Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (203. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cigkoftelover C kullanıcısına yanıt
    Boy kiloon kac kardesim bana 1.82 boy 129 kg ile 33d yazdilar ama yarinda heyet var iste

• enesarda kullanıcısına yanıt
    bilgi doğru. boyun başında ki 100ü atıyorlar, kiloda 30 ve üzeri fazla varsa alınmadığını askerlik yıllarımdan beri bilirim. yalnız 1 kerede vermiyorlar o kararı bildiğim kadarıyla bir kaç sene girmek gerekiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn1905 -- 22 Ocak 2019; 15:12:53 >
  • 2. kez gittik bugün 33b f 2 gibi bişeyler yazıyordu yine 1 yıl erteleme verdi galiba. Bi daha ölçtüler boy kiloyu 1,76 115 diyolar sen nasıl bu kiloda oluyosun hiç göstermiyosun sıradakiler hep öyle dedi ama tartıya çıkınca böyle çıkıyor ıste arkadas ne yapak yanı. Yarın heyet var muaf alma ihtimalimiz yok galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: msk_sansal

Aynı ölçülerdeyiz neredeyse , 33 c alırsınız kuvvetle muhtemel.
    hocam kağıda 33b f 2 gibi bişeyler yazmıştı tam anlayamadım ama heyet 1 yıl erteleme verır sanırım.

Buarada arkadaşlar aile hekimiznize direk dahiliye sevk diye yazdırın . Bugün endokrnolojiye gittim orda bekle o da dahiliyeye yönlendirdi orda bekle sabah 9 da gidip 3 de zor bitirdim
  • erkannalbanttt E kullanıcısına yanıt
    1.76.4 boy 121.8 kilo çıktı bugün ölçümde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faga03031

SELAMIN ALEYKÜM ABİLER ACİL YARDIM BEN TECİL YAPTİRİCAM SAĞLIK OCAĞINA GİTTİM BOY 158 KİLO 59 ÇIKTI ORADA DOKTORUN YANINDA DURAN HEMSIRE SENİ BOYDAN DOLAYI SEVK EDEBİLİRİZ DEDİ SONRA KAN GRUBU SORDU BİLMİYOR DUM BUGÜN ASKERLİK ŞUBESİNE GİTTİM SORDUM SIKINTI YOK BOYUNLA KILON ORANTILI DEDİ AMA DOKTORUN YANINDAKİ HEMŞİRE SENİ SEVK EDİCEM DİYOR NAPACAM KADINA ANLATAMIYORUM ACİL LÜTFEN NAPACAM SINIR 150 YAZIYOR
    Boşver kardeşim napıcan 158 boyunla askerde. Yırtmışsın işte ne güzel

• Ne yazdi kagida kardesim 33d mi birde yas kac

Yaş 23 kağıda 33d yazdılar sonra saglık kurulundaki görevli 33c olucak bu senin ilk muayenen dedi 33c ye çevirdiler haftaya carsambada heyete çıkıcam.
  • Anladim kardesim yastan dolayi seninkini ertelemeye cevirmisler bnm yas 29 tecil hakkim yok ondan dolayi 33d yazdilar galiba bana birde hasteneye gidis yol ucretini veriyomus askeriye onu alicakmisin kardesim

• coh sakat var kullanıcısına yanıt
    Hocam bende aynı senin durumundaydım. İki yıl önce tecil yapmıştım ve muayene olmamıştım. Askerlik şubesine gittim. Herhangi bir rahatsızlığın varmı dedi, var dedim (kalp rahatsızlığı). Sen muayene olmamışsın önce muayene ol dedi. Gittim aile doktoruna, hastalığımı söyledim, seni il devlet hastanesine sevk edecem dedi. Verdiği kağıdı askerlik şubesine götürdüm, ordan bir evrak daha alıp il devlet hastanesine gittim. Kardiyolojide muayene - ertesi gün tekrar muayene ve heyet kuruluna belge teslimi - üçüncü gün saat 11 de heyete çıktım, öğleden sonra sonucu aldım. Toplam 3 günde halletim tüm işlemleri, tabi sabah erkenden giderek.
  • tsk'nın saglık şartları yönetmeligine bak orda boyuna göre tam istenilen sınır yazıyordur.
  • Ulam benden kısa komando gördüm tecil yaptiricam boy 158 aile hekimi boya taktı hastaneye sevk diyor bir tane tecil için ulan benden kısa rütbeli asker gördüm adam bana tecil için hastaneye sevk diyor tövbe yarrabi

• All Nightmare kullanıcısına yanıt
    Dostum benden kısa komando gördüm sen napacaksin gidip diyorsun ben hem gitmiycem tecil yaptiricam

• Böyle rezillik olmaz.Lanet olsun böyle sisteme..Gittim Bozyaka sağlık kurulundan raporu aldım 33c yazıyordu erteleme diye.Götürdüm şubeye.Dostum sen kayıtlarda çıkmıyorsun dedi.Aile hekimi sevk kağıdı nerede dedi.E devletten gösterdim.Hastane falan yazmıyor.Geçici Sağlık kurulu yazmış falan filan..Bu raporu sana neye göre vermişler.Telefonla görüşmeler falan..Cuma gel dedi raporun fotokopisini aldı.Tekrar işlemleri başlata bilirsin yada komutanın falan katıldığı bir heyet yaparız lan allah kahretsin sizi..Böyle rezillik olamaz ama oluyor.. 2 haftadır o raporu almak için uğraşıyorum..O zaman e yoklama denilen saçmalığı iptal edin..Kimse yapacağı işi bilmiyor.Ortada kaldım..Elimde kaşeli,imzalı rapor sinir oldum...Lanet olsun.

• Bunu kabul etmemesinin sebebi aile hakimi sevk kağıdı:)) Aile hekimi boy kilo uyumsuz geçici sağlık kuruluna sevki uygundur kağıdı verdi diyorum.Hayır olmaz diyor.Bu şube ne istiyor ? Cumaya kadar bekle nedir ya..

• asal başvuruyu yaptım,kilo fazlam var. Aile hekimim tatile çıkmış sorun olur mu bilmiyorum. Aile hekimi tatilde olup muayene olan var mı ?
    Bu endokrin olayı yeni mi çıktı ben Mayıs 2018 de muaf oldum dahiliye haricinde bir tek diyetisyene gittim sonra heyete çıktım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aşırı elektronik sistemimiz sağ olsun isteseniz de iki üç günden aşağı bitmiyor işlemler. Bu sistem online ise ben niye doktorun ekranına düşmesi için bir iki gün bekliyorum ya böyle saçma iş mi olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • :.Batsu.: kullanıcısına yanıt
    benimkisi de tatile çıkmış. başka doktordan numara alınız yazıyordu aile sağlığı merkezinde. gittim ama olmuyor dedi doktor. sadece kendi aile hekiminize görenebilirsiniz, çünkü askerlik konusunda gizlilik var dedi. bende elimde belgelerle pazartesiyi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.