Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (235. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.295
Cevap
117
Favori
948.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de aynı durumdayım. askerlik şubesine gidip sorduğumda sevk tarihlerinde gel dediler, kafana göre muayene isteğinde bulunamazsın dediler. Farklı bir bilgi aldığınızda güncellerseniz sevinirim
  • pekiii P kullanıcısına yanıt
    Aynı durumda olan biri olarak bana sevk tarihinde gel dediler hocam. Size söyledikleri yerin belli olduğu tarihle, bana söylenen sevk tarihi aynı şey mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dombaktanta -- 14 Temmuz 2020; 18:2:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay0229

Merhaba arkadaşlar ben şubattan beri yoklama kaçağıyım. Bugün gene çalıştığım yere askeriye geldi tutanak imzaladım. Komutana sordum kilo muhabbetini bence seni alırlar dedi. 180 boy, 112 kiloyum. Sizce alabilirler mi.? İkincisi Eylül de lisans dan açıköğretime başlicam üniversiteye başlayınca yoklama kaçağım düşer mi.? Askerlik tecil olur mu .?
    Mrb gitmek istersen gidersin,sağlık ocağında boy kilo soruyor kiloyu eksik söyle sıkıntı çıkmaz,ben ocakta bedelli gittim 178e 110 kiloydum gittim geldim,benden dahada şişmanları vardı ,tecilde yaşa bağlı 28e kadar sınır var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lDirtyHandsl -- 16 Temmuz 2020; 1:51:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dombaktanta

ben de aynı durumdayım. askerlik şubesine gidip sorduğumda sevk tarihlerinde gel dediler, kafana göre muayene isteğinde bulunamazsın dediler. Farklı bir bilgi aldığınızda güncellerseniz sevinirim
    Aynen hocam. Sizin dediğiniz daha doğru. Sevk tarihimiz gelince sevk belgesini almayıp askerlik şubesine gitmemiz gerekiyor.
  • Aile hekimine gittim sabah 1.sınıf şişman obez yazdı +34,6 kilo dedi ne anlama geliyor pandemiden dolayı tam konuşamadık.
  • Blog Sefi B kullanıcısına yanıt
    Hocam boyunuzu ve kilonuzu yazar mısınız? Ölçtükten sonra hekim kilonuzu azalttı mı kıyafet yüzünden?
  • İlk muayenem için 7 temmuz akşamı e-devlet üzerinden ASAL yoklama başvurusu yaptım.

8 temmuzda bağlı olduğum aile sağlığı merkezine gittim. Sistemsel sorunlardan vs. nedeniyle işlemler 1.5 saat kadar sürdü. Boy-kilo ve tansiyon ölçümü yapıldı.(Boy:183- 125kg) Hekim, boy-kiloyu girince dahiliye sevk yazdığını söyledi ve dahiliyeye sevki uygundur yazan kağıdı verdi. Saat 11.00 e yaklaştığı için hastaneye ertesi gün gitmeye karar verdim. (Burada yanlış düşünmüşüm çünkü dahiliye muayenesi burada öğlen sonuymuş)

9 temmuz 07.00 de Kayseri Şehir Hastanesi'ndeydim. Askerlikle ilgilenen bölüm Fizik Tedavi ve Reh. Hastanesi içinde. Binaya girince sağ tarafta askeri sağlık kurulu hasta kabul var.

Saat 08.00 -08.20 de açılıyor. Askerlik işlemleri buradan hallediliyor. Ben erken gitmişim. Dahiliye muayene saati 13.30 imiş. 6 saat beklememek için eve döndüm. Saat 13.15 gibi hastaneye vardığımda dahiliye önünde birkaç kişilik sıra vardı. Sıraya durdum. Muayeneler başlayınca 10 dakika sonra sıra bana geldi. Ayakkabı çıkartıldı ve cepler boşaltıldı. Boy-kilo ölçümü yapıldı. Boyum aile sağlığı merkezinde ölçülenden 2 cm eksik çıktı(181cm yazıldı) Bir evrak ve kimlik fotokopisini danışmadan çektirdim ve hastanede kalacak evraka tel no yazmam istendi.Maskemi çıkarıp bir de fotoğrafım çekildi. Telefonum açık olsun dendi. Heyet günü öncesi haber vereceklermiş.

14 temmuz salı saat 16.00 gibi arandım. 16 temmuz günü saat 09.00 kimliğimle beraber heyet odasının kapısında olmam söylendi.

16 temmuzda 08.00 gibi hastaneye gittim. Heyet odası, askeri sağlık kurulu hasta kabulün tam arkasındaki koridorda. Koridorda saat 09.00 olana dek yaklaşık 50 kişi toplandı.

Saat 09.10 gibi ben dahil kilosu fazla gözüken 5-6 kişinin isimleri okundu ve üçerli grup halinde heyet odasına girip cepler boşalttırılarak yine boy-kilo ölçüldü.(Bununla 3 etti) Galiba önden boy-kilolar evrakta yazana uyuyor mu diye bakıldı. Tekrar çağrılacağımız söylendi ve odadan çıktık. Saat 10.10 a kadar 3-4 parça halinde yaklaşık 40 kişinin işlemleri bittiği söylendi ve koridorda isimle çağrılarak evraklar dağıtıldı.10.15 gibi ismim tekrardan okundu ve heyet odası önünde 5-6 kişi sıraya girdik. İçeri girdiğimde kimliğim alındı. Birisi 33C den 1 yıl erteleme vs. bir şeyler okudu. Ne olduğunu kavrayamadan dışarı çık ve belgeyi bekle dediler. Heyetin bulunduğu odaya girip çıkmam 5 saniye sürdü. Doktorların yüzünü bile göremedim . 5 dakika sonra heyet kapısı önünde ismim okunarak belgem verildi. Hemen askerlik şubesine doğru yola çıktım. Saat 11.00 de askerlik şubesindeydim. Virüs nedeniyle tek tek içeri aldılar ve 15 dakika sonra sıra bana geldi. Sistem olmadığı gerekçesiyle öğlen sonu saat 13.30 da gelmem söylendi, belgem şubede kaldı.Eve döndüm, öğlen sonu tekrar gittiğimde birkaç kağıda imza atıp, komutana imzalattırdım. 3 sayfalık bir evrakı bana geri verdiler. 2. muayene için gelecek yıl 1-15 temmuz arasında bu belgeyle askerlik şubesine gelmem gerektiği ayrıca kimlik fotokopisi getirmem söylendi.

İlk muayene sürecinde 3 kere hastaneye ve 2 kere Askerlik şubeye gittim. Toplamda 100 km ye yakın yol yaptım. 3 sefer boy- kilo ölçümü yapıldı. Tüm yönlendirmeler personel tarafından sorunsuz yapıldı. Sürecin uzaması dışında herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Kayseri de ilk muayene deneyimim bu şekildeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şişkoşakir -- 23 Temmuz 2020; 14:32:16 >

• Detaylı anlatım için teşekkürler. Acaba kilosu sınırdan 1 kg veya 2 kg fazla olup erteleme alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: şişkoşakir

İlk muayenem için 7 temmuz akşamı e-devlet üzerinden ASAL yoklama başvurusu yaptım.

8 temmuzda bağlı olduğum aile sağlığı merkezine gittim. Sistemsel sorunlardan vs. nedeniyle işlemler 1.5 saat kadar sürdü. Boy-kilo ve tansiyon ölçümü yapıldı.(Boy:183- 125kg) Hekim, boy-kiloyu girince dahiliye sevk yazdığını söyledi ve dahiliyeye sevki uygundur yazan kağıdı verdi. Saat 11.00 e yaklaştığı için hastaneye ertesi gün gitmeye karar verdim. (Burada yanlış düşünmüşüm çünkü dahiliye muayenesi burada öğlen sonuymuş)

9 temmuz 07.00 de Kayseri Şehir Hastanesi'ndeydim. Askerlikle ilgilenen bölüm Fizik Tedavi ve Reh. Hastanesi içinde. Binaya girince sağ tarafta askeri sağlık kurulu hasta kabul var.

Saat 08.00 -08.20 de açılıyor. Askerlik işlemleri buradan hallediliyor. Ben erken gitmişim. Dahiliye muayene saati 13.30 imiş. 6 saat beklememek için eve döndüm. Saat 13.15 gibi hastaneye vardığımda dahiliye önünde birkaç kişilik sıra vardı. Sıraya durdum. Muayeneler başlayınca 10 dakika sonra sıra bana geldi. Ayakkabı çıkartıldı ve cepler boşaltıldı. Boy-kilo ölçümü yapıldı. Boyum aile sağlığı merkezinde ölçülenden 2 cm eksik çıktı(181cm yazıldı) Bir evrak ve kimlik fotokopisini danışmadan çektirdim ve hastanede kalacak evraka tel no yazmam istendi.Maskemi çıkarıp bir de fotoğrafım çekildi. Telefonum açık olsun dendi. Heyet günü öncesi haber vereceklermiş.

14 temmuz salı saat 16.00 gibi arandım. 16 temmuz günü saat 09.00 kimliğimle beraber heyet odasının kapısında olmam söylendi.

16 temmuzda 08.00 gibi hastaneye gittim. Heyet odası, askeri sağlık kurulu hasta kabulün tam arkasındaki koridorda. Koridorda saat 09.00 olana dek yaklaşık 50 kişi toplandı.

Saat 09.10 gibi ben dahil kilosu fazla gözüken 5-6 kişinin isimleri okundu ve üçerli grup halinde heyet odasına girip cepler boşalttırılarak yine boy-kilo ölçüldü.(Bununla 3 etti) Galiba önden boy-kilolar evrakta yazana uyuyor mu diye bakıldı. Tekrar çağrılacağımız söylendi ve odadan çıktık. Saat 10.10 a kadar 3-4 parça halinde yaklaşık 40 kişinin işlemleri bittiği söylendi ve koridorda isimle çağrılarak evraklar dağıtıldı.10.15 gibi ismim tekrardan okundu ve heyet odası önünde 5-6 kişi sıraya girdik. İçeri girdiğimde kimliğim alındı. Birisi 33C den 1 yıl erteleme vs. bir şeyler okudu. Ne olduğunu kavrayamadan dışarı çık ve belgeyi bekle dediler. Heyetin bulunduğu odaya girip çıkmam 5 saniye sürdü. Doktorların yüzünü bile göremedim . 5 dakika sonra heyet kapısı önünde ismim okunarak belgem verildi. Hemen askerlik şubesine doğru yola çıktım. Saat 11.00 de askerlik şubesindeydim. Virüs nedeniyle tek tek içeri aldılar ve 15 dakika sonra sıra bana geldi. Sistem olmadığı gerekçesiyle öğlen sonu saat 13.30 da gelmem söylendi, belgem şubede kaldı.Eve döndüm, öğlen sonu tekrar gittiğimde birkaç kağıda imza atıp, komutana imzalattırdım. 3 sayfalık bir evrakı bana geri verdiler. 2. muayene için gelecek yıl 1-15 temmuz arasında bu belgeyle askerlik şubesine gelmem gerektiği ayrıca kimlik fotokopisi getirmem söylendi.

İlk muayene sürecinde 3 kere hastaneye ve 2 kere Askerlik şubeye gittim. Toplamda 100 km ye yakın yol yaptım. 3 sefer boy- kilo ölçümü yapıldı. Tüm yönlendirmeler personel tarafından sorunsuz yapıldı. Sürecin uzaması dışında herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Kayseri de ilk muayene deneyimim bu şekildeydi.
    detaylı anlatımın için teşekkür ediyorum öncelikle. diğer ölçümlerde de aynı mı çıktı ölçülerin ? boy 2 santim kısaymış dedin kilo ne çıktı

• Arkadaşlar muafiyeti aldıktan sonra ileriki zamanlarda tekrar muayeneye çağırabiliyorlar mı?
  • nyctohplian N kullanıcısına yanıt
    Kilo ile ilgili hiçbir sorun olmadı. 3.sefer boy-kilo ölçümünde 1 kişi ölçüp değerleri söylüyor diğeri elindeki kağıttan kontrol ediyordu. Ben ve benden önceki 2 arkadaşta da düzeltme yapılacak kadar bir fark çıkmadı.
  • Hayırlı akşamlar herkese bir sorum olucak yaş 23 boyum 1.76 kilom ayakkabısız 48 çıktı askerlik şubesine gittim yerler açıklandığında gel hava hastanesine sevk edicez dediler böyle Bi durumda erteleme verirlermi

• dogaucler D kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam, barış zamanı askerlikten tamamen muaf olunuyor ama savaş durumunda bir seferberlik vs. olursa çağırabiliyorlar tabiki askere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 18 Temmuz 2020; 9:44:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Hayır hocam, barış zamanı askerlikten tamamen muaf olunuyor ama savaş durumunda bir seferberlik vs. olursa çağırabiliyorlar tabiki askere.
    çok teşekkür ederim
  • Atakandemirbass A kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla 1.76 için sınır 48 kilo yani 49 kilo çıkarsa elverişli olması gerekiyor.Ben 176 ya 46 ve 47 kilo ile 1 yıl erteleme aldım.
  • arkadaşlar ben aile hekimine gitti, beklediğim gibi kilon çok yüksek deyip dahiliyeye yönlendirdi. e-devletten baktığımda dahiliyeye gittikten 1 iş günü sonra askeriyeye gidin diyor. hastaneden çıkıp direkt gitsem olmaz mı? hastane ve askeriye çok yakın ve ikisi de evime çok uzak, ondan merak ettim
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Hocam dahiliyeye gidince o sizi zaten önce sağlık kuruluna yönlendircek, sağlık kurulu için de genelde hemen randevu vermiyorlar zaten bir iki hafta geçebiliyor, şansınız olursa aynı hafta içinde halledersiniz. Sağlık kuruluna girip raporunuz çıktıktan sonra onu en geç bir iş günü içinde askerlik şubesine götüreceksiniz. Rapor çıktığı gün de götürebilirsiniz bir gün sonra da yani..

• quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

Hocam dahiliyeye gidince o sizi zaten önce sağlık kuruluna yönlendircek, sağlık kurulu için de genelde hemen randevu vermiyorlar zaten bir iki hafta geçebiliyor, şansınız olursa aynı hafta içinde halledersiniz. Sağlık kuruluna girip raporunuz çıktıktan sonra onu en geç bir iş günü içinde askerlik şubesine götüreceksiniz. Rapor çıktığı gün de götürebilirsiniz bir gün sonra da yani..
    anladım hocam teşekkürler
  • servanvetes S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim verdiğin bilgi için yanlız hava hastanesinde kilo ölçerken kıyafetleri göz önünde bulunduruyolarmı @servanvetes
  • Bulundurmaları gerekiyor orada yine de belirtsen iyi olur ,Bende cepler felan boşaltıldı , ayakkabısız ölçüm yapıldı ekstradan tahminim kıyafetler de göz önüne alındı ama benim gittiğim devlet hastanesiydi
  • 
Sayfa: önceki 233234235236237
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.