Şimdi Ara

Asgari ücret 442 Euro'dan 302 Euro'ya geriledi! (22 Mayıs 292 Euro oldu) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
1
Favori
13.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
304 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mor yakut

Kiloyla mı alıyo sanıyosunuz avrupalı. Herşey tane hesabı. Bi ufak karpuz 10 euro. 40 küsür liraya karpuz mu yenir?
    Daha haftasonu yurtdışındaydım. Ne sallamışsın yahu... Kaldıki adamlarda en düşük asgari ücret 862 Euro ile Yunanistan'da.. (kriz var denilen yerde) şaka gibisiniz gerçekten.
  • gün sonu itibari ile asgari maaş 298 Euro ya da 350,6 Dolar. Türk Lirası'ndaki negatif ayrışmanın devam edeceğini düşünürsek, maaş ile çalışan bir bireyin parasının değerini kaybetmemesi amacıyla döviz alması rasyonel bir davranış olacaktır. Umarım yanılırım ve negatif ayrışma bir an önce sona erer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-888799C3D

Bu mesaj silindi.
    Reis sizi yaşartmış sanırım. Peçete vereyim mi temizlenirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mor yakut

5 domates 15 euro. Sen bi kilo domatesi kaça alıyon. En pahalı markette 4 lira kilosu.

Burdaki fiyatları görünce aha böyle oluyom işte. Bi de memleketi kötüleyn herşey pahalı diye. Yok asgari ücret düşükmüş yok herşey pahalıymış. Neredeyse taş kemirecez burda. Hee araba ucuzmuş. Araba kemiririz artık

Edit: alıntılayanların hepsi fetöcü

Hastaneler bedava, yediğiniz içtiğiniz ucuz. 2,5 lt kola 3 euro. 12-13 liraya kola mı içilir? Bi grip olsan dünyanın hastane parası. Bi şükür edin be kardeşim.

HASTANELER NEREYE BEDAVA ? Devlet hayrına mı bakıyor sanıyorsun sana? Her ay maaşından yüzlerce lira ZORUNLU OLARAK kesiliyor sağlık sigortası için. Diğer ülkelerin hepsinde sağlık sigortası isteğe bağlı. Sigortası olmayan para ödüyor. Kendinizi de milleti de kandırmaya çalışmayın hastaneler bedava diye

• Ekmeği dolar yada euro ile almıyorsak, bizim için önemli bir kriter değilse neden yıllardır dolar şöyle çıktı böyle düştü diye gündem yapıyoruz. Neden diğer para birimlerini konuşmuyoruzda doları konuşuyoruz.

Gezi parkı sürecinde faiz lobisi yüzünden dolar artmış ülke zarar etmişken yine bu dolar üzerinden siyaset yapıyoruzda şimdi niye bizene moduna giriyoruz.

Akp kafasını anlamak biraz zor.Dalga geçer gibi, gerçekleri körü körün destekledikleri parti uğruna görmezden geliyorlar.

• ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt
    Bu hastane işinin kesinlikle değişmesi lazım. Arkadaş son 3 senede hastaneye sadece 1 kere gittim. En son gittiğim de aldığım ilaçlara para verdim. 1 tanesi de devlet karşılamadı. Ama benden düzenli olarak Sigorta yaptırma mı istiyor devlet. Anasını satayım başı ağrıyan hastaneye koşuyor uğraşan biz oluyoruz.

• Bir de troll değilim diyor. Troll değilsen daha kötü zeka geriliği var o zaman. Yine de açıklayayım, sen bana şu ürün de iğneden ipliğe bakalım üretilmesi için gerekenler euro dolar ile mi karar verelim.İğne iplik dedik değil mi? İplik mesela o ipliği üreten çiftçi gübreyi mozotu dövize bağlı alıyor. Yine yaşam ihtiyaçlarını gidermesi için herşey pahalandığından o da pamuğun fiyatını arttırıyor(ya da artıyor) o pamuğu taşıyan nakliye kamyonları benzin ile çalışıyor. O fabrikaya alınan makineler döviz ile alınıyor...neyse lan yoruldum. Var sa azıcık beynini çalıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem2626

Bu hastane işinin kesinlikle değişmesi lazım. Arkadaş son 3 senede hastaneye sadece 1 kere gittim. En son gittiğim de aldığım ilaçlara para verdim. 1 tanesi de devlet karşılamadı. Ama benden düzenli olarak Sigorta yaptırma mı istiyor devlet. Anasını satayım başı ağrıyan hastaneye koşuyor uğraşan biz oluyoruz.
    Bu yazdıklarımı sağlık sektörünün içinde olan biri olarak yazıyorum. Arabadaki sigortacılık mantığını bilirsin. Sigorta şirketi hiçbir zaman zarar edeceği bir duruma girmez. Kazası çok olan arabaya kasko yapılmaması en somut örneğidir. Ya da tamir masrafı pert bedelinden düşükse o arabayı perte mümkün değil çıkarmazlar. Sağlık sigortası da aynı böyledir. Senden her ay o parayı keserler ancak senin her ay hastaneye gitmeyeceğini bilirler. Yatırdığı sigorta primi kadar sağlık hizmeti alan bir insan evladı gösteremez bana kimse.

Bunu farkında olmayan ya da işlerine gelmeyen insanlar da işte sağlık beleş diye ortada dolanır. Halbuki her halükarda senin cebinden muayene parası eczanenin katkı payı ve ilaç farkı çıkar sigorta ödediğin halde. Lafın özü zaten para alıyorlar üstüne bir de sonradan para alıyorlar.

Ama yol yabdı

• quote:

Orijinalden alıntı: istanbulturkusu

Bir dairemiz var onu eşime 500 bin kredi kullandırıp satsam 0,98 faizi var. o parayı da dolara altına yatsam zarar edermiyim acaba?

Alıntıları Göster
    Eşler arası krediyle satış yapılamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Böyle basiretsizce hükümeti savunanlara tokat gibi cevap vermek süper oluyor :)

Bak hocam, asgari ucret 1600 TL.

Bugun dolar kuru 4.58

Yani şu anda asgari ücret 350 dolar.

O grafikte yaz bakalım 350 dolar !!!

Ayıp, ayıp ! İnsan utanır bu grafiği koymaz. 2004-2005 yılına döndük. Hala algı peşinde koşuyorsunuz.
    Gülüyorum sadece.

cumhuriyetten günümüze dolar tablosu yaptım size.

Asgari ücret 442 Euro'dan 302 Euro'ya geriledi! (22 Mayıs 292 Euro oldu)

2002 yılına kadar milyon kat artmış. sonra 2002 yılına kadar artışı durmuş, hatta 2005 yılına kadar azalmaya başlamış.

2002 yılına kadar doların fiyatı, Türk lirası karşısında 78 yılda 1 milyon 250 bin kat arttı. Bunu biliyor muydunuz?

• hanahmet H kullanıcısına yanıt
    Yapma hocam, konumuz Tl-Dolar değil. Aşağıda senin koyduğun görsel. Aklın sıra AKP iktidarında dolar bazında asgari ücret arttı demeye getirdin. Ama durum öyle değil.

Asgari ücret 442 Euro'dan 302 Euro'ya geriledi! (22 Mayıs 292 Euro oldu)

350 doları 2018'e koyunca hemen lafı çevirme. Herşey kabak gibi ortada, sen ben her vatandaş fakirleşiyor. Yok Cumhuriyet döneminde böyleymişte... Oldu 1929 buhranını, Kıbrıs hareketı ambargasunuda konuşalım.

Gönderdiğin grafikte her şey açık belli, bugün için asgari ücret 350 dolar. Koyunca grafiğe pat diye ucu aşağıya iniyor, 2004-2005 seviyesine geliyoruz.

Ben yemem o algı operasyonlarınızı, ve artık gülünç oluyor. Çünkü artık kimse yemiyor. Kral Çıplak! Ekonomi Sorunlu!

Kendinize az biraz saygınız olsun, sakin kafa ile parti tutmadan az biraz düşünün...

• Her şey %30 zamlandı bir senede.

Bugün ocaktaki tüp bitti.

Geçen sene 70TL'ye almıştım.
    Bu sene 98TL olmuş.

Gıdaya hiç girmiyorum bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-888799C3D

Bu mesaj silindi.
    satılıksınız, hepiniz. her şeyi onlar sattı, siz de kendinizi sattınız. ben bunları gördüm.
    bi de gelmiş pişkin pişkin diyorsun ki başkası gelirse döviz düşmez, müneccim böreği mi yedin? başına füzeler düşmüyor demişsin bi de, bundan önce düşmediyse bundan sonra da düşmez kolay kolay bu halkın başına füze müze. baştakinin marifeti değil, TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin marifeti. bi oyunu olmayanları başımıza peygamber kestiler, vizyonsuzlar.. gün gelip devran döndüğünde göreceğim ben sizi
  • 2001deki asgari ücretin euro karşılığına bakın lütfen

• Agustos 2017 de asgari ucret 1400₺ euro 4.1 di. Yani 341 euro asgari ucret.

Yalan yanlis bilgi vermeyin. O kadar sovdugunuz yandas medyadan ne farkiniz olacak yoksa.

Suan asgari ucret 1600₺ euro 5.4. Yani 296 euro.

15% fakirlesmisiz. Daha da devam edecek gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkblack -- 22 Mayıs 2018; 2:1:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 Nisan 2018'de üyelik açmışsın. Pek çok yeni üye Nisan'da üyelik aldığına göre çoğu gibi sen de yalan söylüyorsun. Seçim hesaplarından biri olduğun yazdığın mesajın mantıksızlığından anlaşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Yapma hocam, konumuz Tl-Dolar değil. Aşağıda senin koyduğun görsel. Aklın sıra AKP iktidarında dolar bazında asgari ücret arttı demeye getirdin. Ama durum öyle değil.

350 doları 2018'e koyunca hemen lafı çevirme. Herşey kabak gibi ortada, sen ben her vatandaş fakirleşiyor. Yok Cumhuriyet döneminde böyleymişte... Oldu 1929 buhranını, Kıbrıs hareketı ambargasunuda konuşalım.

Gönderdiğin grafikte her şey açık belli, bugün için asgari ücret 350 dolar. Koyunca grafiğe pat diye ucu aşağıya iniyor, 2004-2005 seviyesine geliyoruz.

Ben yemem o algı operasyonlarınızı, ve artık gülünç oluyor. Çünkü artık kimse yemiyor. Kral Çıplak! Ekonomi Sorunlu!

Kendinize az biraz saygınız olsun, sakin kafa ile parti tutmadan az biraz düşünün...
    "Aşağıda senin koyduğun görsel. Aklın sıra AKP iktidarında dolar bazında asgari ücret arttı demeye getirdin. Ama durum öyle değil."

Ama durum öyle, siz de iyi biliyorsunuz ki durum öyle. 70li yıllardan 2002 yılına kadar asgari ücret 80 - 100 dolar seviyesindeyken bu hükümet ile 550 dolar seviyesini gördü. doların aşırı artışına rağmen. bunu inkar edemezsiniz.

Şu an 350 dolar seviyesinde ama 2019 yılında artış ile asgari ücretin 500 dolar seviyesinin korunacağını da herkes bekliyor.

Şu an ekonomi sıkıntılı günlerden geçiyor ama Asgari ücreti 80 - 100 dolar seviyesinden 500 - 550 dolar seviyesine çıkartabilen bir hükümet var. "Kendinize az biraz saygınız olsun, sakin kafa ile parti tutmadan az biraz düşünün..."

• quote:

Orijinalden alıntı: tkblack

Agustos 2017 de asgari ucret 1400₺ euro 4.1 di. Yani 341 euro asgari ucret.

Yalan yanlis bilgi vermeyin. O kadar sovdugunuz yandas medyadan ne farkiniz olacak yoksa.

Suan asgari ucret 1600₺ euro 5.4. Yani 296 euro.

15% fakirlesmisiz. Daha da devam edecek gibi.
    Evet doğrusu bu.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.