKERLİKTEN MUAF TUTULMUŞTUR.  

Her şubenin ve hastanenin işlemlerinde ufak farklılıklar olabiliyor anladığım kadarıyla.. Sen belgeni teslim etmiştin. Bundan sonra beklemek kaldı. Senin askerlik durum belgende ne yazıyor?

Unutmayın arkadaşlar Askerlik durum belgesini 12 saatte 1 kere güncelleyebiliyorsunuz.. Son halini görmek için 12 saat daha beklemeniz gerekiyor. (Pdf olarak indirecekseniz sınırsız hakkınız var ama güncel hali değil ilk tıkladığınız hali geliyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekiii -- 17 Ağustos 2022; 15:36:36 >
  • Benim askerlik durum bölgemde 3 ay tecilli olduğum yazıyor Kasım 2022 ye kadar hastane bana on rapor gibi bisey verdi onu şubeye verdim ön raporda asıl rapor şubeye gönderilecektir yazıyordu herhalde hastane şubeye kendi gönderecek onu şubedeki görevli 3 ayı filan bulabilir islemler vs dedi beklemedeyim 2 hafta oldu islemler biteli Benim şuan için birsey yok.

Aynıydı durumum hocam.. E devlette kasımın 10 u gözüküyordu.. Sen yapmışsın yapacağını.

Hastane - Askerlik Şubene

Askerlik Şuben - Onay için Ankara'ya göndermeli..

1 hafta daha bekle baktın hareketlenme yok şubeni ara sorun var mı vs diye sor.

• 1 hafta kadar bekleyip arayayim o zaman eyvallah

• Selam arkadaşlar,

Bu konuda internetteki tüm kaynakları bitirdim ama emin olamadığım endişe ettiğim tek şey doktor:

Boy - 1,77

Kilo - 110

Bu yılın haziran ayında ertelemem sonlandı. Ama e-devlette 2022 sonuna kadar askerlikle ilişiği yoktur yazmakta. Yönetmeliğe göre 1,78 bile olsam askere alınmam için maksimum 105 kilo olmam gerekiyor. Üniversite sınavına hazırlandığımdan askerliğe gitmek istemiyorum ve 1 yıl erteleme almak istiyorum. Kilom maksimum sınırdan 5 fazla ama vücudum jinekomastim (göğüs büyüklüğü) olmasına rağmen vücudum toplu gözüküyor. Görenler kilondan daha aşağı gösteriyorsun diyolar.

Sadede geleyim, sıkıntılı bir doktor bu fazlalığıma "bir şey yok halinde iyi gibisin gidersin askere" vs diyip yollayabilir mi sizce?

Tek korkum bu. Her ihtimale karşın eylülün başına kadar bir 5 kilo daha alıp 115 kilo ile gitmek istiyorum.

Bir sorum daha olacak, ben ilk nereye müracat edeceğim? Direk aile hekimine mi gideceğim? İlk nereye müracat etmem gerekiyor?

• TonYKStark kullanıcısına yanıt
    Hocam doktorlar kafasına göre sen iyi gözüküyorsun gidersin demiyor, rakamlar neyse onu sisteme giriyor. Kurulda benle birlikte güreşçi bir çocuk vardı, bize kurula falan çıkmadan toplu olarak erteleme verildi. Güreşçi ben gitmek istiyorum erteleme vermeyin şikayet edicem falan diye diretti ama nafile hiç uğraşmıyorlar, doktor nereye gidersen git diye ters yapıp onada erteleme verdi.
  • TonYKStark kullanıcısına yanıt

Benim ilk muayenemde doktor 5 kg eksik tarttı. 150 kilo olduğumdan sıkıntı olmadı ama senin gibi sınıra yakın kişiler için büyük problem bu. Biraz daha bekle 115 ol öyle işlemleri başlat.öilk edevletten yoklamanı başlatıyosun sonra aile hekimine gidiyosun oradanda doktorun sevk ettiği hastaneye.

• Herkese merhaba iyisinizdir umarım.

1. Muayene: 1.79 cm 132 kg
    2. muayene : 1.76cm 113 kg
    3. muayene: 1.78 cm 111 kg

birinci ve ikinci muayenelerden sonra 33/C ile erteleme aldım. Bu sene 3. muayeneyi oldum ve C33-F01 uyar diye not düştü. Bu ne demek arkadaşlar?

• Dogubk D kullanıcısına yanıt

Hocam C33-F01 kodunu ilk kez duydum..

Yani normalde 33C ertemeler içindir.

3.Muayene sonunda

33B üst kilo sınırından +10 kilo fazlalığa kadar olanlara veriliyor.. (Barışta görev yapamaz savaşta yapar)

33D üst kilo sınırından +10 kilo ve sonrasına veriliyor.. (Barışta ve savaşta görev yapamaz)

Son kontrolün olduğunu söyledin mi? Özellikle üstüne bastırmak gerekiyor çünkü. Beni uyarmışlardı Şubede ve hastanede 3.olduğunu vurgula diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pekiii -- 19 Ağustos 2022; 16:37:37 >

Evet 3. diye belirttim. Kodu araştırmaya çalıştım ancak sonuç bulamadım. Yönetmeliğin 33. Maddesi C bölgesinin 1. Fıkrasına baktım yine anlamadım.

Haftaya Perşembe heyet sonucunu alacağım meraktan çatlıyorum. :)

• 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.