Şimdi Ara

Artık Hextech Sandıkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiç anahtarım olmamasına rağmen 13 tane hextech sandığım birikti ve takıntılı bir insan olduğum için görüntüsü aşırı sinirimi bozuyor sandıkların. Bunları yok etmenin bir yolu yok mu?

• konuyu görünce ''artık hextech sandıkları güzel şeyler vermiyor'' tarzı birşey sanmıştım :(
  • Var anahtar alıp açarak yok edebilirsin o nasıl bir takıntıdır arkadaş ilerde lazım olur kutu bu dursun :D

Ama bak rito kutularıda öze çevirme imkanı tanıyabilir bu fikir düşünülmüştür ama milleti anahtar almaya teşvik etmek için getirilmemiştir bence

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • küçükken benimde böyle garip takıntılarım vardı neyseki artık yok :)
  • Ruh hastası mısın dostum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Ruh hastası mısın dostum.

Antisosyal kişilik bozukluğu, dolayısıyla düzen takıntısı var. Kutuları gördükçe işlediğim suça kanıt bırakmış gibi hissediyorum.
  • Gerçekten sorunların var heralde. O bir değerdir, adı üzerinde sandık, biriktirerek mutlu olman lazım .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banada ne hikmetse anahtar geliyor sandık çıkmıyor :D Deli eder adamı bu riot :) Eskiden paso sandık çıkar anahtar çıkmazdı şimdi iş tersine döndü. :)
  • Sc Violet kullanıcısına yanıt
    Antisosyal kişilik bozukluğu zannettiğin şey değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Sovereign

Hayalini kuramayacağın kadar kitap yalayıp yuttum ben

• 20 den fazla kutu var anahtar yok elementalist açacağım ne öz ne anahtar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoroIsmylife -- 20 Nisan 2017; 8:55:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sc Violet

quote:

Rektal almışsın kitapları belli ki.Antisosyal kişilik bozukluğu psikopat demek.Düzen takıntısı obsesif kişilerde olur.Kitaplara gözlerinle bakmayı dene.

• quote:

Orijinalden alıntı: syberr2112

quote:

quote:

Rektal almışsın kitapları belli ki.Antisosyal kişilik bozukluğu psikopat demek.Düzen takıntısı obsesif kişilerde olur.Kitaplara gözlerinle bakmayı dene.

Kardeş öncelikle antisosyal kişilik bozukluğu olan kişiler psikopat değil sosyopattır. Psikopati ile sosyopati arasında ciddi semptom farklılıkları vardır. Örneğin psikopati'nin doğuştan gelen bir düzensizlik olmasına karşın sosyopati doğuştan gelmez, sonradan yaşanan travmalar üzerine gelişir ve psikopatiden daha hafif bir durumdur. Ayrıca bu iki durum da obsesyona sebep olabilir. Önceden obsesyonu olmayan kişiler sosyopat olduktan sonra obsesyona sahip olabilirler. Sen hayatında hiç düzensiz psikopat ya da sosyopat diye bir şey duydun mu? Lütfen aklınız yoksa fikriniz olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sc Violet -- 20 Nisan 2017; 9:45:56 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş öncelikle antisosyal kişilik bozukluğu olan kişiler psikopat değil sosyopattır. Psikopati ile sosyopati arasında ciddi semptom farklılıkları vardır. Örneğin psikopati'nin doğuştan gelen bir düzensizlik olmasına karşın sosyopati doğuştan gelmez, sonradan yaşanan travmalar üzerine gelişir ve psikopatiden daha hafif bir durumdur. Ayrıca bu iki durum da obsesyona sebep olabilir. Önceden obsesyonu olmayan kişiler sosyopat olduktan sonra obsesyona sahip olabilirler. Sen hayatında hiç düzensiz psikopat ya da sosyopat diye bir şey duydun mu? Lütfen aklınız yoksa fikriniz olmasın.

Kitaba bile gerek yok google a yazsan sosyopat teriminin kaldırıldığını anlayacaksın

Antisosyal kişilik bozukluğu=psikopat.Notlarımda böyle yazıyor,hocalarımız böyle anlattı,cahil biriyle bu konuyu tartışmak gerçekten günümü gün etti.

Ayrıca antisosyal kişilik bozukluğu ile obsesifliğin hiçbir alakası olmadığı gibi farzedelim var.Yine de takıntısı olan kişiye antisosyal diyemezsin o kişi obsesifdir.Antisosyalliğin obsesifliğe ön ayak olmasının bir önemi yok.(ki tekrar ediyorum antisosyallik ile obsesif kişilik bozukluğunun hiçbir alakası yok)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kitaba bile gerek yok google a yazsan sosyopat teriminin kaldırıldığını anlayacaksın

Antisosyal kişilik bozukluğu=psikopat.Notlarımda böyle yazıyor,hocalarımız böyle anlattı,cahil biriyle bu konuyu tartışmak gerçekten günümü gün etti.

Ayrıca antisosyal kişilik bozukluğu ile obsesifliğin hiçbir alakası olmadığı gibi farzedelim var.Yine de takıntısı olan kişiye antisosyal diyemezsin o kişi obsesifdir.Antisosyalliğin obsesifliğe ön ayak olmasının bir önemi yok.(ki tekrar ediyorum antisosyallik ile obsesif kişilik bozukluğunun hiçbir alakası yok)

Kaldırıldığına dair kaynak gösterebilir misin?

Açıkcası elimde bir kaynak yok.Hocam sosyopat teriminin artık kullanılmadığını söyledi.Çünkü psikopat zaten kapsıyor bunu.Sosyopat önceden psikopatlığın biraz hafif hali gibi kullanılıyordu.Şu an kişide empati yoksa,sosyal normları yok sayıyorsa ve eylemlerinin sonucunda vicdan azabı çekmiyorsa direk psikopat deniyor.Sosyopat sadece sosyal normları yok sayan kişilere deniyordu.Ama çoğu dengesiz bunu yapabildiği için hepsini sosyopat diye isimlendirmek yanlış.örneğin ciddi mani durumunda da kişi bu normları yok sayıp acayip şeyler yapabilir ama sosyopatlık olmaz çünkü mani durumundan dolayı yaptı o eylemleri.

• quote:

Açıkcası elimde bir kaynak yok.Hocam sosyopat teriminin artık kullanılmadığını söyledi.Çünkü psikopat zaten kapsıyor bunu.Sosyopat önceden psikopatlığın biraz hafif hali gibi kullanılıyordu.Şu an kişide empati yoksa,sosyal normları yok sayıyorsa ve eylemlerinin sonucunda vicdan azabı çekmiyorsa direk psikopat deniyor.Sosyopat sadece sosyal normları yok sayan kişilere deniyordu.Ama çoğu dengesiz bunu yapabildiği için hepsini sosyopat diye isimlendirmek yanlış.örneğin ciddi mani durumunda da kişi bu normları yok sayıp acayip şeyler yapabilir ama sosyopatlık olmaz çünkü mani durumundan dolayı yaptı o eylemleri.

İşte bu yüzden hastanın geçmişine bakmadan sosyopat tanısı konulmaz. Yapılan davranışların uzun süreli bir hayat tarzı mi olduğunu yoksa belirli bir dönemde yapıldığı araştırılır. Çevresinden de alınan bilgiler doğrultusunda tanı konulur. Böylece karıştırma durumu olmaz. Sizin hocada sıkıntı var bence yabancı kaynakları inceleyebilirsin bu konuda.

• rito bana da a+ dan yukarı not vermiyo kutu yok
    1-) antisosyal kisilik bozuklugunun dogasi geregi kendi kendine teshis koyamazsin. Antisosyal kisilik bozukluguna gercekten sahip bir birey bunun farkina kendi kendine varmaz, bir tuhaflik oldugunu dusunse bile "bende anormal olan ney" sorusunu sormaz kendine. Yani eger kendi kendine boyle bir teshis koyduysan antisosyal kisilik bozuklugun yoktur.

2-) Antisosyal kisilik bozukluguna sahip birisi bunu dile getirme geregi duymaz, herhangi birsey kanitlama cabasina girmez, herhangi bir sekilde duzen ile alakali bir takintisi olacak diye bir kaide yoktur.

3-) Eskiden psikopati ve sosyopati arasindaki fark psikopatlarin dogustan siddet egilimi oldugunun dusunulmesi idi. Gunumuzde bu iki isim antisosyal kisilik bozuklugu olarak adlandirilan, kabaca empati yoksunlugu diyebilecegimiz birsey.

4-) Tahminimce yasca genc bir arkadassin. Fazla dizi/film izleyip Sherlock vb. gibi karakterlere ozenme. Onlarin birer hayal urunu oldugunu unutma. Eger cidden antisosyal kisilik bozuklugun olsa idi bu konuyu konusuyor olmazdik. Farkli olmak her zaman pozitif bir ozellik degildir bunu unutma.

• quote:

1-) antisosyal kisilik bozuklugunun dogasi geregi kendi kendine teshis koyamazsin. Antisosyal kisilik bozukluguna gercekten sahip bir birey bunun farkina kendi kendine varmaz, bir tuhaflik oldugunu dusunse bile "bende anormal olan ney" sorusunu sormaz kendine. Yani eger kendi kendine boyle bir teshis koyduysan antisosyal kisilik bozuklugun yoktur.

2-) Antisosyal kisilik bozukluguna sahip birisi bunu dile getirme geregi duymaz, herhangi birsey kanitlama cabasina girmez, herhangi bir sekilde duzen ile alakali bir takintisi olacak diye bir kaide yoktur.

3-) Eskiden psikopati ve sosyopati arasindaki fark psikopatlarin dogustan siddet egilimi oldugunun dusunulmesi idi. Gunumuzde bu iki isim antisosyal kisilik bozuklugu olarak adlandirilan, kabaca empati yoksunlugu diyebilecegimiz birsey.

4-) Tahminimce yasca genc bir arkadassin. Fazla dizi/film izleyip Sherlock vb. gibi karakterlere ozenme. Onlarin birer hayal urunu oldugunu unutma. Eger cidden antisosyal kisilik bozuklugun olsa idi bu konuyu konusuyor olmazdik. Farkli olmak her zaman pozitif bir ozellik degildir bunu unutma.

1 - Teşhisi kendim koymadım.

2 - Zaten kanıtlama ihtiyacı duymuyorum. Neden duyayım ki? Böyle bir çıkarımı yapmayı nasıl becerebilir?

3- By konuda haklısın.

4 - Dizi falan izlemiyorum. Kurguya dayalı hiçbir şey ilgimi çekmiyor.

5 - Dersine çalışıp geri dön.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.