Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
7.320
Cevap
114
Favori
951.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 3 kere yaptım bu işlemi hastaneden hastaneye fark oluyormu bilmiyorum.Aile hekiminde 1 kilo ölçersin sonra dahiliye için bir kez daha ölçersin sonra heyet günü heyetteki doktorlar tekrar burdada ölçül derse zaten tartı heyetin içinde oluyor ölçülürsün.Benim 3 işlemimde de heyettte ölçülmedim ama benim birlikte girdiğim bi kişi bu kadar kilon varmı bide şurda tartıl dedi doktor ama tartıldı yine aynı rakamlarda çıktı sorun olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternitysharta

Ben 3 kere yaptım bu işlemi hastaneden hastaneye fark oluyormu bilmiyorum.Aile hekiminde 1 kilo ölçersin sonra dahiliye için bir kez daha ölçersin sonra heyet günü heyetteki doktorlar tekrar burdada ölçül derse zaten tartı heyetin içinde oluyor ölçülürsün.Benim 3 işlemimde de heyettte ölçülmedim ama benim birlikte girdiğim bi kişi bu kadar kilon varmı bide şurda tartıl dedi doktor ama tartıldı yine aynı rakamlarda çıktı sorun olmadı
    Gittiğim hastahane de tartı heyet odasının içerisinde değil, diyetisyene gitmiştim tekrar :) 1.76 - 110 kiloya erteleme alabilir miyim ? Çarşamba günü gideceğim hastahaneye, biraz gerginlik var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım malesef beni 2015 yılında askeri hastane 30 kilo fazlamı görmezlikten gelip benim isteğimle düşük yazdı şimdi sanmam bir doktor düşük yazsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Th3467

Gittiğim hastahane de tartı heyet odasının içerisinde değil, diyetisyene gitmiştim tekrar :) 1.76 - 110 kiloya erteleme alabilir miyim ? Çarşamba günü gideceğim hastahaneye, biraz gerginlik var.

Alıntıları Göster
    Erteleme alırsın
  • Selam arkadaşlar,
    1.77 - 111 kg ile heyete girdim, dahiliyeci doktor erteleme alırsın dedi sekreter ise heyet başkanı vermeyebilir diyor :) karar verildiği zaman bilgilendireceğim.

• Son işleme girip muafiyet alan oldu mu bu ara veya daha önce alan varsa süreç nasıl işliyor?Yoklama Ekim'de istedim zaman gidebiliyorum sanırım bu sefer tarih aralığı vermeden Aralık'a kadar yoklamaya gelin yazmışlar kağıda önceki 2. işlemde belirli bir tarih aralığı vardı çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 18 Eylül 2020; 14:26:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Th3467

Selam arkadaşlar,
    1.77 - 111 kg ile heyete girdim, dahiliyeci doktor erteleme alırsın dedi sekreter ise heyet başkanı vermeyebilir diyor :) karar verildiği zaman bilgilendireceğim.
    Alırsın erteleme.Sınır 105 6 kilo fazlan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 18 Eylül 2020; 14:45:11 >
  • En sonunda üçüncü muayene işlemlerini tamamlayarak muaf aldım arkadaşlar.Gelecekte birilerine lazım olur diye geçen iki yılda olduğu gibi başımdan geçenleri kısaca anlatayım;

Dün yani 18/09/2020 günü son muayene işlemleri için tekrar askerlik şubesine gittim.Geçen yıl bana verilen 'yoklama çağrı tebligatında' bu tarihte başvurmamı aksi halde TSK'nın ilgili ceza maddelerine göre cezalandırılacağım yazılıydı.Bu nedenle ben de sabah erkenden şubeye gittim.Pandemi süreci olduğu için her şube için içeriye sıradan ilk 'beş' kişiyi almaya başladılar.Yani A şubesine gelenlerden ilk beş kişi gelsin dediler ve işlemler böyle devam etti.Ben ilk beş kişi içinde olduğum için şubedeki işlemlerimi hemen başlattım.Geçen iki yılda olduğu gibi beni yine toplum sağlık merkezine elimde üç evrakla gönderdiler ve orada boy-kilo ölçümü yapıldı.Oradaki ölçümlerde boyum 1.90 kilom ise 142 çıktı.Oradaki doktor bu ölçümden sonra evraklara dahiliye'ye sevki uygundur şeklinde yazıp imzaladı.Bunun üzerine tekrar askerlik şubesine dönüp elimdeki üç evraktan ikisini verip biri ile sevk edildiğim hastaneye gittim.

Hastanede önceki yıllarda olduğu gibi önce evrak kayıt kısmından hastaneye kaydımı yaptırdım.Oradan sağlık kuruluna giderek kaydımı oluşturdum.Onlarda dahiliye'ye gönderdiler.Doktora son işlem olduğunu özellikle hatırlattım.Bunun üzerine doktor benim boy-kilo ölçümümü tekrar yaptı.Ayakkabımı ve cebimdekileri çıkartmamı istedi.Böyle yapılan boy-kilo ölçümleri ile boyumun 1.87 olduğu kilomun da 141 olduğu anlaşıldı.Bunun üzerine evrağın üzerine ''Madde 33 D'ye uyar'' yazarak muaf verdiğini belirtti.Bu evrağı sağlık kuruluna vermemi ve orada bana söyleyecekleri gün gelmemi söyledi.Sağlık kuruluda gelecek hafta 23/09/2020 Çarşamba günü saat 13:00'da gelmemi söyledi.Böylece sabah 09:00'da başlayan koşuşturma öğlen 15:00 gibi bitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 19 Eylül 2020; 1:37:14 >

Ben de ekim de 3.muayeneme gidecem 1.78 115 kiloyum bakalım sonuç ne olacak.Bu arada dahiliye doktoru heyete girmeden mi muafsın dedi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pozitron~

Son işleme girip muafiyet alan oldu mu bu ara veya daha önce alan varsa süreç nasıl işliyor?Yoklama Ekim'de istedim zaman gidebiliyorum sanırım bu sefer tarih aralığı vermeden Aralık'a kadar yoklamaya gelin yazmışlar kağıda önceki 2. işlemde belirli bir tarih aralığı vardı çünkü.
    Ben 3 cü işlemi yaptım.Tecil süresini aralık son aya kadar devam eder kağıttada öyle yazar ama sen gecen sene ne zaman yaptıysan işlemi ertelemeyi kuruldan ne zaman alıp askerlik şubesine götürdüysen 15 gün öncesinde işlemlere başlayabilirsin sisteme düşer.Süreç konusunda 2 erteleme aldığından farkı yok aynı işliyor askerlik şubesine en son kurul kağıdını götürdükten sonra işlemini yapıyor ve 1 ay ile 6 ay içerisinde ne zaman olcağı belli olmaz bende onu bekliyorum evine askeriyede dosyolar gelcekmiş o zamana kadar onay aşamasında oluyor.Ankara evrakaların sahtemi ne bilim bi problem varmı diye araştırıyo buda biraz zaman alıyor o zaman kadar onay aşamasında askerliğe elverişli değildir şeklinde yazcak kağıtta o dosyalar gelene kadar kolay gelsin

ilk defa muayeneye gireceğim 183 Boy - 53 Kilo ile erteleme alabilir miyim ? Doktorlar tablonun 1 kilo altında ve üstünde olsan dahi tabloya mı uyuyorlar ? cevaplarsanız sevinirim.
  • eternitysharta E kullanıcısına yanıt
    Hocam boy kilo neydi sizin ben 3.muayeneye girecem 1.78 115 kiloyum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmets_61 kullanıcısına yanıt
    Evrak üzerine ''Madde 33/D'ye uyar'' yazınca doktora bunun ne anlama geldiğini sordum doktorda ''Sana muaf verdim.Sağlık kurulunda verecekleri gün gel'' dedi.Yani doktor kendi kararını söyledi.Bu işlerde doktorun vermiş olduğu karar genelde geçerli oluyor.Heyetteki doktorlar dahiliye doktorunun vermiş olduğu bu kararı imzalayıp 'heyet kararı' şekline getirecekler.Belki Çarşamba günü gittiğimde tekrar heyet önünde boy-kilo ölçümü yaparlar bilemiyorum ama genelde doktorun vermiş olduğu karar %99 oranında değişmeden kuruldan geçiyor.
  • EricLennon E kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tamamen gideceğin hastanedeki doktorların insiyatifine bağlı.Yukarda bir arkadaş başından geçenleri anlatmış.Kilo üst sınırından +3 kilo fazla olmasına rağmen ne yapıp edip askerliğe elverişli raporu vermişler.Normalde yönetmeliğe tam uymaları gerekir ancak bazı doktorlar özellikle böyle sınırda olanlar konusunda insiyatif kullanıyorlar sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmets_61

Hocam boy kilo neydi sizin ben 3.muayeneye girecem 1.78 115 kiloyum
    1.77 boy 112 kilo seninde muaf olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Hocam bu tamamen gideceğin hastanedeki doktorların insiyatifine bağlı.Yukarda bir arkadaş başından geçenleri anlatmış.Kilo üst sınırından +3 kilo fazla olmasına rağmen ne yapıp edip askerliğe elverişli raporu vermişler.Normalde yönetmeliğe tam uymaları gerekir ancak bazı doktorlar özellikle böyle sınırda olanlar konusunda insiyatif kullanıyorlar sanırım.
    Bana B verdiler.D ile B neye göre veriyolar tam çözemedim ama D olan savaşta ve barişta asker olamıyor B olan sadece barışta asker olamıyor.
    Ben de normalde 'B' verilmesini bekliyordum ancak doktor boy-kilo ölçümünü detaylı gösteren fiş üzerindeki tüm değerleri ele alıp toplama,bölme işlemleri vs yaptı ve ana ağırlığımın 40+ üstü olduğunu belirledi.'D' kodu normal ağırlığının 40+ üstü olanlara verildiğini araştırınca öğrendim.Sizin kilonuz muhtemelen 40+ üstüne çıkmadığı için doktor 'B' vermiştir.
    Bu arada sizin boyunuz ve kilonuz kaç çıkmıştı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Bu arada sizin boyunuz ve kilonuz kaç çıkmıştı?
    1.77 boy 112 çıktım.Dediğin gibi o zaman 40 üstü öle olabilir ama 40 üstü direk muaf alıyor da diyolardı sen direk muafmısın yoksa 3 cüde mi aldın?
    Direk muaf diye birşey yok.Üçüncü muayenede muaf veriliyor.Ben de üçüncü muayenede muaf aldım.
  • 
Sayfa: önceki 242243244245246
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.