Şimdi Ara

Aşık oldum... Tecrübeli dostlardan tavsiyeler bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatıma hiç beklemediğim ve bir insanı sevmeyi hiç düşünmediğim bir anda geldi.
    3 aydır beraberiz ve onla beraberken heyecanlıyım, mutluyum, çocuk gibiyim. O hayatıma girdiğinden gün boyu onu düşünüyorum neredeyse, bir iş yapıyorum onu düşünüyorum. Uyanıyorum o, yatıyorum o.
    Beni tekrardan hayata döndürdü diyebilirim. Ondan önce ruhsuz, hissiz ve hayattan bezmiş bir haldeydim. Şimdi yeni bir yaşama başlamış gibiyim.
    İlişkimizden beri hiç sorun yaşamadık bir kere bile ufak tartışmalar çıkmadı. İkimizde birbirimizi bulmuş gibiyiz ve bu karşılıklı olunca müthiş bir şekilde hissediyor insan kendini.
    Fakat bir sorun var ben biraz melankolik biriyim ona belli etmemeye çalışıyorum ama en en ufak şeylerden bile etkileniyorum. Geçen uyuyakalmış iyi geceler demeden yattığı için ben o gece uyuyamadım yada bir şey yapsam kırılır mı acaba, benden soğur mu diye sürekli düşünüyorum. Bu beni yoruyor bir şekilde çünkü uyku düzenim mahvoldu rahat uyuyamıyorum. Kendi kafamdan sorun üretiyorum. Her şey çok güzel giderken bozarsam diye... napmalıyım arkadaşlar. Sevmekten öte bir şey bu. Daha önce yaşamış varsa neler yaşadığını ve tavsiyelerini almak isterim.
    3 ay içinde hayatım 180 derece değişti diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cici kuş, sana zehri vermiş.
    Şimdi biz, sana burada ne yazarsak yazalım, eeee, hadi la, gibi gibi laflar söyleceksin. Hatta sinirlenip, bize küfür bile edersin.

Gittiğin yol, yol değil.

''3 ay içinde hayatım 180 derece değişti diyebilirim.''
    Geçen uyuyakalmış iyi geceler demeden yattığı için ben o gece uyuyamadım yada bir şey yapsam kırılır mı acaba, benden soğur mu diye sürekli düşünüyorum. Bu beni yoruyor bir şekilde çünkü uyku düzenim mahvoldu rahat uyuyamıyorum. Kendi kafamdan sorun üretiyorum. Her şey çok güzel giderken bozarsam diye...

Bir kız sizi bu kadar değiştiriyorsa, yanlış yoldasın. Tabi sen ancak ayrıldığın zaman anlayacaksın bunları.

Bunları yazmak istemezdim ama sen bildiğin betasın. Bazı arkadaslar soruyordu, beta erkek nasıl olur diye? beta bu arkadas.

Bir kızı bırakıp gidecek, ay ne yapağım ben diye sevmeyin. O beni seviyor mu? Beni sevmiyor galiba, gibi gibi düşüncelere düşen erkek betadır. Sen o çukura düşmüşşün.
    Bırakın kızlar düşünsün. Bu beni seviyor mu desin? Sen onun uyumasını bekleme. Ne için uykusuz kalıyorsun ki? Uykun geldiği zaman, vuracaksın kafayı yatacaksın. Bırak o düşünsün bunları.
    Gitmek istediği zaman, yolun acık olsun diyeceksin. nasılsa bir gün gidecekmiş gibi sevdiğin icinde, gidişi sana koymayacak.

''Sevmekten öte bir şey bu''.
    Sevmek, aşık olmak değil bu. Hayatın bomboş.Hatta ailenle aran iyi değil, hatta doğru düzgün arkadasın bile yok. Uğrastığın bir hobin, meşkalen bile yok. Tabi bu yazdıklarım da yanılabilirim de. Bomboş olan hayatına biri girdi ve sende onu aldın, arazi boş olduğu için de merkeze oturdu.

Belki kızacaksın bana ama sizin sonunuz olmayacak. Ayrılacaksınız.

30 yaşında, cok derin tecrübeler elde etmiş, tabiri caiz ise, şey edilmedik kulağının arkası kalmış biri olarak yazdım sana bunları. Daha da yazardım ama kale almayacaksın. Ayrıldığın zaman aklına gelir belki.
  • Kız zenginse hemen evlen, fakirse veya bordro mahkumuysa uzak dur.

• Üstüne fazla düşme karamsarsın sanırım bu güzel bir şey ama abartıya kaçma sonra kızdan ayrıldım öldürün beni diye konu açman içten bile değil

• Hayatin merkezine kendinden baska kimseyi koyma.

Merhabasi birse hoscakalida birdir bunu bil.

Kendini sevmezsen kimse seni sevmez. Once kendini sev sonra onu.

Yaptigin fedakarliklari ayrilinca zor gitmeyecek turden olsun. Ayrilsan bile iyiki yapmisin diyecegin fedakarlik olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 11 52 7 -- 16 Eylül 2019; 22:50:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaptığın şeyi dozunda bırakırsan iyi bir şey; ama bu şekil saçma. Bunu yenmenin bir yolu spora başlamak :) bana sorarsan git 6-7 ay ağırlık kaldır, o duygusallığı kırarsın. Bu tür saçma şeyler bende de vardı şimdi neredeyse sıfırladım gibi bir şey bu yolla. Bunu yazdıktan sonra ağırlık kaldırasım geldi
  • Kızın ne kadar çok üstüne düşersen onun gözündeki değerin o kadar azalır. Çünkü bir süre sonra bu adam bu kadar üstüme düştüğüne göre ben bundan daha değerliyim demek ki diye düşünür ve senden daha iyisini arama arayışına girer. Ne az ne de çok değer vermek lazım. Senin yazından anladığım kadarıyla çok fazla değer veriyorsun ve bu da yakında değerinin düşmesine sebep olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

Hayatin merkezine kendinden baska kimseyi koyma.

Merhabasi birse hoscakalida birdir bunu bil.

Kendini sevmezsen kimse seni sevmez. Once kendini sev sonra onu.

Yaptigin fedakarliklari ayrilinca zor gitmeyecek turden olsun. Ayrilsan bile iyiki yapmisin diyecegin fedakarlik olsun.
    Hocam hayatının merkezine kendine koy deyince o da tamam hemen koyuyorum demeyecek. Malesef acı çekmeden bu sözlerin gerçek manası tam olarak anlaşılmıyor.
  • Değer vermekten vazgeçme yukarıdaki arkadaşların dediği gibi. Sadece kendin ol ve daha rahat olmaya çalış. O melankoliyi de üzerinden atmaya bak derim hocam. Mutluluklar diliyorum.

• Sana en buyuk tavsiye; 7 bilir ve ölür

• quote:

Orijinalden alıntı: dsaewq

Hocam hayatının merkezine kendine koy deyince o da tamam hemen koyuyorum demeyecek. Malesef acı çekmeden bu sözlerin gerçek manası tam olarak anlaşılmıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam hakli olabilirsiniz ben oyle sipsevdi bir insan degilim. Hemen asik olamam. Kopegimi bile 1 yil kapimda yatti sonra sahiplendim. Yani sevgi zamanla olusuyor. Bencil insan oldugum icin merkezde hep ben vardim. Bu yuzden hic darbe yemedim. Insanlarada tavsiye ediyorum. Aslinda Beni tavlayacak kadin bulmam lazim, pesinden kosacagim bi kiz heyecan verici olabilirdi. Ama elde edince oyun bitecek yine ayni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cici kuş, sana zehri vermiş.
    Şimdi biz, sana burada ne yazarsak yazalım, eeee, hadi la, gibi gibi laflar söyleceksin. Hatta sinirlenip, bize küfür bile edersin.

Gittiğin yol, yol değil.

Geçen uyuyakalmış iyi geceler demeden yattığı için ben o gece uyuyamadım yada bir şey yapsam kırılır mı acaba, benden soğur mu diye sürekli düşünüyorum. Bu beni yoruyor bir şekilde çünkü uyku düzenim mahvoldu rahat uyuyamıyorum. Kendi kafamdan sorun üretiyorum. Her şey çok güzel giderken bozarsam diye...

Bir kız sizi bu kadar değiştiriyorsa, yanlış yoldasın. Tabi sen ancak ayrıldığın zaman anlayacaksın bunları.

Bunları yazmak istemezdim ama sen bildiğin betasın. Bazı arkadaslar soruyordu, beta erkek nasıl olur diye? beta bu arkadas.

Bir kızı bırakıp gidecek, ay ne yapağım ben diye sevmeyin. O beni seviyor mu? Beni sevmiyor galiba, gibi gibi düşüncelere düşen erkek betadır. Sen o çukura düşmüşşün.
    Bırakın kızlar düşünsün. Bu beni seviyor mu desin? Sen onun uyumasını bekleme. Ne için uykusuz kalıyorsun ki? Uykun geldiği zaman, vuracaksın kafayı yatacaksın. Bırak o düşünsün bunları.
    Gitmek istediği zaman, yolun acık olsun diyeceksin. nasılsa bir gün gidecekmiş gibi sevdiğin icinde, gidişi sana koymayacak.

Sevmek, aşık olmak değil bu. Hayatın bomboş.Hatta ailenle aran iyi değil, hatta doğru düzgün arkadasın bile yok. Uğrastığın bir hobin, meşkalen bile yok. Tabi bu yazdıklarım da yanılabilirim de. Bomboş olan hayatına biri girdi ve sende onu aldın, arazi boş olduğu için de merkeze oturdu.

30 yaşında, cok derin tecrübeler elde etmiş, tabiri caiz ise, şey edilmedik kulağının arkası kalmış biri olarak yazdım sana bunları. Daha da yazardım ama kale almayacaksın. Ayrıldığın zaman aklına gelir belki.

• Dostum sana bir tavsiye . Hangi kız olursa olsun kesinlikle kendi hayatının merkezine kızı bu kadar yerleştirme .

Birebir senin yaşadıklarına benzer bir şeyi bende yaşadım .
    Kız hayatıma girdikten sonra sanki içimdeki gerçek beni dışarı çıkarttı . Bambaşka bir insan olmadım tabiki ama hayatımda çok şey olumlu yönde ilerledi . Derslerim olsun , insanlarla iletişimim olsun , yaşama sevincim yeniden gelmişti .

Sonra içinden diyorsun ki ya bu kız bambaşka baksana seni nasıl olumlu etkiledi diye düşünüp duruyorsun , onu kaybetmekten o kadar korkuyorsun ki paranoyak olmaya başlıyorsun . Hayatının merkezine onu öyle bir getiriyorsun ki sanki o olmadan 1 dakika bile yaşayamayacaksın , nefes bile alamayacakmışsın gibi oluyorsun .

Sen onun için herşeyi yapmaya göze alırken ne oluyor sonra biliyormusun. Çekip gidiyor öylece . Tek kelime etmeden çekip gidiyor .

Ha ben bu olaylardan çok şey öğrendim . Gram da pişman değilim . Onunla geçirdiğim her saniyeye değdi . Çok şey öğrendim dedim ya , bu olaylardan sonra bambaşka bir insan oldum . Artık arkadaş çevrem olsun yada başka birşey olsun , değer görmediğimi hissettiğimde o ortamdan direk çıkıyorum , eğer bir arkadaşım bana kötü davranıyorsa direk siliyorum . Artık insanların bana kazık atmalarından usandım . Kafaya takmak yerine direk hayatımdan silip atıyorum .

İşte böyle hocam . Yaşaya yaşaya hayat insanı duygusuzlaştırıyor . Bu kız beni bıraktıktan sonra hayatımda çok şeyler değişti . En yakın arkadaşlarım beni yüz üstü bıraktı . Kardeşim dediğim insanlar bana destek bile olmadı ki ben onlar için neler neler yapmıştım . İnsan zor zamanında çevresindeki kişileri tanıyor .

Uzun lafın kısası , rahat ol hocam . Bazı şeyleri yaşayarak görüyoruz ama kimseye hak ettiğinden fazla değer verme. Üzülen sen oluyorsun

• Hocam sen fena sıçtın bence

• Onu kaybetmek istemiyorsan şu kafa yapısından kurtul. Kimse vazgeçilmez değildir ve kimse senden üstün değildir. Kendine değer ver, kendini sev. Kendisini sevmeyen adamı başkası neden sevsin? İlişkide satranç oyna demiyorum ama sakın bu vazgeçilmez psikolojisini ona yansıtma yoksa çantada keklik görür seni.

• Bu kız seni kesinlikle aldatır. Çok değer vermişsin o da farkındaysa yedin ayvayı. Aldatmasa bile sana köpek gibi davranacaktır. Hayatında en çok değeri kendine ver ve başka insanları umursama. Onların geçici bir heves olduğunu unutma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birgarip2019

Cici kuş, sana zehri vermiş.

Gittiğin yol, yol değil.

Bu adamı dinle hocam, gerçekten doğruyu yazmış. Tüm samimiyetimle söylüyorum.

• standartlarabidesi S kullanıcısına yanıt
    Evet fazla karamsar biriyim maalesef. Kızdan ayrılırsam ne halde olurum düşünemiyorum...

• 11 52 7 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam fakat ister istemez merkezde oldu çıkartamıyorum. Ne yapsam aklımda o. Sürekli onunla vakit geçirmek istiyorum. Neyse ki karşılıklı bu şey.

• Secxdx kullanıcısına yanıt
    Nisanda yarışmaya katılıyorum hocam. Vücut geliştirmeyle ilgileniyorum çok uzun süredir ama engel olamıyor maalesef...

• dsaewq D kullanıcısına yanıt
    Aslında dediğiniz olayı sıkça gözlemledim karşı cinste fakat bu kız farklı. Verilen değerin kıymetini biliyor. Fakat ileriki zamanlarda durum ben olur bilinmez.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.