Şimdi Ara

Aşı üzüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu üzüm fidanını aşılı diye aldım ,ama aşı yerini göremedim. Aşı yerinin belirgin olması gerekmiyor mu ?
    Aşı üzüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O belli olmaz pek. Ama yinede bir bilene göster fotodan belli olmuyor.
  • bu fidan çelikten üretim yani aşılı üzüm ile aynı genetigi taşır ama aşılı falan degil. dert etmene gerek yok hangi aşılı üzümden istiyorsan buda aynı üzümü verecektir çünkü çelik alarak çogaltılmış tabi yaşıyor ise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: latif.07

bu fidan çelikten üretim yani aşılı üzüm ile aynı genetigi taşır ama aşılı falan degil. dert etmene gerek yok hangi aşılı üzümden istiyorsan buda aynı üzümü verecektir çünkü çelik alarak çogaltılmış tabi yaşıyor ise.

Kökleri falan vardı baya, diktim inşallah yaşıyordur.

• Geçmiş olsun sizi çok güzel kandırmışlar.

• yakaza01 Y kullanıcısına yanıt
    arkadaşım üzüm çelik alınma üzüm yani aşılı diye geçer. İstenilen kanı taşır illa üzerinde aşı izi bulunmasına gerek yok hangi agaçtan alındıysa o agacın genini taşır, hayırlı geceler
  • latif.07 L kullanıcısına yanıt
    Bir ağaca aşı yapılırsa onun geni dnsı bozulur istenilen kanı taşımaz ganıda bozulur. Ağaçlar tozlaşma polen ile döllenir. Bir yerden halis safkan bir tohum aldığınızı düşünürsünüz ama o tohum hangi ağacın poleni ile döllendini bilemezsiniz. Tohumun anaç agaçı belli olsada polen sağladığı ağacı bilemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakaza01

Bir ağaca aşı yapılırsa onun geni dnsı bozulur istenilen kanı taşımaz ganıda bozulur. Ağaçlar tozlaşma polen ile döllenir. Bir yerden halis safkan bir tohum aldığınızı düşünürsünüz ama o tohum hangi ağacın poleni ile döllendini bilemezsiniz. Tohumun anaç agaçı belli olsada polen sağladığı ağacı bilemezsiniz.

1- bu asma fidanı tohumdan değil tohumdan olaydı topraktan 3-4 kol birden atarak çıkardı kollar ince ve zayıf olurdu yani sizin dediginiz gibi tohumdan ekilme çıkma kanı bozulmuş bir fidan değil.

2- bu fidan kalın tek kol olarak geliyor yani bu fidan çelik alarak çogaltılmış bir fidan yani çeliktede hangi agaçtan çelik alındıysa o agacın 1e1 aynı orjinal kanını taşır.

3- ziraat mühendisliği okuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yakaza01

İşte sende tohum ile değil çelik üzümü ile çoğaltacaksın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.