Şimdi Ara

Aşk değil fakat takıntı yaşıyorum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyle lafla anlatilacak bir durum degil. Kac kizla sevgili oldugun ya da neler yasadigin da onemli degil.

Takinti tamamen ayri bir mevzu. Sen hukmedemiyorsun sanki.

Kafaya takmicam desen, yine onu dusunmus oluyorsun.

Neden kafaya takiyorum desen, yine onu dusunuyorsun.

Dusunmesen, bir sekilde gelip beynini mesgul ediyor.

Zor is takintili olmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Aynı beni anlatmışsın sanki benimki biraz farklı kızı ilk gördüğümde aşık oldum kızın sevgilisi vardı bunu 2.günde öğrendim ve kendisine söyledim ona aşık oldugumu ama sevgilin oldugunu öğrendikten sonra vazeçtim dedim ve kızdan uzaklaştım aynı işyerinde çalışıoduk sürekli yanyanaydık.aradan 2 gün geçti bana bende senden hoşlandım dedi şaşırdım ama sevgilin var dedim bu nasıl iş dedim neye göre diye sordum oda sevgilimle 1 aydır aram iyi değil onu eskisi kadar sevemiyorum dedi bu arada sevgilisi italyada internetten tanışmışlar 1 yıllık ilişki yani 1 kezde görüşmüşler istanbulda çocuk buna direk cinsel ilişki teklif etmiş ilk günden buda ondan uzaklaşmamış tam tersi cinsel ilişki yerine cinsel yakınlaşma olmuş aralarında.Neyse konumuza dönelim ben kendimi kaptırmamak için sürekli uzak durdum ve bana tek söylediği ben ikiniz arasında kaldım demesi 3 ay boyunca aynı şeyi söyledi 1 hafta önce geçici çalıtıgımız yerden işten ayrıldık başladı benden uzaklaşmaya

Ama o 3 ay zarfı içinde hep bana cinsel olarak yaklaştı kusura bakmayın beyler ben böyle tavırlara gelemiyorum tepki gösterdim ben sana vucuduna göre aşık olmadım dedim senin bekletin buysa dedim uzak dur dedim oda yanlış anladıgımı söyledi felan filan neyse ben bundan sevgiye dair hiçbirşey görmedim bu 3 ay boyunca sürekli sordum ya bu işin sonu nereye gidicek diye sürekli bilmiyorum diyordu halada öyle diyor kız pskolojik bunalımda resmen eski sevgilisine ayrıldıkta demiyor resimlerinide silmiyor mesajlarını okuyor sürekli kendini kötü duruma sokuyor yardımda istemiyor pskologada götürdüm 2 kez kapıdan döndü girmedi piskologun odasına bende en sonda patladım yeter dedim sen düzelmek için çabalamak istemiyosun tam tersi kendine azap çektirmek istiyosun dedim benide peşinden sürüklemek istiyosun dedim ben buna izin veremem dedim en ufak bir sevgi görmedim senden dedim

Daha dün çok kötü şekilde tartıştık ki herzman tartışır olduk sırf bu konu yüzünden beni oyalıyosun dedim eski sevgilini unutmak için beni araç olarak kullanıyosun dedim kızın zoruna gitti ama durum aynen bu.Kız sürekli uyarılarıma karşı aşırı tepki veriyodu en ufak şeyde beni anlamıoysun diyodu karşıdan karşıya geçerken biraz hızlı gidelim arabalar hızlı geio diyodum ben çocukmuyum diyor bağırıp çagırıp bana bişe öğretme ben büyüğüm diyodu kafa yapısını böyle analabilirsiniz.Siz siz olun kendini acı çektirdigine inandırmış bir kızdan uzak durun ve sevgilsiinden yeni ayrılmış bir kızdan uzak durun ssizin sevdiginiz değil sizi seven kızla birlikte olun bu arada kız benım ilk çıktıgım kız hayatımda ilk 22 yaşındayım ilk kez bir kızın elini tuttum inanın onun için kendimi heba ettim ama ilk olması bana ders oldu inanın bu dağın bide görünen kısmı özetleyerek anlattım bide.

Şuan inaın mal gibi geziyorum kullanılmışlık hissi var üzerimde hep.

Benimki de sürekli trip atıyor da sen en azından sevgili olabilmişsin ama hiç olmasaydım diyorsun sanırım. Senin de işin zor.

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Oyle lafla anlatilacak bir durum degil. Kac kizla sevgili oldugun ya da neler yasadigin da onemli degil.

Takinti tamamen ayri bir mevzu. Sen hukmedemiyorsun sanki.

Kafaya takmicam desen, yine onu dusunmus oluyorsun.

Neden kafaya takiyorum desen, yine onu dusunuyorsun.

Dusunmesen, bir sekilde gelip beynini mesgul ediyor.

Zor is takintili olmak.

Bilmiyorum ki hocam nasıl giderilir bu valla, dediğin gibi.
    Herkese teşekkürler yorumları için bu arada.
  • Ricardo Diaz kullanıcısına yanıt
    hayır sevgili olmadık asıl meselede tartışmada bundan kaynaklı zaten kız net cevap vermedi hiç öyle gitti 3 ay boşa.Genel olarak ben kıza değil kız bana yanaştı hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

hayır sevgili olmadık asıl meselede tartışmada bundan kaynaklı zaten kız net cevap vermedi hiç öyle gitti 3 ay boşa.Genel olarak ben kıza değil kız bana yanaştı hep.
    Aynı sorun bende de var... Ben kendimi spora verdim sinirimi spor yaparak çıkarıyorum.Sebep ne derseniz kız resmen bana asıldı.Hal ve hareketleriyle bende uzun süredir hoşlanıyordum.Çok güzel mi dersen 10 üzerinden 7-8 veririm.Beni tav eden kısım her daim gülebiliyor olması yani sinir filan bırakmıyor adam da.Gelelim neden sinirleniğime ben buna açıldım bu beni oyaladı 1 ay kadar yok çevremiz ne,der babam ne der, annem ne der vs ... En sonunda ben de istersen gider konuşurum dedim,çatt kafama vururcasına lafı çaktı bana ben başkasını seviyorum.Sevdiği adam da bunu sevmiyor bu arada. Bunu nasıl öğrendin derseniz intikam almak mı diyim,elemanın kim olduğu nu öğrenmek mi diyim en yakın kız arkadaşıyla çıktım ve öğrendim.Neyse aradan 1 sene geçti şuan etrafımda pervane tip var zaten vucut da biraz yaptık birde en yakın arkadaşına nasıl desem iyi muamele yaptım... Ama eminim,kuyruğu tekrar indirsem gitsem yanına yine ters köşe yapar yollar beni,normal de tanımasam elde ederim ama işte en sinirli zamanımda bile gülüşü yetiyor... Bu aşk mı takıntı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Téquila

Aynı sorun bende de var... Ben kendimi spora verdim sinirimi spor yaparak çıkarıyorum.Sebep ne derseniz kız resmen bana asıldı.Hal ve hareketleriyle bende uzun süredir hoşlanıyordum.Çok güzel mi dersen 10 üzerinden 7-8 veririm.Beni tav eden kısım her daim gülebiliyor olması yani sinir filan bırakmıyor adam da.Gelelim neden sinirleniğime ben buna açıldım bu beni oyaladı 1 ay kadar yok çevremiz ne,der babam ne der, annem ne der vs ... En sonunda ben de istersen gider konuşurum dedim,çatt kafama vururcasına lafı çaktı bana ben başkasını seviyorum.Sevdiği adam da bunu sevmiyor bu arada. Bunu nasıl öğrendin derseniz intikam almak mı diyim,elemanın kim olduğu nu öğrenmek mi diyim en yakın kız arkadaşıyla çıktım ve öğrendim.Neyse aradan 1 sene geçti şuan etrafımda pervane tip var zaten vucut da biraz yaptık birde en yakın arkadaşına nasıl desem iyi muamele yaptım... Ama eminim,kuyruğu tekrar indirsem gitsem yanına yine ters köşe yapar yollar beni,normal de tanımasam elde ederim ama işte en sinirli zamanımda bile gülüşü yetiyor... Bu aşk mı takıntı mı?

Pek anlamam dediğim gibi ama ne olursa olsun sadece onun mutluluğunu kendininki kadar isteyebiliyor musun? Genel özetini böyle tanımlıyorum. Senin verdiğin örnek bencilce "çünkü ben mutlu oluyorum, çünkü beni rahatlatıyor." tarzı düşüncelerden türemiş olabilir, bu da bir takıntı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ricardo Diaz

quote:

Orijinalden alıntı: Téquila

Pek anlamam dediğim gibi ama ne olursa olsun sadece onun mutluluğunu kendininki kadar isteyebiliyor musun? Genel özetini böyle tanımlıyorum. Senin verdiğin örnek bencilce "çünkü ben mutlu oluyorum, çünkü beni rahatlatıyor." tarzı düşüncelerden türemiş olabilir, bu da bir takıntı olabilir.

Her insan aşık olduğu insanın bir özelliğine vurulur,ben de gülüşüne vuruldum.Bencilce demişsin saygı duyarım ama insan mutlu olmadığı insanı sevemez zaten.Onun mutluluğunu istemezmiyim isterim,başkasıyla beraberken bile onun mutluluğunu istiyorum.Şuan biriyle değil ama beni de istediğini sanmıyorum.Kolay elde etti çünkü,kendimi ona altın tepside sundum 1 kaşık aldı bıraktı..

İşin garibi bile bile lades oldum,ben ona aşık olduğum için dürüstçe açıldım.Keşke dürüst olmasaymışım o zaman kesin elde ederdim.Hani tabiri caiz ise P*ç erkekler mi efendi,erkekler mi diye sorarlar ya,ben bir an efendi erkek oluyım dedim onda da golü yedim.Ama ne yalan söyliyim hala onu görünce kalbim kıpır kıpır atıyor,tabi kuyruğu düşürmediğim için,ona sanki umrumda değilmiş gibi davranıyorum.Hatta samimi davranıyorum ama aile ve arkadaş ortamın da,onu uyarmıştım ben sana açıldıktan sonra seninle arkadaş olamam diye...

Birde ilerde birine lağzım olur,bir kız arkadaşım olarak seviyorum hade hödö derse kaçın ordan.Kız arkadaşlarına sizi malzeme yapar.Beni malzeme yaptımı yaptı,arkadaşı ile beraber olduğum da söylemişti,çok aptal kızmış vs.vs... Bende azğzını arayınca öğrendim tabi.İçimdekileri döktüm biraz da olsa,askerde bir komutanım vardı astsubay üstçavuş, bana seni seveni sev demişti onunla mutlu olursun,haklıymış...
  • Bugun aynı olayları yaşadım ve uyku tutmadı , bulduk belamizi, aşkın en arsizi..düştük
  • quote:

Orijinalden alıntı: İslamofobik Üye

Bu mesaj silindi.
    Belki de hatanız, bu denli mantıklı olmanız. Mantık peşinde koşa koşa duygusuz bırakmışsın koskoca adamı. Bir kızla uzun süre vakit geçirebiliyor olmak yetmiş, alışmaya. Anlaşamıyor olmanıza rağmen elin ilgisiz kızını kendine bir aşkın kadını ilan etmiş durumdasın. Öncelikle geçeceksin bu kriter olaylarını. O işler her zaman için öyle olmuyor. Alışmış kudurmuştan beterdir misali, seninki sadece aklına tutturduğun ve dilinden düşürmediğin bir frekans türküsü. Geç git sadece, yazılarla betimledikçe başına dilinin iplerinden çoraplar öreceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Bugun aynı olayları yaşadım ve uyku tutmadı , bulduk belamizi, aşkın en arsizi..düştük

Mantığa kavuştum.

darısı başınıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

quote:

Orijinalden alıntı: Exhell

Bugun aynı olayları yaşadım ve uyku tutmadı , bulduk belamizi, aşkın en arsizi..düştük

Mantığa kavuştum.

darısı başınıza.

Alıntıları Göster
    3.Edit geldi arkadaşlar, bakarsanız sevinirim. Yorumlarınız için de teşekkür ediyorum tek tek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ricardo Diaz

3.Edit geldi arkadaşlar, bakarsanız sevinirim. Yorumlarınız için de teşekkür ediyorum tek tek.

Alıntıları Göster
    Takıntı çok ayrı bir durum doğrudur karşınızdaki insanın bazı hareketlerini sorguluyorsunuz neden neden diye ama amaçsız olduğunu untutuyoruz bu hareketlerin kız sizi açık ve net istemiyor arkadaş ortamı olur ortak bir grup ödev olur yüzyüze gelseniz dahi bir şeyler hissetmemeniz lazım maalesef bu da çok zor bir durum normal şekilde hiçbir şey olmamış gibi hareket etmek bana kalırsa boşverin gitsin
  • Konuyu ben actim sandim ustune ayni kiz cikacak kadar endiselendim kiz tiplemesi benim tanidigim bir kiza cok benziyor o kizda bipolar rahatsizligi varmi?bendede takinti cok var hatta birisiyle uzun zaman gecirdikten sonra baglaniyorum gereksiz yere onunda sene sonu uni bitince gidecegini biliyorum uzuluyordum ancak bende ayni siniffta olsakta konusmamaya calisacagim yine cagiricak yanina yine sirf zaman gecsin diye diger aradaslarina davrandigi gibi davranicak o yuzden uzaklastracagim kendimi ondan.Zaten bu baglilik bendeki fazla baglanma sadakat duygusundan.Konusurken diger arkadaslarindan farkli oldugumu soyluyor ancak hal ve hareketleri alakasi bile yok sana tavsiyem gozden uzaklas gormeDen gel bir zaman sonra gercekten hissetmemeye basliyacaksin ve kimse benden onemli degil diyeceksin afim atana atacaksin yoksa bende sende duygusal bosluktan dolayi haketmeyen birine fazla ilgi gosterirsin disaridan salak gibi gozukuceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Konuyu ben actim sandim ustune ayni kiz cikacak kadar endiselendim kiz tiplemesi benim tanidigim bir kiza cok benziyor o kizda bipolar rahatsizligi varmi?bendede takinti cok var hatta birisiyle uzun zaman gecirdikten sonra baglaniyorum gereksiz yere onunda sene sonu uni bitince gidecegini biliyorum uzuluyordum ancak bende ayni siniffta olsakta konusmamaya calisacagim yine cagiricak yanina yine sirf zaman gecsin diye diger aradaslarina davrandigi gibi davranicak o yuzden uzaklastracagim kendimi ondan.Zaten bu baglilik bendeki fazla baglanma sadakat duygusundan.Konusurken diger arkadaslarindan farkli oldugumu soyluyor ancak hal ve hareketleri alakasi bile yok sana tavsiyem gozden uzaklas gormeDen gel bir zaman sonra gercekten hissetmemeye basliyacaksin ve kimse benden onemli degil diyeceksin afim atana atacaksin yoksa bende sende duygusal bosluktan dolayi haketmeyen birine fazla ilgi gosterirsin disaridan salak gibi gozukuceksin
    Sağ olun ben de öyle yapmayı düşünüyorum zaten. Ama sonda sorduğum soruya gelirsek ne düşünüyorsunuz? Sınavı hakkındaki?
  • Atma o mesaji yoksa kendini geri ceken hep o olacaktir.Sen atmayinc O mesaj atar ama aklini celmesine izin verme "Eger sana gercekten iyi gelmiyorsa aci cekiyorsan erkenden kes at sonra birguun gelir oyle bir baglanirsinki o gider baskasina yazamazsinda sonra hayatin kayar.Ben yasadiginin neredeyse aynisini yaziyorum gecmiste aşik oldum acilamadim bitisine oda uzaklara gitti sirf o yuzden 7 sene ask acisi cekermi lan insan aslinda takinti oldu sendede var dduygusal bosluktan kim sefkat gosterir sandikca boyle olacaksin.Kanma sakin benim dedigim kizda psiikolojik durumu iyi degil zaten banada bastan dedi bipolar oldugunu ben yardim ederim dedim icimden belki ama BİZ DUZELTEMEYİZ kendi hallerine birakmamiz lazim.kendini uzaklasyir kesinlikle baska seyle mesgul et kendini agir sarkilarda dinleme.
  • Bırak ne hali varsa gorsun. Herkesi olduğu gibi kabul et. Olmuyosa miktir et. Kendini bu kadar küçük duruma dusurme yüzsüzluk etme biraz onur ve gururun olsun
  • Ah keşke duzeltebilsem, oyle kor ve kotu yaşıyor ki aslinda ve kendinden habersiz, onun adina üzülüyorum.
    Ayrica arkadaşlar yani tamam dogrudur sana kötülük edeni uzaklastiricaksin olayi falan ama karsimdaki kötülük ettiginin farkında değil ve yardıma muhtaç biri ise?
    @Adoring

Ya en çok da onun bu kadar takmamasi oluyor. Bazıları diyor yazma o sana döner diye ama hiç sanmıyorum. Normal bir insan Degil ki , cidden yazmaz okullar acilana , aramız normallesinceye kadar en azından. Nasıl bir nankörlük ona yaptığım tonla iyiliği saysam var ya...Ayrıca ben onun herseyini,o da benim herseyimi biliyor , bu kader şey paylaştıktan sonra benim hissettiklerim su an gayet normal de onun böyle birşey olmamis gibi davranabilmesine anlam veremiyorum cidden.

Edit : Son olarak, takmamis gibi davraniyorum, umursamiyormusum gibi ama cidden yani hislerimi bilsin istiyorum ne kadar kalbimi kırdigini vesaire.Bunlari kesinlikle dememeli miyim hiçbir zaman? Belki bu kadar derin olduğunu görürse anlar biraz durumumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ricardo Diaz -- 4 Ocak 2016; 11:39:44 >
  • benim 2-3 ay önceki durumumdasın.

bende uzun süreli tanıştığım eski bi sınıf "arkadaşımla" benzer sorunu yaşadım. ve çözümün "kopmak" olduğunu anladım lakin yapamıyordum, şöyle bi konu açmıştım işte o zaman.http://forum.donanimhaber.com/m_109706557/f_//tm.htm#109706557

ve olayı analiz eden bir blog yazısı var çok iyi tespitlerle yazılmış onu okumanı öneririm
    http://www.yesilperim.org/capkin-bir-erkegin-gozunden-kadin-analizi/

verdiğin değerin karşılığını göremiyorsan zararlı bi ilişkiye dönüşür, zarara girmekte akıl karı değil tabi.
    senaryo genelde aynıdır, güleryüzlü olduğun için vazgeçemeyeceğini, sınırlarının olmadığını sanarlar lakin tepkini koyduğunda şaşkına dönerler. -şaşırt onları :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N20 -- 4 Ocak 2016; 13:07:59 >
  • Ricardo Diaz kullanıcısına yanıt
    N20 kullanıcısına yanıt
    Sürekli zararı sen göreceksin eğer farklı birşey yapmazsan ve sürekli onun dediği gibi yapıp kendi karakterini geri çekersen ve kendi inandıklarını ortaya koymazsan sürekli kız başkasına kızsa bile senden çıkarır başkasını sevse bile acısını senden çıkarır.Dediklerimi iyi oku.Onun hap yazan psikiyatristlere değil psikoterapi yada psikologa gitmesi gerekiyor.Çünkü elinde değil bir öyle bir böyle eğer sana güvenmediyse iç dünyasında ne yapsan ne etsen güvenini sağlayamazsın.Bak o kadar şey yaptım diyorsun hiç ilişkinizde herhangi bir ilerleme bile olmamış bundan sonra ne yapsan hiçbirşey değişmeyecek onun için sadece sen üzüleceksin BOŞ YERE!Yol yakınken dön!!Bu dünyada sadece o yaşamıyor.İnsanlar ne yüzünden ölüyor yada hasta oluyor.Senin düşündüğün gibi düşünmüyor o iç dünyasında anlaman lazım.Kendini kapatmış dış dünyaya.He birde soru senin o yaptıkların harici diğer arkadaşlarınada aynı sana davrandığı gibi davranıyormu fazla ilişkisi olmadığı arkadaşlarınla bile gülüp eğleniyor mu?

EDİT:N20 arkadaşımızın attığı linki okudum kesinlikle okuman lazım gerçeği yansıtmış yazan arkadaş link içinde teşekkür ediyorum kendisinehttp://www.yesilperim.org/capkin-bir-erkegin-gozunden-kadin-analizi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 4 Ocak 2016; 13:45:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

Sürekli zararı sen göreceksin eğer farklı birşey yapmazsan ve sürekli onun dediği gibi yapıp kendi karakterini geri çekersen ve kendi inandıklarını ortaya koymazsan sürekli kız başkasına kızsa bile senden çıkarır başkasını sevse bile acısını senden çıkarır.Dediklerimi iyi oku.Onun hap yazan psikiyatristlere değil psikoterapi yada psikologa gitmesi gerekiyor.Çünkü elinde değil bir öyle bir böyle eğer sana güvenmediyse iç dünyasında ne yapsan ne etsen güvenini sağlayamazsın.Bak o kadar şey yaptım diyorsun hiç ilişkinizde herhangi bir ilerleme bile olmamış bundan sonra ne yapsan hiçbirşey değişmeyecek onun için sadece sen üzüleceksin BOŞ YERE!Yol yakınken dön!!Bu dünyada sadece o yaşamıyor.İnsanlar ne yüzünden ölüyor yada hasta oluyor.Senin düşündüğün gibi düşünmüyor o iç dünyasında anlaman lazım.Kendini kapatmış dış dünyaya.He birde soru senin o yaptıkların harici diğer arkadaşlarınada aynı sana davrandığı gibi davranıyormu fazla ilişkisi olmadığı arkadaşlarınla bile gülüp eğleniyor mu?

EDİT:N20 arkadaşımızın attığı linki okudum kesinlikle okuman lazım gerçeği yansıtmış yazan arkadaş link içinde teşekkür ediyorum kendisinehttp://www.yesilperim.org/capkin-bir-erkegin-gozunden-kadin-analizi/

N20'ye teşekkür ediyorum link için , okuyacağım.
    Böyle kavga ettiği, böyle trip atabildiği bir tek ben varım çevresinde. Üniversite grubunda en yakını, en çok takıldığı kişi benim ama ceremesini de ben çekiyorum. Sanırım onun yüzünden ama, karakterimi geri çektiğim için, kendi düşüncem ve yapmak istediklerimden çok onun düşüncelerine ve hislerine önem verdiğim için. Ama beni kullanıyor gibi düşünmek de istemiyorum yani sevdiğini biliyorum arkadaş olarak ama değişik ya. Terapiste gidiyor bu arada psikolog tarzında ama terapisti bile kandırır o kız, çünkü kendini kandırıyor bir kere.
    EDIT: Yazıyı okudum, hak verdim, aydınlandım biraz. Daha bu kıza karşı birşey hissetmiyorken , sınıftan gene başka bir kızla yazışıyordum,birkaç ay da konuştuk, o da aynı yolda ilerliyordu baktım , hemen ilişkiyi kestim. Ama şimdi bu kızla böyle aramız olunca,ona dönme isteğim kabardı ama yapmayacağım. İkisi de aynı b*kun soyu, biliyorum. Bir de benimki o başka kızdan uzak durmamı söylüyordu, kullanıyor seni babında, ama asıl kullanan ortaya çıktı gibi. Bunu da yüzüne söylemek istiyorum en yakın zamanda ama umursamıyor gibi davranacağım için söylemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ricardo Diaz -- 4 Ocak 2016; 17:00:28 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.