Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BiBeR10x

Benim aile hekimi geçen ay gittiğimde birine endokrinoloji yazdım fakat kabul etmediler çok uğraştım demişti normalde dahiliye yazması gerekiyor bilginiz olsun aile hekimine tekrar gidip düzeltme ihtimali olup olmadığını sorun boşa zaman kaybı yaşamayın

Alıntıları Göster
    hastanede adam sorun olmaz dedi hocam zaten sabahları ben oluyorum poliklinikde benim yanıma gelceksın dedi. Bakalım sabah 8 de gıderım artık. Aksilik aile hekımı de sordu nereye sevketmıslerdı gecen sefer dıye endokrinoloji dedim o da öyle yazdı ama geçen sene endokrinoloji ye gitmiştim zaten şimdi dahiliye nerden çıktı anlamadım sorun yaşamayız umarım

• Arkadaslar dahiliye ve endokroni sevk edicek galiba hastaneye ikiside bakicak sonuclari yazicaak kagada ordan saglik kurulunu gidicezz.Yol ucreti icin hastaneden kagit alan oldumu nasil bi kagit alicaz bilen varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün şubeye gittim e devletten yoklama kaydı yaptırttılar aile hekimine gittim 1.75 boy 121 kiloyum hastane sevki çıktı hastaneye gittim saat 12:15 di askerlik muayenelerine 12 ye kadar bakıyolar dediler 4 ay önce arkadasım baska bir hastanede aynı gün muayene olmustu hemde ögleden sonra sacmalık oldugunu beni zatne normal bir dahiliye doktorunun muayene edecegini söyleidm yarın saat 7 ile 12 arası gel dedi iş yerimden 2 günlük izin aldım sizce yarın hem muayene hemde heyet kararı sonuclanırmı tecrübesi olan arkadasları bekliyorum ve 1.75 boy 121 kiloyla bir sürpriz çıkarmı erteleme kesin alırmıyım.
  • Kesin erteleme alırsınız da aynı gün muayene ve heyet biraz zor. Hastaneden hastaneye değişir ama heyet günleri bazı belirli günler oluyor. Eğer yarın gittiğiniz hastanenin heyet günüyse şansınız olabilir ama heyet günü değilse yapacakları pek bir şey yok malesef.
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    Gittigim hastanenin heyet günleri salı ve cumaymıs ögrendim onu inşallah yarın hem muayene hem heyetini denk getirebilirim.
  • Arkadaşlar merhaba, benim Bi sorum olacak. Yarın 2. Muayenemi olmak için gidicem. Ancak kilo sınırının 2 3 kg altındayım. Acaba bu 2 3 kgyi kapatana kadar gitmesem nasıl bir prosedür uygulanır? Yarın son gün ama mesela 1 ay sonra gitsem direkt askere mi alırlar yoksa aynı şekilde hastaneye sevk vs. mi uygulanır? Acil cevaplarsanız çok sevinirim.

• MadThirster M kullanıcısına yanıt
    Tecil bozup başlayabilirsin

• yildirimweb Y kullanıcısına yanıt
    Aynı ölçülerdeyiz neredeyse , 33 c alırsınız kuvvetle muhtemel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogaucler

Arkadaşlar merhaba, benim Bi sorum olacak. Yarın 2. Muayenemi olmak için gidicem. Ancak kilo sınırının 2 3 kg altındayım. Acaba bu 2 3 kgyi kapatana kadar gitmesem nasıl bir prosedür uygulanır? Yarın son gün ama mesela 1 ay sonra gitsem direkt askere mi alırlar yoksa aynı şekilde hastaneye sevk vs. mi uygulanır? Acil cevaplarsanız çok sevinirim.
    Zaten ertelemeniz biter bitmez muayene süreniz gelmiş olmuyor e devlet üzerinden askerlik durum belgesi sorgulayın orada şu tarihe kadar diye yazar o tarihe kadar halledebilirsiniz

• Ayın 23une kadar diyor hocam, yani 1-2hafta geciktirsem sorun olur mu? @BiBeR10x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogaucler -- 22 Ocak 2019; 11:38:11 >
  • dogaucler D kullanıcısına yanıt
    Ayın 23une kadar askerlik ile ilgili sorun yoktur yazıp erteleme mi yazıyor

Yoksa son yoklamaya tabii mi yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 23une kadar Askerlikle ilgili sorun yoktur diyor, ben simdi haftaya gitsem yaptırımı ne olur? Bir yaptırımı varsa para cezası falan, hemen askere mi alırlar yoksa aynı prosedür uygulanır mı hastaneye sevk vs.

• BiBeR10x kullanıcısına yanıt
    23une kadar Askerlikle ilgili sorun yoktur diyor, ben simdi haftaya gitsem yaptırımı ne olur? Bir yaptırımı varsa para cezası falan, hemen askere mi alırlar yoksa aynı prosedür uygulanır mı hastaneye sevk vs.

• Bugün muayenemi oldum endokrin raporda 33D yazdı ilk muayenede muaf oldum diye sevinirken saglık kurulu düzelttirdi ve 33C olarak düzelttiler heyete giricem haftaya çarşamba heyettende erteleme kararının onaylanmasını bekliyorum hayırlısı bakalım
  • Yarın ikinci kontrol macerası başlıyor bakalım erteleme mi verecekler yine yoksa kurtulacak mıyım bu bürokrasiden merak ediyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam 23 ünden sonra giderseniz bakaya kalıp para cezası alırsınız. Hastanede kaçıncı işleminiz olacak?

• 2. İşlem hocam. Peki para cezası uygulanırsa, şubeye gittiğimde yine hastaneye sevk ederler mi? Aynı prosedür uygulanır mı yani?

• Merhaba bu ay sonu muayene olmam gerekiyor iki sene önce tecil ettirmiştim ama herhangi bir muayene yapılmamıştı boy kilomu sordular diye hatırlıyorum şimdi ben gittiğimde muayene olmak istiyorum diye mi gideceğim boyum 192 kilom 124, fazla kilolu durmuyorum halterci olduğum için vücudum kaslı senin kılon yok diyip de alma gibi bir yetkileri var mı oraya gittiğimde ne yapmam gerekir ufak bir özet geçme şansınız var mı?

Sıkıntı olmaz hocam tutanak tutarlar okadar. Gene hastaneye sevkiniz olur. Bende yurt dışına çıkma ihtimalim var 3. muayene zamanına yetişemezsem sorun olur mu demiştim yok hayır sadece para cezası alırsın sonrasında işlemler aynen devam eder demişti.

• Teşekkür ederim :)

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.