Şimdi Ara

Arnavutluk-Tiran nasıl bir yer?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bildiğim duyduğum bir aralar mafyanın bol olduğu;
    -Araba hırsızlığı
    -Cocuk hırsızlığı
    -Gasp olan bir ülke idi.
    Blog yorumlarda son 1-2 senedir olumlu yorumlar var.
    100-130tl ile gerçekten cok ucuz ucak bileti var.
    Yaşam ve elektronik fiyatları ucuz.
    Paramız değerli orada
    Giden-Arkadasi Akrabası giden gelen varmı?
    Yorumlar tavsiyeler neler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O tarz tehlikeler bir turist için yok, şehir güvenli.

İnsanlar cana yakın bir şey sorduğunuzda yardımcı oluyorlar.

Gençlerin çoğu ingilizce biliyor rahatlıkla anlaşabilirsiniz.

Paramızın değerli olduğu olayı yanlış,

1 dolar = 1.1 lek

1 euro = 1.3 lek

Fakat alım gücü düşük olduğu için fiyatlar türkiye gibi diyebiliriz.Ucuzluk beklemeyin.Örneğin; Elektronik daha ucuz, kıyafetler daha pahalı.Yeme içme aynı sayılır.

Gece hayatı, mekanları, kahve içme yerleri güzeldir.Mekanlar genellikle "Blloku" denen bölgededir.Haftanın her günü akşam mekanlarda insan bulabilirsiniz.Arnavutlar eğlenmeyi seven bir millet.

Turistik olarak şehirde çok gezilecek bir şey beklemeyin, değişik bir yer görmek açısından tercih edebilirsiniz.

Edit:Yaz aylarında giderseniz, tiranda 2 gün geçirdikten sonra araba kiralayarak güney sahillerini sırası ile 6-7 gün ayırarak gezerseniz unutulmaz bir tatil geçirebileceğinizi temenni ederim.Bozulmamış doğası, tertemiz denizleri ve turizm bölgelerindeki misafirperverlikleri hoşunuza gidecektir. Tavsiye edeceğim sahilleri; Radhime, Dhermi, Jale, Himara, Sarande, Ksamil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeSpr -- 16 Ekim 2017; 9:40:9 >

• Çok teşekkürler..

Açıkçası ben elektronik icin gideceğim malûm vergiler padişahın emri..

Çoğu telefon Türkiye'den -1500 tl daha ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo83 -- 22 Ekim 2017; 22:31:51 >
  • Hocam İstanbuldan direk tirana uçtum indim pasaport memuru gıcıklık yaptı baya kaç param olduğunu sordu ve dönüş biletimi sordu en son öyle geçtim bağajı aldık neyse taksiler buradan otobüs geçmez dedi :D araştırmasak yemi yutardık ama hemen hava limanından çıkarsanız solunuz da kalıyor biraz tokatçı geldiler bana arnavutlar aşırı uyuz oldum şehirde yarım saat durup karadağa(montenegro ya) geçtim iyi şeyler duymadım genel olarak gidenlerden de araba kullanacaksan aşırı dikkat et ülkeler arası gidiş dönüş yolu tek şeritli karşı şeritteki sollama yaparken bizi öldürüyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.