Şimdi Ara

ARM tabanlı dizüstü pazarının hakimi Apple

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARM tabanlı dizüstü pazarının hakimi Apple

Qualcomm uzun yıllar ARM tabanlı dizüstü bilgisayar sınıfına büyük yatırımlar yapıyor ve yakın döneme kadar bu sınıfta tek hakim duruma gelmişti. Apple ise sadece 1 yılda rakibini alaşağı etti.

Apple’dan büyük başarı

Apple Silicon adıyla ARM tabanlı bilgisayar yonga setleri geliştirmeye başlayan Apple hızlı bir şekilde yayılma politikası izledi. Yazılım tarafı da elinde olduğu için önemli verimlilik seviyeleri elde eden Apple büyük beğeni topladı. Haliyle tüketiciler de ARM tabanlı modellere yöneldi.

Ayrıca Bkz.Apple M2 Max özellikleri sızdırıldı

Bugün geldiğimiz noktada ise 2021 yılı genelinde Apple hakimiyeti görüyoruz. Geçen yıl ARM tabanlı dizüstü pazarında Apple yüzde 90 gelir payı elde etti. Qualcomm ise yüzde 3 civarında kaldı. Apple M serisi yonga setlerinin rakiplerine göre Apple’a önemli bir avantaj sağladığı ifade ediliyor.

Akıllı telefon pazarına baktığımızda ise gelir olarak Qualcomm yüzde 34 civarında bir paya sahip. Apple ise yüzde 31 gelir payını elinde tutuyor. Qualcomm rakibinden daha fazla sayıda yonga satmasına rağmen Apple’ın maliyet fiyatı daha yüksek olduğu için neredeyse başa baş gidiyorlar.

Kaynak:https://wccftech.com/apple-thunders-ahead-with-90-arm-notebook-market-share/

• Allah Allah, bak sen şu işe. Neden böyle oldu yav.

• Apple'ın girdiği sektörde alaşağı edemeyeceği firma yok. Yüksek entegrasyon yeteneği ve vadettiklerini eksiksiz yapabilmesi tek artısı. Aynı firmadan telefon ve laptop alıyorsun kablo, usb, birden fazla cihaz ihtiyacı vs. her şey hayatından çıkıyor. Kopyalamalar bile paylaşılıyor. Ekosistem olayını en iyi bu adamlar yapıyor. Keşke daha ulaşılabilir olsa. O da bizim ekonomimizin ayıbı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 20 Haziran 2022; 15:52:33 >
  • Ben avrupada arm tabanli notebook görmedim hic kimi gecmis apple anlamadim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kocamustafapaşalı flutter developerların da en iyisi benim. hadi bakalım apple sen mi büyüksün ben mi ?

• halidfirat H kullanıcısına yanıt

kendi kendini gecmistir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.