Şimdi Ara

Aşırı su eksiltme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar bende de benzer bir sorun vardı.
    1- rampa çıkarken hararet yükseldi ( yaklaşık 15 km)
    2- eve varınca arabanın kapağı açtım radyatörün su bulunan deposunda su eksikti. ( nasıl anladın kapağı açmadan dersen o kısım soğuktu. soğuk olmamalı en az 70/80 c. olmalıydı.)
    3, bir kaç kez test ettim ve enson bu gün evden çıkarken depo suyunu tamamladım 20 km gittim 2/3 kez fan açtı ve ustanın yanına vardığımızda , radyatörün suyunun bittiğini gördük.adama bujilerden kaynaklı olabileceğini söyledim . bujilerin biri arızalıydı.onu tesbit ettik ,sonra bir miktar su getirdi .radyatöre ekledi.çamurlu gibi köpüklü bir su dışarı çıktı depodan.sonra eksoza baktı. dumanlı idi.
    4 conta yanık dedi. ancak siboplarla ilgili bir sorun da ortaya çıkabılır o zaman masrafı artar dedi.ayrıca silindir kapağının taşlanması gerekebilir o da ayrıca masraf ettirebilir dedi.
    5 sonuç conta yanığı imiş sadece sevindim .araba 94 doğan slx masraf 125 civarı oldu.
    6 nasıl kurtuluruz bu illetten dedim. abi hararet 100 ü vurunca çek sağa dinlen dedi.
    not : bu iş galiba yine benim hatam radyatörü şişletmem lazımdı ihmal ettim. zira petek deliklerinin kenarında kireç izleri oluşmaktaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slx -- 6 Eylül 2008; 17:43:29 >

• arkadaslar konu ile biraz baglantısı var ama ..sunu sormak istiyorum bende .1.9 d 2003 kangoo var 148000 km de ve sürekli su eklemesi yapıyorum araba neredeyse hararet sevisyene geliyor ve orda kalıyor (örnegin gösterge 10 cizgi ise 8.ci cizgide kalıyorr)hiç bir kacak yok sogutma devresinde ...acaba neden olur pm den mesaj atarsanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: 42has42

arkadaslar konu ile biraz baglantısı var ama ..sunu sormak istiyorum bende .1.9 d 2003 kangoo var 148000 km de ve sürekli su eklemesi yapıyorum araba neredeyse hararet sevisyene geliyor ve orda kalıyor (örnegin gösterge 10 cizgi ise 8.ci cizgide kalıyorr)hiç bir kacak yok sogutma devresinde ...acaba neden olur pm den mesaj atarsanız sevinirim

benim arabada eskiden çok az su eksiltme oluyordu.ama ustalar havalar çok sıcak eksiltme yapar dediler.ancak yaptığım deney gösterdi ki conta yanıktı.
    en önemli belirtisi su eksiltme ve koyu eksoz dumanı idi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slx -- 9 Eylül 2008; 20:09:45 >
  • Eski bir konuyu hortlatacagim :)

Double up ürünü aldim, şimdi bunu su ekledigimiz yere mi dolduracagim ? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.