Şimdi Ara

Aşırı derecede konsantrasyon eksikliği yaşıyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son zamanlarda etkisini iyice hissettiğim ve artık hayatım için sorun olmaya başlayan konsantrasyon eksikliğini nasıl çözebilirim? Yaş ilerledikçe resmen bunamış gibi hissediyorum ve bu his hiç hoş değil.

Birini dinlerken anında odağımı kaybediyorum. Bir şey okurken, bir şey izlerken hatta bir şeyler düşünürken bile kendimi bambaşka bir yerde buluyorum. Sorunu yaşayan varsa çözüm yollarını paylaşırsa sevinirim.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

1. şeker tüketimini sıfırla.
    2. bol su iç
    3. kilo fazlan varsa ver ve günlük 30 dakika yürüyüş. un ve şeker ağırlıklı değil sebze ve et ağırlıklı beslen.
    4. gereksiz şeylerin ilgini dağıtmasına izin verme. örneğin facebook-whatsapp mesajları-youtube videoları ve hatta bu forumda yazanlar tv de konuşan adam
    5. bazen gözünü kapat ve uzan. her boş kaldığın an youtube da video izlemek yada oyun oynamak zorunda değilsin. bazen boş da durman gerekiyor.
    6. hedeflerini yapılabilir hedefler koy ve yaptıkça hedefleri büyüt. bir anda büyük hedef koyup ulaşamadığında hayal kırıklığına uğrayıp moralman çökmezsin böylece.
  • Ücretli bir psikiyatriste git bu durumu anlat. Sana Concerta verecektir. Ama ilaç ismi söyleme

Kırmızı reçete olduğu için kontrole tabi ilaç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitap okuyabilirsin, bol bol su iç, yürüyüşler yap bir de vitamin değerlerine baktır dostum. Film izle izlediğinin şeyi anlamaya okuduğun şeyi anlamaya özem göster.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.