Şimdi Ara

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
49
Favori
130.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -Hitokiri-

quote:

Orijinalden alıntı: Ü s t a D

Evet hocam,yeniyim ben daha 15 yıl felan oluyor asansör geçmişim

PM den paslaşalım belki personel gönderirsin

Personel gönderen varsa ben alayım :)

Yana yakıla personel arıyoruz yok arkadaş, millet birde işsizim diye ağlar :P

Yana yakıla personel arıyorsunuz ama personeli ağır şartlarda, sigortasız, asgari ücretle çalıştırırsanız tabi bulamazsınız. Sırf bu yüzden asansör sektörünü bıraktım. Patrondan maaş gününde maaşımızı istiyorduk adam para vermiyordu. 20 lira veriyordu küfür eder gibi alın bununla idare edin diyordu. Birde bize siz paranın peşindemisiniz demişti bigün. Ben para kazanmanın peşinde olmasam niye bu ameleliği yapayımki? Asansör sektörü düzelmeden eleman bulmanız zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

quote:

quote:

Yana yakıla personel arıyorsunuz ama personeli ağır şartlarda, sigortasız, asgari ücretle çalıştırırsanız tabi bulamazsınız. Sırf bu yüzden asansör sektörünü bıraktım. Patrondan maaş gününde maaşımızı istiyorduk adam para vermiyordu. 20 lira veriyordu küfür eder gibi alın bununla idare edin diyordu. Birde bize siz paranın peşindemisiniz demişti bigün. Ben para kazanmanın peşinde olmasam niye bu ameleliği yapayımki? Asansör sektörü düzelmeden eleman bulmanız zor.

Atıp tutmadan önce hangi firma olduğunu sorsaydın?

Prizma Asansör diye arat istersen! 2000 TL maaş isteyen hiç bir işe yaramayan sadece diplomam var diye dolanan insan istemiyoruz bu da sanırım işveren olarak bizim hakkımız değil mi? Yoksa herkes 2000 TL de ister 10000 TL de ister, istemek sorun değil zaten, sorun sen ne verebiliyorsun?

Günümüzde neredeyse tüm sektörlerde durum aynı, hiç bir işe yaramayan diplomalı vasıfsız işçiler var ve bu yüzden meslek liselerinin önü tıkanıyor.

• 15 katli binanin 4. kaltindayiz atiyorum

12. kata cikicaz ve asansore bakiyoruz 2 tane tus var assa yukari diye neden bir tane yok asansoru cagirmak icin, ben assa tusuna basip yukari ya da tam tersi bir durumda ne oluyor ?

neden asonsorlerde ayna var ve asonsor ismi nerden geliyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dominic Toretto

quote:

quote:

Atıp tutmadan önce hangi firma olduğunu sorsaydın?

Prizma Asansör diye arat istersen! 2000 TL maaş isteyen hiç bir işe yaramayan sadece diplomam var diye dolanan insan istemiyoruz bu da sanırım işveren olarak bizim hakkımız değil mi? Yoksa herkes 2000 TL de ister 10000 TL de ister, istemek sorun değil zaten, sorun sen ne verebiliyorsun?

Günümüzde neredeyse tüm sektörlerde durum aynı, hiç bir işe yaramayan diplomalı vasıfsız işçiler var ve bu yüzden meslek liselerinin önü tıkanıyor.

Kesinlikle doğru hocam,personel sıkıntısı var.
    Ama şu da bir gerçek ınsanlar meslek değil kolay yoldan para kazanma gibi işler peşinde.
    kimseyi rencide etmek istemem ama adam fastfood sektörunde garsonluk ya da motorla kuryelik yapıyor 10 yılda çalışsa ort. maaş ve durumu aynı kalıyor.ilerleyen belki %1 dir içinde.Asansör sektörü ise öyle değil ilerlemeye açık kisa surede yükselebilir tahmin bile edemeyecegin paralar kazanır ve asla işsizlik yasamazsin..
    ayda 50 bin civarı hak ediş alan taşeronlar var bizde.sadece geçen ay 500 binden yüksek taşeron ödemesi yaptık.

Diğer arkadaşın haklıligi da var.Çalışacağınız yeri ise başlamadan bir sorgularsaniz durumunu anlarsınız.Kötü örnekler her sektör de mevcuttur maalesef.
    Ben yıllardır bu firmadayim maaşım 1 gün gecikmedi aksine duruma göre erken yattı.Ssk harici tüm özel sağlık sigortamiz artı birçok sosyal haklarımız mevcut.

İnsanlar şunu yanlış anlıyorlar,EMEKLEMEDEN KOSAMAZSINIZ..yani herşey de olduğu gibi bir başlangıç ve ilerleme dönemi var..
    benim tanıdığım 1500 alan mühendis te var 4500 alan Usta da var,7000 den fazla alan mühendis te var.

Tecrübe,emek,zaman herşeyi belirleyebilir.

Yarın başlayayım tecrübem yok ama 3000 alayım dersen iş bulman zor tabii..

Mobilim imla da hata varsa kusura bakmayin.

• @Ü s t a D

Aynen demek istediklerimi söylemişsin. Maalesef üniversitede okurken insanlara çok fazla gaz veriyorlar. Bu insanlarda mezun olunca zannediyorlar ki "Gel kardeşim buyur bu işin bu araban bu da paran" diyecek zannediyorlar ve sonra görüyorlar ki aslında durum hiç de öyle değilmiş.

Okurken o beğenmediği çalışan insanların kendileri iş dünyasına başladığında kendilerinden 2-3 kat daha fazla para kazandığını öğrenince "ego" ları tavan yapıyor ve iş beğenmiyorlar. Sonra da o paraya çalışmam diyorlar. Senin o beğenmediğin insanlar sen "okuyorum ben ya" dediğinde alnından terler akıyordu hiç düşünüyor muydun? Sen gezip tozarken o insanlar işi öğreniyordu. Bu yüzden bugün "usta" denilen insan 2.500 TL den az maaş almamaktadır, mühendis denilen insan ise 1000 TL ile işe başlamaktadır. O usta işten ayrılsın başka şirkete geçsin inan 5.000 TL bile alır ama o mühendis 1.000 TL alırsa gene iyidir. Çünkü işi bilmiyordur, kimse de iş bilmeyene para vermez. Yani diplomalı olmak size para kazandırmaz. Aksine size yük getirir. Bugün üniversite mezunları için istenen SGK hep özel sektöre yüktür bu yüzden diplomalıları işe almazlar...

Hatayı her zaman karşı da aramak lazım birazda kendimize bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Kaç çekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: kingonur4

320 kglik asansöre 800kilo koyarsak ne olur

aşırı yük kontağı öter ve asansör hareket etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

15 katli binanin 4. kaltindayiz atiyorum

12. kata cikicaz ve asansore bakiyoruz 2 tane tus var assa yukari diye neden bir tane yok asansoru cagirmak icin, ben assa tusuna basip yukari ya da tam tersi bir durumda ne oluyor ?

neden asonsorlerde ayna var ve asonsor ismi nerden geliyor ?

yukarı aşağı tuşunun olması orta katlarda oldugun için yukarı veya aşağı çıkabileceğin için öyledir . mesela en alt katta sadece yukarı gösterir en üst katta sadece aşağı gösterir.

ayna tamamen görüntü amaçlı,
  • tek halatın bile yeterli olduğunu söyledin, örneğin asansörün kapasitesi 6 kişi yani tek halat bu 6 kişiyi çekebiliyor ozaman 6+18 kişi kaldırabilir bu 6 kişilik asansör doğrumudur.(ağırlık olarak)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

tek halatın bile yeterli olduğunu söyledin, örneğin asansörün kapasitesi 6 kişi yani tek halat bu 6 kişiyi çekebiliyor ozaman 6+18 kişi kaldırabilir bu 6 kişilik asansör doğrumudur.(ağırlık olarak)

teorik olarak doğru ama mekanik olarak hareket etmez
  • yukardan halatlı asansörmü daha güvenli yoksa alttan hidrolikli(?) asansörlermi daha güvenli?

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Aşağıdaki asansör devre şemasındaki hatalı kısmı söyleyebilir misin?

ASANSÖR HAKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

hahaha fail

• LillemaN L kullanıcısına yanıt
    1halatı ortalama kaç kilo kaldırır
  • quote:

Orijinalden alıntı: LillemaN

quote:

Orijinalden alıntı: kingonur4

320 kglik asansöre 800kilo koyarsak ne olur

aşırı yük kontağı öter ve asansör hareket etmez

asansör parçalarının fiyatları hakkında bilginiz var mı

tam otomatik kapı
    halatları çeken makina
    raylar
    kabin
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuRkiShCowboy

yukardan halatlı asansörmü daha güvenli yoksa alttan hidrolikli(?) asansörlermi daha güvenli?

Hidrolik asansörlerde kendi içerisinde sınıflara ayrılır, ve piyasada gördüğümüz çoğu hidrolik asansörde aslında halat kullanılır.
    Alttan hidrolik diye tabir ettiğiniz asansörler pek tercih edilmezler, sebep olarak da kabaca seyir mesafesi kadar kuyu derinliği gerektirirler.
    Güvenlik olarak gerekli tedbirler alındığı taktirde 2 side son derece güvenlidir.
  • devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: maestro00

1halatı ortalama kaç kilo kaldırır

ortalama 5-6 ton
  • quote:

Orijinalden alıntı: forzaeagle1903

quote:

Orijinalden alıntı: TuRkiShCowboy

yukardan halatlı asansörmü daha güvenli yoksa alttan hidrolikli(?) asansörlermi daha güvenli?

Hidrolik asansörlerde kendi içerisinde sınıflara ayrılır, ve piyasada gördüğümüz çoğu hidrolik asansörde aslında halat kullanılır.
    Alttan hidrolik diye tabir ettiğiniz asansörler pek tercih edilmezler, sebep olarak da kabaca seyir mesafesi kadar kuyu derinliği gerektirirler.
    Güvenlik olarak gerekli tedbirler alındığı taktirde 2 side son derece güvenlidir.

malesef net olarak bir bilgim yok

bu arada uzun zamandır ilgilenemiyordum konuyla kusurma bakmayın arkadaşlar

• Hocam asansörün kurulması için binada hazır olarak bulunması gerekenler neledir? Girip hemen asansör çalışmalarına başlayabiliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

Hocam asansörün kurulması için binada hazır olarak bulunması gerekenler neledir? Girip hemen asansör çalışmalarına başlayabiliyor musunuz ?

kuyu olsun yeter :P
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.