Şimdi Ara

ARM Hakkında.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
5
Favori
3.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

"hem derin hem geniş kazamazsın" derdi

yani demek istediği herşeyin uzmanı olamazsın

eğer otomasyon robotikle uğraşacaksan PLC öğrenmen lazım

hem iş de bulursun bu durumda

arduino elektronike başlamak için iyi bir platform onu biliyorum

eğer sen de başlangıç seviyesindeysen arduino tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick

universitede bir hocamız vardı

"hem derin hem geniş kazamazsın" derdi

yani demek istediği herşeyin uzmanı olamazsın

eğer otomasyon robotikle uğraşacaksan PLC öğrenmen lazım

hem iş de bulursun bu durumda

arduino elektronike başlamak için iyi bir platform onu biliyorum

eğer sen de başlangıç seviyesindeysen arduino tavsiye ederim

anladım hocam çok teşekkür ederim.ama
    hocam aradım aradım tam bir bilgi bulamadım ben arm cortex M3 kullanmak istesem bunun programlama kartını alıcam, programlamak için mcu yu karta takıcam programladıktan sonra çıkartıp breadboard a takıp robota mı bağlicam?

ayrıca kusura bakmayın kendimi yanlış ifade ettim galiba otomasyon robotikle değil de mesela robot köpek yapıyolar ya mesela bunun gibi yanlız olan yani grup halinde çalışan robotlarla uğraşmak istemiyorum şimdilik (bu arada çok çok teşekkür ederim tekrardan):

• Ardino v.s hikaye. Doğru yoldasın ARM dan devam et. Piyasada çok iş yapabileceğin bir platform. PIC su saatten sonra ölü yatırım olur. Sırf kolay ve kaynak çok diye de ardino öğrenip boşa vakit kaybetmen yanlış olacaktır. Sonuçta piyasaya calışırken Arm kullanacaksın. Ne oldugu belirsiz bir dille uğraşamadan C , C++ a giriş yap. Belli bir temelin oluşsun. Arm da ilelerle. Bu ikili zor olabilir ama bu ikisini kazandığın zaman çok iyi işler ortaya koymuş olursun. Tabi gercek manada kazanmaktan bahsediyorum
  • Arm'a geçmek isteyen aliexpressten çin yapımı stm32 boardlarından alabilirler. Arduino Duo dan bile daha ucuz, hızlı ve bol özellikli bir mcu kullanmış olacaksınız. Tabi başlangıçta biraz zorlayabilir. Ben aldım ve öğreniyorum şu an.
  • anotherbrick A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Arm a yeni başladım ama yeterince kaynak bulamıyorum. Bulduğum kaynaklar da temel seviyede anlatmıyor. Tutorial tarzı siteler varsa ya da sizin güzel dediğiniz kaynak varsa ingilizce olabilir farketmez link atar mısınız??
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.