Şimdi Ara

Arkeoloji Bölümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
9.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Abilerim, ablalarım sorum sizlere ben 10.Sınıfa giden bir öğrenciyim, sayısal derslerim çok aşırı düşük ama tarih ve coğrafyam iyidir ve inanılmaz severim bu dersleri bu nedenle sözel seçtim. Sözelde meslekler kısıtlı maalesef ama benim bütün hayal ettiğim meslekler var çok şükür. Şimdi arkeoloji bölümünü okumuş, okumayı düşünen var mı ? Eşit ağırlıktan mı alıyor yoksa sözelden mi ? Bu bölümü bitirdikten sonra sanırım ülkemizde iş olanağı çok düşük bu yüzden yurt dışında işe başlayabilir miyim ? cevaplar için şimdiden teşekkürler, kolay gelsin herkese. (Ha birde Tomb Raider gibi kızlar var mı ? bizim üniversitelerin bu bölümünde ? )

• Güncel.
  • Güncel
  • Koç üniversitesi adına konuşursam burda arkeoloji ve sanat tarihi var. TS 1 den 2 bin küsür bir şeyle alıyo. Benim de baya yakın olduğum bir arkadaşım var bölümden. Zaten zor bulunuyorlar bir dönemde toplam 7-8 kişi falanlar. Dersleri benim çok hoşuma gidiyo arada arkadaşımın kitaplarına falan bakıyorum hatta yapabilirsem arkeolojiyle yan dal yapma gibi bir düşüncem de var. Eğer gerçekten seviyosan bence sapma bu yoldan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bubbachuck -- 25 Mart 2016; 15:03:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okuyup evin çatısını aktarırsın anca 2 yıllık kamu oku daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: bubbachuck

Koç üniversitesi adına konuşursam burda arkeoloji ve sanat tarihi var. TS 1 den 2 bin küsür bir şeyle alıyo. Benim de baya yakın olduğum bir arkadaşım var bölümden. Zaten zor bulunuyorlar bir dönemde toplam 7-8 kişi falanlar. Dersleri benim çok hoşuma gidiyo arada arkadaşımın kitaplarına falan bakıyorum hatta yapabilirsem arkeolojiyle yan dal yapma gibi bir düşüncem de var. Eğer gerçekten seviyosan bence sapma bu yoldan

Cevabınız için çok teşekkürler fakat bazı şeyleri anlamadım şimdi TS 1 sözel okuyanaların puanları oluyor değil mi ? Tam bilgim olmadığından kusura bakmayın. Toplam 7-8 kişi olmaları benim için bi avantaj mı yoksa dezavantaj mı ? Ve gerçekten seviyorum şartlar el verirse bu hayalimden vazgeçmemeyi düşünüyorum umarım sizde amacınızı gerçekleştirip arkeoloji ile yan dal yaparsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Okuyup evin çatısını aktarırsın anca 2 yıllık kamu oku daha iyi

Bu bölümü mü okudunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LykiaMaster

quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Okuyup evin çatısını aktarırsın anca 2 yıllık kamu oku daha iyi

Bu bölümü mü okudunuz ?

Yok tanıdığım biri sırf okumak için girdi ve işsiz güçsüz kahvede çaycı

• quote:

quote:

Koç üniversitesi adına konuşursam burda arkeoloji ve sanat tarihi var. TS 1 den 2 bin küsür bir şeyle alıyo. Benim de baya yakın olduğum bir arkadaşım var bölümden. Zaten zor bulunuyorlar bir dönemde toplam 7-8 kişi falanlar. Dersleri benim çok hoşuma gidiyo arada arkadaşımın kitaplarına falan bakıyorum hatta yapabilirsem arkeolojiyle yan dal yapma gibi bir düşüncem de var. Eğer gerçekten seviyosan bence sapma bu yoldan

Cevabınız için çok teşekkürler fakat bazı şeyleri anlamadım şimdi TS 1 sözel okuyanaların puanları oluyor değil mi ? Tam bilgim olmadığından kusura bakmayın. Toplam 7-8 kişi olmaları benim için bi avantaj mı yoksa dezavantaj mı ? Ve gerçekten seviyorum şartlar el verirse bu hayalimden vazgeçmemeyi düşünüyorum umarım sizde amacınızı gerçekleştirip arkeoloji ile yan dal yaparsınız.

Aynen sözel puanı. Bence az kişi olması avantaj çünkü tecrübe ederek pratikle öğrenilecek şeyler ve az kişi olmanız okulun size daha fazla imkan sağlaması demek. Eğer seviyorsan, hayalin buysa vazgeçme derim ben. Mühendislik okuyup bir baltaya sap olamayan da binlerce adam var kafanı bunlara takma. Zaten maddi kaygıların olduğu sürece başarılı olamayacağın bir meslek türü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bubbachuck -- 28 Mart 2016; 23:36:21 >

• quote:

quote:

quote:

Aynen sözel puanı. Bence az kişi olması avantaj çünkü tecrübe ederek pratikle öğrenilecek şeyler ve az kişi olmanız okulun size daha fazla imkan sağlaması demek. Eğer seviyorsan, hayalin buysa vazgeçme derim ben. Mühendislik okuyup bir baltaya sap olamayan da binlerce adam var kafanı bunlara takma. Zaten maddi kaygıların olduğu sürece başarılı olamayacağın bir meslek türü

Aynen öyle, teşekkürler bilgiler için bu hedefimden sapmamayı düşünüyorum.

• Napcan la basımıza İndiana Jones mu kesilcen yoksa
  • "Tomb Raider gibi kızlar var mı ?" sorusunu umarım ciddi sormadın. Zaten bölüm hakkında pek bilgin olmadığı da sözel mi eşit ağırlık mı sorundan belli. Bence bölümü, aldığı dersleri, mezun olunca nerelerde çalıştığını falan iyice araştır.. Ondan daha öncesinde: 10.SINIFSIN OTUR DERSLERİNE ÇALIŞ, BÖLÜM TERCİHİNİ SINAVDAN SONRA DÜŞÜNÜRSÜN... Şimdiden bölüme kafa yormaya başlarsan sınavda batarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeadlyDieSC

Napcan la basımıza İndiana Jones mu kesilcen yoksa

Keşke

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bambamm06

"Tomb Raider gibi kızlar var mı ?" sorusunu umarım ciddi sormadın. Zaten bölüm hakkında pek bilgin olmadığı da sözel mi eşit ağırlık mı sorundan belli. Bence bölümü, aldığı dersleri, mezun olunca nerelerde çalıştığını falan iyice araştır.. Ondan daha öncesinde: 10.SINIFSIN OTUR DERSLERİNE ÇALIŞ, BÖLÜM TERCİHİNİ SINAVDAN SONRA DÜŞÜNÜRSÜN... Şimdiden bölüme kafa yormaya başlarsan sınavda batarsın

Şakayla karışık sormuştum. :D Öneriniz için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/zEP-o8PKZQ0

İlginizi çekebilecek güzellikte bir video

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.