Şimdi Ara

Askere Gitmeden Önce H1N1(domuz) Grip Aşısı Olmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12 aralıkta askeriz malum domuz gribide Aralık ayının ortasından sonra tavan yapmaya başlıyacakmış.
    Askeriyede hasta olmak ölümden beter olsa gerek hele hele Allah göstermesin domuz gribine yakalanırsak yandık.
    Gitmeden önce bugün aşı olmayı düşünüyorum. Gerçi aşı olduktan sonra 3 hafta bağışıklık kazanılabilmesi için süre geçmesi gerekiyormuş.
    Girişte aşı yapıldığını duydum ne gibi aşılardır bunlar. Şimdi grip aşısı olursam gittiğimde bi sıkıntı oluşturur mu askerde olacağım aşılarla(bunu yarın sağlık ocağınada soracağım ama burdada paylaşmak istedim)

Domuz gribi aşısı konusunda sizin düşünceniz nedir?

• Burada isteğe bağlı domuz gribi aşısı yapıyorlar 15 aralıkta başlıyor... 1 aralıkta form doldurttular bize...

Askeriyede sadece tetanoz iğnesi vuruluyor..

Hasta olmaktan korkma 4200mg penisilini yedikten sonra domuz olsan ayağa kalkıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoxeD

Burada isteğe bağlı domuz gribi aşısı yapıyorlar 15 aralıkta başlıyor... 1 aralıkta form doldurttular bize...

Hasta olmaktan korkma 4200mg penisilini yedikten sonra domuz olsan ayağa kalkıyorsun

Domuz grbini kaptıktan sonra yapcak pek bişey yok istirahatle geçirmek gerek diye biliyorum askerdede yatamayacağımıza gör 40 derece ateşle artık eğitim yaparız

• Askerde domuz gribi aşısı yapılmaya başlandı mı?Bir bilgisi olan var mı? Çünkü askeriye'ye bulaşırsa çok kötü olur herkes aynı ortamda yatıyor.
  • TSK'de domuz gribi süphelisine rastlandı

Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler, TSK içinde de Domuz Gripi şüphelisi olarak rapor edilen personel olduğunu belirterek, "Ancak şu ana kadar kontrol dışı veye ölümcül bir vakayla karşılaşılmamıştır" dedi Tümgeneral Güler, TSK’da, aşının Dünya Sağlık Örgütü ile Sağlık Bakanlığı genelgesi esaslarına göre temin edildiğini belirten Tümgeneral Güler, aşının başta askeri sağlık personeli olmak üzere risk gruplarındaki personele uygulanmaya başlandığını söyledi.

kaynak

Ben ikisinide olmadım (hem mevsimsel hem domuz gribi aşısı) ama askerde yaparlarsa olacaz artık (331. dönem gidiyorum) Domuz gribi bildiğimiz mevsimsel gripten daha zayıf öyle panik yapmaya filan gerek yok ama tedbiride elden bırakmayacaz. Askerde hastalanırsan tsk sana en iyi şekilde bakar merak etme.

• Askerde h1n1 kapmaktan korkuodum ama neyseki önceden geçirdim ve atlattım. Sizde hemen virüsü kapmaya bakın, 4-5 güne iyileşir
  • Ben 20 gün önce Domuz gribi aşısı oldum arkadaşlar..

Giderkende Domuzgribi aşısı olduğumu belgeleyen bir kağıt götürcem...

Hani olur Askerde Domuz gribi aşısı yapacaz derlerse o kağıt bir belge olur en azından..

Bu arada Yumurtaya Alerjisi olanlar , yumurta yedikten sonra çeşitli bölgeleri kaşınan kişiler DOMUZ GRİBİ AŞISI kesinlikle olmasın.. Askerde dahi olmasın orda sorarlae kanımca öyle birşey olursa

Aşı sadece Yumrtaya alerjisi olanlarda yan etki yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sharp`

Ben 20 gün önce Domuz gribi aşısı oldum arkadaşlar..

Giderkende Domuzgribi aşısı olduğumu belgeleyen bir kağıt götürcem...

Hani olur Askerde Domuz gribi aşısı yapacaz derlerse o kağıt bir belge olur en azından..

Bu arada Yumurtaya Alerjisi olanlar , yumurta yedikten sonra çeşitli bölgeleri kaşınan kişiler DOMUZ GRİBİ AŞISI kesinlikle olmasın.. Askerde dahi olmasın orda sorarlae kanımca öyle birşey olursa

Aşı sadece Yumrtaya alerjisi olanlarda yan etki yapıyor.

yumurtayı sevmem yememde buyüzden bilmiyorum alerjim olup olmadığını. Bugün olamadım bi grup arkadaşta vazgeçirttirdi aşı olmaktan beni yan etki cart curt dediler böyle gazlara gelmezdim ama

• quote:

Orijinalden alıntı: auysal85

quote:

Orijinalden alıntı: CoxeD

Burada isteğe bağlı domuz gribi aşısı yapıyorlar 15 aralıkta başlıyor... 1 aralıkta form doldurttular bize...

Domuz grbini kaptıktan sonra yapcak pek bişey yok istirahatle geçirmek gerek diye biliyorum askerdede yatamayacağımıza gör 40 derece ateşle artık eğitim yaparız

ben 329. kısa dönemim. Görevim de revir çavuşu 38.5 derece ateşle gece nöbete hiç aralıksız, hem spor ,hem de silahlı eğitime 1 hafta boyunca girdim çünkü denetlememiz vardı hatta yatak istirhati almama rağmen bile çalışıtğım oldu bu yüzden de zatüre oldum. 10 gün gatada yattım 1 ay hava değişimi aldım şu an evdeyim. Aralık 24 te geri dönücem ve 5 ocakta yeni bir denetleme varmış biliyorum ki son 20 günümde dahi bana orayı dar edecekler oyüzden askerde sakın olaki hasta olmayın ki ben en güvenli yerdeydim. REvir

• hiç gerek yok olursanda domuz gribi gider evinde 45 gün hava değişimi alırsın olmayın
  • aşı olmanızı tavsiye etmem çünkü yan etkileri yemen görülemeyebilir sanırım eski yıllarda yapılan çiçek aşısı yıllar sonra çocuklarda çocuk felcine neden oldu hastalığı ve aşıyı yanlış yatırlayabilirim ama böyle birşey olduğunu biliyorum domuz gribi normal gripten daha az etkiliymiş gerekli tedbirleri alırsak kimseye bişey olmaz diye düşünüyorum.
  • Ben yarın gidip olmayı düşünüyorum.

2 yaşında ki çocuğum ve eşim de domuz gribi aşısı oldu.
  • Bende düşünüyordum ya askere gidersem de hastalık kaparsam diye 2 gün önce hasta oldum ve böyle bir sorunum kalmadı ;)
  • Bende dun sabah saglik ocaginda gittim oldum..asjerde yattigimiz yerde bir kisi domuz gribi olsa herkese yayilir ve kimseninde pek umrunda olmassiniz onlem almak lazim..okumus bilime inanan kafasi calisan insan asinin yan etkisi var diye elestirmez..en tehlikeli ilaclar agri kesicilerdir ama millet leblebi gibi yutuyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.