Şimdi Ara

askeriye ile ilgili bir merakım var.bilen cvp versin lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • bakın şimdi ben asker oldum diyelim.hadi sınır ötesinde görev aldım yada 0 noktasında yer aldım diyelim.operasyonlarda vs... ben orada namaz vakti namaz kılmak istesem komutanlar kıldırır mı ?
  ya da namazları nomral askeriyede kılabilirmiyiz.bunları merak ediyorum?  |
  |
 • cvp verecek yok mu yaf
 • ben askere gitmedim ama askeri birliklerde mescid olur. Erin namazına karışmazlar (nöbet vb. durumlar hariç) ama operasyon bambaşka bir şey.
 • quote:

  Orjinalden alıntı: delikatil

  bakın şimdi ben asker oldum diyelim.hadi sınır ötesinde görev aldım yada 0 noktasında yer aldım diyelim.operasyonlarda vs... ben orada namaz vakti namaz kılmak istesem komutanlar kıldırır mı ?
  ya da namazları nomral askeriyede kılabilirmiyiz.bunları merak ediyorum?


  sınır ötesinde yada sıfır noktasında değil namaz kılmak, izin almadan sigara bile içemezsin....savaş bölgesi orası... normal kışlada da asli görevin namaz kılmak değil,sana verilen görevi yapmak....sivil de istediğin kadar namaz kılabilirsin...
 • quote:

  Orjinalden alıntı: sniper_78

  ben askere gitmedim ama askeri birliklerde mescid olur. Erin namazına karışmazlar (nöbet vb. durumlar hariç) ama operasyon bambaşka bir şey.


  ankarada yaptım mescid yoktu
 • Diyanete bağlı bir imam abimiz vardı askerlik yaptığımız yerde o da kısa dönem askerlik yapıyordu ve emir altında olduğu için namaz kılmanın farz olmadığını söylüyordu kendisi de kılımıyordu zaten gerekli hijyen ve temizlik yoktu.Yani bu konunun açılması bile kasıtlı diye düşünüyorum.
 • bizim tugay komutanı(hakkari) pusu mevzisi göstererek haa orda nöbet tutmuşsun ha namaz kılmışsın.böyle derdi komutanımız.

  yanii kısa ve öz olarak vatanı savunuyosun.eğer günlerin boş ise zamanın boş ise namaz kılmana kimse birşey demez.
 • kasıtlı bir iş yaptığımız yok ben inançlarımızın durumunu sormak istedim.kasıtlı derken kasıt yapıyorsun.kasıt yok sadece sordum.dinimden kasıt olmaz.din mi vatan mı din der giderim .peki böyle durumda ne kastı yapıcam.çok üzüldüm böyle düşünmene.

  insanlar soru sormaya da korkar oldu yaf  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delikatil -- 15 Ekim 2007; 19:11:56 >
 • Gereksiz , boş sorular...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 15 Ekim 2007; 19:12:28 >
 • Hocam sen o zaman dini inançlarını aksatabileceği için askerliğini yapmazsın zaten örneklerde mevcut kasımpaşa deniz hastanesinden rapor alanlar olmuş bu da emsal kabul edilebilir sen de rapor alıp gitmezsin.
 • Orada namaz kılmak için değil teröristlere karşı olmak için bulunursunuz.

  İslam dini ibadet edememe durumlarını bazı zamnalrada hoş görür farz saymaz, İslam dini katı bir din değildir bu noktalarda esnektir artık askeri din düşmanı gibi algılayıp üzerine pislik atılmasına neden olacak konuları açmayın.

  Siz orada teröriste kurşun sıkın orada bulunan ve namaz kılamayan tüm askerlerin günahını üstüme alırım.


  quote:

  Orjinalden alıntı: delikatil

  bakın şimdi ben asker oldum diyelim.hadi sınır ötesinde görev aldım yada 0 noktasında yer aldım diyelim.operasyonlarda vs... ben orada namaz vakti namaz kılmak istesem komutanlar kıldırır mı ?
  ya da namazları nomral askeriyede kılabilirmiyiz.bunları merak ediyorum?
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.