Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.352
Cevap
117
Favori
961.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan boyum 1.92 kilom ise 144.Geçen yıl boyum 1.90 kilom ise 134'tü.Bu sefer gittiğimde bana direk muafiyet verirler mi yoksa en az bir sene daha erteleme mi verirler?Sizce ne olur?
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt
    25kg fazlan var boyuna göre, 2. seferde muafiyet vermeleri gerekli olduğunu düşünüyorum.
  • Yarın ikinci işlem için askerlik şubesine tekrar gideceğim lakin merak ettiğim geçen yıl beni hastaneye sevk eden şubeye mi başvurmam lazım yoksa başka bir şubeden de bu iş hallediliyor mu?Kütüğüm yaşadığım şehirde olmadığı için burada askerlik şubesinde bulunan şubelerden birine gönderiliyordum.Şimdi başka bir şubeye gönderirlerse orada bir sıkıntı çıkar mı?Yoksa geçen yıl beni hastaneye sevk eden şubeye mi başvurmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 22 Eylül 2019; 14:27:52 >
  • Yeni dönem arkadaslar icin, bugun subeye giden oldu mu acaba? Giden varsa işleyişi bir özet geçebilir misiniz rica etsem? Öğleden sonra gideceğim ben.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • miyavlayankirpi kullanıcısına yanıt
    ben yarın gidicem sabahtan bilgi veririm, işlemlerden sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk190390

Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
    Askerliği okuldan sonra 2 yıl tecil ettirdim,tecil yaptırırken kilom elverişliydi, bu eylülde tecilim bitti ve şu anki kilom elverişli değil.Bugün askerlik işlemleri için gittim kilodan dolayı hastaneye sevkimi istiyorum dedim.Bana sınıflandırma, askerlik yerlerinin açıklanmasından sonra bu işlemi dilekçe vererek yapabileceğim söylendi.
    süreç işleyişi böyle midir?
    Geç kalırsam sonradan uğraşması daha zor diye duymuştum
    Sınıflandırma sonuçları açıklandı ve bu sabah askerlik şubesine gittim.Bu seferde 15ekim-1 kasım arası sevk işlemleri olacak o tarihte bize kilondan dolayı dilekçe vereceksin biz de seni aile hekimine sevk edeceğiz dediler.Bekleyeceğiz.
    Sabah erkenden şubeye gittim. Ekim ayı sevkim çıktı dedim. Tamam evrakları hazırlayalım dediler. Ben kilodan ötürü muayne istediğimi belirttim. Sen muayne olmuşsun dedi sistemden bakınca fakat o tarihte kilom sınırdaydı şimdi üstünde dedim. Evrakları düzenleyip beni tekrar aile hekimine sevk etti oradaki ölçüm ardından devlet hastanesine sevki uygundur diye yazı yazdı. Endokrine sevk etmiş gittim oradada boy kilo ölçümü oldum. Aile hekiminde 183cm boy 120kg çıkmıştım. Hastanede 184 boy 119kg çıktım. 8kg ile seneye terk dedi ama şimdi heyeti bekliyorum. Nihai kararı onlar açıklıcaklar. İsmimin okunup içeri girmeyi bekliyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar hastanede kilo ölçümünde ayakkabı vs çıkarılıyor mu? 173 45 kiloyum erteleme alma şansım nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fringilla

Arkadaşlar hastanede kilo ölçümünde ayakkabı vs çıkarılıyor mu? 173 45 kiloyum erteleme alma şansım nedir?
    Erteleme kesin alman gerek ama dikkat et doktor kilonu fazladan yazıp göndermeye kalkmasın,tam çıkan kilonun yazıldığına emin ol

• fringilla F kullanıcısına yanıt
    Sadece ayakkabı çıkarılarak boy kilo bakılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yiqit89

Sabah erkenden şubeye gittim. Ekim ayı sevkim çıktı dedim. Tamam evrakları hazırlayalım dediler. Ben kilodan ötürü muayne istediğimi belirttim. Sen muayne olmuşsun dedi sistemden bakınca fakat o tarihte kilom sınırdaydı şimdi üstünde dedim. Evrakları düzenleyip beni tekrar aile hekimine sevk etti oradaki ölçüm ardından devlet hastanesine sevki uygundur diye yazı yazdı. Endokrine sevk etmiş gittim oradada boy kilo ölçümü oldum. Aile hekiminde 183cm boy 120kg çıkmıştım. Hastanede 184 boy 119kg çıktım. 8kg ile seneye terk dedi ama şimdi heyeti bekliyorum. Nihai kararı onlar açıklıcaklar. İsmimin okunup içeri girmeyi bekliyorum :)
    Nooldu hocam acıklandı mı ?

Aynen kurula girdim saat 1de. Seneye erteleme verdiler. Yarında gidip evrakları teslim alıcam şubeye bırakıcam. Bi sene erteleme:)

• quote:

Orijinalden alıntı: yiqit89

Aynen kurula girdim saat 1de. Seneye erteleme verdiler. Yarında gidip evrakları teslim alıcam şubeye bırakıcam. Bi sene erteleme:)
    Hayirli olsun iyi bari ayni gunde hallediliyormus sevindim hocam.
    Benim celp ve sevk dönemi Kasım ayında oldugu icin bu kosturmayı diğer ay yaşayacağım

• Yiğit senin ilk muayenenmiydi bide bu kilodan erteleme veya muaf alma işinde diyete sokma hastaneye yatırma gataya sevk vs oluyormu hiç başına gelen yada bilgisi olan varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynen. Kurul gününe denk gelirsen bir günlük işin var. Şimdiden kolay gelsin :)

• Geçen yıl 20 Eylül'de kilomdan dolayı Madde 33C'den bir yıl erteleme verilmişti.Bu yılda tekrar ikinci muayene için şubeye gitmem gerekiyordu fakat ikinci işlem hakkında internette ve burada pek doyurucu bilgi bulamamıştım.Bu nedenle başımdan geçenleri kısaca anlatayım.Gelecekte belki birisine lazım olur.

Öncelikle bu yıl ki ''sevk öncesi hazırlık'' işlemlerinin tarihi ben de 01 Eylül 2019-30 Ocak 2020 arasındaydı.Geçen yıl ki raporda 20 Eylül 2018'de verilmişti.Doğal olarak rapor bitim tarihinden sonra yani dün şubeye tekrar gidip başvurdum.Başvururken geçen yıl bana verdikleri evrakları verdim.Bunun sonucunda beni geçen yılda olduğu gibi önce ''toplum sağlık merkezi''ne gönderdiler.Gönderirken bana verdikleri (toplamda 3 adet.Hepsi birbirinin aynıydı) evraklarda eğer kilom elverişli değilse hangi hastaneye sevk olunacağım da önceden belirtilmişti.Böylece toplum sağlık merkezine gittim.(Size verilen evrağın üstünde ikinci işlem diye de yazıyor) Orada boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra şubeden verdikleri evraklara ''Dahiliye'ye sevki uygundur'' yazıldı.

Evraklarla birlikte şubeye döndüm.Şubede evraklardan ikisi alınırken birini bana verdiler.''Bununla hastaneye gideceksin'' dediler.Ben de doğal olarak bunun kapalı zarf içinde olması gerekip gerekmediğini sordum ''Hayır o eskidendi.Artık zarf yok'' dediler.Hatta bunu orada görevli başka bir memura da onaylattım.Yani artık şubeden zarf alarak hastaneye gitme olayı sanırım bitmiş.Sizi aile hekimi ya da toplum sağlık merkezine gönderdikleri evraklarda eğer hastaneye sevk olmanız uygunsa,sevk olacağınız hastane vs hepsi yazılı oluyor.Aile hekimi ya da toplum sağlık merkezi ''sevk uygundur'' derse size verilen evraklardan iki tanesini şubeye verip diğeri ile doğrudan hastaneye gidiyorsunuz.

Hastanedeki işlemler ilk işlemlerle vs aynı.Önce hastaneye ''evrak kayıt'' kısmından giriş yapıyorsunuz.Burada evraklar taranarak sisteme geçiriliyor ve sonuçta askerlik şubesinde verilen evrağın üstüne hastaneye ait bir barkod yapıştırılarak sizi ''Sağlık Kurulu''na yolluyorlar.Burada da kaydınızı yaptırdıktan sonra onlar sizi dahiliye'ye gönderiyor.Dahiliyeci de sizin boyunuzu ve kilonuzu özel bir cihazla tekrar ölçüyor.Ölçüm sonucunda cihaz size boyunuzu ve kilonuzu,yağ değerlerinizi vs gösteren bir fiş veriyor.Doktor bu fişi sizin evrağınıza zımbaladıktan sonra üstüne kararını yazıyor.

Sonuç olarak evrağın üzerine ''Madde 33C ye uyar '' yazarak beni tekrar sağlık kuruluna gönderdiler.Onlarda Cuma günü gelip raporu almamı söyledi.Cuma günü raporu aldıktan sonra şubeye teslim edip ikinci muayene işlemini de sona erdirmiş olacağım.

NOT:Ölçümler esnasında sadece hastanede tartılırken ayakkabımı çıkarttılar.Onun dışında bir soyunma olmadı
    NOT 2:Bu işlemler eski sisteme göre olmuş olabilir.Ben ilk kilo muayenemi geçen yıl olmuştum.Bu yıl ise yeni sisteme geçildi.Yeni sistemde ilk muayene olanların gelecek yıl ikinci muayeneleri nasıl olur bilmiyorum.

GÜNCELLEME (27/09/2019):
    Az önce hastaneden raporumu alıp şubeye teslim ettim ve bir yıl daha ertelendim.Raporu teslim ederken memur bana gelecek yıl rapor bitim tarihinden önce gelmemi söyledi.Bana verdiği yoklama çağrı tebligatında da 18/09/2020 tarihinde şubeye başvurmam gerektiği açıkça belirtilmiş durumda.Bu yıl rapor bitim tarihinden dört gün sonra gidip başvurmuştum bir sıkıntı olmamıştı fakat seneye rapor bitim tarihinden önce başvurmam istendi.Bunu da bir ek bilgi olarak söylemek istedim.

Ayrıca bu sarı zarf olayı da tamamen kalkmış durumda.Hastanede raporu açık birşekilde bana teslim ettiler.Geçen yıl sarı bir zarf ile şubeye geri göndermişlerdi.Unutmadan artık hastanelerde rapor için fotoğraf istenmiyor.En azından ertelemelerde rapor istenmiyor.Orada sizin fotoğrafınızı çekiyorlar.Sadece muaf olanlardan iki tane vesikalık fotoğraf aldılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 27 Eylül 2019; 20:7:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Geçen yıl 20 Eylül'de kilomdan dolayı Madde 33C'den bir yıl erteleme verilmişti.Bu yılda tekrar ikinci muayene için şubeye gitmem gerekiyordu fakat ikinci işlem hakkında internette ve burada pek doyurucu bilgi bulamamıştım.Bu nedenle başımdan geçenleri kısaca anlatayım.Gelecekte belki birisine lazım olur.

Öncelikle bu yıl ki ''sevk öncesi hazırlık'' işlemlerinin tarihi ben de 01 Eylül 2019-30 Ocak 2020 arasındaydı.Geçen yıl ki raporda 20 Eylül 2018'de verilmişti.Doğal olarak rapor bitim tarihinden sonra yani dün şubeye tekrar gidip başvurdum.Başvururken geçen yıl bana verdikleri evrakları verdim.Bunun sonucunda beni geçen yılda olduğu gibi önce ''toplum sağlık merkezi''ne gönderdiler.Gönderirken bana verdikleri (toplamda 3 adet.Hepsi birbirinin aynıydı) evraklarda eğer kilom elverişli değilse hangi hastaneye sevk olunacağım da önceden belirtilmişti.Böylece toplum sağlık merkezine gittim.(Size verilen evrağın üstünde ikinci işlem diye de yazıyor) Orada boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra şubeden verdikleri evraklara ''Dahiliye'ye sevki uygundur'' yazıldı.

Evraklarla birlikte şubeye döndüm.Şubede evraklardan ikisi alınırken birini bana verdiler.''Bununla hastaneye gideceksin'' dediler.Ben de doğal olarak bunun kapalı zarf içinde olması gerekip gerekmediğini sordum ''Hayır o eskidendi.Artık zarf yok'' dediler.Hatta bunu orada görevli başka bir memura da onaylattım.Yani artık şubeden zarf alarak hastaneye gitme olayı sanırım bitmiş.Sizi aile hekimi ya da toplum sağlık merkezine gönderdikleri evraklarda eğer hastaneye sevk olmanız uygunsa,sevk olacağınız hastane vs hepsi yazılı oluyor.Aile hekimi ya da toplum sağlık merkezi ''sevk uygundur'' derse size verilen evraklardan iki tanesini şubeye verip diğeri ile doğrudan hastaneye gidiyorsunuz.

Hastanedeki işlemler ilk işlemlerle vs aynı.Önce hastaneye ''evrak kayıt'' kısmından giriş yapıyorsunuz.Burada evraklar taranarak sisteme geçiriliyor ve sonuçta askerlik şubesinde verilen evrağın üstüne hastaneye ait bir barkod yapıştırılarak sizi ''Sağlık Kurulu''na yolluyorlar.Burada da kaydınızı yaptırdıktan sonra onlar sizi dahiliye'ye gönderiyor.Dahiliyeci de sizin boyunuzu ve kilonuzu özel bir cihazla tekrar ölçüyor.Ölçüm sonucunda cihaz size boyunuzu ve kilonuzu,yağ değerlerinizi vs gösteren bir fiş veriyor.Doktor bu fişi sizin evrağınıza zımbaladıktan sonra üstüne kararını yazıyor.

Sonuç olarak evrağın üzerine ''Madde 33C ye uyar '' yazarak beni tekrar sağlık kuruluna gönderdiler.Onlarda Cuma günü gelip raporu almamı söyledi.Cuma günü raporu aldıktan sonra şubeye teslim edip ikinci muayene işlemini de sona erdirmiş olacağım.

NOT:Ölçümler esnasında sadece hastanede tartılırken ayakkabımı çıkarttılar.Onun dışında bir soyunma olmadı
    NOT 2:Bu işlemler eski sisteme göre olmuş olabilir.Ben ilk kilo muayenemi geçen yıl olmuştum.Bu yıl ise yeni sisteme geçildi.Yeni sistemde ilk muayene olanların gelecek yıl ikinci muayeneleri nasıl olur bilmiyorum.

GÜNCELLEME (27/09/2019):
    Az önce hastaneden raporumu alıp şubeye teslim ettim ve bir yıl daha ertelendim.Raporu teslim ederken memur bana gelecek yıl rapor bitim tarihinden önce gelmemi söyledi.Bana verdiği yoklama çağrı tebligatında da 18/09/2020 tarihinde şubeye başvurmam gerektiği açıkça belirtilmiş durumda.Bu yıl rapor bitim tarihinden dört gün sonra gidip başvurmuştum bir sıkıntı olmamıştı fakat seneye rapor bitim tarihinden önce başvurmam istendi.Bunu da bir ek bilgi olarak söylemek istedim.

Ayrıca bu sarı zarf olayı da tamamen kalkmış durumda.Hastanede raporu açık birşekilde bana teslim ettiler.Geçen yıl sarı bir zarf ile şubeye geri göndermişlerdi.Unutmadan artık hastanelerde rapor için fotoğraf istenmiyor.En azından ertelemelerde rapor istenmiyor.Orada sizin fotoğrafınızı çekiyorlar.Sadece muaf olanlardan iki tane vesikalık fotoğraf aldılar...
    Long night aga dahiliye doktoru hastanede diyete sokalım vs gibi bişeyler söyledimi yoksa tek kararı yazıp gönderdimi bende ikinci muayeneye gidicemde bilgi sahibi olma açısından sordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• furkan0758 F kullanıcısına yanıt
    Yok hocam diyet miyet.Senin kilona ve boyuna bakıyor.Sonra yönetmelikteki sınıra bakıyor ve kararını veriyor.Girmenle çıkman aynı oluyor neredeyse...
  • Kilo sınırının üstünde olduğum için 1 yıl tecil verilmişti. Şimdi fazla kilolarımı verdim; istediğim zaman başvurup askere gidebilir miyim yoksa tecil verilen 1 sene boyunca beklemem mi gerekiyor ?
  • Tecil tarihim ve rapor tarihim 3 ekim.Rapor bittikten sonra mı başvurmak lazım şubeye anlattığınıza göre.Bende de sevk için tarih aralığı var Eylül-Ocak arası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pozitron~ -- 26 Eylül 2019; 9:49:55 >
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.