Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (158. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah saatlerinde askerlik şubesine gittim, onlar aile hekimine yönlendirdi. Aile hekimi boy-kiloyu ölçüp tabloya baktı ve hastaneye yönlendirdi. Askerlik şubesine geri gidip hastaneye sevk evraklarını aldım. Hastanede önce dahiliyeye gittim. Boy kiloyu teyit etti. 33 C den yarın heyete gireceğim. 1 yıl erteleme alacağım galiba yarın. Tekrar bilgilendirme yaparım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nodesperat3 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim bende yarın şubeye gideceğim önce. Inşallah hakkımızda hayırlısı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: nodesperat3

Sabah saatlerinde askerlik şubesine gittim, onlar aile hekimine yönlendirdi. Aile hekimi boy-kiloyu ölçüp tabloya baktı ve hastaneye yönlendirdi. Askerlik şubesine geri gidip hastaneye sevk evraklarını aldım. Hastanede önce dahiliyeye gittim. Boy kiloyu teyit etti. 33 C den yarın heyete gireceğim. 1 yıl erteleme alacağım galiba yarın. Tekrar bilgilendirme yaparım.

Üstad hangi şube bu islemler bayağı kısa sürmüş

• Selam arkadaşlar,

Bir çok sayfaya baktım ama yardımınıza ihtiyacım var.

31.12.2017 de tecil bitiyor 88'liyim.
    Kağıt gelmesse muayene kaçağı olmamak için en son hangi tarihte askerlik şubesine gitmem gerekiyor?

Boy 1.67 Kilo 100 sınırı geçiyorum sanırım ama bu ölüçülerde olup erteleme alan yada almayan oldu mu?

Birde kimliğim bayağı eski ama nufüs müdürlükleri tarih vermiyor değiştirmek için hep dolu, ne yapabilirim?

Son olarak Küçükçekmece askerlik şubesinde muayene olan oldu mu nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logard -- 14 Aralık 2017; 20:32:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: logard

Selam arkadaşlar,

Bir çok sayfaya baktım ama yardımınıza ihtiyacım var.

31.12.2017 de tecil bitiyor 88'liyim.
    Kağıt gelmesse muayene kaçağı olmamak için en son hangi tarihte askerlik şubesine gitmem gerekiyor?

Boy 1.67 Kilo 100 sınırı geçiyorum sanırım ama bu ölüçülerde olup erteleme alan yada almayan oldu mu?

Birde kimliğim bayağı eski ama nufüs müdürlükleri tarih vermiyor değiştirmek için hep dolu, ne yapabilirim?

Son olarak Küçükçekmece askerlik şubesinde muayene olan oldu mu nasıldır?

Sınırdan 3 kilo fazlalığın var bu fark çok az bir fark hastane ölçümlerinde bu fark kapanabilir ölçümlerini elbisesiz yap.Eğer hastane ölçümlerindede bu kilo çıkarsa erteleme alırsın bakayaya düşmemen için tecilin bitimine 3 gün kala gidebilirsin kimliğin çok eski ise kabul etmeyebilirler özellikle fotoğraf eski ise ve soğuk mühür belirgin değilse kabul etmiyorlar.Yeni kimlik çıkarsan dediğin tarihe kadar yetişmez şubeye gittiğin zaman seni yönlendirirler belki nüfus dairesinden geçici bir kimlik alabilirsin.

• 31.12.2017'de tecilim bitiyor, 09.04.1988 doğumluyum.

Önümüzdeki hafta şubeye gidip işlem yaptıracam, yoksa bakaya kalıyorum sanırım.

Doğum yerime göre celbim 2018 Ağustos gözüküyor bu doğru mu ? Yoksa ilk cepte gitmek zorunda mıyım?

Kilodan dolayı erteleme alırsam gidiceğim celp tarihine 1 sene ekleyip mi erteliyolar?

Boy 1.73, kilo 109. Erteleme veriyolar mı bu durumda?

Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cryshal

31.12.2017'de tecilim bitiyor, 09.04.1988 doğumluyum.

Önümüzdeki hafta şubeye gidip işlem yaptıracam, yoksa bakaya kalıyorum sanırım.

Doğum yerime göre celbim 2018 Ağustos gözüküyor bu doğru mu ? Yoksa ilk cepte gitmek zorunda mıyım?

Kilodan dolayı erteleme alırsam gidiceğim celp tarihine 1 sene ekleyip mi erteliyolar?

Boy 1.73, kilo 109. Erteleme veriyolar mı bu durumda?

Teşekkürler şimdiden.

Bu boy ve kiloya göre erteleme alırsın.Erteleme tarihinin celb dönemiyle bir alakası yoktur.ikinci muayene ertelemeyi aldığın tarihten bir yıl sonradır yani ilk muayeneyi 2017 aralikta olursan ikinci muayenen 2018 aralıkta yapılır zaten ilk ertelemeyi aldığında verilen evrakta ikinci muayene tarihi yazar.

• Geçen yıl Ankara ilinde aralığın son haftası 173 boy 104 kg(105.5 çıkmıştı ama 104 yazmışlardı hem doktorda hem hastanede) ile sevk geciktirme almıştım bakaya oldugum için. Sabah 9 gibi şubedeydim, hemen işlemleri halledim hastaneye geçtim, öğle tatiline girmeden dahiliyeye görünüp evrakları heyet veznesine verdim ve öğleden sonrada heyete grip ertelemeyi almıştım aynı gün, sadece yazılı raporu almak için yarın gel demişlerdi. Bu yıl yine aynı hafta mı gitmem gerekiyor, geçen yıl subeden aralık 15inden sonra gel demişlerdi. bana verilen askerlik durum belgesi ve sağlık raporunda yeniden gelmem gereken tarih diye yer yok göremedim. kilom aynı seviyelerde yine. bu sene 2.de muafiyeti alamam sanırım :(
  • Valla keşke kısa sürseydi.. Bugün sabahtan beri hastanedeyim. Asıl bela hastane. Kilo fazlalığım var dememe rağmen benden EKG, kan tahlili, idrar tahlili, ultrason, röntgen vs Allah ne verdiyse istediler. Daha yarısını anca yaptırabildim. Keşke zamanında kilom azken gidip gelseymişim. 3 yıldan önce vermeyiz diyorlar. Bu kiloda kalırsam daha iki kere daha aynı eziyeti çekeceğim.

Genç kardeşlerime tavsiyem zamanında gidin. Gitmiyorsanız evlenmeyin, evleniyorsanız çocuk yapmayın.. İki ucu pis değnek..

• Bugün heyete girdim.33/D (186-125 +42 Kilo ) ve 40/D/2 (Tip-2 Diyabet Yeni Tanı).Şeker hastalığımla ilgili muayene olma sürecini takip etme adına 6 ay erteleme verdiler.Konuşmasından anladığım ilk seferde kimseye muaf vermek istemiyorlar.O yüzden şeker hastalığımla alakalı tedavi olduğunu kanıtlayarak 6 ay sonra gel muaf edeyim demek istedi şeklinde yorumladım.
  • Süreci anlatıyorum;

13 Aralık’ta askerlik şubesine gidip tecilimi bızdurmak istediğimi ve muayeneye gönderilmemi talep ettim. Bu noktada önemli olan bir şey var. Eğer üniversite mezuniyetiniz e-devlette görünmüyorsa okula gönderiyorlar yani şubeye gitmeden önce kontrol etmenizde fayda var. Daha sonra size aile hekiminize imzalatacağınız kağıdı verip gönderiyorlar.

Aile hekimine kilo sorununuz olduğunu belirtin sizi tartacak boyunuzu ölçecek ve askeri hastaneye sevki uygundur yazıp şubeye gönderecek. Şubede kapalı zarfa evrakları koyuyorlar ve ikamet ettiğiniz adrese yakın bir hastaneye yönlendiriyorlar. Ben gittiğimde çarşamba günü kurul olmadığı için ertesi gün gelmemi söylediler.

14 aralık sabahı hastanedeydim, elimdeki zarfla dahiliye sağlık kurulunun oradaki bankodan barkodumu verdiler saat 9’da da muayeneye girdim. Kurul doktorları normal randevulu hastalara bakmıyor dolayısıyla sıra sadece sağlık kurulu hastalarından oluşuyor. En fazla 20 dakika bekleme süresi oluyor. Doktora kilo problemim olduğunu belirttim ve beni ölçülmem için sağlık kurulu odasına yönlendirdi. İçeri girdim ölçtüler 174 cm/118 kilo çıktı. Tekrar doktorun odasına girdim ve çizelgeye baktı. Kaçıncı senem olduğunu sordu ilk senem dedim. O zaman erteleme vereceğim yönetmelik böyle dedi. Seneye geldiğinde bu kilonun altına düşmezsen muafiyet alacağımı söyledi. Daha sonra elimdeki forma kaşe bastı kilomu yaZdı ve kurula sevk etti. Kurula geçtiğimde bugün artık sıranın gelmeyeceğini yarın çok erken gelmem gerektiğini söylediler.

Not: dahiliye doktoruna mutlaka kilo probleminiz olduğunu söyleyin. Çocuğun birisine sağlam yazmıştı. Uyardım senin boy kilo oranın fazla gidip söyle düzelttir diye.

15 aralık cuma sabah 8de hastanedeydim ve ismimi yaZdım sıraya 23. Sıradaydım. İlk gelene kaçta geldiğini sordum 06:50 dedi. Yani 7 de orda olmakta fayda var yoksa zor yetişiyor. Sıraya girdim içeri çağırdılar. 7 tane barkod verdiler ve bir de imza bölümlerinin olduğu bir form. 7 doktora gidip her birined görünmem gerekecek. Bu başka problemi olmayan sadece kilo problemi olanlar için. Mesela mide ile ilgili sorununuz varsa o barkodlara bir de gastroentoloji eklenecek. Sonra elimde kağıtla doktor doktor gezmeye başladım. Mesela göz’de çok sıra vardı ben hemen ortopediyi yaptırdım. 11 de tekrar gittiğimde göz bomboştu. Yani sıraya uymak zorunda değilsiniz. Tüm doktorlar bir şeyin var mı diyor. Hayır dediğinizde sağlam yazıp imza atıyorlar. O doktorlardan biri de dahiliye. Tekrar kilo problemim olduğunu söyledim yine ilk senen mi dedi. Evet dedim 33-C yazdı. Seneye aynı kiloyla gelirsem 33-D olacak mı dedim evet dedi. Kurul doktorları 12’ye kadar çalışıyorlar. Bütün imzaları almak 12 ye kadar sürdü. Pazartesi elimdeki kağıtları heyete teslim edicem ve bana gün vereceklermiş. Duyduğuma göre 5 ocak tarihine gün veriyorlardı orada bakalım bana ne diyecekler.

• Arkadaşlar merhaba,

Bende bugün gittim şubeye. Benim durumumda olanlar için bende anlatayım. Bakaya idim ben şubeye gittim söyledim bakaya durumdayım ama boy kilo sorunu yüzünden hastaneye sevk istiyorum dedim. Normalde bakaya olduğum için direk işlemleri yaptırıp bir sonraki celp dönemine gidebilirdim ama hastaneye sevk hakkımız varmış arkadaşlar. Benim durumumda olanlar varsa bir fikir edinebilirsiniz. Ben şubeye sabah gitmiştim ama sistemde sıkıntı olduğu için öğleden sonra 3 buçuk gibi sağlık ocağına gittim. Boy kilo sorunum var dedim. Doktor görünen köy kılavuz istemez seni hastaneye sev ediyorum dedi tartmadı :) tekrar şubeye gittim sağlık ocağındaki evrakları verdim. Hastaneye sevk evrağı çıktığında saat 4buçuk gibi olduğu için dahiliye işi azartesiye kaldı. Eczaneden ölçtürfüm boy 175cm kilo 113kg olarak çıktı. Şubedeki memur 102kg üstü kalırsan her türlü eyt alırsın dedi. Artık pazartesi hakkımızda hayırlısı. Yalnız anladığım kadarıyla arkadaşların yazdıklarına göre hastane işi bayağı meşakatli görünüyor. Allak yardımcımız olsun.

Burdan bilgi veren @ deejaysuha, @nodesperat3 ve diğer arkadaşlarada ayrıca teşekkür ederim.

Gelişmeleri dilimin döndüğünce yazarım gene.

• EVET ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAMLAR. ARADAN GEÇTİ 1 YIL. GEÇEN SENE BU KONUYA ÇOK CEVAP YAZMIŞTIM 1. İŞLEMİMDİ. MERAK EDEN ARKADAŞLAR GEÇEN SENEKİ YAZILARIMA BAKABİLİRLER. BU SENE ZAMAN GELDİ ÇATTI. 2. MUAYENE İÇİN ÇARŞAMBA GÜNÜ ASKERLİK ŞUBESİNE GİTTİM. ŞUBEDEKİ ÇALIŞANLAR DEĞİŞMİŞ GEÇEN SENEKİ KİŞİLERDEN ESER YOK. BİRDE SIRA NUMARASI ALDIN MI ALDIN MI DİYE DİYE BAŞIMIN ETİNİ YEDİLER. ODA YENİ ÇIKMIŞ. NEYSE KİMLİĞİMİ VERDİM 2. İŞLEMİM BU DEDİM. KAYITLI OLDUĞUM ASKERLİK ŞUBESİ GEÇEN SENEKİ RAPORU SİSTEME İŞLEMEMİŞ. 2 SAAT ONUN SİSTEME İŞLENMESİNİ BEKLEDİM. DAHA SONRA GEÇEN SENEKİ GİBİ AİLE HEKİMİNE GÖNDERDİ. AİLE HEKİMİ BOY KİLO ÖLÇÜP KİLO FAZLALIĞINDAN HASTANEYE SEVKİ UYGUNDUR YAZDI. BU ARADA GEÇEN SENE BOY 1.78 KİLO 138 Dİ BU SENE 1.78 145 ÇIKTI. TEKRAR ŞUBEYE GİTTİM. AİLE HEKİMİNİN YAZDIĞI KAĞIDI VERDİM. BAKIN ŞU DETAYI KAÇIRMAYIN. BU SENE İŞLER BİRAZ DEĞİŞMİŞ. GEÇEN SENE İŞLEMLERE BAŞLADIĞINIZ ZAMAN 3 AY TECİLLİ SAYILIYORDUNUZ. 3 AY İÇERİSİNDE TÜM İŞLEMLERİ BİTİRMİŞ HASTANE RAPORUNU VERMİŞ OLMANIZ GEREKİYOR. BU SENE BU SÜRE 3 GÜN. BUNA ÇOK DİKKAT EDİN. ERTELEYEYİM DEMEYİN TEKRAR TEKRAR UĞRAŞIRSINIZ. AYRICA GEÇEN SENE HANGİ HASTANEDE MUAYENE OLMAK İSTERSİN DİYE BANA SORMUŞLARDI. BU SENE SİSTEM OTOMATİK KENDİ ATIYOR HASTANEYİ. BANA OKMEYDANI EĞT ARŞ KASIMPAŞA EK BİNA ÇIKTI. BERBAT BİR HASTANE ALLAH DÜŞÜRMESİN. HASTANEYE GİTTİM AYNI GÜN HİÇ SIRA FALAN ALMADAN DALDIM DOKTORUN ODASINA. BOY KİLO ÖLÇÜR KURULDA ÖYLE GEL DEDİ. ÖLÇTÜRDÜM GİTTİM. RAPORUMU YAZDI. HOCAM GENE ERTELEMEMİ DEDİM. HAYIR MUAF DEDİ. VE 33/D/1 ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR YAZDI. BUNU KURULA TESLİM ET YARIN BİR BUÇUKTA GEL DEDİ. KURULA GİRECEKSİN DEDİ. ERTESİ GÜN 2 GİBİ GİTTİM. KURULA GİRDİM VE KARAR YÜZÜME OKUNDU. ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLSİN MUAFSIN DEDİLER. DAHA SONRA PSİKİYATR DOKTORUNA GÖNDERDİLER. ANKET DOLDURMAM GEREKİYORMUŞ. ONU DOLDURDUM. KARAR KAĞIDINI ALIP ŞUBEYE GÖTÜRDÜM. BİR KAÇ KAĞIT İMZALADIKTAN SONRA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR KAĞIDINI TESLİM ETTİ. KAĞITTA ONAY BEKLİYOR ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR YAZIYORDU. SORDUM ONAY BEKLİYOR NE DEDİM. RAPORUN ASLINI HASTANE GÖNDERECEK ONDAN SONRA ONAY VERİLECEK DEDİ. E DEVLETTEN BAKTIM ASKERLİK YÜKÜMLÜLÜĞÜ BULUNMAMAKTADIR ONAY BEKLİYOR YAZIYORDU. DURUM BUNDAN İBARET ARKADAŞLAR. BİLEN ARKADAŞ VARSA YAZARSA SEVİNİRİM 33/D ANLADIMDA SONUNDAKİ /1 NE OLUYOR ONU ANLAMADIM. ASKERLİK İŞLEMLERİNİZİ HİÇ ÇEKİNMEDEN KORKMADAN CESUR BİR ŞEKİLDE HALLETMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM. SORUSU OLAN VARSA CEVAPLAYABİLİRİM. SAĞLICAKLA KALIN.

• Hayırlı olsun darısı başımıza :)

Bana 6 ay verdi doktor. Diyet falan yazdı 6 ay sonra tekrar bakacağız dedi. Bide aradan 10 yıl da geçse tekrar çağırıp boy kilo ölebilirler dedi. Kurula da yetişemedim salı günü tekrar gideceğim. Allah kimseyi hastaneye muhtaç etmesin çok zor gerçekten. Vücut bütünlüğü tam olmayanlar, solunum yetmezliği olanlar, çocuğu engelli olanlar bizim gibi o sıralarda sürünüyordu.

• Arkadaşlar bugün şubenin verdiği zarfla hastaneye gittim. Dahiliye hekimi 11 de geldi. Beni içeri aldı. Boyumu kilomu sordu 176cm ya 115kg dedim. Obezite nedeniyle heyete sevketti. Sonra baştabipten onay imzası alıp sağlık kuruluna gittim. 11 buçuğu geçtiği için heyet doktorları muayene almadılar. Yarın sabahyan sağlık kurulu için tekrar hastaneye gidicem. Bu arada boy ölçüm cihazı boştaydı. Güvenliğe rica ettim ölçülebilirmiyim diye hatta güvenlik ölçtü. Boy 177cm kilo 113kg çıktı. Ama yarın birdaha ölçüleceğim. Sizce bu boy kiloya erteleme alabilir miyim?

• Ustad istanbulda mı yaptırdın bende sana yakınım perşembe gideceğim boy 1.76 kg 117 birde tavsiyelerin varsa iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamzamusab -- 18 Aralık 2017; 14:0:43 >
  • hamzamusab H kullanıcısına yanıt
    Yok hocam izmirdeyim. Valla tavsiye edecek bişeyim yok çünkü daha heyet doktorlarına çıkamadım. Hani erken gideyim demiştim ama onda da dahiliye uzmanı 11de gelince sıkıntı oldu. Heyet doktorları 11buçuğa kadar çalışıyorlarmış. Sizin orada nasıl işliyor bilmiyorum hocam.

• Giderken ne alayım resim diploma vb ne isterler

• hamzamusab H kullanıcısına yanıt
    Hocam şubenin verdiği zarf ve kimliğimle gittim sadece başka biçbişey istemediler.

• Arkadaşlar boy ile kilo arasında 30 fark ve üzeri erteleme almıyor mu? Bu fark olupta erteleme almayan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 156157158159160
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.